Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Pendolino bez Internetu przynajmniej do wakacji

 • @LamConcept
  Twoja logika mocno kuleje. Stawiasz zarzut, że PKP zachowało się niegospodarnie, biorąc tańszą ofertę od t-mobile, zamiast droższej od Alstomu.
  15.04.2015 13:01

 • @LamConcept: "PKP, które okazało się być wyjątkowo nieporadne"
  Ale dlaczego PKP? Przecież to t-mobile złożyło ofertę :D

  @patyk1231: "Jak się rozpędził to telefon co chwilę przełączał się między BTSami i zrywał transfer."
  Dzięki za wyjaśnienie.
  15.04.2015 12:56

 • @Xyrcon: "Można mieć pretensje do firmy Alstom za to, że rzuca przewoźnikowi kłody pod nogi. Można też ubolewać nad nieporadnością PKP Intercity, który nie zadbał o odpowiedni zapis w kontrakcie i nie zarezerwował sobie prawa do ingerencji w poszycie kupionych za ciężkie pieniądze pociągów."

  A można poprosić o uzasadnienie, dlaczego można mieć pretensje i ubolewać?
  Alstom nie tylko udziela gwarancji na wszystkie składy, także cała obsługa techniczna przez następnych kilkanaście lat jest przez nich wykonywana. Jak się cokolwiek popsuje, to nie jest problem PKP, tylko producenta. Dlaczego to takie dziwne, że producent, który zobowiązał się w kontrakcie do dbania o stan techniczny, nie zgadza się, by obcy ludzie biegali po dachu z wiertarkami? No i niby jaki sens miałoby podpisywanie kontraktu z telekomem już w 2011r, by można było te ustalenia zawrzeć w kontrakcie z Alstomem?

  Akceptujecie, że zwykły root oznacza utratę gwarancji na telefon, a w tej sprawie się doszukujecie skandalu? To jakaś kpina jest?
  15.04.2015 12:20

 • @LamConcept: "Tylko czemu tego wifi nie było na standardowym wyposażeniu pociągu?"

  Jak to sobie wyobrażasz? Skoro PKP nie zdecydowało się zakupić instalacji u producenta, wolało rodzime rozwiązanie, to czemu się dziwisz, że odebrane od Alstomu składy nie były wyposażone w wifi? To nie jest problem PKP, oni wybrali ofertę na składy, wybrali ofertę na usługi telekomunikacyjne, jeżeli firmy się z kontraktów wywiązać nie będą umiały, to pewnie zapłacą kary. W czym problem? Jak bardzo uciążliwe jest opóźnienie w instalacji wifi dla klientów, których stać na bilet? Czy oni skąpią na swoich własnych pakietach internetowych? O co w ogóle jest ta dziwna awantura? Jak się t-Mobile wpakowało w ten kontrakt, to nich sobie z nim radzi.
  15.04.2015 12:43

Europoseł Michał Boni o mowie nienawiści w Sieci: cenzury nie będzie

 • To jest właściwie zabawne, że jedyny człowiek z rządu, który dążył do wstrzymania procesu brnięcia Polski w ACTA, który wtedy miał jaja, by prowadzić dialog z oburzonymi ludźmi, który wziął na klatę błędy popełnione przez ministerstwo Zdrojewskiego, jest teraz lżony przez gromadkę korwinistów, którym mocy w neuronach wystarczy na tyle, że kojarzą jego nazwisko z ACTA i praktycznie na tym się kończy ich wiedza.
  14.04.2015 11:05

 • @Subversive: "Bo chyba celowo nie zostawiła wypowiedzi grożących śmiercią i szykanujących naszych zachodnich, wschodnich..."

  Oczywiście, że celowo, zwróć uwagę, że te najbardziej chamskie, nawołujące do przemocy teksty, są autorstwa osób niezarejestrowanych. Czyli nie ukazałyby się, gdyby ich moderator nie zatwierdził. Ale spróbuj w żartobliwym komentarzu użyć słowa d.pa, to Ci gwiazdki do środka powstawiają, No nie mogłem się z podłogi pozbierać, kiedy mnie to zrobili. Wokół ściek obelg i mowa nienawiści, ale to d.pa okazała się być powodem do ingerencji moderatora :D
  15.04.2015 10:13

 • @b.munro: "Kwestię tę poruszył także europoseł Michał Boni, były minister administracji i cyfryzacji, jako który zasłynął między innymi próbą wprowadzenia w życie umowy ACTA."

