Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Premiera filmu o Aaronie Swartzu 27 czerwca, już można obejrzeć zwiastun

 • @JaceQQ:
  "Up to 60% of people who commit suicide have a mood disorder such as major depression, and the risk is especially high if a person has a marked sense of hopelessness or has both depression and borderline personality disorder."
  http://en.wikipedia.org/wiki/Major_depressive_disorder#Prognosis

  Jeśli znasz jakieś opracowanie, które bagatelizuje ryzyko samobójstwa przy stanach depresyjnych, to podziel się, bardzo proszę.
  01.05.2014 23:30

 • @JaceQQ:
  Przecież nie napisałem, że większość chorych popełnia samobójstwo, tylko, że próby samobójcze w depresji są normą. Inaczej - typowym objawem. Nawet wśród tych, którzy się leczą i mają zapewnioną prawidłową opiekę istnieje ryzyko, że odbiorą sobie życie. A jeśli - wiedząc o jego problemie - poddajesz chorego tak olbrzymiej presji, to praktycznie popychasz go w przepaść.
  01.05.2014 23:01

 • @Xyrcon

  Aaron Swartz nie jest postacią kontrowersyjną!
  To był człowiek, który we własnym testamencie zapisał, że zawartość wszystkich należących do niego dysków ma być opublikowana i zrobił to wiele lat przed wydarzeniami, które kosztowały go życie. W sprawie, którą prowadzono przeciw niemu, teoretycznie "poszkodowana" organizacja prosiła prokuraturę, by nie stawiać Aaronowi zarzutów. Prawo, które pozwoliło zgnoić Aarona, jest obecnie zmieniane.

  Aaron Swartz złamał prawo, mało kto twierdzi, że jest inaczej. Podobnie złamałby prawo, gdyby wszedł na dach budynku MIT i wywiesił transparent nawołujący do odstąpienia od pobierania od ludzi opłaty za dostęp do danych publicznych, ale wtedy nikt by mu nie groził wyrokiem 50 lat więzienia. MIT i JSTOR poniosły jakieś tam koszty w związku z jego działaniami, zgodził się więc wypłacić im odszkodowanie i tu się sprawa powinna skończyć.

  Kontrowersyjne w tej sprawie są działania prokuratury i MIT, które, na zdrowy rozum, w ogóle się nie powinny do niej wtrącać.

  http://io9.com/5975592/aaron-swartz-died-innocent----here-is-the-evidence
  http://cyberlaw.stanford.edu/blog/2013/01/towards-learning-losing-aaron-swartz
  01.05.2014 20:53

 • @Snack3rS7:

  Aaron Swartz cierpiał na depresję i usiłował ją leczyć. Próby samobójcze są w depresji normą. Prokuratura o jego chorobie wiedziała, choć początkowo próbowała ten fakt ukrywać.
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Depresja_%28choroba%29#Wyst.C4.99powanie_depresji
  http://www.wired.com/2013/11/swartz-foia-november/

  Tu nie ma mowy o rozwiązywaniu sprawy przez odebranie sobie życia - po prostu choroba wzięła górę nad zaszczutym przez prokuraturę człowiekiem.

  ========

  @Petur
  Nie ma sprzecznych opinii na temat Aarona. Za kontrowersyjną można co najwyżej uznać metodę, którą wybrał, by zwrócić ludziom uwagę na fakt, jak niesprawiedliwa jest sytuacja, gdy się pobiera od studentów pieniądze za dostęp do dokumentów, które powstały za pieniądze z podatków. Kontrowersji co do tego, jakim Aaron był człowiekiem, nie ma.

  EDIT: film będzie dostępny na licencji Creative Commons
  01.05.2014 22:34

Mieszkańcy San Francisco rzucają kamieniami w Google-busy

 • @normanek: "Większość z Twoich argumentów nie odnoszą się bezpośrednio do tego, co napisałem, ani do meritum problemu. To głównie emocje..."
  Stać Cię na więcej. Mnie takie etykietowanie nie dotknie, Tobie przynosi ujmę. Jeszcze gdybyś spróbował tę swoją ocenę jakoś uzasadnić, to ten pierwszy akapit byłby do uratowania, a tak, nie ma o czym mówić.

