Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Sugerowane witryny będą końcem prywatności użytkowników Firefoksa?

 • @Hatred: "Ja na to patrzę w taki sposób, że każdorazowe pytanie usera o zgodę, nie jest równoważne z tym, że ktoś świadomie włączy sobie taką opcję (pokazywania komunikatów o wysyłce)."

  To zdanie nie ma sensu. Pokazywania komunikatów nie da się włączyć/wyłączyć. Masz link, obejrzyj sobie, jak takie okienko wygląda. I nie martw się o ludzi, którzy nie potrafią dziesięciu słów przeczytać. Bo i tak nic im ze strony Mozilli nie grozi, niezależnie od tego, co Ty uważasz za tajemniczo oczywiste.
  22.05.2015 19:33

 • @Hatred

  Co jest oczywiste? Że raport o awarii Firefoksa, który nie może być wysłany bez każdorazowej zgody użytkownika, będzie używany przez NSA... do czego, Twoim zdaniem?

  https://support.mozilla.org/pl/kb/mozillacrashreporter
  22.05.2015 19:16

 • @madgorilla: "Tak apropos artykułu jeszcze, warto byłoby dodać, że historia przeglądanych stron będzie analizowana lokalnie przez naszą przeglądarkę"

  Przecież to jest także napisane w tym komunikacie Mozilli, na który autor się powołał. Więc to nie jest tak, że nie wiedział. Dlatego to jest kłamstwo, a nie niedopowiedzenie z jego strony.
  22.05.2015 17:52

 • @StarterX4: "Przecież mamy jeszcze jeszcze dobrego GNU IceCat (...) Choć osobiście wolę IceWeasel (...) Firefox się już kończy"

  Uwielbiam takie teksty. Czy Tobie się wydaje, że to są konkurencyjne produkty? Że jak będziesz używał IceŁotewer, to zrobisz na złość Mozilli? Mozilla nigdy nie miała ambicji, by wszyscy użytkownicy sieci używali Firefoksa. Chwaląc IceWeasel dowodzisz, że Firefox się nie kończy.
  22.05.2015 18:01

 • @Hatred: "większe są zagrożenia prywatności. Choćby włączone systemy raportowania błędów FF"

  Użytkownik może, jeśli chce, anonimowo dzielić się z Mozillą danymi o napotkanych problemach ze stabilnością i wydajnością Firefoksa. Jest o tym informowany i pytany o zgodę za każdym razem, gdy uruchamia czysty profil. Jeśli crash reporter jest włączony, to zawsze pyta, czy wysłać raport. Gdzie tu zagrożenie dla prywatności?
  22.05.2015 18:52

 • @Hatred: "Włączone jest od razu"
  Telemetria nie jest, a Crash Reporter ostrzega przed każdą wysyłką. Poza tym, jak już wspomniałem, dane są wysyłane anonimowo. ZU niczym nie ryzykuje, jeśli się nie zagłębi w szczegóły.
  22.05.2015 19:02

 • @lukasamd: "Choć mechanizm, jaki trafi do Firefoksa, faktycznie daje większą kontrolę niż to, co oferuje konkurencja..."
  Nie większą, tylko PEŁNĄ. Użytkownik w pełni kontroluje Suggested Tiles, a Mozilla tak to wszystko zorganizowała, że sama nie wie, od kogo dane pochodzą. Wyłącznik nowej funkcji znajduje zaraz obok kafli.

  "...trudno nie ukrywać goryczy wywołanej tą sytuacją"
  Serio? Mozilla szuka sposobów na etyczną reklamę, stawia swoich użytkowników na pierwszym miejscu, oddaje im pełną kontrolę nad danymi, a redaktor portalu, który uszczęśliwił swoich userów sklasyfikowanym jako malware "Asystentem pobierania", jest rozgoryczony?

