AutoCAD 2016 – okręgi w końcu okrągłe, obiekty zmierzą się same

AutoCAD 2016 – okręgi w końcu okrągłe, obiekty zmierzą się same

AutoCAD 2016 – okręgi w końcu okrągłe, obiekty zmierzą się same
15.04.2015 14:30

Zapowiadane na ten rok wydanie programu AutoCAD 2016 jest już dostępne i można powiedzieć, że w końcu prezentuje projekty jak należy. Ponadto lepiej pracuje z plikami PDF i automatycznie podaje wymiary.

AutoCAD 2016 wprowadza przede wszystkim poprawione wyświetlanie obrazu oraz bardzo praktyczny podgląd operacji. W wersji 2015 programu poprawione zostało wyświetlanie linii, dzięki czemu są wyraźniejsze niż wcześniej. Wersja 2016 wprowadza prawdziwe okręgi i krzywe, dzięki czemu rysunki w końcu wyglądają jak należy.

Obraz

Narzędzie „Przygaszanie linii” poprawi jakość wyświetlania, a kopiowanie i przenoszenie dużych fragmentów projektu będzie szybsze i mniej problematyczne. Co więcej, przed zatwierdzeniem operacji można podejrzeć wynik polecenia. To powinno znacznie przyspieszyć pracę i zmniejszyć zapotrzebowanie na „cofnięcia” w trakcie projektowania.

Obraz

W nowej wersji programu można też dołączać modele Navisworks i BIM 360 Glue bezpośrednio podczas projektowania budynków i konstrukcji. Pozwala to projektować według założeń z innych modeli i uniknąć konfliktów na późniejszych etapach. Ułatwione zostało także tworzenie szkiców na podstawie skanów laserowych budynków, coraz częściej wykorzystywanych przy projektowaniu. Projekt piętra budynku można wydobyć bezpośrednio z chmury punktów, a linie mogą być przyciągane do skupisk.

Ponieważ wiele projektów zaczyna lub kończy swój żywot w postaci plików PDF, Autodesk skupił się na poprawie obsługi tego formatu. Eksportowane pliki są teraz mniejsze, lepiej zorganizowane, zawierają odnośniki z projektu i można je przeszukiwać. Import jest szybszy, a podkładanie plików PDF jako obrazów referencyjnych łatwiejsze.

Ciekawostką jest możliwość „inteligentnego wymiarowania”, czyli zbierania wymiarów na podstawie zawartości rysunków. Wystarczy umieścić kursor nad wybranym obiektem, by poznać jego wymiary i zdecydować, czy wymiar ma być umieszczony w dokumentacji.

Obraz

W wersji dla Maków pojawiło się narzędzie „Zapytanie obiektu” (Quick Select…). Dzięki niemu można znaleźć potrzebne dane w rysunku, a także tworzyć własne zestawy „wskazań” na podstawie różnych kryteriów (typ obiektu, parametry, właściwości). Można na przykład wybrać wszystkie fragmenty tekstu, które mają więcej niż jeden wiersz i zostały napisane danym stylem tekstu.

Wersja próbna programu AutoCAD 2016 jest już dostępna i można ją pobrać z naszej bazy programów. Pełna wersja programu kosztuje 4775 euro, ale Autodesk zaleca korzystanie z modelu subskrypcyjnego: 159 euro za miesiąc (lub 167 z A360, można też zapłacić za rok z góry). W przyszłym roku abonament będzie jedynym sposobem, by kupić AutoCAD-a i prawdopodobnie wersja 2016 jest ostatnią, jaką można mieć „na własność”. Studenci i instytucje edukacyjne niezmiennie mogą korzystać z programu za darmo.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)