r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Co wiemy o ACTA? 26 stycznia Polska je podpisze

Strona główna Aktualności

Wygląda na to, że polska Wikipedia będzie miała okazję zaczernić swoje strony. Decyzja została podjęta: 26 stycznia Polska podpisze Anti-Counterfeiting Trade Agreement (ACTA), otoczone kontrowersjami międzynarodowe porozumienie mające na celu tępienie piractwa i podrabiania towarów. Informacje o terminie podpisania porozumienia pochodzą z Twittera polskiego oddziału Internet Society.

ACTA nie ma dobrej opinii wśród analityków. Dokument ten oskarżany jest o narzucanie amerykańskiego sposobu myślenia o własności intelektualnej i nierzadko uważa się go za szkodliwy dla innowacji w krajach Starego Kontynentu. Do tego dochodzi kontrowersyjny sposób przygotowywania tekstu porozumienia — wszystkie posiedzenia odbywały się za zamkniętymi drzwiami, a po ukończeniu dokumentu w 2010 roku był on prezentowany jako coś korzystnego dla gospodarki i prawa autorskiego, co trzeba po prostu szybko podpisać. Porozumienie ma mieć wpływ nie tylko na piractwo w Internecie, ale również na szeroko pojęty postęp technologiczny, a nawet obrót lekami.

ACTA chroni własność intelektualną w sposób agresywny i szkodliwy dla osób trzecich. W akcie często pada słowo „przemysł”, ale o prawach obywateli już się tak dużo nie mówi. Definicja komercyjnej skali naruszenia własności intelektualnej w ACTA jest szersza, niż w obecnym prawie, i według niektórych może doprowadzić do uznania dziennikarzy za przestępców. Innowacje mogą być ryzykowne z punktu widzenia finansowego, a do tego ACTA może ponownie zbudować mury tam, gdzie już osiągnięto kompromis (Światowa Organizacja Handlu, Światowa Organizacja Własności Intelektualnej, porozumienie TRIPS i inne). Porozumienie może zaangażować dostawców Internetu w walkę z piractwem, co może zaowocować blokowaniem niektórych usług i monitorowaniem ruchu, a więc ograniczaniem komunikacji i naruszaniem prywatności abonentów.

r   e   k   l   a   m   a

Tymczasem, mimo licznych apeli organizacji pozarządowych (na przykład Internet Society i Panoptykon) ani polski rząd, ani Parlament Europejski nie wspominają nawet słowem o konsekwencjach podpisania porozumienia. Co więcej, Parlament UE nawet nie opublikował komentarza i swojej opinii o ACTA i mimo wpływu na rynek leków tekstu tego nie przeanalizowała komisja do spraw opieki zdrowotnej w UE. Mimo tego już za tydzień akt, o którym tak mało wiedzą zwykli obywatele, zostanie podpisany. Prawdopodobnie nie dowiemy się też dlaczego.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
  #1 19.01.2012 16:04

Żałosne. To jest właśnie Polska.

  #2 19.01.2012 16:08

Jak można skomentować działanie UE i rządu? To milczenie? Najwidoczniej wiedzą kiedy trzeba milczeć, żeby zbyt wielu ludzi nie usłyszało o sprawie, ale to działanie na szkodę obywateli

  #3 19.01.2012 16:08

Co za łby, jak potulne baranki to podpiszą!

dzikiwiepsz   11 #4 19.01.2012 16:10

można przypuszczać ze komuś extra na tym zależy pewnie kochani politycy zostali przekupieni ,albo wszyscy na świecie nagle zaczeli rżnąć głupa udając że walczą o dobro ludzi

Subversive   7 #5 19.01.2012 16:11

Premier: "Drodzy obywatele - uszczęśliwimy Was i nie pozwolimy abyście zrobili sobie krzywdę samodzielnym myśleniem. Dlatego podpisujemy ACTA bez Waszej wiedzy i akceptacji."

Woowas   3 #6 19.01.2012 16:17

GMO, ACTA.....Co jeszcze nasze belwederskie lemingi nam zafundują?

s0ber   2 #7 19.01.2012 16:17

To kolejna próba cenzurowania Internetu, więc nie ma się co dziwić, że robi się to w możliwie jak największej tajemnicy. Zresztą niebywałą rzeczą jest fakt, że coś tak istotnego przechodzi niemal bez echa. W normalnym świecie o takim porozumieniu trąbiłyby wszystkie media. Tymczasem dopiero dziś znalazłem lakoniczną wzmiankę na temat ACTA na stronie Newsweeka. Oczywiście o zagrożeniach płynących z podpisania tego porozumienia niemal nic nie wspomniano. Jedynie na końcu artykuliku napomknięto, że jest to dokument, który budzi kontrowersje. Mózg staje w poprzek. Poszukiwacze teorii spiskowych mogą je porzucić i zająć się równie zatrważającą rzeczywistością.

Evilus   3 #8 19.01.2012 16:18

Glupi ci, co w 2007 i 2011 roku glosowali na PO-bucow i PiS-iorow w Polsce... Moze bedzie to samo w Europie co w USA protestowali przeciw SOPA i PIPA?

pilarek   5 #9 19.01.2012 16:18

Rammstein - Amerika

Tyle w temacie.

  #10 19.01.2012 16:18

Mam wątpliwości czy polskie władze podpisując to działają zgodnie z interesem Polski i jej obywateli

moim zdaniem NIE co podpada pod Trybunał Stanu

G.Gn7Ex   5 #11 19.01.2012 16:20

Z drugiej strony - dostawcy internetu z pewnością za jakiś czas tego pożałują czyt. STRACĄ NA TYM.

  #12 19.01.2012 16:21

No to pozamiatane... ?
Szlag by trafił , tam gdzie to potrzebne ( chociażby służba zdrowia) to nie potrafią porządnie nic przygotować...tam gdzie trzeba dogadać za zamkniętymi drzwiami - a tu jacy wyrywni, niezguły jedne*

* wyrażam się delikatniej niżby należało w obawie o zbanownie... :)

Olbi   10 #13 19.01.2012 16:22

Wprowadzacie w błąd użytkowników. 26 stycznia to ratyfikuje to dopiero Parlament Europejski, po czym odbędzie się głosowanie w poszczególnych państwach. Dlatego trzeba to szybko zatrzymać na etapie ratyfikacji, nim będzie za późno.
http://rys.io/pl/59

foreste   14 #14 19.01.2012 16:22

Dobreprobramy mogły by na 24h wyłączyć wszystkie serwisy , jestem przeciw piractwu ale ta acta jest rażącym dokumentem który mósi trafić do trybunału ue

  #15 19.01.2012 16:24

Tusk podpisuje wszystkie niekorzystne dla Polski ustawy jak leci ACTA wyższa akcyza na paliwa, pomoc dla biednych Greków nietykalność banków itd.

A skąd ma na to? Podwyższa podatki na wszystko bo niby kryzys jest a my robimy na Europę jak niewolnicy...

Ale jak wybory były to umiał cene benzyny obniżać...

s0ber   2 #16 19.01.2012 16:24

"Jakie korzyści ma przynieść ACTA? Według twórców porozumienia ma ona utrudnić wprowadzanie na rynek fałszywych towarów, jak również ograniczyć piractwo w środowisku cyfrowym. Twórcy ACTA zakładają, że surowsze prawo z pewnością wyeliminuje te zjawiska i sprawi, że gospodarka odetchnie."

