Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Windows 8 może podzielić los Visty, Windows 9 w kwietniu 2015

 • @Fafrocel: "w7 ma szansę pokonać XP w długości czasu z dużym udziałem na rynku"
  Win7 jest chyba moją ostatnią windą. Jest coraz mniej potrzebna.
  12.01.2014 22:27

 • @msnet: "Jeśli ktoś ma działający komputer z Windows 95"
  A jeśli ktoś nie ma, to jest zmuszony kupić nowszy. Zrozum, jeśli mi nie leży KDE 4, to mogę używać trójki na nowym pececie, a tym, którym rozwój GNOME się nie podobał, stworzyli Mate. Tym się różni posiadanie wyboru od bycia zmuszanym. Interes MS wymaga, by user od czasu do czasu musiał kupić nową windę, więc wymusza śmierć starej. To nie jest naturalny koniec życia produktu, produkt jest uśmiercany decyzją producenta. Ty zaraz powiesz, że wsparcie i tak jest bardzo długie i że MS ma prawo i w ogóle, ale to przecież niczego nie zmienia. Firma decyduje, user musi się podporządkować.
  12.01.2014 22:21

 • @Kuma-san: "Znam polski i angielski, ale pierwszy raz słyszę o "Leitmotivem"."
  Gdybyś brał lekcje niemieckiego, albo muzyki, lub przynajmniej słuchał audycji Michała Owczarka, to byś usłyszał nie raz.
  12.01.2014 21:41

 • @msnet: "nikt nikogo nie zmusza do przesiadki z Windows 7 na Windows 8."
  O, to jest właśnie największe kłamstwo związane z Win8 :)

  Nie możesz nie widzieć, że system, po którym wtajemniczeni muszą za rączkę oprowadzać zwykłych userów (podkreślam: MUSZĄ, bo w miarę wymiany sprzętu sfrustrowanych użytkowników przybywa), ma poważne problemy.
  12.01.2014 21:44

 • @msnet: Każdy, kto z dowolnych powodów jest przywiązany do produktów MS, prędzej czy później zostanie zmuszony do porzucenia Win7, czy mu się to podoba, czy nie. Bez wartościowania, taka jest po prostu prawda. Sam to rozumiesz i nazywasz oczywistością, a teraz chcesz udawać, że rzeczy oczywiste się nie liczą.
  12.01.2014 21:57

McAfee to teraz Intel Security... bo John za bardzo szalał

 • @lukasamd: "Oprogramowanie to trafiało do nich częściej w wypadku różnych promocji aniżeli zaplanowanego zakupu"
  Nazwijmy rzecz po imieniu: to jest po prostu crapware, który trzeba wywalać z nowych laptopów po zakupie i potem pilnować, by się ponownie nie zainstalował jako domyślnie zaznaczony dodatek do darmowego oprogramowania.

  "Od przeszło 15 lat nie zrobił on nic w dziedzinie rozwoju firmy"
  Jakiej firmy? Intel? John McAfee z firmą McAfee nie ma nic wspólnego od 1994r. Odszedł, sprzedał udziały, zamknięty rozdział.
  A czy nazwisko McAfee szkodzi produktowi, to trudno powiedzieć, bo nie wiadomo co gorsze: nachalna atrapa antywirusa, czy ojciec założyciel (NSFW):
  http://www.youtube.com/watch?v=bKgf5PaBzyg
  09.01.2014 12:37

Firefox w stylu Modern ponownie opóźniony

 • @Xyrcon: "Mozilla pod tym względem pozostała w tyle za konkurencją."

  http://www.mozilla.org/pl/about/manifesto/

  Gdzie w tym opisie misji Mozilli jest punkt, który mówi, że należy agresywnie konkurować z innymi przeglądarkami i natychmiastowo udostępniać wersje FXa nawet dla najbardziej zamkniętych środowisk? Nie można pozostać w tyle w wyścigu, w którym się świadomie odmówiło uczestnictwa.
  02.01.2014 15:23

 • @lukasamd: "Nie wiem, ale wydaje mi się, że fundacji mogłoby się przydać: 1. więcej środków 2. więcej deweloperów 3. lepsze zarządzanie ww."
  Organizacje non-profit, takie, jak Mozilla, pozyskują środki na swoją działalność dzięki temu, że jest ona powszechnie postrzegana jako słuszna, pożyteczna i zmieniająca świat na lepsze. Problem polega na tym, że im bliżej realizacji celu, tym mniej potrzebna jest sama organizacja. Największą siłę przebicia Mozilla miała, gdy praktycznie jedyną przeglądarką na świecie był koszmarny IE i stało się jasne, że to nie jest dobra sytuacja. Teraz mamy sytuację o wiele lepszą, dlatego Mozilli jest trudniej i to wcale nie jest powód do zmartwienia, tylko dowód skuteczności.
  02.01.2014 19:02

 • @lukasamd:
  Rzuć okiem na to:
  http://hardkernel.com/main/products/prdt_info.php

  A potem skojarz to z tym, co sam napisałeś:
  http://www.dobreprogramy.pl/AndrOpen-Office-dla-Androida-dostepny-w-polskiej-wer...

