Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Na Australis zmiany się nie kończą. Zobacz nad czym pracują projektanci Firefoksa

 • @lukasamd: "Sprawdzałem obciążenie karty przy pomocy GPU-Z i nie wygląda na to, aby w FF jej użycie było jakoś większe."
  Nie chodzi o obciążenie, ale o taktowanie. Wasze procesory wyraźnie mają problemy z prawidłowym zarządzaniem energią.

  Popatrz, co znalazłem szybkim googlem:
  https://communities.intel.com/thread/33026
  gość też ma problemy z zegarem, zalecają mu tam instalację sterów od producenta laptopa, nie tych generycznych od Intela. Zła jakość intelowskich sterów jest legendarna, nie zawsze instalacja najnowszych dostępnych jest wskazana. A z jakich Wy korzystacie?

  "Marudzę, bo mam powody, ot co."
  No i tak już - wg wujka Googla - od ponad roku:
  http://www.dobreprogramy.pl/Dostosuj-przegladarke-do-siebie-samego,Blog,39136.ht...
  Ja bym jeszcze mógł pojąć, gdybyś zgłosił buga i został olany. Wtedy można sobie pomarudzić, przez chwil parę, zanim człowiek sobie nie uświadomi, że przecież nie jest klientem, że nie płacił za support, że nic, oprócz zwykłej, ludzkiej troski, mu się nie należy. Ale zrzędzić przez ponad rok i palcem nie kiwnąć, by Mozilli pomóc przynajmniej zdiagnozować Twój kłopot, to mi się w głowie nie mieści. Gdyby nie informacje od Grześka, nadal bym nie wiedział, na czym problem polega.

  @grzesiek1651 "w czasach pracy na baterii wielkiej różnicy nie ma."
  Stoi to w sprzeczności z tym, co napisałeś tutaj:
  http://www.dobreprogramy.pl/Dzieki-wspolbieznej-kompilacji-JavaScriptu-Chrome-33...
  Coś się zmieniło?
  23.04.2014 17:22

 • @grzesiek1651&@lukasamd: "Wyjątkiem jest sytuacja w której w tle coś obciąża procesor, wtedy lisek nabiera szybkości."
  Czyli trop jest dobry, trzeba by nim zainteresować kogoś dobrze zorientowanego w tym, jak te karty działają. Warto by jeszcze sprawdzić, czy inne przeglądarki (te, które nie przycinają) ciągną więcej z baterii.
  23.04.2014 0:51

 • @lukasamd: "Skoro na każdym nie działa to najlepiej powiedzieć, że to moja wina - sorry, nie, to nie moja wina :) "
  Kto mówi o winie? Po prostu szukam wspólnego mianownika.

  "Zgłoszenia teraz nie znajdę, nie mam tego ani w historii, ani nigdzie zapisanego."
  No, to jeśli Ty wkładasz tyle własnej energii w rozwiązanie tego problemu, to czemu się dziwisz, ze pozostaje on nierozwiązany? Od samego narzekania się nie naprawi.
  22.04.2014 18:14

 • @lukasamd: "nie oceniaj, dobra?"
  Gdzie ja oceniam Twoje działania? I w jakiej skali?

  "Stawianie systemów obok, stawianie wirtualek, grzebanie z forkami, grzebanie z ustawieniami"
  Ale ja nie pytałem, w jaki sposób Ty próbowałeś pomóc sam sobie, tylko jak pomogłeś Mozilli, by zidentyfikowała Twój problem i spróbowała mu zaradzić. Rozumiesz, to jest Open Source, możesz mieć wpływ na kształt oprogramowania, choćby tylko przez zgłaszanie w nim błędów.
  22.04.2014 18:23

 • @grzesiek1651: "At random intervals the scrolling becomes very choppy. If I press the MMB (to use the autoscroll) it goes back to normal for a minute or so and then becomes very choppy again."

