r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

ClipMenu 0.4.3

Strona główna Mac Akcesoria Inne akcesoria
Pobierz program wersja stabilna (Mac)

ClipMenu to prosty, darmowy program dający użytkownikowi dostęp do historii schowka. W bardzo przystępny sposób rozszerza możliwości schowka systemowego. Program zapamiętuje wszystko, co kopiujemy przy użyciu skrótu Command+C.

Galeria programu

Do schowka można zapisywać osiem różnych formatów, m.in. normalny tekst, RTF (Rich Text Format), RTFD (Rich Text Format Directory), PDF i obrazki w formacie TIFF oraz PICT.

Ikona programu znajduje się na pasku systemowym. Dostęp do historii kopiowania możemy uzyskać dzięki dodaniu przycisku shift do skrótu Command+V. Użytkownik może także wybrać inny skrót wedle uznania.

Ciekawą dodatkową opcją programu jest zapisywanie konkretnych, często używanych przez użytkownika fragmentów tekstu (ang. snippets), które sam doda on do programu. Mogą to być często używane adresy e-mailowe, liczby czy zdania. Wszystkie mogą zostać posegregowane do folderów. Można je wywoływać za pomocą tej samej komendy, której używamy na zapamiętane kopiowania – Command+Shift+V – lub osobnym skrótem klawiszowym – domyślne ustawienie to Command+Shift+B.

Program zostaje wywołany w tym fragmencie ekranu, w którym znajduje się wskaźnik myszki.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.