  Naprawdę nie widzisz, jak bardzo zagrożona jest pozycja Windows? Ja sam jestem absolutnie pewny, że Win7 jest moją ostatnią Windą.
  03.01.2014 12:19

 • @lukasamd: "Wiem co pisałem - wyraźnie zaznaczałem tam, że z wygodą użytkowania jest delikatnie mówiąc kiepsko"
  To ja jednak przypomnę:
  "W wypadku obsługi tylko za pomocą ekranu dotykowe, nawet na dużych urządzeniach zakrawa to istny masochizm. (...) Po podłączeniu myszki i klawiatury (monitor / telewizor też by się przydał) powinien być natomiast bezkonkurencyjny"
  To, co zlinkowałem wcześniej, to jest pecet z Androidem (lub Ubuntu) za dwieście złotych. Gdy podobne urządzenia wprowadzą do oferty popularni producenci, będzie pewnie trochę drożej, ale i tak typowy Kowalski będzie zachwycony. Jeśli Microsoftowi nie uda się wmusić ludziom swoich kaflowych windowsów w ciągu najbliższego roku, w następnym już nikt się po nie nie schyli. Idą czasy, kiedy windowsowy pecet za 2,5kPLN po prostu nie będzie w domu potrzebny. Prawdziwy "niesamowity potencjał" jest wszędzie, tylko nie w Windows.
  03.01.2014 15:02

Zersetzung: NSA wpędza świat IT w paranoję?

 • @eimi
  Koszmar mogą przeżywać wyłącznie ci, którzy do tej pory ufali bez zastrzeżeń, że służby specjalne kierują się w swoich działaniach etyką, a przed nadużyciami chroni nadzór sprawowany przez polityków :)
  Mnie w tej całej historii najbardziej bawi fakt, że większość elementów układanki Snowdena mieliśmy przecież wyłożone na stół przez różnych, godnych zaufania ekspertów od zabezpieczeń. Przed nadużyciami, które dzisiaj są opisywane przez mainstreamowe gazety jako sensacje, byliśmy ostrzegani już parę lat temu (pseudo-niemal-losowość algorytmów RSA, cel budowania serwerowni NSA, nieistniejąca prywatność w usługach internetowych itp). No, ale kto by słuchał mówiących dziwnym językiem informatycznych łysoli. A wystarczył jeden Snowden, by świat Uwierzył (tak, właśnie przez wielkie "U"). Myślę, że tak ze dwa latka takiej porządnej paranoi to jest dokładnie to, czego nam teraz potrzeba :)
  23.12.2013 12:03

 • @Ryychuu: "Tiaaa, czy jeszcze ktoś uważa, że zamknięte oprogramowanie == bezpieczne oprogramowanie?"
  Liczysz na to, że ci, którzy do tej pory przekonywali o bezpieczeństwie zamkniętych rozwiązań, teraz zmienią zdanie? Ci, którzy nie rozumieli, na czym polega przewaga kodu otwartego nad zamkniętym, tym bardziej nie pojmą, na czym polegała zbrodnia RSA. - to nie są rzeczy proste do ogarnięcia przez laika. Reszta, to płatni ewangeliści.
  23.12.2013 16:59

 • @Ryychuu: "ludzi przecież nie zmieni się ot tak"
  Już się sporo zmienia. Widzę to na co dzień, gdy rozmawiam ze zwykłymi userami, których jeszcze nie tak dawno trzeba było gorąco przekonywać, że "kotek1972" to nie jest hasło. Teraz wręcz sami przychodzą pytać o rzeczy, których kiedyś nie chcieli słuchać.
  23.12.2013 17:59

Prezent od Microsoft dla posiadaczy Windows Phone: dodatkowe 20 GB w SkyDrive

 • @lukasamd: "W efekcie w zasadzie za darmo i w ramach posiadanych usług da się mieć aż 65 GB… i zastanawiać się, na co tak naprawdę można by to wykorzystać."

  Na obrazy ISO różnych dystrybucji Linuksa. Wiem, złośliwy jestem ;D
  21.12.2013 12:45

W 2017 r. wszystkie telefony podepniemy do jednej ładowarki?