  W Polsce projekt wniosku o udzielenie przez Radę Ministrów zgody na podpisanie umowy ACTA przesłał do rozpatrzenia Bogdan Zdrojewski, jako Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego dnia 6 września 2011 r. Druga wersja projektu wniosku pochodzi z dnia 4 listopada 2011 r. Ostatecznie gotowy wniosek przesłano w trybie obiegowym zainteresowanym podmiotom w dniu 18 listopada 2011 r.
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Anti-Counterfeiting_Trade_Agreement#Proces_ratyfika...

  Michał Boni został ministrem administracji i cyfryzacji 18 listopada 2011r.

  Nie można zasłynąć nie będąc obecnym, nie można wprowadzać w życie umowy, która nie doszła do skutku.
  Warto sprawdzić fakty, zanim się zacznie pisać głupoty.
  http://di.com.pl/news/42992,0,ACTA_Boni_prosi_Tuska_by_wstrzymac_podpisanie_trak...
  14.04.2015 3:00

 • @SmallBoobsLover: "Oj Chyba szanowny pan Janusz Korwin-Mikke musi jeszcze raz zdzielić tego palanta, bo raz to za mało. Albo mamy wolność wypowiedzi, a w tym hejterów wszelkiej maści, albo mamy cenzurę i brak jakiejkolwiek wolności, kaganiec na szyi i jazda pracować dla darmozjadów urzędników, polityków."

  No cóż, skorzystałeś ze swojego prawa do wolnej wypowiedzi i wyszedłeś na głupola. Boni WYRAŹNIE opowiedział się przeciwko cenzurze i za wolnością słowa. W sposób jasny zaznaczył, że taki bezmyślny hejting, jak ten w twoim wykonaniu, nie może być powodem do wprowadzania nadzoru państwa nad tym, co ludzie piszą w necie.
  14.04.2015 3:53

Koniec Adblock Edge, za to Android dostaje nowego AdAway

 • @lukasamd: "Sprawa może wydawać się błaha, ale jest poważna, bo wielkie firmy IT często płacą twórcom Adblock Plusa za wpisanie na białą listę. Powoduje to, że dodatek przy domyślnych ustawieniach stanowi już nie tyle blokera reklam, co raczej ich filtr, którego zakres działania jest uwarunkowany pieniędzmi."

  Czym jest warunkowane to zdanie, jeśli nie pieniędzmi? Bo głosi nieprawdę, a prawda nie jest przed autorem ukryta, można łatwo do niej dotrzeć.

  Zakres działania ABP warunkowany jest doborem filtrów. Każdy może sobie wybrać dowolny ich zestaw. Przy tym samym zestawie filtrów ABP, ABE i uBlock zablokują te same reklamy i te same przepuszczą. Celem istnienia Adblocka nie jest walka z każdą reklamą, tylko z UCIĄŻLIWĄ reklamą. Kwestia nieuciążliwych reklam jest wyjaśniona na ekranie powitalnym po instalacji rozszerzenia. Siejąc FUD redakcja przyczynia się do tego, że ludzie instalują sobie różne dziwne adblockery spoza AMO i często padają ofiarą firm żerujących na prywatnych danych swoich userów.
  13.04.2015 16:51

 • @moh3r @@DexterI9000: "Przecież masz dostępny kod źródłowy..."

  Już nie wspominając o tym, że on może to sobie łatwo sprawdzić, oba rozszerzenia nie wymagają restartu, więc można się między nimi dowolnie przełączać.
  13.04.2015 18:27

Ponad milion internautów szpiegowanych przez jedno przydatne rozszerzenie do Chrome

 • @eimi: "By zapobiec powtórce z takich rozrywek potrzebne są nam raczej zmiany w samym Chrome, pozwalające izolować dane użytkowników przed rozszerzeniami, a przynajmniej umożliwić granularną kontrolę ich uprawnień"

  A co to zmieni? Użytkownicy dostaną przed oczy listę uprawnień i klepną OK bez czytania. Rozszerzenia w Chrome już teraz są bardzo ograniczone w porównaniu do tych Firefoksowych, dalsze przycinanie im uprawnień nie jest dobrym rozwiązaniem. Tylko ręczna moderacja się tu sprawdzi, jej skuteczność udowodniła Mozilla.
  08.04.2015 23:34

 • @bystryy: "Pod Firefoksem też nikt dodatków nie sprawdza"
  Dlaczego kłamiesz?
  https://developer.mozilla.org/en-US/Add-ons/AMO/Policy/Reviews
  09.04.2015 13:28

 • @bystryy: "Widziałeś to na własne oczy, czy ufasz ślepo?"
  Dżizas, przecież to jest otwarta społeczność, nie jakieś korpo, nie musisz znać masońskiego uścisku dłoni, by być dopuszczonym do sekretów, wszystkie działania są jawne. Chcesz, to sam możesz dołączyć do teamu:
  https://wiki.mozilla.org/AMO:Editors
  09.04.2015 19:09

Galaxy S6 Edge wygina się gorzej niż iPhone, tylko czy ktoś się tym przejmie?