  "Aplikacja słynąca do tej pory z niezależności, a także ochrony prywatności użytkownika będzie skanować historię przeglądanych przez nas stron internetowych"
  A to już jest po prostu zwykłe kłamstwo.
  22.05.2015 16:46

#Rasizm? Flickr wycofuje małpokształtny tag, Google przeprasza za Mapy

 • @b.munro: "Trudno mieć jakiekolwiek zarzuty wobec takiej kwalifikacji."

  Mogę spróbować? Otóż kwalifikacja była błędna.
  I co, tak trudno było? Walka z wydumaną "poprawnością polityczną" autorowi rozum odebrała?
  21.05.2015 16:39

 • @fras: "spokojna do niedawna Szwecja stała się światową stolicą gwałtów"

  http://en.wikipedia.org/wiki/Rape_in_Sweden#Swedish_rape_statistics
  Nie trzeba być kompletnym idiotą, by być rasistą, ale to pomaga :)
  21.05.2015 21:36

 • @fras
  Kapitalne podałeś źródła. Anty-islamski think-tank, filmik na youtube i forum internetowe. Szczególnie zabawne jest to, jak Amerykanie chcą Skandynawów uczyć rozwiązywania problemów z przestępczością :D Ich to jeszcze można zrozumieć, dla nich Szwecja jest tak samo odległa, jak Narnia, ale w Polsce naprawdę zauważylibyśmy te wszystkie uciekające przed gwałcicielami Szwedki, gdyby w tych bajkach było choć źdźbło prawdy.

  Szwedzi w dość szczególny sposób podchodzą do przemocy na tle seksualnym, trzeba to brać pod uwagę, zanim się zacznie czytać statystyki:
  http://www.bbc.com/news/magazine-19592372
  Definicja gwałtu jest tam bardzo szeroka, ofiary mają zapewnioną ochronę, więc coraz mniej jest takich, które boją się zgłosić na policję, a czy wiedziałeś, że w Szwecji przestępcą jest ten, kto płaci za seks? Szwedka może oskarżyć o gwałt za coś, z czym Polka nigdy by na policję nie poszła. Ale która w swoim kraju czuje się bezpieczniej? Odpowiedzi na to pytanie na pewno bym nie szukał na jakimś forum, a już na pewno nie w komentarzach na DP.
  22.05.2015 1:41

 • @2099: "Poprawność polityczna jest nową formą cenzury"

  Poprawność polityczna jest kretyńską kalką, przeszczepioną do naszego języka wprost z amerykańskich kłótni między liberałami a konserwatystami. Z reguły używają jej ludzie, którzy roszczą sobie prawo do publicznego bycia dupkiem bez konsekwencji. Ci sami ludzie w jednym zdaniu potrafią wyśmiewać użycie terminu "duża osoba" zamiast "grubas", a w następnym będą opowiadać o "wzmocnionych technikach przesłuchań", czerwieniąc się z wściekłości za każdym razem, gdy usłyszą słowo "tortury".
  22.05.2015 12:44

Wiedźmin 3 jest brzydszy, niż pokazywano. CD Projekt RED obiecuje poprawić grę

 • @lukasamd: "Najgorsze jest to, że jak rok temu wylewano pomyje na Ubisoft za Watch Dogs, tak teraz nagle wszyscy klepią CDP po plecach "no po przecież musieli optymalizować, a trailery nigdy nie pokazują prawdy i nie powinno się w nie wierzyć"."

  Jako człowiek niegrający, przez co bezstronny w temacie, zasugeruję jedno: sprawdź, jak klientów traktuje Ubisoft, porównaj z tym, co nabywcom swoich produktów oferuje CD Projekt RED, być może znajdziesz wyjaśnienie. Bo jeśli jedną firmę za to samo czekają pomyje, a druga może liczyć na wsparcie, to pewnie sobie na takie traktowanie zapracowały.
  21.05.2015 13:38

Telewizory z Firefox OS już podsłuchują Polaków

 • @piotr34.: "a przecież coś musi być na rzeczy"

  Ale dlaczego musi? Przecież to są zwykłe, niczym nie poparte insynuacje. Nie wiesz, jak Voice Assistant Pro działa, bo autor - zamiast podać konkrety - tylko ssał palec, nie wiesz, czy jest włączony na chama, czy user ma nad nim kontrolę, no i wreszcie zapominasz, że to Panasonic jest producentem telewizora, nie Mozilla.
  18.05.2015 17:27

 • @Giee: "Jeśli chcą spopularyzować system w telewizorach to powinni wypuścić z 3 tanie modele budżetowe."

