Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Komisja Europejska nie składa broni w walce z monopolem. Google w tarapatach

 • @biomen: "Ja nikogo nie upoważniałem do reprezentowania mojego interesu"
  Deklaracja bez znaczenia, no i wciąż tkwisz w błędzie.
  02.04.2015 23:36

 • @que_pasa: "jeśli chcesz walczyć z monopolem to nie możesz tego robić karząc mu obniżyć ceny bo przyniesie to odwrotny skutek!!!"
  Niby jakim cudem, skoro konkurencja nie istniała? Ceny były wywindowane pod sufit dlatego, że nikt inny nie był w stanie z tepsą konkurować, bo nie miał fizycznego dostępu do klientów. Skoro konkurencja nie mogła się przyczynić do obniżenia cen, wymusił to urząd.

  Powtarzam - jasne, że znajdziesz wiele miejsc, gdzie możesz UKE wbić szpilę. Niby dlaczego ten urząd miałby być magicznie wolny od patologii, które trapią wszystkie pozostałe organizacje, tak prywatne, jak państwowe? Ale przed UKE tepsa robiła z nami, co chciała. Dzięki UKE mogłem z tepsą rozwiązać umowę, przejść do innego operatora. Utrudnili mi to na wszystkie możliwe sposoby, do tej pory mi uraz nie minął.
  02.04.2015 20:53

 • @biomen: "upierdliwy na Windows 8/8.1 ekran wyboru przeglądarki"

  Ekran wyboru przeglądarki wyszedł od Microsoftu, miał wstrzymać rozpoczęte postępowanie antymonopolowe. Zanim zaczniesz narzekać, że ktoś chroni Twoje prawa konsumenckie, sprawdź fakty.
  02.04.2015 17:15

 • @msnet: "każe się firmę za to, że jej produkt osiągnął sukces"
  MS był karany za NIELEGALNE praktyki. Nie za sukces. Gdyby osiągnęli swój sukces bez łamania prawa, nikt by im d.py nie zawracał.
  02.04.2015 17:44

 • @msnet: "wskaż firmę, a paragraf się znajdzie"
  Ustroje Ci się pomyliły:
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Dajcie_mi_cz%C5%82owieka,_a_paragraf_si%C4%99_znajdzie
  02.04.2015 17:52

 • @que_pasa: "no i doszliśmy do sedna sprawy :P UKE tak działało i pewnie dalej działa :) ale nagrody pobrali :D"
  Sednem sprawy jest to, że UKE wysadziło monopol tepsy. Udolnie, czy nie, o tym można dyskutować. Można też się spierać, czy te przegrane w sądzie sprawy są ceną, którą warto było zapłacić. Ale klient ma wreszcie jakiś wybór, a kiedy kontaktuje się z biurem obsługi, to nie czuje się jak w peerelowskim urzędzie, przy każdym nowym aneksie dostaje lepsze warunki świadczenia usługi. Zanim UKE wkroczyło, wszyscy byliśmy uniżonymi petentami chodzącymi po prośbie do tepsy. I często przepędzanymi bez widoków na załatwienie sprawy.
  02.04.2015 19:06

Autor uBlocka rezygnuje z projektu. Wersja dla Firefoksa zagrożona

 • @lukasamd: "Dodatek można więc porównać do NoScripta dostępnego w Firefoksie. "

  Nie, nie można. Ze względu na ograniczenia Chrome, jego rozszerzenia mogą jedynie naśladować część funkcji NoScript. Nie jest możliwe blokowanie wszystkich skryptów, nie da się sklonować podstawowych zabezpieczeń, które oryginalny NoScript wnosi do Firefoksa. Wszystkie rozszerzenia dla Chrome, które udają NoScripta, mają więcej wspólnego z AdBlockiem (którego także można używać do blokowania skryptów). NoScript dla Firefoksa jest narzędziem zwiększającym bezpieczeństwo usera, jego Chromowe klony w żadnym wypadku nie mogą być uważane jako zabezpieczenie przed atakiem.

