Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Mieszkańcy San Francisco rzucają kamieniami w Google-busy

 • @normanek: "Większość z Twoich argumentów nie odnoszą się bezpośrednio do tego, co napisałem, ani do meritum problemu. To głównie emocje..."
  Stać Cię na więcej. Mnie takie etykietowanie nie dotknie, Tobie przynosi ujmę. Jeszcze gdybyś spróbował tę swoją ocenę jakoś uzasadnić, to ten pierwszy akapit byłby do uratowania, a tak, nie ma o czym mówić.

  "chciałbym zauważyć, że sam szczyt (prawa strona wykresu, osoby zdolne wpływać na polityków) w rozkładzie populacji w funkcji posiadanego kapitału stanowi mały ułamek osób ponad przeciętnie majętnych"
  Po raz kolejny ignorujesz fakt, że protest dotyczy Google-busów, nie prywatnej własności googlersów. Tym samym jest wycelowany właśnie w tę stronę wykresu, po której powstaje problem.

  "technika stosowana przez polityków nie jest niczym nadzwyczajnym wśród ludzi o pewnej kulturze osobistej, którzy nawet na drażliwe tematy potrafią rozmawiać z pewną kurtuazją"
  Pewną kurtuazję osobie kierującej korporacją unikającą płacenia podatków okazuje się przez podanie ręki i powstrzymanie od ostrych słów. Zapewnienia o szczerej miłości poza ramy zwykłej kurtuazji znacznie wykraczają. Ale przecież nie normy grzecznościowe były powodem, dla którego ten materiał wkleiłem, wyraźnie pod linkiem napisałem, o co chodzi. Zignorowałeś, zająłeś się chochołem.

  Wybacz, że tak po łebkach, jeśli zamiast analizy moich emocji sięgniesz po jakieś źródła, to bardziej się przyłożę.
  29.04.2014 14:28

Firefox 29 z interfejsem Australis już dostępny – zaglądamy do środka

 • @Narv: "sposób na zmianę rozmiaru ikon "poprzednia strona" i "następna strona"?"
  Classic Theme Restorer ma taką opcję.
  29.04.2014 18:20

 • @Radek68: "Czy naprawdę trzeba uparcie coś zmieniać, tylko po to, aby zmieniać?"
  Ty wiesz, czyje logo masz na avatarze, czy po prostu obrazek Ci się spodobał?

  Ta konkretna zmiana jest po to, by zwykły user miał łatwiej. User zaawansowany nie traci niczego.
  29.04.2014 18:07

 • @Luc3k: "powinno dać się wszystko dostosować, przenieść każdą ikonkę w dowolne miejsce - tak jak to miało miejsce wcześniej."
  A w które miejsce nie można przenieść ikon?
  29.04.2014 17:42

 • @aragorn9, @silvver: "Pasek dodatków od wersji 29 nie istnieje"
  Nieprawda: http://i.imgur.com/D6Uzp6E.png

  Classic Theme Restorer nie tylko przywraca Add-on Bar, od paru dni daje także dostęp do statusbara. Dzięki temu w FX29 działa u mnie rozszerzenie, które ostatnią aktualizację miało dla FX3:
  https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/leet-key/versions/
  29.04.2014 17:53

 • @Berion: "zaginał przycisk", "nie ma tej opcji"
  Wszystko, co wymieniłeś, jest na tym screenie: http://i.imgur.com/m78ovkG.png
  29.04.2014 18:03

 • @DonM$: "fx poszedł w mainstream kompletnie zlewając na zaawansowanych użytkowników"

  Coś takiego mógł napisać wyłącznie użytkownik błędnie uważający się za zaawansowanego. Nowy interfejs nie jest ani trochę mniej podatny na dostosowanie, a zmiany są o wiele mniej radykalne, niż to miało miejsce w przypadku Fx4. To, że świeżo po instalacji przeglądarka wygląda inaczej od tego, do czego przywykłeś, nie znaczy, że niemożliwa jest jej zaawansowana konfiguracja. Żadna inna przeglądarka nie pozwala na tak głębokie zmiany międzymordzia, jak FX.