  Tak na pierwszy rzut oka, to zegar GPU przechodzi na niższe taktowanie, by oszczędzać energię, dlatego przewijanie zaczyna się przycinać. Krótkie scrollowanie nie jest wystarczającym powodem, by taktowanie podnieść, dopiero włączenie autoscrolla powoduje, że grafika przechodzi na 100% mocy. Po minucie znowu taktowanie jest obniżane i tak w kółko. Podejrzewam, że odpalenie jakiejś gierki w tle może spowodować, że FX przestanie się zacinać. Oczywiście żadne to rozwiązanie, w ten sposób tylko potwierdzisz, że winna jest grafika.
  22.04.2014 20:02

 • @grzesiek1651:
  A sprawdzałeś, co się faktycznie dzieje z zegarem? Bo ja miałem podobną historię pod Linuksem, ale tam problem dotyczył animacji systemowych - trzeba było kilka razy pod rząd szybko wywołać jakiś element międzymordzia, by jego animacja stała się płynna. Po kilkudziesięciu sekundach znowu zaczynało się ciąć. Wszystko stało się jasne po sprawdzeniu taktowania - po prostu grafika ignorowała ustawienia sterownika. Ale Firefox chodził na tym lapku prawidłowo i z chwilą jego uruchomienia także animacje systemowe robiły się płynne.
  22.04.2014 20:55

 • @lukasamd

  Pod Windows, to nawet autoukrywanie taskbara nie jest płynne. Lata temu, gdy jeszcze używałem KDE3 na kompie z Celeronem 400MHz, mogłem ustawić dowolną animację ukrywania panelu i była ona zawsze idealnie płynna, z wyraźnie zaznaczoną fazą startu i hamowania. A pod Win7 taskbar do dziś ma czkawkę, jak w czasach Win98. Nie, żebym narzekał, takie rzeczy mi kompletnie nie przeszkadzają, wskazuję tylko, że jeśli dla Ciebie ważna jest płynność, to owszem, powinieneś się zastanowić nad zmianą systemu.
  22.04.2014 14:52

 • @lukasamd: "Aplikacją która działa tragicznie jest Firefox i wydaje mi się, że wynika to ze sterowników Intela (mam Optimusa)."

  Wiem, to Twoje narzekanie ciągnie się od miesięcy. Gdyby ten problem dotyczył szerszego grona userów, już dawno ktoś by się za niego zabrał. Niedawno miałem w rękach starego Asusa z Optimusem (instalowałem na nim Minta obok Visty), FX chodził płynnie na obu systemach. Owszem, pod Pingwinem wyraźnie lepiej, ale i pod Windą był wystarczająco szybki.

  Pomogłeś w jakikolwiek sposób Mozilli w rozwiązaniu swojego problemu?
  22.04.2014 16:05

 • @lukasamd: "na komputerach domowników jest jak było i tak samo to wygląda."
  Rozumiem, że te komputery Ty serwisujesz?
  "Kiedyś to zgłaszałem włącznie z danymi diagnostycznymi"
  Możesz zapodać linka?
  22.04.2014 17:58

 • @grzesiek1651: "Ten problem dotyczy szerszego grona użytkowników, ja mam te same problemy z Firefoxem i na pewno sobie ich nie wymyśliłem."
  Jaki procent? Masz jakieś dane na ten temat? Przypominam, że FXa używa pół miliarda ludzi.

  "Co do pomocy Mozilli to chętnie bym to zrobił gdybym wiedział jak... "
  Najlepiej jest zacząć tutaj:
  https://bugzilla.mozilla.org/
  https://support.mozilla.org/pl/products/firefox

  "Coraz częściej spoglądam w stronę dystrybucji Linuksowych, tam wszystko działa jak trzeba (przynajmniej na początku)."
  Zrób sobie dual-boot, po pewnym czasie się okaże, który system lepiej Ci się sprawdza. Ostatecznie niczego przecież nie tracisz, żadnych kosztów ponosić nie musisz.
  22.04.2014 18:09

[Aktualizacja] HP przyznało się do korupcji i braku nadzoru nad polską filią, ale nie wprost

