Appteka, MICASA, f.lux, BetterPoints i Time-Lapse Tool – najciekawsze aplikacje tygodnia

Appteka, MICASA, f.lux, BetterPoints i Time-Lapse Tool – najciekawsze aplikacje tygodnia

Appteka, MICASA, f.lux, BetterPoints i Time-Lapse Tool – najciekawsze aplikacje tygodnia
02.04.2016 12:00, aktualizacja: 02.04.2016 16:51

Na koniec tygodnia przygotowaliśmy dla Was listę najciekawszych nowości z naszej bazy programów i aplikacji mobilnych. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

Appteka

Aplikacja Appteka to pomysłowy sposób na kupowanie leków, także tych na receptę, znajdowanie tańszych zamienników i… odczytywanie legendarnego lekarskiego pisma przez farmaceutów. Wystarczy zrobić zdjęcie recepty. Zostanie ono wysłane i odczytane przez farmaceutę, a na tej podstawie w aplikacji pojawią się informacje o przepisanym leku i jego zamienniki, jeśli są dostępne. W aplikacji można przygotować zamówienie złożone z leków, suplementów, kosmetyków, urządzeń i tym podobnych towarów, dostępnych w aptekach.

Zamówienie można zrealizować w wybranej aptece, która współpracuje z usługą. Aplikacja dostarcza także kilka innych ciekawych narzędzi, jak możliwość archiwizowania recept, baza aptek całodobowych w pobliżu i skaner kodów kreskowych leków, co pozwala uzyskać dodatkowe informacje i cyfrową wersję ulotki. Można też złożyć własną „apteczkę” i zamawiać wszystkie produkty jednym dotknięciem ekranu.

Pobierz: Android, iOS

BetterPoints

Aplikacja BetterPoints jest powiązana z programem lojalnościowym o tej samej nazwie. Do Polski program przywędrował z Wielkiej Brytanii i jest właśnie wdrażany przez wrocławski magistrat. Tym razem nie czekają na nas nagrody za wydawanie pieniędzy w punktach partnerskich, ale za zrobienie czegoś dobrego dla siebie i dla świata. Program ma na celu zachęcenie mieszkańców Wrocławia i okolic do zostawienia samochodów w garażach, co pozytywnie wpłynie między innymi na jakość powietrza w mieście (aplikacje informujące o tym znajdziecie w przeglądzie ze stycznia). W zamian można otrzymać ciekawe nagrody, jak karnety do wrocławskiego aquaparku albo do nowo otwartego centrum edukacyjnego Hydropolis

Hydropolis

Punkty można zbierać na różne sposoby, poruszając się pieszo, rowerem lub komunikacją miejską (moim zdaniem za to ostatnie punkty powinny być liczone podwójnie, jeśli trzeba się przesiadać ;-)) zamiast samochodem. By korzystać z programu należy założyć konto i rejestrować swoją aktywność. Cennik wygląda następująco:

  • spacer lub bieganie – 1 km to 50 punktów, 5 km to 200 punktów
  • jazda na rowerze – 1 km to 50 punktów BetterPoints, 5 km to 200 punktów
  • jazda autobusem, tramwajem i pociągiem – 1 km to 50 punktów, 10 km to 200 punktów
  • Wspólna podróż samochodem – 1 km to 60 punktów, 10 km to 210 punktów
  • bilet na zwiedzanie wrocławskiego stadionu - 2 tys. punktów
  • bilety na tor kartingowy na stadionie - 7 tys. punktów
  • bilet na godzinę w aquaparku - 3,5 tys. punktów
  • bilet do Hydropolis – 4,5 tys. punktów