  A z tym mainstreamem, to już kompletnie pojechałeś. Mozilla nigdy nie kierowała swoich produktów do wąskiego grona hipsterów. Takie rzeczy, to tylko w Operze, świeć wielki elektroniku nad jej duszą.
  29.04.2014 12:24

Microsoft Mobile — nowy, duży gracz na rynku urządzeń mobilnych

 • @djfoxer: "Microsoft właśnie wchłonął dział mobilny i serwisu Nokii. Gigant z Redmond stał się jednym z ważniejszych graczy na rynku sprzętu mobilnego"

  Dwie wrony nie czynią jastrzębia :)
  26.04.2014 12:05

 • @djfoxer: "Windows Mobile to zupełnie co innego, nie mieszajmy tamtego systemu z WP"
  Jasne, bo tylko wtedy możemy udawać, że MS próbuje zdobyć udziały na rynku, na którym panuje ostra konkurencja, więc jest trudno, ale optymistycznie :D
  Przypominanie o tym, że Microsoft miał kiedyś ten rynek na własność i go stracił, nie jest na rękę ewangelistom.
  26.04.2014 22:13

Neutralność Sieci zagrożona, firmy być może będą mogły płacić za lepszy dostęp do użytkowników

 • Wytłumaczenie, jak to się stało, że Uesańczykom jest po kawałku zabierana neutralna sieć, można znaleźć tutaj:
  http://arstechnica.com/tech-policy/2014/04/washingtons-revolving-door-cellular-l.../

  Politycy i pracownicy urzędów regulacyjnych, w nagrodę za dbanie o interesy korporacji, przechodzą do nich na doskonale wynagradzane stanowiska lobbystów, a ich miejsce zajmują inni lobbyści. I tak się ta karuzela kręci.

  A Aaron Swartz nie żyje.
  24.04.2014 12:32

Na Australis zmiany się nie kończą. Zobacz nad czym pracują projektanci Firefoksa

 • @lukasamd: "Wrzuciłem stery od producenta (Clevo), ale różnicy nie widzę żadnej. Ja jestem niemal pewien, że to ich wina, bo otwarte na Linuksie śmigają. "
  To masz w zasadzie dwa wyjścia: pisać do producenta i przekonać się, jak potraktuje swojego klienta, albo pisać do Mozilli i sprawdzić, czy razem wykombinujecie jakiś fix.
  23.04.2014 18:17

 • @grzesiek1651: "Chropera nie jest najgorsza, ale ma parę błędów i podobnie jak inne chromopodobne ciągle coś zapisuje do cache'a i zauważalnie bardziej obciąża baterię od Firefoxa."
  Z tego wyciągnąłem wniosek, że problem z baterią dotyczy wszystkich przeglądarek bazujących na Chrome. Czyli tak nie jest? Nowa Opera żre baterię, ale Chrome już nie?

  "Szczerze mówiąc to ja problemów z zarządzaniem energią procesora czy GPU nie widzę"
  A ja nie wiem, jak inaczej wytłumaczyć fakt, że przy stałym, lekkim obciążeniem w tle, FX nabiera szybkości. To po prostu wygląda tak, jakby procek uważał, że samo scrollowanie w lisie nie jest jeszcze powodem do wyraźnego zwiększenia poboru energii. Jakoś tam reaguje, ale za mało.

  "W każdym razie dzięki za pomoc"
  Zawsze chętnie pomagam - zbyt dobrze pamiętam czasy, gdy w necie rządził IE6 ;)
  23.04.2014 18:26

 • @grzesiek1651: "magia"
  Nie magia, tylko cholernie skomplikowany dylemat, jak osiągnąć kompromis między wydajnością a oszczędnością energii. Nie jest wcale dziwne, że w pewnej ilości przypadków kombinacja: sprzęt-sterownik-system-soft temu kompromisowi zaszkodzi. Lepszy sterownik załatwiłby sprawę, na pewno też można zastosować jakiś trick w kodzie przeglądarki, ale trzeba najpierw o problemie wiedzieć, no i mieć go na czym przetestować. Powszechnie występujące problemy z wydajnością Mozilla zna dzięki telemetrii, a o takich szczególnych przypadkach trzeba informować na bugzilli.
  23.04.2014 18:49

 • @saturno: "Weź może zacznij korzystać z jakiegoś normalnego Linuksa"
  A Linux bez tej funkcji jest nienormalny? :D
  Jak ktoś lubi dostosowywać wszystkie cechy interfejsu dla własnych upodobań, to instaluje KDE i może potem w długie zimowe wieczory zwiedzać panele konfiguracyjne w poszukiwaniu tej jednej opcji, która zmienia kolor cienia pod podświetloną ikoną. Ale dla osób, które przesiadają się z XP na Linuksa, lepszy będzie Cinnamon, bo nie wymaga prawie żadnych objaśnień, by z niego normalnie korzystać. Jedno i drugie podejście uważam za normalne.
  23.04.2014 23:05

 • @lukasamd: "Skoro na każdym nie działa to najlepiej powiedzieć, że to moja wina - sorry, nie, to nie moja wina :) "
  Kto mówi o winie? Po prostu szukam wspólnego mianownika.

