r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Adobe Photoshop CC 2015.5.1

Strona główna Windows Grafika Tworzenie i edycja grafiki rastrowej
Pobierz program wersja stabilna (64-bit)

Photoshop CS6 to profesjonalny i cieszący się ogromną popularnością zarówno wśród początkujących jak i zaawansowanych użytkowników program do edycji grafiki rastrowej. Wśród jego głównych zastosowań wymienić należy edycję i obróbkę fotografii cyfrowej, tworzenie grafiki na potrzeby Internetu, poligrafii oraz wiele więcej.

Galeria programu

Photoshop CS6 daje użytkownikowi możliwość tworzenia profesjonalnych i niezwykle efektownych projektów, składających się z niemalże nieograniczonej ilości warstw, masek, grafik w wysokiej rozdzielczości, zgrabnie łączonych ze sobą za pośrednictwem szerokiej gamy filtrów i efektów. Photoshop dodatkowo oferuje zestaw przydatnych narzędzi usprawniających pracę z grafiką i aplikacją – m.in. przeglądarka plików Adobe Bridge, menadżer rozszerzeń Adobe Extension Manager, usługa Adobe Drive itp.

Najważniejsze zmiany w wersji CS6

Na liście zmian znajdziemy sporo nowości, jak np. ciemny interfejs użytkownika, mechanizmy przetwarzania zdjęć z użyciem wtyczki Camera Raw pochodzące z wydanego niedawno Lightroom 4 oraz narzędzie Content Aware Move. Poza tym znajdziemy tu zaprojektowane od nowa narzędzie kadrowania, drobne poprawki w Minibridge, galerię efektów imitujących oświetlenie, opcję "Content-Aware” przy narzędziu Łatka, wsparcie dla tekstów środkowowschodnich i północnoafrykańskich, niosące dużo informacji kursory dla niektórych narzędzi i wiele innych.

Filmowców zapewne zainteresuje wsparcie dla 10-bitowych monitorów, rysowników ulegające zużyciu końcówki narzędzi i nowe końcówki aerografu, zaś projektantów możliwość przyciągania obiektów do pikseli i nakładanie stylów na grupy obiektów. Na fotografów czeka galeria rozmyć (głębia ostrości, makieta i tęczówka), możliwość generowania masek „świadomych” obecności twarzy na obrazie oraz filtr Dynamiczny Szeroki Kąt, który „wyprostuje” obiekty na zdjęciach zrobionych obiektywami szerokokątnymi. Na uwagę zasługują również znaczące zmiany wydajności programu i automatyczne zapisywanie w czasie pracy. Filtry Skraplanie (Liquify) i Pixel Bender, oraz zwijanie (Warp i Puppet Warp) zyskały akcelerację sprzętową i wykonywane są z wykorzystaniem karty graficznej.

Uwaga!

  • Wersja testowa dostępna jest tylko w angielskiej wersji językowej.
  • Pobieranie programu odbywa się za pośrednictwem wbudowanego na stronie Adobe menedżera pobierania.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Nowości w CC: Photoshop zmieni kształt twarzy, Premiere Pro pracuje w Ultra HD i VR

26
OPROGRAMOWANIE 21.06.2016 | Anna Rymsza (Xyrcon)

W usłudze Creative Cloud nieustannie pojawia się coś nowego – tymi słowami chmura Adobe przywitała nas po włączeniu komputerów dziś rano. Photoshop, Premiere Pro, Illustrator, InDesign i Adobe Stock dostały dziś aktualizacje Photoshop CC Zacznę od Photoshopa, jako że jest programem najbardziej rozpoznawalnym. Najciekawszą nowością jest zmiana w filtrze Liquify (Formowanie), dobrze znaną wszystkim, którym zdarzyło się „wyszczuplić” modelkę. Filtr uzyskał możliwość rozpoznawania części twarzy, co daje nowe możliwości przy retuszu portretów.   Na niezwykle przydatną wygląda nowa…

Pakiet narzędzi Nik Collection dla Photoshopa dostępny za darmo

33
OPROGRAMOWANIE 25.03.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

Nik Software to założona 1995 roku firma popularna ze względu na nieliche portfolio dodatków do Adobe Photoshop służących obróbce zdjęć, które mogą się przydać zarówno amatorom, jak i profesjonalistom. W 2012 roku Nik zostało przejęte przez Google, a dziś wszystkie programy zostały udostępnione za darmo. Wśród jego elementów należy wymienić Analog Efex Pro, które umożliwia nakładanie na fotografie całkiem zaawansowanych i konfigurowalnych filtrów, które mają im nadać im ducha retro czy vintage charakterystycznego dla aparatów analogowych. Podobne funkcje, aczkolwiek obejmujące nie tylko o…