  "chciałbym zauważyć, że sam szczyt (prawa strona wykresu, osoby zdolne wpływać na polityków) w rozkładzie populacji w funkcji posiadanego kapitału stanowi mały ułamek osób ponad przeciętnie majętnych"
  Po raz kolejny ignorujesz fakt, że protest dotyczy Google-busów, nie prywatnej własności googlersów. Tym samym jest wycelowany właśnie w tę stronę wykresu, po której powstaje problem.

  "technika stosowana przez polityków nie jest niczym nadzwyczajnym wśród ludzi o pewnej kulturze osobistej, którzy nawet na drażliwe tematy potrafią rozmawiać z pewną kurtuazją"
  Pewną kurtuazję osobie kierującej korporacją unikającą płacenia podatków okazuje się przez podanie ręki i powstrzymanie od ostrych słów. Zapewnienia o szczerej miłości poza ramy zwykłej kurtuazji znacznie wykraczają. Ale przecież nie normy grzecznościowe były powodem, dla którego ten materiał wkleiłem, wyraźnie pod linkiem napisałem, o co chodzi. Zignorowałeś, zająłeś się chochołem.

  Wybacz, że tak po łebkach, jeśli zamiast analizy moich emocji sięgniesz po jakieś źródła, to bardziej się przyłożę.
  29.04.2014 14:28

Firefox 29 z interfejsem Australis już dostępny – zaglądamy do środka

 • @disign
  https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/private-tab/
  (restartless)
  30.04.2014 12:28

 • @DonM$: "proszę bardzo cała prawda wyszła na jaw, gówno wiesz i tyle w temacie"
  Ale z ciebie rzadki eksponat jest :)
  Już pomijając te urocze bluzgi, powiem, że stęskniłem się za sierotkami, którym trzeba było tłumaczyć, na czym polega idea rozszerzeń w Firefoksie. Myślałem, że ostatnia z was zginęła krótko po zaadaptowaniu rozszerzeń przez Operę. A tu proszę - taka niespodzianka :) Jak się znajdzie drugie stworzenie do parki, to może uda się was rozmnożyć w niewoli. Powiesi się ostrzeżenie, żeby nie karmić i będziecie atrakcją turystyczną.
  30.04.2014 14:45

 • @Berion: "zaginał przycisk", "nie ma tej opcji"
  Wszystko, co wymieniłeś, jest na tym screenie: http://i.imgur.com/m78ovkG.png
  29.04.2014 18:03

 • @Radek68: "Czy naprawdę trzeba uparcie coś zmieniać, tylko po to, aby zmieniać?"
  Ty wiesz, czyje logo masz na avatarze, czy po prostu obrazek Ci się spodobał?

  Ta konkretna zmiana jest po to, by zwykły user miał łatwiej. User zaawansowany nie traci niczego.
  29.04.2014 18:07

 • @Narv: "sposób na zmianę rozmiaru ikon "poprzednia strona" i "następna strona"?"
  Classic Theme Restorer ma taką opcję.
  29.04.2014 18:20

 • @Radek68: "zmianami dla samych zmian"
  Jasne, po to Mozilla stworzyła (i wciąż go doskonali) wielokanałowy system pobierania od użytkowników informacji o różnych sposobach korzystania z przeglądarki, by potem wprowadzać "zmiany dla samych zmian" :D

  "jaja sobie robisz?"
  Sonda zawsze patrzyła w przyszłość, Twoje marudzenie, to mantra konserwatysty: "po co zmieniać, skoro było dobrze". Ano po to, by było lepiej. A jak Ci nie pasuje, to sobie przerób po swojemu. Nikt inny Ci takiej możliwości nie da.
  29.04.2014 18:52

 • @Berion: "Co jest dla mnie... zagadką"
  Usuń przycisk do wspomagania Adblocka, może wtedy brakująca opcja się pojawi.

  "Tak samo AB zniknął z mi z pod menu kontekstowego."
  U mnie jest.

  Poszukaj konfliktu między rozszerzeniami, albo spróbuj przeskoczyć na FX30, z którego ja piszę. Albo poczekaj chwilkę, aż ewentualne błędy w rozszerzeniach zostaną usunięte. To jest pierwsza duża zmiana międzymordzia od dłuższego czasu, czasem coś może zazgrzytać.

