Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

10 lat temu wydano Windows XP Service Pack 2 – czy była to najważniejsza aktualizacja w historii Microsoftu?

 • @Karol Kurczuk
  Wsparcie jest świadczone pod tym adresem:
  http://forum.linuxmint.pl/
  25.08.2014 11:33

 • @dzikiwiepsz: "No o tym to nie wiedziałem że takie jaja były"

  Bo @Docent trochę przesadził, to były minuty, nie sekundy. Tak o tym wtedy pisały gazety:
  http://www.idg.pl/news/80510/na.zarazenie.wirusem.wystarczy.12.minut.html
  25.08.2014 11:24

 • @dzonasek: "dlaczego 10 lat później nie ma ani jednej dystrybucji linuksa która by minimalnie zbliżyła się do stabilności, prostoty, estetyki, funkcjonalności i szybkości pracy windows xp?"

  Wywalenie XP ze starego sprzętu i zastąpienie go pełnym, aktualnym, domyślnie skonfigurowanym Mintem, daje wiekowej maszynie nowe życie. I - zamiast wyłączać wszystko, co się da - można się cieszyć efektami interfejsu, których Windows do dziś się nie dorobił:

  http://i.imgur.com/DER86sl.png
  25.08.2014 11:15

Cios w handlujących na Allegro: Skarbówka wygrała w Naczelnym Sądzie Administracyjnym

 • @pstrowsky: "A byłeś tam kiedyś dłużej niż strzałką w Google, i palcem po mapie?"
  W zeszłym tygodniu. W ten weekend pewnie też się wybiorę, jeśli nie będzie padać, choć prognoza jest marna.

  "Zobacz wpierw jaka stacja, i jaka gazeta jest odpowiedzialna za pierwsze wyniki w wyszukiwarce "Czechy: korupcja na szczytach - raport specjalny TVN24", "Korupcja w Czechach prawie jak w Grecji - Gazeta Wyborcza" "
  Proszę bardzo, oto źródło, które dla mnie jest śmieszne, ale Ty z pewnością uznasz za zaufane:
  http://niezalezna.pl/42401-czechy-kradli-wszyscy

  A tu masz raport :
  http://cpi.transparency.org/cpi2013/results/
  Polska: poz. 38
  Czechy: poz. 57

  Z państw członkowskich Unii Europejskiej większy stopień korupcji niż w Republice Czeskiej występuje tylko na Słowacji (62 miejsce), w Rumunii (66 miejsce), Włoszech (72 miejsce), Bułgarii (75 miejsce) oraz Grecji (94 miejsce).

  Żyj dalej w swojej bajce, przekonywać Cię nie zamierzam, z doświadczenia wiem, że to bezowocne.
  14.08.2014 12:34

 • @pstrowsky: "Mam członka rodziny najbliższej, który żył tam i studiował kilka lat"

  Aha, czyli ja Tobie linka do niezależnych badań, a Ty mi anegdotyczną kontrą z członka rodziny? Przecież to w ogóle nie jest poważna rozmowa, a do poszerzania horyzontów to już cholernie daleko.

  Sprawdź sobie, kiedy w Czechach rozpoczął się wzrost gospodarczy i kiedy skorumpowana prawica dostała od wyborców kopa. Ja wiem, zbieg okoliczności zapewne.
  14.08.2014 13:49

 • @pstrowsky: "Korupcja jest na pewno czynnikiem, który ma pewien wpływ na gospodarczy wzrost ale przecież nie jest to jedyny czynnik" + "odnoszę wrażenie, ze coś Cię ta prawica uwiera"

  Wiesz, to nawet nie jest śmieszne.

  Miałeś sprawdzić, jak się zmieniał dobrobyt u naszych sąsiadów. Zamiast tego przytaczasz wskaźniki aktualne, całkowicie pomijając fakt, że to nie Twoi skorumpowani lustratorzy na nie zapracowali:
  http://imgur.com/ukAi9oq
  src: pl.tradingeconomics.com

  Zrozum, nikt nie neguje faktu, że Czechom jest lepiej. Bzdurą jest natomiast twierdzenie, że to dzięki lustracji.
  15.08.2014 15:23

 • @eimi: "Kupuje ciuszek sobie czy dziecku, ponosi tydzień czy dwa, wystawia na Allegro za 3/4 ceny, dołoży, kupi coś nowego"
  ... i jeśli odłoży paragonik do teczuszki, to żaden brzydki sędzia jej krzywdy nie zrobi.
  14.08.2014 9:30

 • @eimi: "bo według Ciebie, to obywatel ma udowadniać swoją niewinność"
  A skąd. Obywatel ma jedynie udowodnić, że jest uprawniony do zwolnienia z podatku. No faktycznie - ruski terror i komusza niewola :D
  14.08.2014 9:46