Aplikacja nie została jeszcze porządnie przetłumaczona, ale już można zacząć gromadzić punkty. Jazda na rowerze, bieganie i spacery są weryfikowane na podstawie wskazań GPS-u telefonu (monitorowana jest przede wszystkim prędkość i jakość sygnału), a przebyta trasa jest zapisywana w aplikacji, podobnie jak w popularnych narzędziach sportowych.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Podobnie wygląda weryfikacja podróży komunikacją miejską, ale spodziewam się, że na terenie Wrocławia wprowadzona zostanie także weryfikacja na podstawie prędkości przy przystankach – inaczej będzie można udawać autobus jadąc samochodem. Wspólna podróż samochodem będzie wymagała, by wszyscy zeskanowali kod QR z telefonu kierowcy w swoich aplikacjach, co niestety ogranicza możliwości gromadzenia punktów do podróży z osobami, które także biorą udział w zabawie. Co ciekawe, ekwiwalent punktów będzie można przekazać na rzecz organizacji charytatywnej. Widzę tu jeszcze sporo niedociągnięć, ale jeśli aplikacja sprawdziła się w Wielkiej Brytanii, nie ma powodu by źle jej wróżyć we Wrocławiu.

Pobierz: Android, iOSTime-Lapse ToolTime-Lapse Tool to intuicyjny i lekki program, w którym można przygotować animację poklatkową z serii zdjęć lub grafik. Wystarczy załadować pliki z jednego folderu do programu, by uzyskać sekwencję. Film może się oczywiście składać z kilku sekwencji. Program pozwala ponadto nakładać na obraz różne efekty, jak rozmycie kierunkowe, winieta, korekta kolorów i tym podobne. Podgląd filmu pozwala dobrać liczbę klatek na sekundę, można też dodać do filmu muzykę.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Program jest dostępny za darmo do zastosowań niekomercyjnych, ale trzeba się pogodzić z ograniczeniem rozdzielczości eksportowanego filmu do 480p. Cena pełnej wersji zależy od możliwości i maksymalnej rozdzielczości eksportowanego filmu. Najdroższa pozwala eksportować filmy w rozdzielczości 4K i składać animowane GIF-y.

Pobierz: Windows

Dictionaries

Dictionaries to niewielki program dla systemu OS X, który pozwala dodać do systemowego Słownika zasoby Wikitionary, a więc między innymi język polski, którego domyślnie brakuje. Dzięki temu w Słowniku dostępne jest między innymi tłumaczenie słów angielskich na język polski i polskich na angielski. Po zainstalowaniu programu wystarczy pobrać słowniki dla wybranych języków. Słownik polsko-angielski zawiera ponad 32 tysiące definicji, które można wyszukać w programie Słownik i które będą dostępne w menu kontekstowym dla słów. Przy wielu z nich można odsłuchać nagrania prawidłowej wymowy. Jeśli w systemie nie znajduje się moduł sprawdzania pisowni, Dicrionaries zadba także o niego.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Wersja demonstracyjna programu ma ograniczone możliwości. Za pełną wersje trzeba zapłacić 5,99 euro. Przy okazji warto zajrzeć do ustawień programu Słownik i być może wybrać także inne źródła definicji. Z ciekawszych mamy tu do dyspozycji Wikipedię i „Słownik Apple”, zawierający definicje pojęć komputerowych i związanych z produktami firmy, także w języku polskim.

Pobierz: OS X

MICASA

MICASA to idealna aplikacja dla par prowadzących wspólne gospodarstwo domowe i lubiących lekką rywalizację, ale jednak chcących po równo dzielić obowiązki. Dzięki możliwości tworzenia list zadań dla grupy i zbierania punktów za ich wykonanie, obowiązki domowe są mniej uciążliwe. Można zamienić tak nudne prace, jak zakupy i sprzątanie, w grę towarzyską.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Po połączeniu kont dwóch osób można skorzystać z jednej z przygotowanych przez twórców aplikacji list zadań, albo stworzyć własną. Każde z zadań można podjąć samodzielnie lub poprosić drugą osobę o jego wykonanie. Po zakończeniu pracy druga osoba musi skontrolować i zatwierdzić efekty, więc nie warto oszukiwać i nie odkurzać w kątach. Aplikacja została zaprojektowana przede wszystkim po to, by ułatwić tradycyjnym parom wprowadzenie do życia równego podziału obowiązków, ale z doświadczenia wiem, że przydałaby się też wersja dla lokatorów mieszkań „studenckich”.