Recenzje użytkowników

ogromna funkcjonalność, zapis w tle, stabilność
duże wymagania sprzętowe, wysoka cena
ocena użytkownika

Najlepsza aplikacja do retuszu fotografii z jakiej kiedykolwiek korzystałem. Nie sposób wymienić wszystkich narzędzi edycji, jakie oferuje Photoshop, Jest ich tak wiele, że po kilku miesiącach korzystania z tego kombajnu nie zdążyłem jeszcze odkryć wszystkich jego możliwości. Dużym plusem aplikacji jest możliwość pracy na warstwach oraz edycja plików RAW, którą w najnowszej wersji umożliwia moduł o nazwie CameraRAW. Oprócz tego w CS6 dopracowano edycję wideo, dodano filtr przekształcający zdjęcie w obraz olejny, rozbudowano narzędzie kadrowania, wstawiania tekstu i filtry rozmywające dane obszary fotografii. Poza wysoką ceną i wygórowanymi wymaganiami sprzętowymi, Photoshop pozbawiony jest wad. Na tyle przyzwyczaiłem się do tej aplikacji, że nie wyobrażam sobie korzystania z innego oprogramowania tego typu.

10.12.2014 16:00 | Recenzja do wersji CC 2014.2
Dużo opcji, funcjonalność, stabilność, najlepszy program graficzny
Cena, pamięciożerny
ocena użytkownika

Obecnie jest to najlepszy program do przeróbki zdjęć, tworzenia grafiki. Niestety cena potrafi odstraszyć, a także rozmiar aplikacji. Jednak jest on warty i godny polecenia dla wszystkich zaawansowanych użytkowników.

20.07.2014 11:26 | Recenzja do wersji CS6 14.2.1 CC
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
  #223 07.09.2016 22:04

Ja z własnego doświadczenia wiem ze zaczynając przygodę z photoshopem trzeba zacząć robić jakieś kursy np ten na eduweb.pl ,czytać różne książki dotyczące obycia z tym programem.

  #222 30.08.2016 12:09

@Mark7: On jest darmowy tylko jak kupiłeś go wcześniej.

kosmoski   3 #221 16.08.2016 21:25

@PitBoss: Dzięki, przyznaję, że 3D tworzę w Blenderze, a nie w Photoshopie i pisząc komentarz nie pomyślałem o tym module.

PitBoss   8 #220 16.08.2016 09:54

@kosmoski: Np przy opcji 3D, przy robieniu napisów, brył itd. Nie jest to dosłownie program do projektowania w 3D ale niewielkie rzeczy da się zrobić. Ogólna opcja 3D w tym programie służy do edycji już zrobionych projektów, "pewien" dodatek/plugin pozwala na swobodne malowanie po bryłach, działa to coś na zasadzie jak w programie substance.
W takim przypadku dobrze że wspiera go moc karty.

kosmoski   3 #219 15.08.2016 22:01

@kupieck (niezalogowany): "Czy koniecznie musi to być np. NVIDIA QUADRO K2200 czy wystarczy jakiś GTX jeżli idzi o wyświetlanie obrazu, kolorów i wykorzystanie CUDA."

Wystarczy zwykła karta grafiki. Zresztą karta wyświetla tylko obraz na ekranie, nic więcej. Przetwarzanie obrazu (stosowanie filtrów itp.) odbywa się w procesorze i fajnie, jeśli on jest mocniejszy. Faktem jest, że teraz Photoshop CC potrafi skorzystać z mocy obliczeniowej karty (rdzeni CUDA), ale nie znajduję przypadków, kiedy mogłoby się to przydać.

