Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Pamiętaj o regularnym instalowaniu łatek bezpieczeństwa w swoim BMW

Największe firmy IT płacą za wpis na białą listę AdBlock Plusa

 • @cyb3r: "Zrozum, że korpo nie może być transparentne"
  Przecież napisałem, że nie musi :D

  "Nie na darmo przez serwery ABP-a leci w uj informacji na nasz temat"
  Teraz już się całkiem puściłeś poręczy. Cóż, powinienem się wcześniej zorientować, że z konta, które zarejestrowałeś dzisiaj, idzie typowy FUD. Cóż, jak już wcześniej pisałem, nie dziwię się, że reklamiarzy wnerwia fakt, że sami współfinansują walkę z nachalnymi reklamami. Proste i genialne :)
  02.02.2015 20:19

 • @cyb3r: "No ale jak firma jest taka transparentna, to dlaczego nie pokaże listy fundatorów?"
  Firma nie musi być transparentna, wystarczy, że produkt jest. Możesz sprawdzić, poprawić, przerobić jego kod źródłowy, możesz stosować dowolne black/white-listy, jesteś jedyną osobą, która decyduje, co zostanie w Twojej przeglądarce zablokowane, a co przepuszczone, możesz pomóc w redakcji filtrów, albo olać temat i wyłącznie korzystać z tych publicznie dostępnych, zdając się na cudzą pracę. Mało? Chcesz, żeby ktoś Ci zrobił tak, jak sobie życzysz i to za darmochę? No wybacz...
  02.02.2015 20:00

 • @cyb3r: "Mało etyczne jest to, że w programach blokujących reklamy pobiera się kasę za pokazywanie reklam"

  Jednego nie rozumiesz: firma rozwijająca ABP nie pobiera opłat za pokazywanie reklam! KAŻDĄ reklamę możesz przy pomocy ABP zablokować, nieważne, czy jej wydawca zapłacił, czy nie.

  Model biznesowy wygląda tak: najwięksi reklamiarze wykładają kasę za to, że ktoś pilnuje, by reklamy nas nie waliły po oczach. Moim zdaniem - genialne.
  02.02.2015 19:18

 • @cyb3r: "Pobiera kasiorę za pokazywanie reklam osobom nieobznajomionym z ABP"
  Chyba nieobeznanym z czytaniem. User ma podane na tacy wszystkie potrzebne informacje na ekranie, który się wyświetla po instalacji.

  "Nie, model biznesowy ABP jest o wiele bardziej skomplikowany niż się niektórym wydaje."
  To jest zdanie kompletnie bezwartościowe. Znasz jakieś prawdy tajemne, to się podziel.
  02.02.2015 19:27

 • @cyb3r: "Poczytaj też linki z tego artykułu i przekop archiwalia DI i zobaczysz prawdę o ABP."
  Ależ ja znam tę sprawę od dawna, a jeśli sam się przekopiesz przez artykuły DI na ten temat, to pod niejednym znajdziesz mój komentarz :D

  To, co wkleiłeś, w żaden sposób nie kłóci się z tym, co napisałem. Informacja o opłatach jest znana od dawna, nikt żadnej tajemnicy nie ujawnił, znajdziesz ją tutaj:
  https://adblockplus.org/en/acceptable-ads-agreements#payment

  To, że jakiś reklamiarz poczuł się "szantażowany", bo nie zrozumiał kilku prostych zdań, niewiele mnie obchodzi. Wcale mnie nie martwi, że to reklamiarze finansują walkę z nachalnymi reklamami, choć rozumiem, że może ich to wpieniać. Jeszcze mniej mnie interesuje, że jakiś tam odsetek ludzi, którym się nie chce przeczytać kilkunastu słów, zobaczy reklamy, tym bardziej, że będą to reklamy niewalące po oczach. It's a win-win scenario.
  02.02.2015 19:47

 • 1. Adblock sam z siebie NICZEGO nie blokuje. To, które reklamy zostaną zablokowane, a które przepuszczone, zależy od block-list, które mogą być układane przez każdego.
  2. Nie ma obowiązku korzystania z list, które nie oczyszczają stron w stopniu satysfakcjonującym.
  3. Przepuszczanie nienachalnych reklam można wyłączyć jednym checkboksem.
  4. To, że większe sieci reklamowe płacą za obsługę, wiadomo od dawna, to nie jest żaden nius, ani sekret. Każdą reklamę, która przeszła przez filtry, mimo, że drażni, można zaraportować. Ktoś te raporty musi weryfikować, stąd opłata.

  Nic nowego, kolejny medialny atak na Adblocka.
  02.02.2015 18:29

 • @cyb3r: "ale inne blokery nie pobierają opłat"

  Bo inne blockery nie prowadzą żadnego programu promującego etyczną reklamę, tylko blokują wszystko w czambuł. Nie dają żadnej zachęty firmom, które chciałby dostarczyć swoje reklamy w sposób niechamski. Kod ABP jest otwarty, kryteria przepuszczania są jasno opisane, nie ma obowiązku korzystania z domyślnych list, więc o co chodzi?
  02.02.2015 18:43

Windows Phone umiera? Kolejne aplikacje znikają z tej platformy

 • @pcmasterrace: "Żeby się stąd czegoś dowiedzieć, trzeba przeczytać cały artykuł i na wszelki wypadek sprawdzić aktualności na innych portalach, dla porównania. "

  Czy ja dobrze widzę? Marudzisz, że musisz czytać artykuł w całości, by poznać treść w nim zawartą? Narzekasz, że źródła trzeba weryfikować? Mój Boże.
  02.02.2015 14:40

 • @lukasamd

  Nie o to mi chodziło. Wg mnie skorzystanie ze zwykłego internetowego serwisu danego banku, a nie z aplikacji, nie powinno za sobą pociągać ograniczenia funkcjonalności. Napisałeś, że taki dostęp to półśrodek, zapytałem więc, gdzie powstał problem.

