Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Galaxy S6 Edge wygina się gorzej niż iPhone, tylko czy ktoś się tym przejmie?

 • @Canaris1978: "Po prostu to, że wolę metal, szkło, kamień i drewno"
  Taki pomysł na "prestiżową" obudowę dla Ciebie: cynowa ramka, bazaltowe "plecki" i sosnowe przyciski ;)
  04.04.2015 0:56

 • @KyRol
  Ano, są ludzie, którzy nawet na coś takiego:
  http://www.designnews.com/document.asp?doc_id=276172
  powiedzą: Eee, plastik, taniocha.
  03.04.2015 22:17

 • @tomekb: "Po pierwsze, wygiął się pod naciskiem 110 funtów (niespełna 50 kg), czyli dokładnie takiej samej siły, która wygina iPhone 6 Plus"

  Nie. Po pierwsze, to ten "test", jak wiele innych sponsorowanych, kompletnie ignoruje podstawowe fakty. Siła jest przyłożona z drugiej strony i centralnie. Tak się bada materiały jednorodne, nie konstrukcje. Profile inaczej pracują na ściskanie/rozciąganie w zależności od kierunku działania obciążenia. Dlatego w "teście" mogli przyłożyć aż 50kg, zanim coś się zaczęło dziać - tak naprawdę, to w ten sposób zbadano wytrzymałość szkła, nie korpusu. Ludzie, którzy swoje ajfony gną przed kamerami, nie potrzebują w kciukach poweru dwóch worków cementu, po prostu przykładają siłę tam, gdzie jest weak spot:
  http://imgur.com/a/FBegH
  03.04.2015 21:11

 • @KyRol: "Od kiedy np. aluminium jest prestiżowe?"

  Od kiedy użyto go do produkcji wojskowej menażki. Wiadomo: wojsko = prestiż :D
  Dobrze wykonana obudowa z termoplastu jest trwalsza, praktyczniejsza i wygląda lepiej. Ale cóż - z modą nie podyskutujesz.
  03.04.2015 21:47

Komisja Europejska nie składa broni w walce z monopolem. Google w tarapatach

 • @biomen: "Ja nikogo nie upoważniałem do reprezentowania mojego interesu"
  Deklaracja bez znaczenia, no i wciąż tkwisz w błędzie.
  02.04.2015 23:36

 • @Benek USA. (niezalogowany): "Ekran wyboru przeglądarki, występuje tylko w Windows na Europe"
  Ale czemu Cię to dziwi? MS zaproponował układ Komisji Europejskiej, USA z tym nie miały nic wspólnego. Na jego podstawie wprowadził ekran wyboru przeglądarki, który był po prostu stroną internetową utrzymywaną przez MS (już wyłączona, deal wygasł) odpalającą się w IE. Funkcja była dodawana do systemu przez Windows Update.
  03.04.2015 18:05

 • @biomen: "upierdliwy na Windows 8/8.1 ekran wyboru przeglądarki"

  Ekran wyboru przeglądarki wyszedł od Microsoftu, miał wstrzymać rozpoczęte postępowanie antymonopolowe. Zanim zaczniesz narzekać, że ktoś chroni Twoje prawa konsumenckie, sprawdź fakty.
  02.04.2015 17:15

 • @msnet: "każe się firmę za to, że jej produkt osiągnął sukces"
  MS był karany za NIELEGALNE praktyki. Nie za sukces. Gdyby osiągnęli swój sukces bez łamania prawa, nikt by im d.py nie zawracał.
  02.04.2015 17:44

 • @msnet: "wskaż firmę, a paragraf się znajdzie"
  Ustroje Ci się pomyliły:
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Dajcie_mi_cz%C5%82owieka,_a_paragraf_si%C4%99_znajdzie
  02.04.2015 17:52

