AVG kontra WinLock: http://www.youtube.com/watch?v=BGEg5uSJ0hE&feature=relmfu
Z tego co udało mi się znaleźć wynika, ze dalej działają. No cóż - nie chcą zarobków, to nie.
@ SecurityVideoTest tak, dokładnie o tych, sam widziałem u znajomego jak testował program IS na tych kluczach, nie było żadnej blokady podczas pobierania aktualizacji, a robił to jakiś miesiąc temu. Sam się dziwię, również pisałem o tym do firmy AVG, nawet wskazałem kilka linków, gdzie takie klucze można pobrać. Poza tym firma już wcześniej, chyba rok temu obiecywała, że zablokuje te klucze.
@herto Mówisz o tych kluczach do 2018 roku? Kontaktowałem się z polskim supportem i zapewnili mnie, że możliwość pobierania aktualizacji została zablokowana dla tych licencji.
@ Pacyfista dziękuję za odpowiedź.... zainstalowałem na leciwym laptopie /7-letni IBM, Pentium M 1,6 GHz, 1 GB RAM, Windows XP/, na razie działa sprawnie i szybko, avast na tym samym sprzęcie znacznie spowalniał, poza tym wpuścił jakiś syf. Zastanawia mnie tylko jedno dlaczego firma AVG do tej pory nie zrobiła nic w sprawie fałszywych kluczy, które są dostępne w necie od przynajmniej trzech lat, i pracują na wersjach od 2009 roku do obecnej. Nie jest to uczciwe wobec osób, które używają płatnych wersji.
Potwierdzam dobrą opinię o tym AV. Nowa odsłona tego softu to naprawdę przyzwoita wykrywalność i ochrona przy minimalnym zużyciu zasobów. Wystarczy powiedzieć, że Avast Free uzyskał aż 10 pkt a AVG Free tylko 3pkt ( im mniej tym lepiej) za spowalnianie codziennej pracy na kompie (wg. AV-Test). Strażnik w czuwaniu zajmuję tylko ok. 1.3 MB, a skanowanie całego kompa w tle to tylko 5 MB i można spokojnie używać maszynę! (OS Vista 32bit Home Premium SP2, CPU 2GHz, RAM 2 Gb). W mojej prywatnej opinii biorąc pod uwagę wszystkie cechy AVG jest znacznie lepszy od Avasta. Przede wszystkim zachowuje się stabilnie i przewidywalnie.
@Inkoo To aktualizacje przyrostowe. Takie po prostu są, dobrze skompresowane.
Czemu aktualizacje avg są takie niewielkie ( 24 kb , 40 kb) przy kis były znacznie większe
@akinompl Napisz do pomocy AVG, w końcu za coś im płacą.
Generalnie od lat korzystam z AVG i zawsze było wszystko ok. Nie mogę złego słowa powiedzieć. Sytuacja natomiast zmieniła się w ciągu paru dni. Nie mogłam zrobić aktualizacji to zrobiłam reinstal programu. Nie jestem w stanie go zainstalować gdyż pojawia się błąd:0x0070643. Nie pomaga nic: avg remover, avg reset access, dostęp z poziomu admina do systemu jest cały czas. Skończyły mi się pomysły....
@herto Korzystałem z ustawień domyślnych. Ogólnie to nie ma tam co konfigurować, można włączyć wykrywanie potencjalnie niechcianych programów. Osobiście wyłączam domyślne akcje po skanowaniu, chciałbym sam decydować co program mi usunie. Identity Protection nie trzeba konfigurować, sam wszystko monitoruje, jednak jak na bloker przystało, czasami może się zdarzyć False Positive (u siebie jeszcze go nie widziałem).
@ Pacyfista czy program /free/, pozostawiłeś na ustawieniach domyślnych? czy też zmieniałeś coś w ustawieniach ochrony, zastanawiam się nad nim, muszę żonie jakiś zainstalować, a avast nie sprawdził się. Pozdrawiam.
Potestowałem i jestem pod wrażeniem. Na swoim komputerze zainstalowałem Internet Security a na laptopie do testów Free. Uruchamiałem różne świństwa, wszystko co wpadnie usuwał. Dodatkowo wyłączyłem osłonę rezydentną i uruchamiałem zagrożenia. Identity Protection zablokował wszystkie niechciane pliki. Następnie wyłączyłem całą ochronę i uruchamiałem malware, a następnie przeskanowałem system AVG. Znowu wszystko usunął. Jestem pod wrażeniem jego działania. Zainstalowałem go dzisiaj u znajomej na PC i laptopie. Polecam, bardzo dobry produkt.
Ta wersja to zintegrowanie SP1 :).
@Danieloo Hey! Patrz na komentarz 2068,ja nie pisałem o dwoch AV tylko co znalazłem i link podalem!!! Tez uwazam ze to przesada,broń Boże dwa!!! POzdro!!!
@kojotte Broń Boże dwa AV :) Jeden AVG zdecydowanie wystarczy :)
@tomek.traker:Wersja free aktualizuje sie raz na dobe. Mozna zawsze to zrobic w kazdej chwili samemu, mala uciazliwosc. Darmowki zawsze maja jakies utrudnienia. Platne to juz co innego.
Siemka.Czy u Was też baza składnika antywirusowego aktualizuje się raz na dobę?? Tak jest w wersji free jak internet security na drugim kompie.Czy to normalne???
narazie spoko
Dwa antywirusy chyba jakaś kpina ten tekst chyba pisał cieć z przedszkola , nie mówię że nie można instalować dwóch ale tylko jeden może mieć włączoną ochronę rezydentną bo w przeciwnym razie będą się nawzajem blokować