Pobierz: Android

f.lux (wymaga roota lub jailbreaka)

Programu f.lux zapewne nie trzeba Wam przedstawiać – to najpopularniejsze narzędzie do filtrowania niebieskiego światła, emitowanego przez monitor, zależnie od pory dnia, co pozwala obronić się przed problemami z zasypianiem, jeśli ktoś korzysta z komputera wieczorami.

  • f.lux włączony
  • f.lux wyłączony
[1/2] f.lux włączony

W naszej bazie aplikacji znajdziecie także wersję testową aplikacji f.lux dla Androida. Nie jest to co prawda nowość z minionego tygodnia, ale ponieważ program ten bardzo lubimy (zwłaszcza b.munro, który nawet w dzień pracuje w trybie „ciemni”), postanowiłam mimo wszystko umieścić go w przeglądzie. Trzeba się liczyć z tym, że aplikacja wciąż jest w fazie testów, wymaga uprawnień roota i może jeszcze sprawiać problemy, ale warto ją sprawdzić. Poza klasyczną zmianą kolorów na cieplejsze, f.lux na Androidzie może także działać w trybie „ciemni”, czyli zamienić obraz na czarno-czerwony. To bardzo wygodne, gdy chcemy korzystać z telefonu w ciemnościach. f.lux dla systemu iOS także znalazł się w naszej bazie aplikacji, ale dostępny jest tylko dla uwolnionych urządzeń.

Obraz

Pobierz: Android, iOS, OS X, WindowsKlaraKlara to bardzo estetyczna i praktyczna pogodynka dla Androida. Można w niej znaleźć podstawowe dane, a także szczegółowe prognozy zmian warunków pogodowych na najbliższe godziny. Aplikacja przyda się zarówno osobom chcącym sprawdzić prognozę na najbliższych kilka dni, jak i wymagającym bardziej szczegółowych informacji – na przykład pilotom quadrokopterów.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Klara ma cztery skórki i kilka widżetów, które można umieścić na ekranie domowym. Miejsce, dla którego zostanie pokazana pogoda może zostać automatycznie wyznaczone na podstawie wskazań lokalizacji telefonu. Można też ręcznie znaleźć kilka miast i dodać je do kolekcji ulubionych. Dane i prognozy dostarcza norweski YR.

Pobierz: Android

7 Second Challenge po polsku

7 Second Challenge po polsku to polska wersja gry imprezowej, wymagającej energii, fantazji i zręczności, a przy tym zapewniającej godziny świetnej zabawy. Aplikację przygotował autor bardzo dobrej Taboo po polsku.

7 Second Challenge Po Polsku

7 Second Challenge polega na wypełnianiu różnych, często śmiesznych zadań, podsuniętych graczom przez aplikację. Na wykonanie każdego z nich mamy tylko 7 sekund. Wygrywa oczywiście ten, kto wykona ich najwięcej. Jeśli więc planujecie wybrać się w najbliższy weekend na imprezę, polecam zarówno tę aplikację, jak i Taboo.

Nie daj się zwolnić!

Nie daj się zwolnić! to gra bardzo specyficzna, pokazująca w zabawny sposób realia współczesnego rynku pracy, „wyścigu szczurów” i życia „korpodronów”. Grafika nawiązuje do modnych gier retro i 8-bitowców, ale fabuła jest bardzo współczesna… i bardzo koreańska. To właśnie w Korei Południowej Nie daj się zwolnić! zyskała największą popularność. Bohater musi przejść kilka rozmów kwalifikacyjnych, dostać pracę i jej nie stracić, a nie jest to proste. Na każdym kroku rzucane nam są kłody pod nogi, łącznie z tak absurdalnymi zarzutami, jak „Pracowałeś za dobrze i nie zostało nic do zrobienia”. Jeśli już jakaś praca się znajdzie, rozgrywka bazuje na refleksie.

Obraz

Gra wciąga, choć bywa frustrująca… zupełnie jak życie. Darmowa wersja wyświetla reklamy, których można się pozbyć płacąc 4 złote.

Pobierz: Android, iOS

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)