Tak samo zakładano, że wojna z narkotykami wyeliminuje je z rynku, tymczasem ich użycie i produkcja z roku na rok wciąż rosną. A wprowadzone prawo stało się kolejnym elementem zamordyzmu, kolejnym ograniczeniem naszej wolności. I tak samo będzie z ACTA. Bo nie wiem, kto pozostając przy zdrowych zmysłach, uwierzy, że da się wyeliminować naturalną potrzebę dzielenia się dobrami w ramach społeczności. Jedynym wyjściem jest dostosowanie się do realiów zamiast walki z nimi. Z tym, że moim zdaniem chodzi o samą wojnę dla wojny, aby móc czerpać jeszcze większe zyski. Sądzę, że ci ludzie, którzy proklamowali wojnę z narkotykami, wiedzieli, że nie można jej wygrać i tak samo wszyscy pracujący nad ACTA wiedzą, że nie sposób zwalczyć swobodnej wymiany treści w Internecie - chyba że zniszczymy cały Internet.

  #17 19.01.2012 16:25

No to pozamiatane... ?
Szlag by trafił , tam gdzie to potrzebne ( chociażby służba zdrowia) to nie potrafią porządnie nic przygotować...tam gdzie trzeba dogadać za zamkniętymi drzwiami - a tu jacy wyrywni, niezguły jedne*

* wyrażam się delikatniej niżby należało w obawie o zbanownie... :)

dzikiwiepsz   11 #18 19.01.2012 16:26

mnie zastanawia tylko jedno czemu ludzie są uważani za najinteligentniejszy gatunek na ziemi a pokazują totalny kretynizm i głupotę ,czyli czemu zaczynają reagować kiedy się wydarzy jakaś tragedia?

  #19 19.01.2012 16:27

Głosujcie dalej na tego pana który rządzi obecnie, który robi wszystko, by nie narazić EuroReżimowi, to za parę lat za posiadanie lewych utworów w MP3-kach będą odwiedzać was smutni panowie ze służb specjalnych o 4 rano, tak jak to miało miejsce z pewnym studentem, wyrażającym swoje opinie o prezydencie w Internecie.

Liberator   9 #20 19.01.2012 16:31

Ja bym powiedział: najmądrzejszy. Mądrość a inteligencja to dwie różne sprawy, inteligentne to są małpy, delfiny. Ludzie mają tylko wielką mądrość i ją bardzo głupio wykorzystują :)

foreste   14 #21 19.01.2012 16:32

Moze trza zrobić taki protest jak internaucji zrobili jak TuSK wprowadzał dyktature w internecie chyba trza to powtorzyć.

  #22 19.01.2012 16:36

Gdy ma sie trzy milionowa armie terrorystow to z urzedu zmienia ona status na Armie Zbawienia czy inna armie wolnosci co nie zmienia faktu ze to duuuzo kosztuje - stad perpetum mobile do robienia kasy czyli paranoidalne w calej rozciaglosci tzw. prawo autorskie dajace gwarancje zbijania kasy po wsze czasy za raz wykonana prace... Ja rozumie ze mozna i trzeba chronic marke produktu, jego logo i w okreslonym czasie konkrertny patent - jednak wymuszanie nieustannego kasowania za raz wykonana w okreslonym miejscu i czasie prace jaka jest skomponowanie utworu, napisanie tekstu, nagranie i wyprodukowanie plyty czy skrecenie filmu i to kasowania z osobna za kazdorazowe odtworzenie np. w radio - to czysty terroryzm sluzacy utrzymaniu armi terrorystow zreszta ! - Wyobrazmy sobie co byb bylo gdyby ktos inny za raz wykonana prace - np. lekarz za ooperacje ratujaca zycie czlowieka chcial inkasowac haracz az po jego smierc... - Horror ?!

Mifczu   10 #23 19.01.2012 16:38

Ktoś zapłacił i cichaczem ACTA wprowadził. Obamie obcięli fundusze więc SOPA również przyjmą. Coś czuje, że czeka nas wojna na tle wolności.

corrtez   11 #24 19.01.2012 16:45

HAHAHAHAHA!!! :D
Juz nawet nie mam siely sie zloscic, widzác jak politycy nas biora za morde i wala po du...ch..
Teraz widac kto i jak rzádzi, ludzie na stolkach to tylko pacynki wielkiego biznesu niestety a demokracja jest dawno w koszu i teraz ten system to korporacjonizm...

Za dwa lata ogola nas wszystkich na lyso i wydziergaja kod kreskowy na potylicy...

  #25 19.01.2012 16:46

I kolejna armia biurokratyczna do stworzenia, bo przecież ktoś się tym musi zająć ...
Pewnie kolejne 10-20 tysięcy urzędasów.
BRAWO zaraz każdy będzie na podsłuchu, bo a nóż naruszy "prawa autorskie" swoją wypowiedzią lub myślą...
Prawdziwi bandyci dalej będą BEZKARNI, a taki pospolity "Kowalski" dostanie wyrok za nic ...

  #26 19.01.2012 16:51

Jak jest kapitalizm to kapitał rządzi.

  #27 19.01.2012 16:53

Wpisać w google i goole grafika słowo:
CHAZARIA i pomyśleć ...............

DiamondBack   12 #28 19.01.2012 16:54

Osobom interesującymi się tematyką bardzo łatwo zrozumieć dlaczego powstaje coś takiego jak SOPA, PIPA i ACTA. A Państwa bardzo chętnie będą takie coś wprowadzać nawet bez wiedzy obywateli, bo raz, że mają ogromną kontrolę nad ostatnim niezależnym medium (internetem) a co za tym idzie obywatelami to i jeszcze sztucznie zwiększa się gospodarka. Sztucznie, bo wszystko kiedyś skończy się bankructwem.

NIC_pl   3 #29 19.01.2012 17:01

Bez obaw. NIC się nie zmieni. Kompletnie nic. Co najwyżej Tusk nie wygra kolejnych wyborów. Poza tym z pakty można wystąpić w dowolnym momencie i bez konsekwencji. No ba... Rating może i obniżą, ale wtedy firmy nas wybiorą, bo u nas można, a u innych niestety rozwój jest zahamowany, bo obecni monopoliści po prostu wszystko co się da opatentują i tyle. Poza tym w więzieniach nie ma miejsc. A i może dość do rozrób jak ogół obywateli będzie niezadowolony. Tak samo trzeba wyjść z UEFA i FIFA, bo to organizacje terrorystyczne, ciągle tylko sieją terror że drużyny nie będą mogły grać. Wyjdziemy i co? I nic. Wyjdą wszyscy za przykładem.

Przez takie ACTA powstają później takie Breviki.

  #30 19.01.2012 17:03

Możecie narzekać i marudzić, albo spróbować coś zrobić. Wkleję to co napisałem na osnews:
Nie sądzę by taki Tusk, czy inny Pawlak (choć ten niby powinien jako były (?) linuksiarz) w ogóle zdawali sobie sprawę z tego o co w tym wszystkim chodzi. Zazwyczaj tego typu inicjatywy mają silne grupy lobbystyczne, które załatwiają przychylność urzędasów ministerialnych. Jakaś szyszka poklepie jakiegoś dyrektora departamentu po pleckach, jakaś inna szyszka powie Tuskowi, że to cenna inicjatywa i dobrze widziana w pewnych kręgach i dalej już leci.
Jedyną właściwą taktyką jest nie tyle pisanie protestów i apeli do premiera (co oczywiście można i należy robić), co spotkania z [p]osłami. Kancelaria premiera nawet Tuska nie poinformuje o całej sprawie, tylko wystosuje w przewidzianym ustawowo czasie jakieś gładkie pismo, niekoniecznie na temat i spokój. Tymczasem spotykając się z posłem na jego dyżurze poselskim (co niestety bywa dość trudne, bo szalenie zapracowani ludzie są ;)) można spróbować coś wywalczyć. Tam są różne grupy interesów, jeden nie lubi drugiego (nawet w ramach jednej partii), drugi trzyma z trzecim, przeciwko pierwszemu. Można czasami coś ugrać.
Jak poczują, że duża grupa ludzi jest przeciwko, to dla samych słupków, zaczną powoli wycofywać się z tej hucpy.