 • @Canaris1978: "Po prostu to, że wolę metal, szkło, kamień i drewno"
  Taki pomysł na "prestiżową" obudowę dla Ciebie: cynowa ramka, bazaltowe "plecki" i sosnowe przyciski ;)
  04.04.2015 0:56

 • @tomekb: "Po pierwsze, wygiął się pod naciskiem 110 funtów (niespełna 50 kg), czyli dokładnie takiej samej siły, która wygina iPhone 6 Plus"

  Nie. Po pierwsze, to ten "test", jak wiele innych sponsorowanych, kompletnie ignoruje podstawowe fakty. Siła jest przyłożona z drugiej strony i centralnie. Tak się bada materiały jednorodne, nie konstrukcje. Profile inaczej pracują na ściskanie/rozciąganie w zależności od kierunku działania obciążenia. Dlatego w "teście" mogli przyłożyć aż 50kg, zanim coś się zaczęło dziać - tak naprawdę, to w ten sposób zbadano wytrzymałość szkła, nie korpusu. Ludzie, którzy swoje ajfony gną przed kamerami, nie potrzebują w kciukach poweru dwóch worków cementu, po prostu przykładają siłę tam, gdzie jest weak spot:
  http://imgur.com/a/FBegH
  03.04.2015 21:11

 • @KyRol: "Od kiedy np. aluminium jest prestiżowe?"

  Od kiedy użyto go do produkcji wojskowej menażki. Wiadomo: wojsko = prestiż :D
  Dobrze wykonana obudowa z termoplastu jest trwalsza, praktyczniejsza i wygląda lepiej. Ale cóż - z modą nie podyskutujesz.
  03.04.2015 21:47

 • @KyRol
  Ano, są ludzie, którzy nawet na coś takiego:
  http://www.designnews.com/document.asp?doc_id=276172
  powiedzą: Eee, plastik, taniocha.
  03.04.2015 22:17

Komisja Europejska nie składa broni w walce z monopolem. Google w tarapatach

 • @que_pasa: "jeśli chcesz walczyć z monopolem to nie możesz tego robić karząc mu obniżyć ceny bo przyniesie to odwrotny skutek!!!"
  Niby jakim cudem, skoro konkurencja nie istniała? Ceny były wywindowane pod sufit dlatego, że nikt inny nie był w stanie z tepsą konkurować, bo nie miał fizycznego dostępu do klientów. Skoro konkurencja nie mogła się przyczynić do obniżenia cen, wymusił to urząd.

  Powtarzam - jasne, że znajdziesz wiele miejsc, gdzie możesz UKE wbić szpilę. Niby dlaczego ten urząd miałby być magicznie wolny od patologii, które trapią wszystkie pozostałe organizacje, tak prywatne, jak państwowe? Ale przed UKE tepsa robiła z nami, co chciała. Dzięki UKE mogłem z tepsą rozwiązać umowę, przejść do innego operatora. Utrudnili mi to na wszystkie możliwe sposoby, do tej pory mi uraz nie minął.
  02.04.2015 20:53

 • @biomen: "Ja nikogo nie upoważniałem do reprezentowania mojego interesu"
  Deklaracja bez znaczenia, no i wciąż tkwisz w błędzie.
  02.04.2015 23:36

 • @Benek USA. (niezalogowany): "Ekran wyboru przeglądarki, występuje tylko w Windows na Europe"
  Ale czemu Cię to dziwi? MS zaproponował układ Komisji Europejskiej, USA z tym nie miały nic wspólnego. Na jego podstawie wprowadził ekran wyboru przeglądarki, który był po prostu stroną internetową utrzymywaną przez MS (już wyłączona, deal wygasł) odpalającą się w IE. Funkcja była dodawana do systemu przez Windows Update.
  03.04.2015 18:05