 • Mieli szczęście, że korumpowali urzędników drogimi samochodami, a nie przy pomocy płyt z muzyką, bo za takie nielegalne rozpowszechnianie "własności intelektualnej", to mogliby do więzienia trafić :D
  09.04.2014 20:08

Pokłosie odejścia Eicha: Firefox bojkotowany przez konserwatystów

 • @eimi: "Problem w tym, że ludzie LGBT, praktykując czynności w większości odrażające dla ludu, chcą jednocześnie wykraść temu ludowi obyczaje, zamiast wymyślić nowe, własne, nie wchodzące w paradę tym, dla których małżeństwo jest świętym sakramentem, danym przez Boga. Jak można się więc dziwić oburzeniu ludu? "

  Myśląc w ten sposób, powinieneś traktować muzułmańskie i żydowskie małżeństwa tak samo, jak gejowskie. Czyli jako parodię świętego sakramentu. Dla tych, którzy nie wiążą małżeństwa z obrzędem religijnym, problem nie istnieje.

  Mój związek z moją kobietą w żaden sposób nie cierpi na tym, że dwóch mężczyzn, lub dwie kobiety będą mogły zawrzeć związek o takiej samej mocy prawnej. Jedyne, co mogłoby ucierpieć, to przekonanie, że wszyscy na świecie mają postępować wg przykazań wyznawanej przeze mnie wiary.
  10.04.2014 11:57

 • @eimi: "ale po co też płaczesz nad nimi? To też forma odpowiedzi - żalenie się. "
  Wskaż, gdzie w moich wypowiedziach na ten temat można znaleźć płacz, albo żal. Śmiech, owszem, kpinę także, sporą dawkę ironii, ale żal? Takie fałszowanie moich intencji z Twojej strony podpada pod punkt d) zacytowanego fragmentu regulaminu - napierasz na eskalację konfliktu.

  "Co do ślubów islamskich czy judaistycznych, to przecież one w swoich kulturach też są święte dla tamtejszej kultury"
  Czyli wystarczy, by geje stworzyli własną religię, dorobili obrządek do swojej wizji małżeństwa i wtedy też takie małżeństwo zaakceptujesz na równi z innymi?

  "Ale nie zgodzę się nigdy na próbę wyrugowania "żony" z "małżeństwa", bo to kaleczenie języka"
  No jasne, mamy tu poważny kryzys językowy, no tragedia po prostu. Co tam stan faktyczny, ważne by tradycyjne dać rzeczy słowo.
  10.04.2014 14:52

 • @JaceQQ:
  To dlatego takim upragnionym powiewem świeżości w krajach z przewagą mieszkańców katolickich jest papież Franciszek. Fundamentalistów już nieco utemperował, podoba mi się kierunek obrany przez niego. Niezależnie od mojego własnego podejścia do religii.
  10.04.2014 15:52

 • @Anonim (niezalogowany): "Dla bardzo wielu ludzi te pojęcia mają fundamentalne znaczenie i podejście do nich takie, jak Twoje, uważają za profanację."
  I snu mi to z powiek nie spędza, przynajmniej, dopóki jestem przed tymi ludźmi chroniony przez prawo świeckiego państwa, w którym żyję. Każdej religii okazuję należny szacunek i wymagam wzajemności. A jeśli jej nie otrzymuję, to też nie koniec świata, wystarczy mi wspomniana ochrona moich obywatelskich praw.

  "co najwyżej tysiącletnie niegodzenie się zdrowej większości na Wasze praktyki"
  Do kogo i w czyim imieniu Ty mówisz? Bo w sporze między "katolstwem" a "pedalstwem", to ja stroną nie jestem, zły adres. Bardzo chętnie przyjmę w domu zarówno geja, jak i księdza, jeśli będzie z nimi można mile i rozsądnie pogawędzić. Nie interesują mnie ich zwyczaje seksualne. Ale dowolny ludź, który regularnie i z nienawiścią w oku używa słów, jak te przytoczone przeze mnie w cudzysłowach - wypad na podwórko, tam jego miejsce.

  Nadużywasz słowa "małżeństwo".
  Ależ skądże znowu. Po prostu znam je nie tylko z polskiego języka.

