Apple, Google, Microsoft - tydzień w wielkich firmach

Apple, Google, Microsoft - tydzień w wielkich firmach

06.11.2010 18:28

Ubiegły tydzień minął pod znakiem pozwów sądowych w firmie Google. Poza tym pojawił się trojan na Mac OS X, a w Internet Explorerze wykryto groźną lukę. Zapraszamy do przeglądu najważniejszych wiadomości z wielkich firm.

Apple wydał aktualizację swojego programu iPhoto do obróbki zdjęć. Ponadto do App Store trafiła przeglądarka Skyfire umożliwiająca oglądanie filmów we Flashu w urządzeniach z iOS. Cieszyła się tak wielką popularnością, że producent zmuszony był wstrzymać sprzedaż. Informowaliśmy też o nowym wariancie trojana Boonana, który atakuje Mac OS X. Polecamy również tekst Office 2011 for Mac - pierwsze wrażenia, z którego dowiemy się o zaletach i wadach najnowszego pakietu biurowego Microsoftu.

W Google działo się sporo, zwłaszcza jeśli chodzi o kwestie prawne. Zakończył się proces dotyczący błędów w usłudze Buzz. Google zapłaci 8,5 mln dolarów, ale nie oskarżającym, tylko funduszowi wspierającemu edukację w Sieci. Firmie upiekło się w sprawie skanowania prywatnych adresów do Street View. Brytyjskie władze nie wyciągną wobec Google’a żadnych konsekwencji. Google nie tylko był pozywany do sądu, ale również sam skierował sprawę do wymiaru sprawiedliwości. Jego zdaniem jeden z amerykańskich departamentów faworyzował produkty Microsoftu. Warto też wspomnieć o premierze kolejnej wersji Chrome i zmianach w dokumentach Google Docs.

Microsoft miał problemy ze swoją przeglądarką internetową. W minionym tygodniu informowaliśmy o groźnej luce wykrytej w Internet Explorerze i problemach ze SmartScreenem. O ile błąd w narzędziu do filtrowania stron internetowych udało się wyeliminować, o tyle poważniejsza luka nie została jeszcze usunięta. Poza tym Microsoft wprowadził kolejne zmiany w poczcie Hotmail, okazało się też, że IE traci na popularności wśród internautów. Z przeglądarki korzystało w ubiegłym miesiącu 59,26% użytkowników na świecie.

Na koniec ciekawostka - wyrok w słynnym już procesie w sprawie Amerykanki, która pozwana została za udostępnienie 24 plików muzycznych w sieci Kazaa. Oskarżoną skazano w trzecim procesie na szokującą kwotę niemal 2 mln dolarów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)