Apple, Google, Microsoft - tydzień w wielkich firmach

Apple, Google, Microsoft - tydzień w wielkich firmach

19.03.2011 19:31

Premiera Internet Explorera 9, lepsza jakość filmów w YouTube i złamane zabezpieczenia iPada 2 - to jedne z ciekawszych informacji z ubiegłego tygodnia. Co jeszcze działo się w wielkich firmach?

Niedawno wprowadzony do sprzedaży tablet iPad 2 firmy Apple już został złamany. Nie zamieszczono szczegółów dotyczących jailbreaku urządzenia, chociaż to pewnie tylko kwestia czasu. Jeśli już jesteśmy przy tematyce urządzeń mobilnych, warto zauważyć, że w App Store pojawiła się kolejna aplikacja - AutoMapa. Wersja dla iPhone i iPad korzysta z najaktualniejszych map Polski wraz z trójwymiarową wizualizacją budynków. Z kolei na temat innego e-sklepu firmy Apple - Mac App Store - opublikowano ciekawe statystyki.

Google zakupił firmę Green Parrot Pictures, której doświadczenie zostanie wykorzystane w YouTube. Pozwoli to na znaczną poprawę jakości materiałów publikowanych na stronach serwisu. Dowiedzieliśmy się też, że od wersji 12 przeglądarki Chrome nastąpi porzucenie Google Gears. Google pracuje natomiast nad sporymi zmianami w Bloggerze, a także udostępnił rozbudowane dyskusje w pakiecie online Docs. Kolejna ciekawa wiadomość odnosi się do Google Apps. Firma z Mountain View wprowadziła zmiany w mechanizmie aktualizacji swoich aplikacji webowych.

Największym wydarzeniem minionego tygodnia w firmie Microsoft - ale chyba nie tylko - była premiera stabilnego wydania IE 9. Przeglądarkę pobrano ponad 2,3 mln razy w ciągu pierwszych 24 godzin od udostępnienia. Microsoft cieszy się z sukcesu, tymczasem w programie wykryto wadę listy bezpiecznych stron. Z kolei firma Google udostępniła wtyczkę WebM umożliwiającą korzystanie z tego formatu w IE 9. Microsoft mógł też w minionym tygodniu pochwalić się wyróżnieniem dla najbardziej etycznej firmy, jak również sukcesem w walce z botnetem Rustock.

Na koniec ciekawostka, która napsuła sporo krwi polskim internautom, chociaż ostatecznie dobrze się skończyła. Rząd Donalda Tuska nowelizując ustawę medialną wprowadził do niej zapis o konieczności rejestrowania serwisów audiowizualnych, czyli portali internetowych, w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji. Władze ugięły się jednak pod falą krytyki i postanowiły wycofać kontrowersyjny zapis.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)