  "Zgłoszenia teraz nie znajdę, nie mam tego ani w historii, ani nigdzie zapisanego."
  No, to jeśli Ty wkładasz tyle własnej energii w rozwiązanie tego problemu, to czemu się dziwisz, ze pozostaje on nierozwiązany? Od samego narzekania się nie naprawi.
  22.04.2014 18:14

 • @lukasamd: "nie oceniaj, dobra?"
  Gdzie ja oceniam Twoje działania? I w jakiej skali?

  "Stawianie systemów obok, stawianie wirtualek, grzebanie z forkami, grzebanie z ustawieniami"
  Ale ja nie pytałem, w jaki sposób Ty próbowałeś pomóc sam sobie, tylko jak pomogłeś Mozilli, by zidentyfikowała Twój problem i spróbowała mu zaradzić. Rozumiesz, to jest Open Source, możesz mieć wpływ na kształt oprogramowania, choćby tylko przez zgłaszanie w nim błędów.
  22.04.2014 18:23

 • @grzesiek1651: "At random intervals the scrolling becomes very choppy. If I press the MMB (to use the autoscroll) it goes back to normal for a minute or so and then becomes very choppy again."

  Tak na pierwszy rzut oka, to zegar GPU przechodzi na niższe taktowanie, by oszczędzać energię, dlatego przewijanie zaczyna się przycinać. Krótkie scrollowanie nie jest wystarczającym powodem, by taktowanie podnieść, dopiero włączenie autoscrolla powoduje, że grafika przechodzi na 100% mocy. Po minucie znowu taktowanie jest obniżane i tak w kółko. Podejrzewam, że odpalenie jakiejś gierki w tle może spowodować, że FX przestanie się zacinać. Oczywiście żadne to rozwiązanie, w ten sposób tylko potwierdzisz, że winna jest grafika.
  22.04.2014 20:02

 • @grzesiek1651:
  A sprawdzałeś, co się faktycznie dzieje z zegarem? Bo ja miałem podobną historię pod Linuksem, ale tam problem dotyczył animacji systemowych - trzeba było kilka razy pod rząd szybko wywołać jakiś element międzymordzia, by jego animacja stała się płynna. Po kilkudziesięciu sekundach znowu zaczynało się ciąć. Wszystko stało się jasne po sprawdzeniu taktowania - po prostu grafika ignorowała ustawienia sterownika. Ale Firefox chodził na tym lapku prawidłowo i z chwilą jego uruchomienia także animacje systemowe robiły się płynne.
  22.04.2014 20:55

 • @grzesiek1651&@lukasamd: "Wyjątkiem jest sytuacja w której w tle coś obciąża procesor, wtedy lisek nabiera szybkości."
  Czyli trop jest dobry, trzeba by nim zainteresować kogoś dobrze zorientowanego w tym, jak te karty działają. Warto by jeszcze sprawdzić, czy inne przeglądarki (te, które nie przycinają) ciągną więcej z baterii.
  23.04.2014 0:51

 • @lukasamd: "Sprawdzałem obciążenie karty przy pomocy GPU-Z i nie wygląda na to, aby w FF jej użycie było jakoś większe."
  Nie chodzi o obciążenie, ale o taktowanie. Wasze procesory wyraźnie mają problemy z prawidłowym zarządzaniem energią.

  Popatrz, co znalazłem szybkim googlem:
  https://communities.intel.com/thread/33026
  gość też ma problemy z zegarem, zalecają mu tam instalację sterów od producenta laptopa, nie tych generycznych od Intela. Zła jakość intelowskich sterów jest legendarna, nie zawsze instalacja najnowszych dostępnych jest wskazana. A z jakich Wy korzystacie?

  "Marudzę, bo mam powody, ot co."
  No i tak już - wg wujka Googla - od ponad roku:
  http://www.dobreprogramy.pl/Dostosuj-przegladarke-do-siebie-samego,Blog,39136.ht...
  Ja bym jeszcze mógł pojąć, gdybyś zgłosił buga i został olany. Wtedy można sobie pomarudzić, przez chwil parę, zanim człowiek sobie nie uświadomi, że przecież nie jest klientem, że nie płacił za support, że nic, oprócz zwykłej, ludzkiej troski, mu się nie należy. Ale zrzędzić przez ponad rok i palcem nie kiwnąć, by Mozilli pomóc przynajmniej zdiagnozować Twój kłopot, to mi się w głowie nie mieści. Gdyby nie informacje od Grześka, nadal bym nie wiedział, na czym problem polega.

  @grzesiek1651 "w czasach pracy na baterii wielkiej różnicy nie ma."
  Stoi to w sprzeczności z tym, co napisałeś tutaj:
  http://www.dobreprogramy.pl/Dzieki-wspolbieznej-kompilacji-JavaScriptu-Chrome-33...
  Coś się zmieniło?
  23.04.2014 17:22