  "ale "małżeństwo" jest jak zastrzeżony znak towarowy"
  Nic z tych rzeczy, wtedy musiałoby mieć identyczną i niezmienną w czasie formę we wszystkich społecznościach, a tak przecież nie jest, na co zwracałem wcześniej uwagę w rozmowie z Eimim.
  http://en.wikipedia.org/wiki/Polygyny#Religion
  10.04.2014 18:13

 • @eimi
  Ludzie, którzy atakowali Eicha, to była banda głośnych, nietolerancyjnych idiotów. Sam Eich i ścisłe kierownictwo Mozilli z tym atakiem sobie nie poradzili. Teraz mamy drugą falę ataków, prowadzoną przez nietolerancyjnych idiotów z drugiej strony barykady, szkody będą pewnie jeszcze większe.

  Dlaczego nie traktujecie tej napier.alanki tak, jak na to zasługuje, czyli jako bijatyki ekstremistów, tylko robicie z niej wojnę światopoglądową? Popatrz, co się dzieje w komentarzach pod poprzednią Twoją notką na ten temat, jakie bluzgi od niezalogowanych anonimów przechodzą przez waszą moderację. O taki efekt chodzi? Pod tą notką też tak będzie?
  09.04.2014 15:56

 • @eimi
  O proszę, tak sprawę widzą konserwatyści, którzy o niej wiedzą Z PIERWSZEJ RĘKI!
  http://robert.ocallahan.org/2014/04/fighting-media-narratives.html

  Zamiast takich głosów mamy w medialnym przekazie tak wiarygodne źródła, jak OKCupid, Reddit, PinkNews. WTF?
  09.04.2014 16:17

 • @JaceQQ: "Maxthon to zUo :)"
  No, a jeśli wziąć pod uwagę chińskie podejście do planowania rodziny, to biednym konserwatystom już chyba tylko Lynx zostaje ;D
  09.04.2014 20:13

 • @eimi: "Wzywanie moderatora w sytuacji, gdy napotykasz postawy sobie nieprzychylne jest przejawem słabości. Słabość jest słaba. Opinie muszą bronić się same."

  Tobie się chyba coś pomieszało. To nie jest Ultimate Commenting Championship, tylko sekcja komentarzy na portalu IT. Macie swój własny, rygorystyczny regulamin dotyczący komentowania, nie wszystko, co zgodne z prawem, jest wg niego dopuszczalne. Przypomnę:

  Komentarze Użytkowników nie zarejestrowanych mogą pojawiać się z opóźnieniem ponieważ muszą zostać zatwierdzone przez moderatora.
  Komentarz nie zostanie opublikowany w całości bądź części jeśli zawiera:

  a. wulgaryzmy;
  b. treści mogące obrażać inne osoby;
  c. sformułowania mogące obrażać jakąkolwiek grupę społeczną, etniczną lub wyznaniową;
  d. sformułowania, które są nakierowane na eskalowanie konfliktów pomiędzy komentującymi;
  e. informacje na temat nielegalnego pozyskiwania programów oraz łamania zabezpieczeń;

  A teraz popatrz na to:
  http://i.imgur.com/4OkQCtN.png

  Te komentarze wciąż tam wiszą i świadczą o was, bo to wasz moderator je zatwierdził i opublikował. Słabość? Jaja sobie robisz? Ty serio uważasz, że powinienem odpowiedzieć na takie dziecinne zaczepki? A niech se wiszą, będzie do czego linkować przy kolejnych zarzutach o onetyzację DP.
  10.04.2014 11:46

Heartbleed: luka w OpenSSL od dwóch lat zagraża większości internetowych serwerów

 • Przy okazji mamy piękny przykład, jak słuszne było podejście Mozilli do synchronizacji danych użytkownika. W Firefox Sync, w przeciwieństwie do rozwiązań konkurencji, klucz użyty do szyfrowania danych NIGDY nie wędruje razem z danymi. Nie da się więc skorzystać z Heartbleed, by przejąć synchronizowane dane.
  09.04.2014 11:42