 • @que_pasa: "no i doszliśmy do sedna sprawy :P UKE tak działało i pewnie dalej działa :) ale nagrody pobrali :D"
  Sednem sprawy jest to, że UKE wysadziło monopol tepsy. Udolnie, czy nie, o tym można dyskutować. Można też się spierać, czy te przegrane w sądzie sprawy są ceną, którą warto było zapłacić. Ale klient ma wreszcie jakiś wybór, a kiedy kontaktuje się z biurem obsługi, to nie czuje się jak w peerelowskim urzędzie, przy każdym nowym aneksie dostaje lepsze warunki świadczenia usługi. Zanim UKE wkroczyło, wszyscy byliśmy uniżonymi petentami chodzącymi po prośbie do tepsy. I często przepędzanymi bez widoków na załatwienie sprawy.
  02.04.2015 19:06

 • @que_pasa: "jeśli chcesz walczyć z monopolem to nie możesz tego robić karząc mu obniżyć ceny bo przyniesie to odwrotny skutek!!!"
  Niby jakim cudem, skoro konkurencja nie istniała? Ceny były wywindowane pod sufit dlatego, że nikt inny nie był w stanie z tepsą konkurować, bo nie miał fizycznego dostępu do klientów. Skoro konkurencja nie mogła się przyczynić do obniżenia cen, wymusił to urząd.

  Powtarzam - jasne, że znajdziesz wiele miejsc, gdzie możesz UKE wbić szpilę. Niby dlaczego ten urząd miałby być magicznie wolny od patologii, które trapią wszystkie pozostałe organizacje, tak prywatne, jak państwowe? Ale przed UKE tepsa robiła z nami, co chciała. Dzięki UKE mogłem z tepsą rozwiązać umowę, przejść do innego operatora. Utrudnili mi to na wszystkie możliwe sposoby, do tej pory mi uraz nie minął.
  02.04.2015 20:53

Autor uBlocka rezygnuje z projektu. Wersja dla Firefoksa zagrożona

 • @lukasamd: "Dodatek można więc porównać do NoScripta dostępnego w Firefoksie. "

  Nie, nie można. Ze względu na ograniczenia Chrome, jego rozszerzenia mogą jedynie naśladować część funkcji NoScript. Nie jest możliwe blokowanie wszystkich skryptów, nie da się sklonować podstawowych zabezpieczeń, które oryginalny NoScript wnosi do Firefoksa. Wszystkie rozszerzenia dla Chrome, które udają NoScripta, mają więcej wspólnego z AdBlockiem (którego także można używać do blokowania skryptów). NoScript dla Firefoksa jest narzędziem zwiększającym bezpieczeństwo usera, jego Chromowe klony w żadnym wypadku nie mogą być uważane jako zabezpieczenie przed atakiem.

  To samo zresztą dotyczy większości tych naprawdę przydatnych rozszerzeń do FXa - ich się po prostu nie da przenieść na Chrome, więc nie ma strachu, że ich twórcy przerzucą się na googlowską przeglądarkę.
  02.04.2015 15:17

 • @lukasamd: "A używałeś, sprawdzałeś µMatrix? "
  Poproszę argument, nie pytanie.

  "Poza tym: https://github.com/gorhill/httpswitchboard/wiki/Blocking-javascript-execution-re..."
  Ale przecież sam autor pod koniec pisze o wyjątku. Tu jest pies pogrzebany - jedni twórcy noscrpitopodonych rozszerzeń ostrzegają, że istnieje sposób na "ciche" odpalenie skryptu, że zapora nie jest w 100% szczelna, żeby nie traktować rozszerzenia jako ochroną przed atakami, inni starają się przekonać, że to nie taki wielki problem. Ponadto oryginalny NoScript, to nie tylko samo blokowanie skryptów.