  Nawiasem mówiąc, banki nie powinny niczego instalować na urządzeniach swoich klientów, ja sam nigdy na coś takiego u siebie nie pozwolę.
  02.02.2015 14:45

 • @pcmasterrace: "kiedyś wystarczyło przeczytać sam tytuł mówiący w skrócie i konkretnie w czym rzecz, żeby się czegoś dowiedzieć, a szczegóły były w artykule"

  Takie rzeczy, to tylko w serwisach zajmujących się nieskomplikowaną tematyką. Połowem karpia na przykład. Fakt, że tytuły na DP czasem są kompletnie od czapy, ale tak było zawsze i na wartość informacyjną mało to wpływa.

  @Gagman: "Na DP kiedyś źródeł nie trzeba było weryfikować"
  Wolne żarty. Źródła się weryfikuje nawet w pracach naukowych. Na portalu internetowym - DOWOLNYM - to jest po prostu konieczność.
  02.02.2015 14:57

 • @Gagman: "możesz tych czasów nie pamiętać, ale ja jestem na DP od 2003 i wiem co piszę."

  Serio? Z takimi komentarzami zgłaszasz pretensje do jakości artykułu? Przecież Twój staż nie ma znaczenia, źródła się po prostu sprawdza, kropka. Nikt dla Twojej wygody nie będzie robił pełnego dziennikarskiego śledztwa w tak błahej sprawie. Znalazłeś błąd, to sprostuj. Na razie, to ja widzę tylko marudzenie urażonego fana marki.
  02.02.2015 15:27

 • @Gagman: "się nie rozumiemy. "

  Powiem więcej, nie rozmawiamy na ten sam temat. Przypomnę: wtrąciłeś się do mojej wymiany zdań z pcmasterrace twierdząc, że kiedyś na DP nie trzeba było weryfikować źródeł. Wg mnie zawsze trzeba. Twoja szydera i jej jakość nie ma tu nic do rzeczy, tym bardziej, że niczego sensownego do tematu nie wprowadza.
  02.02.2015 15:52

 • @klonek_wp: "od marca zmieniają się w istotny sposób wytyczne dotyczące bezpieczeństwa transakcji bankowych w USA i wymaga to wielu $$$ na certyfikację których zwyczajnie banki nie chcą zapłacić przy WP"
  Ale przecież dokładnie o tym mówi artykuł: Inwestowanie w aplikację, której mało kto używa, nie ma sensu.
  02.02.2015 16:27

 • @lukasamd: "Użytkownicy mogą również korzystać z przeglądarki mobilnej do ich obsługi, ale to oczywiście tylko znacznie ograniczony funkcjonalnie półśrodek."

  Jeśli rzeczywiście tak jest, to czyja to jest wina? Producenta urządzenia, na którym korzystanie ze zwykłych stron internetowych odbiera userowi możliwość korzystania z wszystkich funkcji serwisu, czy autora serwisu internetowego, który zaprojektował stronę ubogą w funkcje?
  02.02.2015 14:34

Assange oburzony – Google przez trzy lata wiedziało i milczało o inwigilacji WikiLeaks

 • Każdy, kto nie wie, jak taki "gag order" działa, zanim napisze komentarz totalnie oderwany od rzeczywistości, powinien obejrzeć ten wywiad:

  http://www.democracynow.org/2010/8/11/gagged_for_6_years_nick_merrill
  30.01.2015 18:23

 • @Jack_Daniels: "To raczej źle świadczy o WikiLeaks, że nie używali PGP"
  Skąd wiesz, czego używali, skoro nie zostało napisane nawet to, o czyje skrzynki chodziło i co zostało z nich wyciągnięte?
  30.01.2015 20:15

 • @Jack_Daniels: "Napisane jest że pozyskali sporo informacji, więc zakładam że wszystko było jawnym tekstem."
  Zakładasz na podstawie informacji z siódmej ręki, ale jakoś to nie przeszkodziło w wystawieniu oceny. Raczej to źle o Tobie świadczy.
  31.01.2015 2:03

 • @skrzypek: "Czyli że NSA nie było wstanie złamać zabezpieczeń gugla i poprosiła o pomoc?"

  Bo tak jest o wiele skuteczniej. Złamanie zabezpieczeń ktoś mógłby zauważyć i podzielić się spostrzeżeniem ze światem. Nie dość, że się trzeba trochę pomęczyć, to jeszcze techniki operacyjne wyjdą na jaw. A tak, działając pod kocem tzw. Patriot Act, przychodzi kilku panów w garniturach i kładą przed Tobą papier z tajnym nakazem sądowym (National Security Letter): masz udostępnić wszystko, o co poproszą, a jak komuś powiesz (choćby prawnikowi), do czego zostałeś zmuszony, to będziesz oskarżony o współpracę z terrorystami.
  31.01.2015 13:24

Tak się kończy centralizacja: polskie banki zamykają konta bitcoinowych serwisów

 • @fffatman: "Kupił. Ma. Nic w tym robić nie musi i sprzedawć nie musi (święte prawo własności)."
  1. Co kupił?
  2. W jaki sposób ma?
  3. Która święta księga reguluje domeny?
  28.01.2015 18:02