Autor edytował komentarz w dniu: 15.08.2016 22:02
kosmoski   3 #218 15.08.2016 21:32

@Tomal123pl23: A nie chodzi przypadkiem o format *.DNG?
DNG to taki uniwersalny RAW. Nie można zapisać zwykłej fotografii w formacie DNG (ani RAW), ale można RAWa pobranego z aparatu przekonwertować na plik DNG. Po otwarciu za pomocą Bridge'a, albo przy próbie otwarcia RAWa bezpośrednio w Photoshopie, zdjęcie wyświetla się w CameraRAW, a tutaj już można zapisać obraz w formacie DNG (jest taki klawisz w lewym dolnym rogu programu)

Autor edytował komentarz w dniu: 15.08.2016 21:42
  #217 10.08.2016 14:49

@sprawdzacz linkow (niezalogowany): Zobacz sobie tutoriale z eduweb.pl. Nudą z nich nie wieje i są bardzo praktyczne. Mnie aż czasami żal ściska jak na yt znajduję tutoriale “wielkich znawców”.

maciejnet   11 #216 30.06.2016 22:30

program dla ambitnych fotografów

Mark7   5 #215 21.06.2016 15:09

A kto wie, że stary Adobe Photoshop CS2 (9.0) został przez producenta uwolniony i można go teraz używać za free. Najlepiej pobrać go stąd : http://www.videohelp.com/software/Adobe-Photoshop bo na macierzystej stronie ciężko go znaleźć. Są tam również klucze do wersji Windows i Maca. Jest to wprawdzie wersja EN ale bez problemu da się spolonizować.

  #214 10.06.2016 23:06

@yy (niezalogowany): "A ja trafiłem na dobry kurs photoshopa na yt."

Nudny ten 'kurs' jak flaki z olejem ;P

maciejnet   11 #213 02.06.2016 16:23

Wyjątkowo pamięciożerny. Nie nadaje sie na kilkuletnie komputery. Szkoda bo program ma potencjał.

Tomal123pl23   4 #212 14.04.2016 13:04

Mam Jedyny Problem nie Mam Formatu Png w Photoshopie Pomoże mi ktoś ?

  #211 07.03.2016 20:16

Adamiczka Samiczka ma Takusia Strusia!!!!!

  #210 11.10.2015 14:02

@petrasck: masz alternatywy: PaintShopPro - wychodzi znacznie taniej a może bardzo dużo w obróbce fotografii, i GIMP - na licencji GPL i może bardzo dużo (niestety nie obsługuje CMYK). - a jak ktoś myśli o digital paintingu wtedy: Painter (niestety też drogi) albo Krita(GPL) będą lepszym wyborem

ddjj   1 #209 28.09.2015 08:30

Tylko pogratulować "fachowcom" z dobrychprogramów. W opisie jakiś geniusz napisał, że program będzie działał na XP, a tymczasem okazało się że absolutnie nie. Niby drobna pomyłka, ale jednak kosztuje czasu i nerwów.

Emmers   4 #208 06.07.2015 09:38

@Jrr: Przecież istnieje i ma się dobrze Adobe Photoshop Elements. Jedna z wersji tego programu Adobe Photoshop Elements 7.0 dodawana była w pełnej wersji i po polsku do laptopów HP, Sam z niej korzystam.

Emmers   4 #207 06.07.2015 09:34

@Anonim (niezalogowany): Działa! Program jest świetny pod warunkiem, że się nauczy z niego korzystać i cierpliwie poznać krok po kroku wszystkie funkcje, te stare i nowe.Nie można tego się nauczyć w 30 dni testowania triala. Są dostępne kursy wideo również po polsku.Jeśli nie masz możliwości korzystania z pełnej wersji przez conajmniej rok i nie masz cierpliwości do nauki to lepiej skorzystaj z innego programu, choćby Zoner Photo Studio, wersja 15 była wydana w języku polskim i była rozdawana za darmo przez producenta (klucz z prezentów pasował do wersji polskiej) Wiele funkcji Zoner Photo Studio jest bliźniaczo podobnych do funkcji Photoshopa. Polecam

Autor edytował komentarz.
  #206 16.06.2015 20:14

Mam pytanie dla profesionalistów. Jaką kartę grafiki polecacie do Photoshopa ? Czy koniecznie musi to być np. NVIDIA QUADRO K2200 czy wystarczy jakiś GTX jeżli idzi o wyświetlanie obrazu, kolorów i wykorzystanie CUDA.

remik2012   3 #205 16.06.2015 16:35

Moglibyście się przyłożyć i zmienić opis, który mówi o wersji CS6 podczas gdy obecna to CC 2015

  #204 18.05.2015 13:30

Osobiście gorąco polecam wszystkim wersję CC, pomimo corocznych kosztów mimo wszystko warto. Zapraszam do zapoznania się z przykładowymi zdjęciami z galerii http://www.aphotography.pl/portfolio. Jest klika ciekawych ujęć w sesjach dziecięcych. Zastosowane filtry wyostrzenia

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.