  "inline scripts that are directly written into the HTML code of a web page cannot be blocked by NotScripts because Google Chrome does not fire load events for them."
  https://code.google.com/p/chromium/issues/detail?id=57004
  02.04.2015 16:39

Opera odkrywa koło na nowo, ale robi to lepiej niż konkurencja

 • @lukasamd: "Panorama to co innego"
  Właśnie o to mi chodzi, że to Panorama była odkryciem na miarę wynalezienia koła, kompletnie zmieniła sposób pracy z dużą ilością kart. Opisana przez Ciebie funkcja jest ewolucją starej koncepcji.
  01.04.2015 13:10

 • @lukasamd: "Opera odkrywa koło na nowo, ale robi to lepiej niż konkurencja"
  Żadnego odkrycia tu nie ma, nic na miarę firefoksowej panoramy, zwykły tuning zarządzania kartami. Na pewno poprawia komfort pracy z wieloma kartami w porównaniu do Chrome, ale łatwość zarządzania setkami kart w Firefoksie jest nie do pobicia.
  01.04.2015 12:32

Tak wygląda Spartan na smartfonie z Windowsem 10

 • @Kuragari91: "Nie zgodzę się z tym, że jest to trick, bo rzeczywiście z dolnego menu się lepiej korzysta niż z górnego"
  Tylko dlatego, że nauczyłeś się łapać za dół, bo Ci MS tam wszystkie kontrolki zgrupował. Ja tego problemu nie mam, oba paski obsługuję z łatwością.
  28.03.2015 22:08

Potworna inżynieria genetyczna fontów stworzyła Comic Papyrus

 • @Azi: "W poważniejszych prezentacjach liczy się treść a nie jakaś śmieszna czcionka :) Ten, co zwraca uwagę na kształt czcionki a nie na treść nazywa się "porażka" :)"

  Ten, kto da mi do przeczytania dłuższy tekst wydrukowany z użyciem kroju innego, niż któryś z tych specjalnie zaprojektowanych do szybkiego czytania, jest kawałem chama i jednostką aspołeczną ;D
  http://alexpoole.info/blog/which-are-more-legible-serif-or-sans-serif-typefaces/

  Jeśli przygotowujesz dla kogoś tekst i masz w nosie jego czytelność, to jest z Twojej strony straszna porażka.
  28.03.2015 22:00

 • @Vidivarius: "Skoro masz wzrok jaki masz to może byłbyś za tym aby NASZ, CZYTELNIKÓW portal Dobreprogramu, zdobił ukłon w kierunku osób z wadami wzroku i dodał do portalu opcję powiększenia/pomniejszenia tekstu"
  Użyj NoSquint, a już nigdy nie będziesz musiał nikogo prosić o ukłony.
  https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/nosquint/

  @Azi: "Będziesz bardziej dbał o treść czy o krój czcionki"
  Ale dlaczego to ma się wykluczać? To jest dylemat tak samo fałszywy, jak "umyć zęby, czy uczesać włosy?"
  29.03.2015 18:04

 • @Azi: "te czcionki różnie wyglądają, ktoś je musi zainstalować - ciekawe, jak będzie wyglądała zgodność tej czcionki ?
  Na papierze... ETC."

  To jest w ogóle temat-rzeka, rzuć choćby okiem na ten obrazek:
  http://i.imgur.com/lTioOq7.jpg
  Są kroje przeznaczone specjalnie do druku, na ekran (LCD albo CRT, są poważne różnice), dla ludzi niedowidzących, dla dyslektyków nawet. Toczą się zażarte dyskusje o koszt druku:
  http://www.thomasphinney.com/2014/03/saving-400m-font/
  Dziedzina ciekawa, nie tylko dla profesjonalistów z drukarni.

  @Emigrant Sebastian
  Cieszę się z dostarczonej radości :)
  29.03.2015 19:55

 • @Vidivarius
  Proszę bardzo.
  Rozszerzenie, oprócz łatwego zarządzania zoomem, daje możliwość ustawienia własnego koloru dla linków (globalnie i dla wybranych domen), co jest bardzo przydatne na stronach, na których czytelność przegrywa z "dizajnem".
  29.03.2015 20:24