 • @eimi:
  Twoje ogromne nadużycie polega na tym, ze mieszasz sprawę podatkową z karną. Pani allegrowiczka nie została uznaną za winną zbrodni i nie pójdzie siedzieć do łagru. Ta kobieta po prostu nie potrafiła przed sądem obronić swojej decyzji o niepłaceniu podatku. Zanim zaczniesz nas wszystkich ustawiać w jednym szeregu ze zbrodniarzami, przemyśl to sobie, bo ten gniewny ton strasznie śmieszny jest. Taki pluszowy holokaust przedsiębiorców nam tu rysujesz.
  14.08.2014 9:58

 • @eimi: "Państwo po prostu uczyni ją biedniejszą"
  A skąd. Ponownie. Pani się chciała uczynić bogatszą naszym kosztem, sąd sprawdził, pani rozłożyła bezradnie łapki, sąd bezprawnie uzyskaną ulgę odebrał z nawiązką. Najpierw uporządkuj swoje fakty, potem pogadamy o moralności, najchętniej bez porównań do Jeżowów i Hitlerów, bo to przedszkole straszne jest :D
  14.08.2014 10:17

 • @pstrowsky: "Wystarczy spojrzeć na naszego południowego sąsiada czyli Czechy. POgonili swołocz zaraz po przemianach i zobaczcie jak tam się żyje, co się produkuje i jakie są efekty"

  http://lmgtfy.com/?q=korupcja+czechy
  14.08.2014 11:30

 • @wobes: "Pogonili starą swołocz i wyhodowali nową"

  Tym się właśnie kończy słuchanie polityków, którzy w swoich odezwach do narodu odwołują się do poczucia moralności. Głośno mówią: "sprawiedliwie rozliczymy", a w domyśle jest: "i się nieźle przy okazji nachapiemy".
  14.08.2014 11:38

Janus Proxy w Firefoksie: Mozilla pozazdrościła Operze trybu Turbo

 • @fremen: "A podobno miał działać na mobilnym Firefoxie 32. I to by było na tyle."

  Przecież działa.
  08.08.2014 1:01

 • @fremen: "Wygląda na to, że dla desktopowych Firefoxów tego nie będzie można używać"

  Na desktopie działa od wersji 33. Przecież masz to wyraźnie napisane.
  08.08.2014 20:02

Hotel z Nowego Jorku chce karać gości za negatywne opinie umieszczane w Internecie

Kolejna fala fałszywych faktur: Netia, T-Mobile i Allegro

 • @Xyrcon: "T-Mobile zapewnia, że nie ma z tą korespondencją nic wspólnego i podejmie wszelkie możliwe kroki, aby ten proceder ukrócić."

  To ja mam dla nich (innych usługodawców także) propozycję, od czego powinni zacząć: Przestańcie nam wysyłać maile z załącznikami! A już z PDFami w szczególności.

  Jak ja mam wytłumaczyć Ojcu, po czym ma odróżnić załącznik złośliwy od bezpiecznego? Dla osoby mało biegłej w temacie zagrożeń wszystkie są niebezpieczne. U niego to jeszcze nie problem, bo rachunki się płacą same, więc fałszywy numer konta i tak zostanie zignorowany, a zainfekowany załącznik Linuksowi nie zagrozi, ale większość zwykłych userów skorzystałaby bardzo, gdyby mogła fałszywą fakturę od telekomu rozpoznać po tym, że znajduje się w załączniku, choć nie powinna.
  31.07.2014 13:31

 • @nowakjac, @Xyrcon

  Potwierdzam, adres twoja_f@ktura.t-mobile.pl jest prawidłowy. Fałszywe maile zawierają prawidłowy adres nadawcy.
  31.07.2014 14:43

Nadchodzi wolny rynek telekomunikacyjny. Łącza mają przyspieszyć już w przyszłym roku

 • @que_pasa: "UKE poniosło sromotną klęskę w polskich sądach po bezsensownej wojnie z TP/Orange"

  UKE odniosło spektakularny sukces w walce z monopolistą. Do tego sukcesu nie jest potrzebny komplet wygranych wszystkich spraw sądowych, bo to nie skoki narciarskie, gdzie liczą się noty od sędziów. Liczy się efekt. A efekt jest taki, że z kompletnego zadupia i średniowiecza moje małe miasto zostało przeniesione w telekomunikacyjną przyszłość, o której podobne miasteczka w UK i USA mogą sobie pomarzyć. I to bezowocnie, bo idzie ku gorszemu:
  http://arstechnica.com/business/2014/07/time-warner-cable-customers-beg-regulato.../
  28.07.2014 12:03

 • @que_pasa: "liczą się fakty a nie mity"

  Otóż to, a fakty są takie, że przedtem monopolista dyktował warunki, gnoił klienta i czuł się w swoim monopolu tak bezpieczny, że nawet nie próbował udawać, że cokolwiek dla swoich użytkowników robi. Wytłumaczysz, dlaczego firma wywalała kasę na rebranding? Oni przecież wciąż usiłują naprawić szkody we własnym wizerunku poczynione zanim regulator ich wziął za kark. To tak, jak z Microsoftem i tym ich nieszczęsnym IE - niejedną trzeba było kampanię przeprowadzić, by chociaż część ludzi przekonać, że wato znowu na IE rzucić okiem, że dziś to już nie to samo bagno, które królowało za czasów absolutnego monopolu niebieskiego "e".