L. S.   5 #31 19.01.2012 17:03

Wprowadzą, wprowadzą. Tusku w swoim pędzie do pieniędzy i sławy wejdzie w d***y amerykańskim korporacjom. Jemu nawet nie trzeba za to płacić. Donaldinio reprezentuje pogląd, że co amerykańskie, to najlepsze i nawet nie patrzy co podpisuje. Byleby znaczek USA miało. A ty się człowieku martw.

  #32 19.01.2012 17:03

To jest żałosne ;/

  #33 19.01.2012 17:08

Wojna oraz walka o wolność to są jedyne prawdziwe używki dla mężczyzny. O ile wojny nikomu nie życzę, bo wojna jest okrutna i to jest ostateczność - tak walka o wolność, wielu zgnuśniałym sprzed plazmy, by się przydała.

Miłość z supermarketu, dobroczynność z TV, a imperialne "misjonarstwo" z Iraku i Afganistanu

darasz89   4 #34 19.01.2012 17:09

ja mam nadzieję, że ACTA padnie...
w innym przypadku niedługo będziemy mieli bardzo "ciekawą" sytuację - no bo z tego można już bardzo łatwo przejść do ocenzurowania internetu z "destruktywnych i niezgodnych z prawdą wiadomości
czas pokaże i oby było dobrze

  #35 19.01.2012 17:09

A ja jestem za. Niech wprowadzają jak najszybciej, żeby wyborcy skorumpowanych marionetek obcych państw przejrzeli na oczy. Nie oszukujmy się 90% społeczeństwa w ostatnich wyborach głosowało za takim stanem rzeczy. Im szybciej to odczują na własnej skórze tym lepiej.

Łukasz Tkacz   19 #36 19.01.2012 17:11

Orwell przewraca się w grobie.

Linux Master   3 #37 19.01.2012 17:12

niedługo będzie tak, że jeżeli chcesz pożyczyć książkę to musisz zapłacić autorowi.

Do tego to dąży. Hakerzy się tym zajmą ;)

  #38 19.01.2012 17:12

Więcej pieniążków, dlaczego nie ...
eh

  #39 19.01.2012 17:13

Głosujecie w wyborach na bandytów to teraz macie. Trzeba było głosować na Nową Prawicę.

Xyrcon REDAKCJA  14 #40 19.01.2012 17:16

@Olbi, reprezentanci Polski też będą podpisywać 26 stycznia, zobacz twittera Internet Society.

Kowal155   4 #41 19.01.2012 17:20

"Woowas | 19.01.2012 16:17#5
GMO, ACTA.....Co jeszcze nasze belwederskie lemingi nam zafundują?"

O ile ACTA to coś co koniecznie należy zwalczać, żeby wolność w internecie jakąkolwiek zachować gdy już zaistnieje amerykańska SOPA, to nagonka na GMO to sztucznie napędzana niechęć przez inną organizację terrorystyczną jaką jest Greenpeace i jej podobne. Badania na które się powołują (austriackie o bezpłodności karmionych GMO myszek, są do chrzanu, gdyż w badaniach nie korzystano ze standaryzowanych myszek - inaczej mówiąc: myszki karmione GMO powinny być takiej samej odmiany jak te karmione zwykłą karmą, a nie były - w takiej sytuacji można się domyślać projektowania doświadczenia pod wynik :P)

  #42 19.01.2012 17:21

ojej, duzo to da, przejdziemy na vpn i bede sie mogli ****** z tymi swoimi limitami

  #43 19.01.2012 17:23

A potem komuna, TAK!

  #44 19.01.2012 17:26

@corrtez
W zasadzie zgadzam się z Tobą. Proszę Cię tylko przeczytaj co to znaczy korporacjonizm - nie ma to nic wspólnego z korporacjami (w znaczeniu firmami).

  #45 19.01.2012 17:30

Demokracja?!?! To ja mam pytanie, co trzeba zrobić, żeby się przeciwstawić ACTA lub rozwiązać rząd?

Shagwest   4 #46 19.01.2012 17:31

@Kowal155 - Co do GMO - badania na myszkach i w ogóle kwestia szkodliwości to sprawa trzeciorzędna.

Prawdziwym problemem jest to, że zmodyfikowane zboża agresywnie wypierają naturalne. A są one opatentowane i za korzystanie z nich trzeba płacić. Dlatego rząd USA (opłacany przez Monsanto) tak naciska na Europę w sprawie GMO. Tak samo, jak opłacany przez przemysł fonograficzny naciska w sprawie ACTA. To identyczna sytuacja.

kurkuror   1 #47 19.01.2012 17:38

Kopiowanie nielegalne!? Polska kopiuje stany zjednoczone podpisując ustawy na temat kopiowania. Viva la logika

G.Gn7Ex   5 #48 19.01.2012 17:40

"A ja jestem za. Niech wprowadzają jak najszybciej, żeby wyborcy skorumpowanych marionetek obcych państw przejrzeli na oczy. Nie oszukujmy się 90% społeczeństwa w ostatnich wyborach głosowało za takim stanem rzeczy. Im szybciej to odczują na własnej skórze tym lepiej."

Niestety nic z tego nie będzie, a nawet więcej - jak znając życie to te marionetki obcych państw zwalą to za Polską opozycję i tam omamią społeczność tymi kłamstwami, że wszyscy uwierzą. I wtedy opozycja będzie jeszcze bardziej obrywać!

januszek   18 #49 19.01.2012 17:43

@Olbi: Wystarczy podpis polskiego Ambasadora...

  #50 19.01.2012 17:45

Było mądrze głosować.

Kpc21   9 #51 19.01.2012 17:50

Może ktoś wrzucić link do tej ACTY, a najlepiej do polskiego tłumaczenia (o ile jest)? Bo o tym pisze się dużo, ale niewiele z tego to konkrety.

  #52 19.01.2012 17:51

Dobra, po co się bawić. Czipować ludzi od 20 stycznia! RFIDy gotowe, można zaczynać.

  #53 19.01.2012 17:55

Idioci i Debile, jeszcze tylko na internecie łapy nie postawili, niedługo będziemy żyć w czymś podobnym do matrixa totalna,permanentna inwigilacja, sami chcą ustawiać Węgrów a co robia?? Szczerze ja bym nie chciał już być tak w Unii jak i w NATO... i dziwić się, że moja babcia popiera Jarka Kaczyńskiego, ale prawda jest taka, że tak na prawdę tylko on ma w d*pie Niemców Rosjan i Unię, a Tusk się im przymila

  #54 19.01.2012 18:31
  #55 19.01.2012 18:33

Tutaj można poczytać coś o ACTA: http://www.mkidn.gov.pl/media/docs/20120118-wniosek_ACTA.pdf (znalezione na niebezpiecznik.pl)

sla17   7 #56 19.01.2012 18:33

O ile ludzie przed telewizorami tylko psioczą, to internetowe społeczeństwo zrzesza trochę utalentowanych hakerów, więc może być ciekawie.