  Ponownie: Mozilla nie produkuje telewizorów! To jest fundacja propagująca otwarte standardy w Internecie, nie producent sprzętu RTV/AGD! Jeśli posiadasz fabrykę telewizorów i chciałbyś użyć Firefox OS w swojej nowej, budżetowej linii, skontaktuj się z Mozillą, na pewno chętnie Ci pomogą.
  18.05.2015 19:41

 • @Scorpions.B: "Telewizory z Firefox OS już podsłuchują Polaków"

  Mateusz Budzeń już ogłupia czytelników DobrychProgramów. Nie wiem, czy to prawda, ale mój komentarz ma dokładnie tyle samo sensu, co tytuł artykułu.
  18.05.2015 14:13

 • @moh3r: "Czy ktoś wie jak wygląda sytuacja pierwszych generacji smart TV?"

  Mam kilkuletni telewizor Smart Viera, coś tam się w usługach zmieniało, nie śledzę tego, bo mało korzystam. Model "Smart" wybrałem wyłącznie dla gniazdka sieciowego. W każdym razie YouTube działa na pewno, jeśli masz konkretne pytanie, to sprawdzę.
  18.05.2015 15:02

 • @piotr34.: "i ja się pytam gdzie ta reklamowana przez Mozille, jako, że duży nacisk kładą na prywatność użytkownika ?"

  A ja się pytam, skąd informacja, że Mozilla jakoby przestała kłaść nacisk na prywatnośc użytkownika? Naprawdę wystarczył głupi tytuł artykułu na DP, by w Twoim mniemaniu zniszczyć reputację Mozilli?
  18.05.2015 15:22

 • @hINDUss: "a to nie od tego jest funkcja aktualizuj?"

  Właśnie od tego. Dostępność usług zależy jednak od tego, jak długo producent chce wpierać starsze modele. Tylko po co komu usługi przygotowane przez producenta, skoro można na telewizor przesyłać media z jednego z fafnastu urządzeń dostępnych w domu? Gniazdko sieciowe, slot na kartę SD, gniazda USB, WiFI Direct - to wszystko będzie działać nawet wtedy, gdy producent się wypnie. Dlatego przy zakupie ważniejsze są wpierane standardy (np. czy do gniazdka usb podłączysz dysk podzielony na partycje fat/ntfs), niż usługi producenta.
  18.05.2015 16:00

Mozilla: czas zerwać z niebezpiecznym HTTP. Strony powinny być szyfrowane

 • @Rower1985: "z drugiej strony ludzie łykają dalej kit "twoje konto zostało zablokowane" czy "ktoś ci wysłał przesyłkę" lub zarzucają tony prywatnych danych na portalach społecznościowych. "

  Ale to przecież właśnie dlatego, że ludzie "łykają", trzeba tak rzecz zorganizować, żeby nie dało im się tak łatwo podesłac paskudnych rzeczy do łyknięcia. Gdyby telekomy przestały przysyłać swoim klientom faktury w pdfach, trudniej byłoby nabarć ludzi na złośliwe załączniki. Szyfrowanie utrudni wstrzykiwanie kodu, w ten sposób Bolek przeglądający zaufaną stronę o pierdołach będzie bezpieczniejszy.
  14.05.2015 18:14

 • @mirekel1

  W pierwszym zdaniu artykułu masz link. Kliknij go, przeczytaj i nie pisz już więcej głupot.
  15.05.2015 9:23