  Ty sobie teoretyzujesz, dla mnie to jest codzienność od wielu lat.

  "Tylko czekać aż Orange pozwie w końcu Skarb Państwa o odszkodowanie za poniesione koszty procesu i "nadszarpnięte" imię"
  A niech sobie pozywają. Nikt nigdy nie twierdził, że monopole rozbija się za darmo i bez ryzyka.

  "Napisz jakie miasteczko to Ci pokażę skąd poszły środki na to i kto to zbudował"
  I co, może PESEL jeszcze :D Wskaż publicznie dostępne źródło, to sobie sami zweryfikujemy Twoje informacje.

  "Wszelkie regulacje okazały się nieskuteczne i spowodowały zastój w rozwoju infrastruktury na blisko 10 lat"
  Uparcie ignorujesz moje porównania do sytuacji w krajach lepiej od nas rozwiniętych. Zastój, to jest właśnie tam. I dramat do tego. I wciąż rosnące ceny. Więc może przestań straszyć chochołem, OK?

  "w końcu jest to jedyny operator w Polsce, zdolny na skalę ogólnopolską inwestować w infrastrukturę"
  No przecież to jest najlepszy dowód na to, że monopol został tylko przyduszony, nie rozbity i że zaniechanie działań antymonopolowych tylko naszą sytuację pogorszy.
  28.07.2014 17:50

 • @que_pasa: "Przepracuj tak jak ja 15 lat w telekomach"
  Wreszcie dochodzimy do sedna sprawy - Tobie jest po prostu smutno, że nie możesz mnie już tak łatwo wykorzystywać, jak to miałeś kiedyś we zwyczaju, zanim się to wredne państwo wtrąciło i wszystko popsuło :D Przykro mi, nie pocieszę Cię.

  "Zrozumiesz wtedy dlaczego Orange właściciel TP chciało w Polsce również używać marki Orange"
  Kulą w płot. Gdyby o samo chcenie i miłość do własnej marki chodziło, rebranding zostałby przeprowadzony od razu. A dokonano go dopiero wtedy, gdy się okazało, że:

  "Firma zanotowała także spadek liczby użytkowników swoich usług, na przykład Neostrady, na rzecz nowych abonentów internetu stacjonarnego oferowanego pod marką Orange. Co ciekawe, oferowanego na łączach TPSA. To niezbity dowód, że wizerunek TPSA pozostawia wiele do życzenia"
  http://blog.bran*tions.pl/nowy-wizerunek-czy-ucieczka-od-nie-najlepszej-reputacji/

  "Wstydzisz się miejsca gdzie mieszkasz"
  Od razu widać, że pracujesz w telekomie :D Nie masz, mój drogi, najmniejszego prawa do moich danych, obojętnie jak szeroko rozumianych. Prosząc o nie w publicznej rozmowie popełniasz co najmniej niezręczność. Masz z kolei obowiązek powoływania się na dane publicznie dostępne. Bo na słowo, to ja mogę uwierzyć komuś o potwierdzonej reputacji, a nie nickowi z internetów.

  "nie wiem gdzie ja pisałem, że tam jest lepiej"
  Nie wiem, gdzie ja pisałem, że Ty pisałeś, że tam jest lepiej :D

  "W każdym razie widać że lubisz równać w dół"
  P*sz, Warren. Wytknąłem Ci tylko, że wykrzyknikami i kapitalikami wieszczysz armagedon tam, gdzie ludzie są generalnie zadowoleni ze zmian, które zaszły w ostatnich latach.

  "ludzie sami są tam sobie winni. "
  Jaja sobie robisz?
  http://arstechnica.com/tech-policy/2014/02/isp-lobby-has-already-won-limits-on-p.../

  "Skoro u nas jest tak dobrze z infrastrukturą"
  A gdzie ja coś podobnego napisałem? Skup się.

  "w końcu przyznałeś, UKE nie dało rady TP/Orange"
  Ty masz naprawdę bardzo zły dzień. Nigdy nie twierdziłem, że monopol został pokonany.

  "Zmarnowało 10 lat bezowocnie"
  Wymiar sprawiedliwości zmarnował zatem całe tysiąclecia, bo do tej pory nie pokonał złodziejstwa :D

  Wiesz co, jak będę sobie chciał pogawędzić z przedstawicielem handlowym, to mam numer do mojego telekomu. To już nie jest tak przykre, jak bywało kilka lat temu. Jeśli chcesz pogadać, to przestań przekręcać moje słowa. I tak mi niczego nie sprzedasz, więc po cholerę?
  29.07.2014 23:29