  To samo zresztą dotyczy większości tych naprawdę przydatnych rozszerzeń do FXa - ich się po prostu nie da przenieść na Chrome, więc nie ma strachu, że ich twórcy przerzucą się na googlowską przeglądarkę.
  02.04.2015 15:17

 • @lukasamd: "A używałeś, sprawdzałeś µMatrix? "
  Poproszę argument, nie pytanie.

  "Poza tym: https://github.com/gorhill/httpswitchboard/wiki/Blocking-javascript-execution-re..."
  Ale przecież sam autor pod koniec pisze o wyjątku. Tu jest pies pogrzebany - jedni twórcy noscrpitopodonych rozszerzeń ostrzegają, że istnieje sposób na "ciche" odpalenie skryptu, że zapora nie jest w 100% szczelna, żeby nie traktować rozszerzenia jako ochroną przed atakami, inni starają się przekonać, że to nie taki wielki problem. Ponadto oryginalny NoScript, to nie tylko samo blokowanie skryptów.

  "inline scripts that are directly written into the HTML code of a web page cannot be blocked by NotScripts because Google Chrome does not fire load events for them."
  https://code.google.com/p/chromium/issues/detail?id=57004
  02.04.2015 16:39

Opera odkrywa koło na nowo, ale robi to lepiej niż konkurencja

 • @lukasamd: "Opera odkrywa koło na nowo, ale robi to lepiej niż konkurencja"
  Żadnego odkrycia tu nie ma, nic na miarę firefoksowej panoramy, zwykły tuning zarządzania kartami. Na pewno poprawia komfort pracy z wieloma kartami w porównaniu do Chrome, ale łatwość zarządzania setkami kart w Firefoksie jest nie do pobicia.
  01.04.2015 12:32

 • @lukasamd: "Panorama to co innego"
  Właśnie o to mi chodzi, że to Panorama była odkryciem na miarę wynalezienia koła, kompletnie zmieniła sposób pracy z dużą ilością kart. Opisana przez Ciebie funkcja jest ewolucją starej koncepcji.
  01.04.2015 13:10

Potworna inżynieria genetyczna fontów stworzyła Comic Papyrus

 • @Vidivarius: "Skoro masz wzrok jaki masz to może byłbyś za tym aby NASZ, CZYTELNIKÓW portal Dobreprogramu, zdobił ukłon w kierunku osób z wadami wzroku i dodał do portalu opcję powiększenia/pomniejszenia tekstu"
  Użyj NoSquint, a już nigdy nie będziesz musiał nikogo prosić o ukłony.
  https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/nosquint/

  @Azi: "Będziesz bardziej dbał o treść czy o krój czcionki"
  Ale dlaczego to ma się wykluczać? To jest dylemat tak samo fałszywy, jak "umyć zęby, czy uczesać włosy?"
  29.03.2015 18:04

 • @Azi: "te czcionki różnie wyglądają, ktoś je musi zainstalować - ciekawe, jak będzie wyglądała zgodność tej czcionki ?
  Na papierze... ETC."

  To jest w ogóle temat-rzeka, rzuć choćby okiem na ten obrazek:
  http://i.imgur.com/lTioOq7.jpg
  Są kroje przeznaczone specjalnie do druku, na ekran (LCD albo CRT, są poważne różnice), dla ludzi niedowidzących, dla dyslektyków nawet. Toczą się zażarte dyskusje o koszt druku:
  http://www.thomasphinney.com/2014/03/saving-400m-font/
  Dziedzina ciekawa, nie tylko dla profesjonalistów z drukarni.

