r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

AOMEI PE Builder 1.5

Strona główna Windows Narzędzia Inne narzędzia
Pobierz program Asystent pobierania włączony zabezpiecz pobieranie

AOMEI PE Builder to zaawansowane narzędzie służące do personalizacji instalatora systemu Windows, czyli procesu tworzenia własnej, często okrojonej z wielu zbędnych elementów wersji instalacyjnej systemu. Oznaczenie PE w nazwie programu oznacza właśnie ten proces, znany jako Preinstallation Enviroment.

Galeria programu

Stworzone za pomocą tego oprogramowania wersje Windowsa przypominają nieco działanie systemu w trybie awaryjnym - pozbawione są wielu dodatków i oprogramowania, pozostawiając niezbędnego do działania minimum. Samo stworzenie takiej ograniczonej wersji systemu nie jest jednak jedynym, co możemy zrobić za pomocą AOMEI PE Builder - aplikacja pozwala również na "dodanie" do naszej wersji systemu własnoręcznie wybranych plików i aplikacji. W ten sposób możemy stworzyć między innymi bootowalnego pendrive'a zawierającego system z wbudowanymi narzędziami do diagnostyki sprzętu lub specjalistyczną wersję dla administratorów systemowych i sieci.

Obsługa aplikacji przypomina obcowanie z popularnymi i często spotykanymi kreatorami - wystarczy po kolei wypełniać kolejne etapy powstawania systemu PE, a następnie stworzony przez nas obraz nagrać na płycie, stworzyć bootowalnego pendrive'a lub też zapisać obraz ISO celem wykorzystania w innym czasie. Niewątpliwym atutem programu, poza prostotą obsługi, jest szybkość działania - na stworzenie własnej płytki ze spersonalizowanym systemem Windows potrzeba zaledwie kilku minut.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #2 05.04.2016 22:48

@neoleo (niezalogowany): U mnie (na pewno na wersji 1.4) problem powodowała aktualizacja Windows 7 KB3045999. Po jej usunięciu działał na 64-bitowym systemie.

  #1 16.01.2016 20:53

Wersja 1.5 nic nie poprawiła w stosunku to 1.4, która od lutego 2015 wciąż wywala BSODa przy bootowaniu. Aomei zaleca robienie PE na systemie 32-bitowym tylko skąd go wziąć, gdy współczesne systemy są x64 ;D Na forum użytkowników problem jest znany, Aomei napisało jedną jedyną odpowiedź, że wiedzą o problemie i ponoć pracują. Za chwilę minie rok od zgłoszeń userów i nic.
Także jeśli masz system 64-bitowy, to nawet nie próbuj pracować z tym narzędziem. Możesz skorzystać z obrazu PE z linka na forum użytkowników softu, PE wykonanego przed lutym 2015 - też na szczęście mam taką wersją i ona dziala bez problemów.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.