r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Axence nVision Free 8.6.0.22469

Strona główna Windows Firma Zarządzanie licencjami i infrastrukturą IT
Pobierz program Asystent pobierania włączony

Axence nVision Free to ograniczona funkcjonalnie, ale darmowa (również w zastosowaniach komercyjnych) edycja oprogramowania do zarządzania infrastrukturą IT. Umożliwia ono mapowanie i monitorowanie nielimitowanej ilości urządzeń oraz podstawowe funkcje monitorowania użytkowników, inwentaryzacji, helpdesku i kontroli dostępu do urządzeń dla 25 komputerów.

Galeria programu

Narzędzie kierowane jest do wszelakiego rodzaju przedsiębiorstw i instytucji, oferując narzędzia do wykrywania i wizualizacji sieci, monitorowania sieci, inwentaryzacji sprzętu i oprogramowania, monitorowania aktywności użytkowników, kontroli dostępu do urządzeń i nośników danych, świadczenia pomocy pracownikom, a także alarmowania i raportowania administratorowi systemu o różnego rodzaju zdarzeniach.

Axence nVision Free wyposażony został w funkcje, umożliwiające wykrywanie urządzeń i serwisów TCP\IP, generowanie interaktywnych map sieci, prowadzenie statystyk ilości odebranych/utraconych pakietów (PING, SMB, HTTP, POP3, SNMP, IMAP, SQL itp.), monitorowanie obciążenia procesora, zajętości pamięci i magazynów danych, transferu sieciowego, a nawet temperatury, wilgotności, napięcia zasilania czy poziom tonera.

Program potrafi także tworzyć rejestry aplikacji i aktualizacji Windows, uzyskiwać dostęp do kluczy licencyjnych, informować o aktywności pracowników na komputerach oraz obsługiwać zgłoszenia serwisowe.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Dużo przydatnych funkcji związanych z monitorowaniem sieci, blokada uruchomienia programu hasłem
Sporo dodatkowych funkcji jak np monitorowania stanu oprogramowania - niestety płatnych
ocena użytkownika

Jeśli ktoś chce mieć 1 narzędzie do wszystkiego związanego z monitorowaniem sieci, oprogramowania i userów to ten soft sprawdzi się znakomicie. Sporo fajnych funkcji jak np możliwość zdalnego podłączenia się do innego komputera bez dodatkowych haseł.

20.09.2016 14:16 | Recenzja do wersji 8.6.0.22469
Darmowy, dużo funkcji
Nie zawsze dobrze działa, źle opisane niektóre funkcje, reklamy
ocena użytkownika

Program umożliwia zdalną identyfikację struktury naszej sieci, pokazuje otwarty porty na zdalnych komputerach, uruchomione serwisy. Niestety nie wszystkie opcje zostały dobrze nazwane, ale co ważniejsze - wiele funkcji programu po prostu nie działa pomimo pracy w domenie, gdzie jestem administratorem. Program potrafi tak "dobrze" zapamiętać niektóre ustawienia, że aby je zmienić potrzebny jest jego restart. Pomimo tego program wart zainteresowania, gdyż podstawowe funkcje działają, a program jest bezpłatny nawet w firmie.

11.05.2016 22:11 | Recenzja do wersji 8.5.2.21100

Komentarze

0 nowych
  #1 19.02.2016 19:42

Niestety, nie działa poniżej win xp sp2 ( lub sp3, nie pamiętam) oraz stwarzał problemy dla Win2k3

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.