Morten   4 #57 19.01.2012 18:43

Ja jestem jak najbardziej za glosowaliście na złodziei to teraz macie ,bo moim zdaniem niema nic bardziej cynicznego jak jedni złodzieje mówią że będą łapać innych złodziei .Ale nosił wilk razy kilka poniosą i wilka czy jakoś tak

  #58 19.01.2012 18:48

chiny panowie chiny

  #59 19.01.2012 19:10

Czy to nie czas byśmy my pokazali co się stanie gdy nie będzie wolności w internecie ?
pora zgasić kilka ważnych stron by rząd i ue zaczęła myśleć, a nie kopiować usańskie pierdoły...

Wojtko82   3 #60 19.01.2012 19:16

To jest taka walka na niby z piractwem. Oni dobrze wiedzą, że likwidując piractwo w 100% zmniejszą przychody wytwórni o 50%.

  #61 19.01.2012 19:16

@ Morten
'niema nic bardziej cynicznego jak jedni złodzieje mówią że będą łapać innych złodziei'

Przypowieść o dwóch faryzeuszach:) którzy prowadzili złapanego małego złodziejaszka idealnie pasuje do całej tej sytuacji.

  #62 19.01.2012 19:20

@L.S.
"Tusku w swoim pędzie do pieniędzy i sławy wejdzie w d***y amerykańskim korporacjom."
Już dawno wlazł. Tak samo jak Rosji i Europie.

  #63 19.01.2012 19:23

Jaja się dzieją! Fachowcem nie jestem, ale niech np. Chiny czy Rosja mając swoje satelity i zaplecze IT zaczeły "rządzić". Oni nie potrzebują jakiś komisji, pozwoleń robią to co im przynosi korzyść. My Polacy, Europejczycy z "koziej d*py" możemy tylko klaskać... eh nie wiem czy to przejdzie, nie chce mi się pisać dalej, nażekać każdy lubi itd., itp..

  #64 19.01.2012 19:28

Jestem wolnym człowiekiem, urodziłem się wolny i będę rządził się swoimi prawami. Tyle na temat SOPA PIPA ACTA i innych sposobach ograniczania wolności. Małymi kroczkami robią z nas niewolników. Chcą kontrolować co się da i na siłę zmuszać do życia w systemie jaki mi się nie podoba. Sami zobaczcie, że teraz to wszyscy muszą być trybikiem w maszynie....

  #65 19.01.2012 19:32

Wczoraj GUS krzyczal ze srednie zarobki brutto w Polsce przekroczyly 4k zl. Mlodzi i wyksztalceni z wielkich miast ogladajacy TVN i czytajacy Koszerna Wyborcza nadal beda glosowac na PO. Nic sie nie zmieni. Bo oni mowia ze to deszcz pada jak PO pluje im w twarze...

CrisPL   7 #66 19.01.2012 19:33

Też mi coś za chwilę to wycofają i tak, bo na tym jeszcze stracą. Trzeba to zatrzymać!! Dobrze jest jak jest.

  #67 19.01.2012 19:36

Tak na marginesie zapytam czy to jest demokracja gdzie niewielka grupka politusów i korporacji trzyma ogromny naród za ryj? Gdzieś coś boczkiem po cichutku mimochodem ograniczą naszą wolność.

  #68 19.01.2012 19:38

A więc mamy datę pierwszego rozbioru Internetu...
R.I.P....

  #69 19.01.2012 19:41

@Linux Master
Niedługo to będzie tak, że jak będę słuchał głośno muzyki to wszyscy w koło co usłyszą będą musieli zapłacić :P Nawet wiem jak to nazwać Stop Głośnemu Słuchaniu Muzyki Bo Ci Co Nie Zapłacili Usłyszą w skrócie SGSMBCCNZU

  #70 19.01.2012 19:49

Potrzebna rodzima strona AntyACTA :) Dawno temu mówiłem o potrzebie uniezależnienia europejskich uzytkowników sieci od USA. Cóż, rozwinie się "podziemny internet" :)

  #71 19.01.2012 19:55

podnieśmy jeszcze vat. tak o 10%. miesięcznie.

  #72 19.01.2012 19:56

Podobne "porozumienie" ekonomiczno-gospodarcze zawarł Tusk niedawno w Izraelu. Polska wasalem świata.

  #73 19.01.2012 20:03
Woowas   3 #74 19.01.2012 20:11

Shagwest
"..kwestia szkodliwości to sprawa trzeciorzędna."

Trzeba się zastanowić skąd się biorą kilkuletnie dzieci chore na raka.
Ostatnio czytałem że elementy DNA jedzonych roślin trafiają do wnętrza komórek i łączą się, wpływają na kod genetyczny człowieka. W świetle tej informacji powiedzenie że jesteś tym co jesz nabiera głębszego znaczenia.
Żywność GMO tak czy siak już jemy w dużych ilościach i jest ona w Polsce uprawiana. Niemcy nie zezwoliły na uprawiane GMO ale dla Pawlaka to żaden argument zwłaszcza że myszy były niestandaryzowane :P

Kowal155   4 #75 19.01.2012 20:21

@Shagwest
Wiesz, że ciężko mówić o zbożach naturalnych na uprawach? Zresztą jak to zdefiniować po latach/dekadach/wiekach selekcji i sztucznego doboru? Niektórzy traktują to jako argument już wyświechtany, ale według mnie jest jak najbardziej słuszny: modyfikacje genetyczne in vitro są precyzyjnym doborem/selekcją, która daje wyniki o wiele szybciej niż klasyczna hodowla.
Co do patentów: zboża "naturalne", które się kupuje w jakichś centrach nasion lub tego typu jednostkach (sorry, że nie pamiętam jakiejś fachowej nazwy) są tak czy inaczej opatentowane i jako takich nie wolno Ci wysiewać nasion, które uzyskujesz jako plon z kupionych wcześniej. Są to opatentowane odmiany heterozyjne, z których po uzyskaniu nasion nie wolno Ci robić niczego innego jak je sprzedać, przerobić na mąkę etc. Wysiać takich nie wolno bo jest to złamanie prawa patentowego i jako takie jest karalne. W związku z czym takie nasiona nie mogą się wydostać do środowiska naturalnego. GMO nasiona są po prostu lepiej chronione, bo wystarczy stworzyć allopoliploida (co jest stosunkowo prosta modyfikacją przy zbożach z tego co się orientuję), który wytworzy nasiona, ale jako taki jest bezpłodny (nie wytwarza gamet), więc jak się wydostanie do środowiska to dłużej niż swoją generację w tym środowisku nie posiedzi. Sorry za offtop - temat jest o ACTA

Kowal155   4 #77 19.01.2012 20:28

@Woowas
najpierw trzeba udowodnić, że to specyficznie GMO w taki sposób szkodzi. To co napisałeś można podpiąć pod każdy zjedzony produkt, w którym znajdzie się jakieś DNA. Takie interakcje dzieją się tak czy siak na co dzień, a raka może wywołać prawie wszystko (z większym lub mniejszym prawdopodobieństwem, ale to że coś ma małe prawdopodobieństwo nie oznacza, że zdarzyć się nie może). Tylko jeśli tak mamy podchodzić do tematu, to konsekwentnie powinniśmy wpaść w paranoję na temat wszystkich produktów żywnościowych na Ziemii - a najlepiej dla bezpieczeństwa nic nie jeść. GMO pod względem szkodliwości nie różni się od zwykłej żywności. A przytyk do myszek z Twojej strony jest nierozsądny. Jeśli badanie ma być miarodajne a wynik odzwierciedlać rzeczywistość to standardy muszą być utrzymane. Bo to, że do karmienia GMO były użyte myszki już genetycznie walnięte z predyspozycją do bezpłodności to nie ma znaczenia, co nie? Równie dobrze można na odwrót użyć chorowitych myszek do zwykłej żywności a zdrowszych do GMO i mamy badanie zrobione pod wynik, ale chyba nie o to chodzi?