 • @XTac:
  Cóż, Apple zamyka się we własnych rozwiązaniach i kieruje swoje urządzenia do specyficznej grupy odbiorców. Nie możesz oczekiwać, że ich złącze będzie standardem. Nie w sytuacji, kiedy ja fon wyprodukowany przez Sony podłączam standardowym kablem z Nokii do telewizora Philips.
  20.12.2013 21:34

 • @kriters64: "nie zdajesz sobie sprawy że rozmawiamy o ochronie środowiska i wpływ ładowarek na jego kondycję"
  I to ponoć ja jestem niepoważny :)
  A powiedz mi, czy jak premier Cameron zakłada Brytyjczykom filtry cenzurujące Internet, to też mu wierzysz, że to z troski o dzieci?
  W troskę o środowisko uwierzę, jak zaczną wyławiać z Bałtyku zatopioną przez aliantów niemiecką broń chemiczną. Ładowarki się standaryzuje z tego samego powodu, z jakiego ujednolicono gniazdka w ścianach. Środowisko dodano jako gwarant szybkiego przepchnięcia ustawy. No i sam sobie w środkowym akapicie odpowiedziałeś, dlaczego wprowadzenie standardowej ładowarki nie wpłynie znacząco na ilość elektośmieci, skoro to rozumiesz, to powinna Ci się zapalić lampka, że to jednak nie o to chodzi.
  20.12.2013 22:32

 • @kriters64: "A.Hitler dostał nauczkę podczas I wojny światowej sam miał poparzone płuca gazem musztardowym i wyrzekł się z tego powodu stosowania i produkcji broni chemicznej bo znał jej skutki działania"
  OK, to jest chyba najzabawniejsza rzecz, jaką przeczytałem na DP :D
  Rozumiem, że zaraz po zamachu bombowym na swoje życie, wyrzekł się bombardowania?
  Masz, pierwsze z brzegu:
  http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Bomba-w-Baltyku-n23216.html

  "Tylko po co skoro wchodzi technologia ładowania bezprzewodowego? "
  Kiedy naprawdę wejdzie, to też się ją zestandaryzuje. Normalna kolej rzeczy.

  "Widać mało masz pojęcia o standardach i gadżetach Apple, bo ja za standard Apple uważam AirPlay, a wykonywane przez Ciebie czynności za pomocą kabla lub przejściówki ja robię bezprzewodowo"
  Dlaczego każda rozmowa z fanem Apple musi się toczyć wg tego samego schematu? U siebie w domu, to ja też robię bezprzewodowo. Bez konieczności kompletowania sprzętu od jednego producenta. Kabli używa się poza własnym środowiskiem. Kiedy przyjdziesz do mnie z płaską baterią, nie podładujesz się bez własnego kabla, lub ładowarki. Nie wyświetlisz zdjęć na moim telewizorze. Takie rzeczy.
  Wiem, Tobie te cuda nie są potrzebne. Zawsze tak odpowiadacie :)

  Szkoda czasu.
  20.12.2013 23:33

 • @kriters64: "gdyby A.Hitler wykorzystał swoją przewagę w pierwszych latach wojny"
  W pierwszych latach wojny nie używał, bo by mu przeszkadzała w blitzkriegu. Jak podczas WWI strony zaczęły się nawzajem gazować, to utknęły na długi czas w okopach. Potem nie używał ze strachu przed kontruderzeniem - alianci podpisali Protokół Genewski z 1925r, jednak zarezerwowali sobie prawo odpowiedzi atakiem chemicznym, jeśli sami padną jego ofiarą. Ale gazy bojowe rozwijał, produkował i magazynował. Sarin jest hitlerowskim wynalazkiem, powstał w 1938r.

  "sądzisz że Hitler nie skorzystał by z tak taniej broni masowego rażenia do eksterminacji nawet całych narodów gdyby był jej zwolennikiem? "
  Całkiem się puściłeś poręczy. Hitler używał taniej broni masowego rażenia w celu eksterminacji całych narodów.
  21.12.2013 0:19

 • @znik: "przecież moc urządzenie może wynegocjować z zasilaczem/ładowarką"
  Nie może, jeśli nie pracują w tym samym standardzie. Chodzi o to, by standard był jeden.
  21.12.2013 0:27

 • @kriters64: "Nie broni masowego rażenia a środków chemicznych"
  Powtórz to sobie trzy razy na głos. Jeśli absurdalność tego stwierdzenia sama do Ciebie nie dotrze, ja nie zamierzam pomagać.
  21.12.2013 0:39