  @Emigrant Sebastian
  Cieszę się z dostarczonej radości :)
  29.03.2015 19:55

 • @Vidivarius
  Proszę bardzo.
  Rozszerzenie, oprócz łatwego zarządzania zoomem, daje możliwość ustawienia własnego koloru dla linków (globalnie i dla wybranych domen), co jest bardzo przydatne na stronach, na których czytelność przegrywa z "dizajnem".
  29.03.2015 20:24

 • @Azi: "W poważniejszych prezentacjach liczy się treść a nie jakaś śmieszna czcionka :) Ten, co zwraca uwagę na kształt czcionki a nie na treść nazywa się "porażka" :)"

  Ten, kto da mi do przeczytania dłuższy tekst wydrukowany z użyciem kroju innego, niż któryś z tych specjalnie zaprojektowanych do szybkiego czytania, jest kawałem chama i jednostką aspołeczną ;D
  http://alexpoole.info/blog/which-are-more-legible-serif-or-sans-serif-typefaces/

  Jeśli przygotowujesz dla kogoś tekst i masz w nosie jego czytelność, to jest z Twojej strony straszna porażka.
  28.03.2015 22:00

Tak wygląda Spartan na smartfonie z Windowsem 10

 • @Kuragari91: "Nie zgodzę się z tym, że jest to trick, bo rzeczywiście z dolnego menu się lepiej korzysta niż z górnego"
  Tylko dlatego, że nauczyłeś się łapać za dół, bo Ci MS tam wszystkie kontrolki zgrupował. Ja tego problemu nie mam, oba paski obsługuję z łatwością.
  28.03.2015 22:08

 • @Kuragari91: "Trzymam rękę tak, abym miał dostęp do klawiszy i interfejsu."
  Którego interfejsu? Kupiłeś sobie WinFona, by mieć dostęp do funkcji WinFona? Jeśli przeglądasz dowolny serwis internetowy, to jego interfejs nie jest skupiony przy dolnej krawędzi ekranu.
  28.03.2015 16:12

 • @Kuragari91
  Ale belka menu DP jest u góry, prawda? Interfejs webowy wypełnia CAŁY ekran. Jeśli wybrałeś, by telefon trzymać za dolny brzeżek, to po prostu masz niewielkie wymagania. Owszem do czytania wystarczy, ale, jak już wspomniałem, smartfon to coś więcej, niż czytnik. Ja telefon trzymam tak, by zasięg kciuka był jak największy i nie ma to nic wspólnego z położeniem belki adresowej w przeglądarce. Jest mi kompletnie obojętne, gdzie ona się znajduje.
  28.03.2015 16:41

 • @Kuragari91: "Jak bym trzymał telefon na środku, to nie mogę obsługiwać klawiszy nawigacyjnych"
  Moje palce nie są jakoś specjalnie długie, a na ekranach do 5" nie mam z tym trudności. Polecam gimnastykę dłoni, może tu jest problem. Zwróć uwagę, że to Ty masz kłopot z dotarciem do wszystkich elementów interfejsu, nie ja. Że to Tobie trzeba podsuwać kontrolki pod palec, więc to z Twoim podejściem jest coś nie w porządku.

  "Chętnie też się poznam strony, czy inne czynności, które wymagają ode mnie ciągłego nawigowania na górnej części ekranu."
  Zarządzanie plikami w Total Commanderze.
  28.03.2015 18:01

 • @Kuragari91
  Możesz mi opowiedzieć, co widać na tych zdjęciach?
  28.03.2015 18:51

 • @Kuragari91: "Ułożenie mojej ręki na telefonie, oraz zasięg mojego kciuka"
  Ale na nieczytelnym ekranie, więc mnie to nic nie mówi. W każdym razie, jeśli jesteś w stanie wygodnie obsłużyć TC, to i pasek w przeglądarce nie sprawi Ci kłopotu. Ja z obu pasków narzędziowych TC - górnego i dolnego - korzystam z łatwością. Jeśli natomiast zaznaczając kilka plików ryzykujesz roztrzaskanie fona, to po prostu złap go normalnie i wtedy także możesz się przestać martwić pasek w "Spartanie".

  Ten dolny pasek w IE, to był taki chwyt marketingowy. Wmówić ludziom, że tak jest lepiej, dostosować własne aplikacje, a potem korzystać z tego, że klienci się przyzwyczają i będą mieli problemy przy korzystaniu z powszechnie przyjętych rozwiązań. A gdy trick się nie uda i platforma nadal będzie tonąć, to się klientów oleje, to standard przecież.
  28.03.2015 21:25