  #78 19.01.2012 21:10

komunizm V.3

  #79 19.01.2012 21:26

Oni nie zdają sobie sprawy że przed ACTA wywoła bunt ,albo coś gorszego.Ponieważ dużo osób kochają internet. Ale czy to dobra decyzja .I czy wy pozwolicie żeby czytali nasze prywatne czaty ??

Bucic   9 #80 19.01.2012 21:38

Widzę, że zaczynają pojawiać się głupoty na temat GMO, więc krótko - najważniejsze zagrożenia:
1. Ryzyko monopolizacji rynku żywności za pośrednictwem patentowanych upraw GMO (prościej się nie da - dalej trzeba poczytać)
2. GMO jest dopuszczone do użytku i spożycia..., bo nie ma badań - nie dlatego, że istnieją badania dowodzące nieszkodliwości GMO. Wiedza o wpływie GMO na zdrowie jest w powijakach.
3. Nasiona GMO raz wpuszczone w ekosystem są praktycznie niemożliwe do kontrolowania. Podobnie jak wyżej ignoruje się możliwy wpływ na środowisko.

słowo kluczowe do wyszukiwania: MONSANTO GMO

Wiem, że wielu ma uczulenie na "zielonych", ale akurat ten temat mają dobrze opisany na swojej stronie.Co do samego ACTA - odpowiedzcie sobie na pytanie, czy przy wyborze partii politycznej choćby przez myśl przechodzi wam to, żeby sprawdzić, jaki ta partia ma stosunek do SOPA, ACTA itp., GMO i innych spraw, na których wam zależy. No właśnie...

  #81 19.01.2012 21:39

Niebawem internet będzie tylko areną korporacyjną. Będzie tylko służył do robienia pieniędzy , my będziemy tylko wydawać :P , a miał być domeną wolności !

  #82 19.01.2012 21:42

UWAGA! to nie ściema, niedługo pozamykają nas wszystkich za piractwo, pobieranie czy udostępnianie to bez znaczenia!

tomekl80   4 #83 19.01.2012 21:44

Bardzo mi się spodobała wypowiedź kolegi "Bucic" odnośnie GMO. Niestety przy jakichkolwiek wyborach, czy to parlamentarnych, czy samorządowych politycy sprytnie umieszczają kolesi na pierwszych miejscach na listach wyborczych. Dobrze wiedzą, że ponad 60% ludzi idzie na wybory, i tak nie wie nic o kandydatach to zaznaczają pierwsze z brzegu nazwisko. I tak się to wszystko kręci. Sami jesteśmy winni za to, co się dzieje w naszym kraju!

Tak wracając do ACTA zastanawiam się tylko, czy przypadkiem firmy fonograficzne itp. nie dojdą do wniosku, że piractwu pomagają takie aplikacje jak "TrueCrypt", czy "GnuPG"? To będzie kwestia czasu, kiedy dojdzie na podstawie ACTA do przejęcia tych domen i zlikwidowania tych stron!

Woowas   3 #84 19.01.2012 22:00

@Kowal155

To działa również w drugą stronę. Produkt przyjęty do obrotu czy spożycia nie może być szkodliwy a takich miarodajnych badań też nie ma. Jakieś sponsorowane badania na myszach dokonywane rok po zgonie obiektu badań nie wzbudzają zaufania.

W Polsce sprzedawana jest bez ograniczeń żywność która w innych krajach ma na opakowaniu informacje przestrzegające przed systematycznym spożywaniem. U nas nic w tej sprawie się nie robi. Jakoś nie wzbudza to u mnie zaufania do kompetencji osób odpowiedzialnych za dopuszczenie produktu do sprzedaży.

  #85 19.01.2012 22:13

Zaczęło się megaupload zamknięty!!!

Marylin   2 #86 19.01.2012 22:30

FBI zamknęło megaupload, szefowie serwisu z wyjątkiem jednego aresztowani.

redone   4 #87 19.01.2012 22:34

ok, wszystkim sie to nie podoba, swietnie. tylko zadajmy sobie proste pytanie- co wyscie zrobili aby to zatrzymac? osobiscie wystosowalem list do premiera... moze nic nie da, moze nawet nikt go nie przeczyta, ale choc jeden krok zrobilem. a wy? patrzycie jak te bezolne cieleta idace na rzez i tylko glosno beczycie. nic wiecej. nikt za was waszych wolnosci i praw bronic nie bedzie! obudzcie sie ludzie!

  #88 19.01.2012 22:44

Jak można skomentować działanie UE i PL? Najlepiej milczeniem. Z debilami nie ma co za bardzo wchodzić w dyskusję. Cała ta UE i Polscy politycy zasługują co najwyżej na 'betonowe' buty i zrzut do rowu Mariańskiego! Powodzenia ACTA! Im się przyda - bo jak będzie trzeba to zostanie zniszczona...

Tedeus41   5 #89 19.01.2012 22:47

Czym wy się tak przejmujecie wrócicie do emule dc++ jak znikną torrenty hostingi :) a te protesty są o d....e potłuc od kiedy to premiera czy ministrów obchodzi czy Wikipedia działa, mamy takie zapóźnienia i tyle kar nad nami wisi za niedostosowanie ze premier musi podpisać co mu dają bez szemrania albo kara! dajcie mu żyć
ja od 6 lat mam net i cenzura to była tylko kwestia czasu

  #90 19.01.2012 22:54

Nie! Nie chcę w to uwierzyć.

  #91 19.01.2012 22:58

@lukasamd: Orwell to wszystko przewidział. Niestety ale nasze durnie też to podpiszą. włazili w odbyt amerykanom i będą to dalej robić. za co? za darmowe, dyplomatyczne wizy dzięki którym ich dzieci mogą sobie pojechać do stanów na wakacje albo na zakupy.

RubasznyRumcajs   6 #92 19.01.2012 23:23

a Polskie spoleczenstwo podziekuje tym idiotom z rzadu wybierajac ich jeszcze raz albo i dwa razy.

Frankfurterium   9 #93 19.01.2012 23:24

Cóż... The Onion Router.

KonradK   4 #94 19.01.2012 23:26

"Prawdopodobnie nie dowiemy się też dlaczego."

Pewnie pierwszym efektem będzie zniknięcie z sieci pirackich kopii X-Files, później wycofanie ze sprzedaży tego serialu w ogóle.

  #95 19.01.2012 23:39

Tak bardzo chcieliście Unii Europejskiej to macie. Mówię do tych, którzy popierali obecnych rządzących i ich sprzymierzeńców. Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, ale to pośrednio to przez Was podpisany będzie ten dokument. Polak mądry po szkodzie? Nie wydaję mi się, myślę, że nie powiążą faktów i dalej będą strzelać w swoje stopy...

DannyPL   5 #96 19.01.2012 23:40

@RubasznyRumcajs
"a Polskie spoleczenstwo podziekuje tym idiotom z rzadu wybierajac ich jeszcze raz albo i dwa razy."

Założenie, że gdyby rządziły inne partie, ACTA nie miałaby szans przejść jest bardzo naiwne, a nawet śmieszne (nie mylić z "zabawne")

  #97 19.01.2012 23:41

Witam, Megaupload i Megavideo zamknięte przez FBI.

U was działa stronka.?

  #98 20.01.2012 00:25

apel do hakerow niemam nic przeciwko jesli cos z tym zrobicie bo jeszcze tego brakuje zaraz usa opanuje caly swiat wiec w tym momencie hakerzy z calego swiata laczcie sie i walkczcie macie moje cale poparcie

synek03   7 #99 20.01.2012 00:27

no właśnie kumpel mi powiedział, wpisuję i nie działa ;x

  #100 20.01.2012 00:33

Orwell SIĘ MYLIŁ!

Huxley miał rację!

I nie chodzi mi tu o to który jest lepszym pisarzem, ale o wizję świata, Orwell przedstawił nam totalne ograniczenia, stan ciągłej wojny i zagrożenia, brak albo małe przywileje.
Huxley przedstawił idealny świat konsumpcjonizmu do którego dążą wielkie korporacje, świat głupców gdzie wszyscy są tacy sami, czyli tak samo głupi i miłujący konsumpcjonizm.

Oczywiście wizja w "Roku 1984" jest bardzo, ale to bardzo intrygująca i mogąca się pojawić w przypadku przyszłych wojen itd. to wersja w "Nowym Wspaniałym Świecie" pokazuje do czego dąży świat konsumpcjonizmu i jak bezduszni się możemy stać.

Kto nie czytał niech przeczyta, kto nie chce czytać niech żałuje.

  #101 20.01.2012 01:01

cytując mój ulubiony zespół: fuck'em and their law!

  #102 20.01.2012 01:19

Może pójdziemy w ślady amerykanów i zrobimy blackout day?
Dyskusja na Wikipedii: http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:ACTA

Co do megauploadu to Anonymous już się wzięło do roboty i wyłączyli kilka stron. Między innymi: universalmusic.com, justice.gov, riaa.org, mpaa.org i możliwe że jakieś jeszcze.

pscager   1 #103 20.01.2012 01:19

Jakby połowa użytkowników internetu w Polsce zaprotestowała wychodząc na ulice to by tego Polska nie podpisała. Bierny protest nie przynosi żadnych korzyści. Wy tu sobie gadu gadu a oni i tak zrobią swoje.

Frankfurterium   9 #104 20.01.2012 01:26

Internet poszedł na wojnę. Anonimowi blokują niektóre strony federalnych, przemysłu fonograficznego i organizacji 'antypirackich'.
Rano pewnie będzie o tym głośno.

  #105 20.01.2012 01:39

Potrzeba anonimowych

Frankfurterium   9 #106 20.01.2012 01:41

O, leży nawet nasz rodzimy ZAIKS.

Tedeus41   5 #107 20.01.2012 01:46

O czym tu gadać najpierw będą blokować a za rok dwa może dwa lub trzy ci sami politycy zaczną wielka kampanie uwalniania internetu i zarobią 2x na tym samym a nam zostanie tylko być z kolejna prywatnie bezużyteczna końcówką w domu no może bank online

Squizz   4 #108 20.01.2012 02:16

Wojna!
http://www.slashgear.com/anonymous-take-down-department-of-justice-riaa-mpaa-uni.../

Grupa anonymous w ramach odwetu za megaupload położył m.in. stony RIAA, MPAA, Universal Music, Justice.org należący do rządu Stanów Zjednoczonych. 10 stron zhackowano w 20 minut.

  #109 20.01.2012 02:56

@kodexior, nie chcę Cię martwić, ale nawet Ameryka jak i 39 Europejskich krajów podpisują tą ustawę...

Frankfurterium   9 #110 20.01.2012 03:26

Nie tak do końca zahackowanych. W końcu to żadna subtelność, tylko DDoS, uderzenie masą.

  #111 20.01.2012 07:29

Niestety uważam, że ten akt to tylko początek całej sprawy. Następne tego typu gnioty mogą wprawić nas w osłupienie.

Pozdrawiam

Mekotron   10 #112 20.01.2012 07:36

a ja chciałbym dodać że od dawien dawna człowiek stający przeciw czemuś wspierał to czego nie chciał
przykładem jest np policja stoi na straży prawa a więc po stronie dobra ale często jej uczynki sięgają po zabijanie ludzi a więc działanie dokładnie takie same jak działanie terrorystyczne w samym działaniu niczym się nie różnią jedynie w stronie "konfliktu"
czasem działając przeciw czemuś, tak mocno tak bardzo mocno sprzyjamy i zachowujemy się tak samo jak sprawa przeciwko której staraliśmy się walczyć
to przytoczę słowa Matki Teresy która nigdy nie chciała uczestniczyć w akcji przeciw wojnie Ona mówiła zaproście mnie na akcję pokojową
http://www.pozaschematy.pl/2007/11/29/chiny-2008/

  #113 20.01.2012 09:30
  #114 20.01.2012 09:40

Bolszewia, bolszewia, bo BOLSZEWIA jest od tego...
Ale nie pytajcie niedorzecznie, dlaczego. Piotr Wierzbicki już DAWNO temu, w "Traktacie o GNIDACH" całą rzecz dogłębnie wyjaśnił. Nasi STYROPIANOWI władcy POwinni to dzieło doskonale pamiętać!

  #115 20.01.2012 10:08

Idąc za radą kolegi redone wysłałem list do premiera, ministra MSZ i nawet do prezydenta, a co mi tam:). Zachęcam innych do podjęcia działania.

Przydatne linki:)
http://www.prezydent.pl/kontakt/
https://www.premier.gov.pl/premier/napisz_do_premiera/
http://www.poprzedniastrona.premier.gov.pl/s.php?id=476
http://www.radeksikorski.pl/kontakt/

  #116 20.01.2012 10:11

A ja mam radę dla twórców muzyki, wydawców, producentów filmowych, etc. – jeżeli ich biznes „pada”, niech się przebranżowią – niech pasa owce, albo sadzą ziemniaki, albo czymś innym zajmą. Osobiście obejdę się bez muzyki, filmów i Microsoftu. Jeżeli brak tych produktów rzeczywiście zaboli zwykłych ludzi, piractwo samo zniknie.

  #117 20.01.2012 10:14

Ciekawe, o Iranie milczą, o SOPA milczą, ale że jakaś postać filmowa wjechała w pudła, że Palikot chce se zajarać, że znowu katastrofa smoleńska, to nawijają bez przerwy. Orwellowsko trochę.

  #118 20.01.2012 10:59

No i robi się Korea

  #119 20.01.2012 11:13

Jak nie SOPA/PIPA to ACTA. Na pohybel chciwym s********m.

  #120 20.01.2012 11:25

nie!! to jest jakis chory pomysl .

  #121 20.01.2012 11:46

Tak właśnie wszystko przechodzi tym gadom - metoda małych cichych kroczków żeby nas uwięzić i okraść. Tego już chyba za wiele co ??
Musimy w końcu wstać i powiedzieć NIE!!!!!!!

  #122 20.01.2012 11:51
  #123 20.01.2012 11:55

Niedługo to zaczną do nas strzelać ! W TV cenzura, w prasie cenzura, w radiu cenzura jeszcze tylko internet im został, jedyne źródło gdzie można było dowiedzieć się prawdy. A teraz jak to podpiszą będzie koniec z wolnością! I to niby jest wolne państwo demokratyczne?? Ja nie oddałam głosu na tą komunę!!

  #124 20.01.2012 11:57

No cóż pan Tusk sam sobie kopie grób :] Ale pytanie jest jedno do pana Premiera: Czy pamięta z historii kto "sprzedał" Polaków Ruskim? No może i nie pamięta bo dziadek służył w Wehrmachcie. Podlizuje się USA podlizuje się UE a Polskich internautów na gdzieś. A każdy to wie że UE nie jest państwem i nikt Polakom nie powinien narzucać "niewolnictwa". A jak tak chcą walczyć bardzo z piractwem to proszę zacząć od zmniejszenia cen produktów.

  #125 20.01.2012 12:03

Zablokowanie dochodów koncernów to Jedyny sposób.

  #126 20.01.2012 12:24

NWO się zbliża.

  #127 20.01.2012 12:32

Czytali Państwo te wszystkie projekty? Skąd wiecie, że ograniczą wam wolność wypowiedzi itp. Proceder piractwa jest zwykłą kradzieżą i powinni to usankcjonować prawnie. Dobrze, że wreszcie coś robią w tym kierunku. Czy pójdą w dobrym, czy w złym, czas pokaże.

  #128 20.01.2012 12:34

Jak podpiszą ACTA, to będzie jeszcze trudniej niż teraz (brak wolności słowa W INTERNECIE, cenzura SMS, połączeń głosowych, itp.) to wszystko godzi w podstawowe prawa obywateli (prawo do prywatności, wolności słowa)

Jeśli nie chcecie podpisania acta wejdź:

http://stopacta.pl

  #129 20.01.2012 12:40

Sądzę, że SOPA i ACTA powstała jako odpowiedź na WikiLeaks. Teraz udostępnianie takich przecieków będzie prawnie zabronione i zgodnie z prawem takie strony będzie można zamknąć. Prawa autorskie to tak przy okazji, jako odciągnięcie uwagi od głównego celu.

  #130 20.01.2012 13:25

ja mam dla wszystkich rady:
1.Można spalić komputer i się tym gówno przejmować
2.można strajkować, podpisywać petycje i inne takie rzeczy.
3.Można spier...ekhm... uciekać na bezludną wyspę i se tam żyć bez polityków i innych badziewstw.

  #131 20.01.2012 13:32

Nie jestem zwolennikiem piractwa i nie jestem zwolennikiem tej ustawy. Z tego co o niej się dowiaduje to nie jest nic innego jak ocenzurowanie internetu! :|

  #132 20.01.2012 13:50

Anonimowi w furii. Zniszczymy ich. Nikt nas nie powstrzyma. Zaczniemy od Sony.

  #133 20.01.2012 14:02

no tak USA chca kontroli i narzucaja swoja wole na kraje UE ktore podlizuja sie USA w tym oczywiscie polscy politycy Nie mamy jako kraj wlasnego zdania Brzmi to wszystko jak jakis terror

  #134 20.01.2012 14:45

ten dokument na pewno trafi do Trybunału co do tego nie ma wątpliwości wszystko zależy jak zostanie sformułowany wniosek i jakie racje zostają przedstawione i na końcu wreszcie jak Trybunał się ustosunkuje do tego i jaki wyda wyrok.

  #135 20.01.2012 14:52

no rozumiem że to jest ustawa??
Jeśli tak to przecież można podpisy pozbierać i ją wycofać
ale jak widzę tych Dyplomowanych osłów w sejmie to mnie cofa:/

  #136 20.01.2012 14:53

Niech sobie nasz "ukochany" rząd wsadzie te całe ACTA ;D w du...;) no chyba wiecie gdzie ;)

  #137 20.01.2012 15:03

Precz z komuną !!!!!!!

  #138 20.01.2012 15:18

Niestety Ameryce mówię nie i zawsze mówiłem nie. Nie ma co im wchodzić w du*ę. Wysyłanie żołnierzy na misje pokojowe, etc. A Barak pokazał nam takiego wała. Po co włazicie w du*sko USA?

  #139 20.01.2012 15:25

polscy politycy nie mają co robić i wymyślają jakieś ACTA. My płacimy podatki za tak źle podejmowane decyzje

  #140 20.01.2012 15:39

Wina Tuska!

  #141 20.01.2012 15:58

UE,ZAIKS,TUSK i USA zabrały mi w ciągu 5 lat darmową muzykę,ponad 1000 godzin słuchania.Dodatkowo Pobieraczek podpisał porozumienie z rzadem i serwisami muzycznymi bo każdy serwis tzw.darmowy wymaga zarejestrowania i dzieli się uzyskaną kasą

  #142 20.01.2012 16:04

Proszę tweetować i pisać na facebooku swój sprzeciw.

filozof183   1 #143 20.01.2012 16:24

Wiecie co?
Lada chwila, a w internecie będzie tylko jedna strona:

"Dzień dobry, oto strona o tym jak wspaniale rozwija się Polska, jak wspaniale żyją Polacy"
Czyli jednym słowem: Cenzura.

A my będziemy pisać na murach:
"Polska walczy o wolność internetu!"

  #144 20.01.2012 16:42

ej a o co chodzi z tymi lekami bo nie ogarniam tego :/

  #145 20.01.2012 16:48

Podpiszcie dla dobra mojego i waszego! Rozpowszechnijcie link wszędzie, gdzie się da: http:http://www.petycjeonline.pl/petycja/nie-dla-acta-nie-zgadzam-na-podpisanie-umowy...

  #146 20.01.2012 17:03

z lekami chodzi o to żp koncern na B lub G będzie mógł rządać haraczu od biednej polskiej firmy produkujące tanie leki zastepcze produktowane w podobnej technologii lub zakaać ich produkcji bo narusza rzekomo patent, co rzecz jasna odbije się na cenach i oczywiście manipulacji rynkiem to tak w skrócie

  #147 20.01.2012 17:11

Kolejny sposób na pozyskanie kasy;/ A naród jak był głupi tak będzie i zawsze będą głosować na sprzedajnego pana Tuska, taka Polska rzeczywistość

  #148 20.01.2012 17:47

ci zas%ani debile nie mają pojęcia o internecie a freenet to jedno wielkie g**no na dzień dzisiejszy. Łapy precz! Tusk - Oraban???

  #149 20.01.2012 18:01

żałosna jest polska

  #150 20.01.2012 18:04

Nowy porządek świata, kontrolują mediami to teraz chcą konrolować także internet.

  #151 20.01.2012 18:13

Palikot zamiast palić w sejmie świeczki powinien zabrać głos i przedstawić swój sprzeciw w ważniejszej sprawie np w tej skoro ma się za obrońce praw i wolności obywatelskich, bo legalizacja marihuany nie zając nie ucieknie. Czekam aż zaczną nam skanować tęczówki, montować kamery w sypialniach i chipy w pośladkach, inwigilacja na miarę XXI w, sytuacja jak z powieści science fiction.

  #152 20.01.2012 18:18

miło by było gdyby wszyscy co decydują o losie tego kraju zaczęli MYŚLEĆ o narodzie a nie o PIENIĄDZACH i BMW... to jest żałosne. Przecież oni wiedzą co to te ACTA i znają o tym opinie. ale kurna chcą być nowocześni. Polska i tak będzie 100 lat za afroamerykanami... zamiast zmienić coś żeby żyło się lepiej.. zamiast zmiany dróg to lepiej wpiep**yć takie ACTA i będą zadowoleni. ja już nie moge o tym mysleć.. jak skończe 18stke słowo daje lece na skandynawie albo do Londynu. polecam innym tą propozycje :)

  #153 20.01.2012 18:25

Section 5, Article 2.18, 2.

"Each Party’s enforcement procedures [...] shall be implemented in a manner that avoids the creation of barriers to legitimate activity, including electronic commerce, and, consistent with each Party’s law, preserves fundamental principles such as freedom of expression, fair process, and privacy."

Dla mnie brzmi to dobrze.
A w panikarskim artykule brakuje jakichkolwiek konkretów, cytatów, argumentów na bazie treści ACTY.

http://trade.ec.europa.eu/doclib/docs/2010/october/tradoc_146699.pdf

  #154 20.01.2012 18:28

Zasypujcie posłów mailami wyrazając wasze obużenie, niech wiedzą że nie jesteśmy obojętni wobec łamania naszych praw.
http://sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/poslowie_okregi.xsp

  #155 20.01.2012 18:34

Co za cio*y! (inaczej się tego nie da określić)

  #156 20.01.2012 18:34

I tak skoniczymy w zupie

  #157 20.01.2012 18:37

moim zdaniem polska ztrasznie spieprzyła chcąc to podpisać

  #158 20.01.2012 18:45

Anonymous zalatwi sprawe :)

  #159 20.01.2012 18:57

Za dużo sprzeciwów.To nie przejdzie.

  #160 20.01.2012 19:01

powiem tylko jedno żal

  #161 20.01.2012 19:01

kodexior (niezalogowany) | 19.01.2012 16:04#1
Żałosne. To jest właśnie Polska.

Czytalem ze jezeli np Polska tego nie podpisze to internet zostanie polsce odciety tzn nadal bedzie ale bedzie mozliwosci z "kontaktem" z innymi krajami i zagranicznymi stronami internetowymi ktore to podpisaly.

  #162 20.01.2012 19:03

393 osoby z parlamentu ue podpisały krytyke ale czy to cos pomoze

  #163 20.01.2012 19:05

Ta demokracja, kurde...z której strony???!!!!! To może jeszcze niech nam zainstalują kamery w domach, to będą wiedzieć co obywatele robią. To nie jest już dla mnie komuna tylko totalitaryzm, niedługo powróci ZOMO i będą wszystkich pałować. Po prostu brak słów panie Premierze. -.-

  #164 20.01.2012 19:17

Coraz bardziej mi się wydaje, że nie żyjemy w wolnym państwie...

  #165 20.01.2012 19:21

Polska- kraj w którym demokracja jest tylko z nazwy

  #166 20.01.2012 19:32

ta, jeszcze niech dadzą cenzurowanie postów, banowanie za pisanie własnych poglądów. co to ma ku*** być?

  #167 20.01.2012 19:41

Już niedługo a nie będziemy mogli nic zrobic a politycy tylko zajmują się Palikotem czy pali zioło czy nie a my zostaniemy w ciemnej D***e !!! Bo np w Niemczech gry kosztują tyle ile u nas ale ile oni zarabiają ?! nie bronię piratów , ale jak chcą żeby było u nas tak jak u innych to niech podniosą zarobki !!!

  #168 20.01.2012 19:46

Żal mi Polski chory kraj i to totalnie, hociaż nie jesteśmy sami...

  #169 20.01.2012 19:58

Zauważyliście,że strony na których można podpisać petycję stop acta, są już zablokowane?

  #170 20.01.2012 20:01

Teraz widać jak ważne są wybory w naszej kochanej RP. Jak by rządził Korwin i ludzie jemu podobni nie było by tego bajzlu, ale "mądry polak po szkodzie" albo i nie.

  #171 20.01.2012 20:12

Zabieram manatki i wypi******* na Białoruś. Da swidania!

  #172 20.01.2012 20:27

może jeszcze kamery w domach lub kontrola mózgów
LUDZIE ZBIERZMY SIĘ PROTESTUJMY KRZYCZMY NIEEEEE!!!!!!
ACTA niech się wypcha
zostało nie całe 6 DNI!!!!!!!!!!

  #173 20.01.2012 20:29

ocenzurowany internet to BUBEL
Prędzej pogadam przez zepsutego pegazusa niż po tym badziewiu
najlepiej zostać emo

  #174 20.01.2012 20:32

pier**** lecę na marsa i zostaję ninją

  #175 20.01.2012 20:34

Krzyż im na drogę !
Lucyfer im w du*ę !
Krzyż im na droogę!
Lucyfer w du*ę ACTA !

  #176 20.01.2012 20:34

Przepraszam za mało poetycki język, ale zaiste, moim zdaniem to pie*****nie w bambus.

transmisji szyfrowanej np nie da się przechwycić (a dokładniej da się ale jest to na tyle złożone obliczeniowo że klastrowi 1024 komputerów przeciętnej prędkości zajęło by to bagatela 200 lat dla klucza 128bitowego) stąd jeśli robimy przelew przez internet nawet administrator sieci nie może odczytać hasła i przelać pieniążków na swoje konto, mimo iż ma możliwość odczytu wszystkich pakietów danych przechodzących przez sieć.

Wniosek: Jeśli używamy szyfrowanych protokołów dostawca internetu nie potrafi ich odczytać, czyli ani on ani policja ani nawet rząd nie jest w stanie zweryfikować czy wymieniasz nielegalnie pliki czy przeglądasz demotywatory, więc albo rządy wszystkich tych państw, są tak niekompetentne w sprawie internetu, albo chcą coś ukryć.

jeśli jednak ta paranoja wejdzie w życie, napisanie szyfrowanego protokołu wymiany plików rozwiązało by utrudnienia w piractwie. Jednak gorzej na tej ustawie wyszła by przeciętna jednostka, której dostawca internetu mógłby podwyższyć rachunki, z powodu odpowiedzialności finansowej za popełniane w internecie przestępstwa.

  #177 20.01.2012 20:34

pisza jakieś skróty PIPA, STOPA, ACTA WTF?
. co sądze o "ACTA" zwykłe g***o ;) tyle wam powiem

  #178 20.01.2012 20:36

demokracja od cholery!

  #179 20.01.2012 20:38

Nienawidzę Polaków.

  #180 20.01.2012 20:44

... to po co ja płacę za internet?

Myślą, że zrobią dobrze... Phie. Przez nich dostawcy internetu poniosą klęskę.

  #181 20.01.2012 20:50

Ja pierdziele i teraz za każdą grą będzie trzeba latać do sklepu i tak właśnie rząd chce zarobić dla siebie a wcale nie pomyślą o innych ludziach których nie stać na nowe gry ale mogli oni je pobrać z Internetu lecz z drugiej strony było to szkodliwe dla producentów którzy na ty nie zarabiali ale i tak ludzie pobierali pobierają i będą pobierać z Internetu tylko że mogą być za to karani ale i tak będą takie strony z których będzie można pobierać bez żadnych konsekwencji więc nie wiem po co oni to robią chyba żeby w Polsce były kolejne strajki Polski rząd chce pokazać chyba że Polska jest najlepsza w strajkach

  #182 20.01.2012 20:59

[...] ręce opadają [...]

  #183 20.01.2012 21:02

to jest chore! musimy walczyć o swoje prawa! nic nie będziemy mogli oglądać w internecie ;/

  #184 20.01.2012 21:09

To jest właśnie Polska. Kraj absurdu, gdzie u władzy znajdują sie gbury i głupcy, którzy nie mają własnego zdania a przy tym działają świadomie na szkodę własnego państwa, któremu rzekomo są oddani i rzekomo próbują coś zmienić, a tak naprawdę w roku na rok wciągają Polskę i obywateli w coraz większe gówno. Ci bezmózdzy kretyni są tylko milutcy podczas kampanii wyborczej, a tak to tylko zwykłe zbiry i oszuści. Najlepszym przykładem na to jest ten pajac Donek, kłamca jeden. Chciał obniżać podatki, a co zrobił? Podwyższył. Ekstra. Chcą tylko ciągnąć hajs dla siebie pod przykrywką budowania nowej Polski, a tak naprawdę dobrowolnie ją niszczą. Tak samo z tym ACTA, chcą nam wmówić, że to będzie dobre!? No kur**, co za kretyni. Donek, jeśli jakimś przypadkiem będziesz to czytał, to chcę Ci tylko osobiście powiedzieć, że jesteś oszust i ładjdak. