Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Mozilla: czas zerwać z niebezpiecznym HTTP. Strony powinny być szyfrowane

 • @yetAnotherUser: "zacznij tworzyć treści w internecie"
  Jeśli zadbanie o prywatność Twoich własnych odbiorców stanowi dla Ciebie problem, przestań tworzyć treści w Internecie. Hoduj może ziemniaki, strugaj taborety.

  @Berion: "Świetnie, DESem, to bardzo podnosi prywatność..."
  A co to ma do rzeczy? Raz - chodzi o zasadę, dwa - nie z DESem mamy tu do czynienia.

  "Rozumiem, że chciałbyś dopłacać wszystkim do sprzętu, za certyfikaty i dodatkowy ruch?"
  A skąd Ci przyszło do głowy, że trzeba będzie dopłacać? Zmiana nie nastąpi z dnia na dzień, nie chodzi o to, by ludzi zmusić do wykupienia płatnej usługi, tylko o to, by ta usługa stała się standardem niewymagającym dodatkowych opłat.
  14.05.2015 15:06

 • Ludzie, włączcie myślenie. Jak gadacie przez komórkę, to też zazwyczaj o pirdołach, szyfrowanie nie jest najczęściej potrzebne. A jednak jest włączone na stałe, dla każdej rozmowy o kwiatkach i kotkach i chyba nie trzeba tłumaczyć, dlaczego.
  14.05.2015 13:59

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo na drodze, to przy komputerach wypadamy słabo

 • @kilijanek: "najnowsze samoloty mogłyby już śmiało latać bez pilota"
  A co ja innego napisałem? That's my point: technologię już mamy od dawna, nie jest potrzebny żaden technologiczny przełom, by samoloty bez pilotów zaczęły latać, katastrofy takie, jak AFR447, Germanwings Flight 9525, czy PLF101 przeszłyby do historii, ale to ludzie muszą się najpierw przełamać, a na to się nie zanosi. Z samochodami będzie tak samo.
  12.05.2015 12:31

 • @Anonim (niezalogowany): "A lądowanie Aibusem w rzece Hudson? Tego maszyna nie zrobi sama"
  Mylisz się, właśnie w takich sytuacjach maszyna będzie lepsza. Bo nie panikuje, zachowanie równowagi nie jest czymś, co musi trenować, bazę miejsc nadających się do awaryjnego lądowania będzie mieć zawsze w pamięci, no i miejsce lądowania zawsze wybierze optymalnie. I nie zapomni przełączyć zaworów po pomyślnym wodowaniu. "Sully" jest bohaterem, większość pilotów na jego miejscu rozbiłaby ten samolot, a dla maszyny takie latanie, to po prostu rutynowa czynność. Maszyny już dziś lądują na pędzących 58 tys km/h kometach.

  @lynx44: "chętnie bym coś takiego kupił"
  Musisz jeszcze wziąć pod uwagę, że nie będziesz sam na drodze, że droga jest publiczna. Jakoś marnie widzę dopuszczenie autonomicznych pojazdów do ruchu, jeśli większość kierowców będzie przeciwna.
  12.05.2015 14:44

 • @AntyHaker: "I to właśnie takie myślenie powoduje najwięcej wypadków - bo przecież pusta droga, to docisnę gazu ..."

  Robiłeś jakieś badania, że wiesz, co w Polsce powoduje najwięcej wypadków, czy bezrefleksyjnie powtarzasz za tabloidami?

  ==============
  Stwierdzono m.in., że zarządy dróg oraz organy zarządzające ruchem nie wykonywały nawet podstawowych obowiązków, polegających na zatwierdzeniu dla każdej drogi organizacji ruchu i utrzymywaniu w należytym stanie technicznym wszystkich znaków drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu. I tak, 32% skontrolowanych zarządów dróg w ogóle nie posiadało tzw. projektów organizacji ruchu na zarządzanych drogach, a kolejne 60% dysponowało jedynie projektami dla niektórych dróg. Aż 65% skontrolowanych zarządów nie monitorowało dróg i nie dokonywało analiz zagrożeń, a ok. 44% jednostek nie posiadało żadnych danych o wypadkach drogowych.
  http://www.nik.gov.pl/plik/id,2678,vp,3377.pdf
  ==============

  Nikt się w Polsce poważnie bezpieczeństwem dróg nie przejmuje. Od czasu do czasu, po jakimś naprawdę dramatycznym wypadku, media poszczują trochę ludzi na pijanych kierowców i różnych "Frogów", portale nabiją klikalność, politykierzy popracują na swoje słupki, ale tak naprawdę nikt nie wie, w których miejscach i dlaczego dochodzi do wypadków.
  12.05.2015 21:40

 • @AntyHaker: "Nie odwracaj kota ogonem"

  Niczego nie odwracam. Codziennie na polskich drogach ginie prawie dziesięć osób. Ilu z nich zostało zabitych przez Twoich "pajaców"? Zajrzałeś do raportu, czy jesteś zbyt przywiązany do swojej fałszywej opinii? Dopóki ludzie będą myśleć, że za tragiczny stan bezpieczeństwa naszych dróg odpowiada paru wariatów i wciąż niezmienna liczba alkoholików, dopóty na poprawę nie ma co liczyć.
  13.05.2015 2:00

 • @Scorpions.B: "Samochody poruszające się bez kierowcy mogą pojawić się szybciej niż się tego spodziewamy."

  Samochody bez kierowcy pomyślnie przejdą testy, po czym nikt ich nie kupi. Skąd ta pewność? Bo autonomiczne samoloty mogłyby już dawno latać komercyjnie, technologia jest dobrze przetestowana i codziennie używana w dronach, samodzielny samolot ma dużo mniej "zmartwień" na "głowie", niż samochód, bo nie musi być sterowany z centymetrową precyzją, ale jak wytłumaczyć ludziom, że bez obaw mogą wsiąść na pokład samolotu bez pilota?

  Dopóki nad naszymi głowami nie zaczną latać automatyczne liniowce, dopóty samojeżdżące auta są mrzonką.
  12.05.2015 12:16

Na Wyspach Internet rośnie zbyt szybko. Sieć będzie droższa lub nie będzie jej wcale

 • @bobbi: "A i owszem... wzrasta znacząco cena paliwa która zawiera w sobie coraz wyższe podatki :-)"
  No, i właśnie dlatego dzisiaj samochodami jeżdżą wyłącznie bogacze, a kiedyś każdy kmieć woził kozy do skupu własnym automobilem :D
  06.05.2015 22:05

 • "jeżeli ruch w brytyjskiej Sieci będzie rósł w aktualnym tempie, to już w ciągu dziesięciu lat konieczne będzie rozbudowanie infrastruktury dwukrotnie. To zaś ma istotnie wpłynąć na wzrost opłat za dostęp do Sieci."

  No tak, bo jak wiemy z doświadczenia, wzrost liczby samochodów i rozbudowa sieci dróg spowodowały wystrzelenie cen transportu w kosmos :D
  06.05.2015 20:14

Możesz złożyć wniosek o świadczenia rodzinne przez Internet jeśli się nie boisz

 • @WODZU: "Wybacz, ale staram się udzielić odpowiedzi na podobnym poziomie :)"
  Sorry, ale nie udało Ci się :)

  "Jak to się stało, że ja i moi bliscy nie zabiliśmy się jeszcze w moim aucie..."
  To proste: żadne z wymienionych przez Ciebie urządzeń nie zostało zaprojektowane do łatwego i szybkiego uśmiercania ludzi.
  06.05.2015 20:59

 • @WODZU

  http://www.slate.com/articles/health_and_science/medical_examiner/2014/06/gun_de...
  06.05.2015 21:11

 • @gregory003: "W przyrodzie każdy organizm radzi sobie sam"

  Bzdura.
  https://www.youtube.com/watch?v=3__L0oAa2T8

  Widzisz nieboraku, tyle się upisałeś i wszystko to zebrze pod ogon :D
  07.05.2015 18:53

 • @gregory003: "A widziałeś jak „współpracuja” przy podziale łupu?"

  A rozumiesz, że bezinteresowna współpraca, którą właśnie obejrzałeś, jest zaprzeczeniem egoizmu? A widziałeś kiedyś pszczoły na żywo, czy tylko w przedszkolu na obrazku? A zdajesz sobie sprawę, że do swojego przykładu wybrałeś lwy i zebry, czyli zwierzęta STADNE? Wiesz, co to stado, czy zamiast na biologię, chodziłeś na dodatkową religię?
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Stado#Korzy.C5.9Bci
  07.05.2015 19:44

 • @gregory003: "zwierzęta pomagają sobie dobrowolnie"

  Zwierzęta i wolna wola? Na religii też spałeś? :D
  07.05.2015 21:54

 • @gregory003

  Tym razem już same bluzgi? Żadnej zabawnej teorii? Krynica... ptfu! Wiadro mądrości ci wyschło? Zamieszaj kopyścią, może jeszcze coś wygrzebiesz. Ostatnio ci się udało, ten dopisany po edycji akapit z dobrowolną współpracą zwierząt był przedni, no, postaraj się :)

  Pomogę: pogubiłeś się w momencie, gdy dowiedziałeś się, że stado oznacza nieegoistyczną współpracę i że katolicki katechizm wyklucza wolną/dobrą wolę u zwierząt. Możesz sobie bluznąć na początku i w finale wypowiedzi, tutejszym modom to nie przeszkadza, a mnie nie szkodzi.
  08.05.2015 17:15

 • @gregory003: "a jestem egoistą, dbam tylko o siebie i MAM DO TEGO PRAWO. " | "nie chcę być „uszczęśliwiany”"

  A można wiedzieć, przez którego boga to prawo nadane? Bo na pewno nie przez konstytucję.
  Nikt cię, chłopie, nie chce uszczęśliwiać, jeśli jesteś z powodu wydatków publicznych nieszczęśliwy, cóż, takie życie. W żadnej bajce/przypowieści/przykazaniu/ egoista nie odchodzi szczęśliwy pogwizdując, zazwyczaj przytrafiają się im brzydkie rzeczy, nie możesz mieć więc pretensji, że wychowano cię w poszanowaniu prawa do egoizmu, a ty teraz cierpisz. Nawet cię pocieszyć nie mogę, bo tym samym podeptałbym twoje przekonania.
  06.05.2015 19:38

 • @WODZU: "Mają dość ciągłej wizji "ziemi obiecanej", przy jednoczesnym robieniu pustkowia z tej, na której się urodzili."
  Niepodległa Polska jest młodsza, niż większość ludzi ją zamieszkujących. Naprawdę myślisz, ze do ziemi obiecanej jedzie się superszybką koleją za cudze pieniądze? Chcesz wiedzieć, jak można w kilka lat zmarnować szansę na wolność, to popatrz na wschód. Pustkowia, dobry kawał. Tyś chyba nigdy nie stał w kolejce po papier toaletowy, albo kaszankę.
  06.05.2015 19:47

 • @WODZU: "Uważasz, że aktualnie Polska jest niepodległa? A może jesteśmy wolni? "

  Polska jest niepodległa, jesteśmy wolni. Oczywiście używam tych słów w znaczeniu ogólnie przyjętym, definicje lansowane przez korwinistów mnie nie interesują.

  "Teraz jest towar, ale ludzie nie mają pieniędzy aby go nabyć"
  Cóż, w kraju odrzucającym obowiązki socjalne faktycznie byłaby to tragedia, ludzie bez nadziej na lepsze życie biegaliby z bronią palną po ulicach. Oh wait...
  06.05.2015 20:05

 • @WODZU: "Czuję się wolny... "
  Bo jesteś. Nawet nie śmiej twierdzić, że nie, naplułbyś wtedy na tych wszystkich ludzi, którzy codziennie ryzykują życie w walce o wolność. Żarówki se nie może kupić. Biedactwo.

  "A jak myślisz, dlaczego w Polsce zabronione jest powszechne posiadanie broni?"
  Bo narzędzia przeznaczone do zabijania ludzi nie powinny być dostępne w powszechnym obrocie.
  06.05.2015 20:28

 • @WODZU: "nie wyskakuj z patriotycznymi klimatami"
  Jakimi znowu patriotycznymi klimatami? Skoro próbujesz się przykleić plasterkami do pluszowego krzyża, to Ci podstawiam lustro pod nos, żebyś zobaczył, jak śmiesznie wyglądasz Ty i Twoje wyimaginowane zniewolenie.

  "Powiesz mi to samo, gdy napadnie mnie ktoś z bronią w ręku, a ja nie będę miał równoważnego narzędzia do obrony siebie i rodziny?"
  Mógłbym Ci to ewentualnie powiedzieć wtedy, gdy z zakupionej przez Ciebie broni zginiesz ty, lub któryś z Twoich bliskich, bo to bardziej prawdopodobne, niż to, że się skutecznie kupioną spluwą obronisz przed bandytą. Mógłbym, ale nie mam zamiaru się dokładać do Twojej tragedii egoistycznym: "a nie mówiłem?"

  "gdyby ktoś pośród ludzi sterroryzowanych przez Breivika miał broń i potrafił się nią posłużyć?"
  Jak myślisz, dlaczego Breivik wybrał jako miejsce zbrodni wyspę pełną dzieci?
  06.05.2015 20:50