  "scalenie przycisków od zakładek"
  Możesz wyjaśnić?
  29.04.2014 20:15

 • @DonM$
  Obetrzyj sobie, bo ci się ulało. Jak nie umiesz sobie poradzić, poproś kogoś starszego. Pokaż mu moje screeny, żeby wiedział, o co chodzi. I zastanów się, czyj to jest problem, że ty sobie czegoś nie umiesz znaleźć nawet wtedy, gdy rozwiązań jest kilka i podawano je tu wielokrotnie.
  29.04.2014 20:22

 • @Berion: "Wgrałem bety ab i helpera, więc problem połowicznie rozwiązany"
  U mnie jest tak:
  Firefox 30.0 ID:20140428004000
  Adblock Plus 2.5.1
  Classic Theme Restorer 1.1.8
  Element Hiding Helper for Adblock Plus 1.2.3
  I Adblock chodzi bezproblemowo.

  "Dawniej były dwa: gwiazdka i gwiazdka ze strzałką."
  OK, już rozumiem, o co chodzi. Teraz też są dwa, tylko połączone, zależy, z której strony klikniesz, ale działanie jest podobne. Tę zmianę wprowadzono dlatego, że przeciętny user miał problemy ze skojarzeniem, co się dzieje z tymi gwiazdkami. Po to jest ta animacja przy dodawaniu zakładki.
  https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/starbuttoninurlbar/
  https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/classicbookmarksbutton/
  29.04.2014 20:42

 • @Berion: "takie drobiazgi, nie zachowując "wstecznej kompatybilności" zniechęcają."
  Zależy, jak na to patrzeć. Ja na przykład od zawsze używam ogromnej ilości rozszerzeń, czasem się zdarza, że coś przestanie działać i trzeba poszukać zamiennika. Zazwyczaj wtedy znajduję coś lepszego, niż używałem do tej pory i dzięki temu zyskuję. Australis w domyślnym kształcie byłby dla mnie nie do przełknięcia, ale wystarczyła chwila grzebania, by uzyskać coś lepszego, niż miałem na starym profilu.
  29.04.2014 21:12

 • @DonM$: "fx poszedł w mainstream kompletnie zlewając na zaawansowanych użytkowników"

  Coś takiego mógł napisać wyłącznie użytkownik błędnie uważający się za zaawansowanego. Nowy interfejs nie jest ani trochę mniej podatny na dostosowanie, a zmiany są o wiele mniej radykalne, niż to miało miejsce w przypadku Fx4. To, że świeżo po instalacji przeglądarka wygląda inaczej od tego, do czego przywykłeś, nie znaczy, że niemożliwa jest jej zaawansowana konfiguracja. Żadna inna przeglądarka nie pozwala na tak głębokie zmiany międzymordzia, jak FX.

  A z tym mainstreamem, to już kompletnie pojechałeś. Mozilla nigdy nie kierowała swoich produktów do wąskiego grona hipsterów. Takie rzeczy, to tylko w Operze, świeć wielki elektroniku nad jej duszą.
  29.04.2014 12:24

 • @Luc3k: "powinno dać się wszystko dostosować, przenieść każdą ikonkę w dowolne miejsce - tak jak to miało miejsce wcześniej."
  A w które miejsce nie można przenieść ikon?
  29.04.2014 17:42

 • @aragorn9, @silvver: "Pasek dodatków od wersji 29 nie istnieje"
  Nieprawda: http://i.imgur.com/D6Uzp6E.png

  Classic Theme Restorer nie tylko przywraca Add-on Bar, od paru dni daje także dostęp do statusbara. Dzięki temu w FX29 działa u mnie rozszerzenie, które ostatnią aktualizację miało dla FX3:
  https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/leet-key/versions/
  29.04.2014 17:53

Microsoft Mobile — nowy, duży gracz na rynku urządzeń mobilnych

 • @djfoxer: "Microsoft właśnie wchłonął dział mobilny i serwisu Nokii. Gigant z Redmond stał się jednym z ważniejszych graczy na rynku sprzętu mobilnego"

  Dwie wrony nie czynią jastrzębia :)
  26.04.2014 12:05

 • @djfoxer: "Windows Mobile to zupełnie co innego, nie mieszajmy tamtego systemu z WP"
  Jasne, bo tylko wtedy możemy udawać, że MS próbuje zdobyć udziały na rynku, na którym panuje ostra konkurencja, więc jest trudno, ale optymistycznie :D
  Przypominanie o tym, że Microsoft miał kiedyś ten rynek na własność i go stracił, nie jest na rękę ewangelistom.
  26.04.2014 22:13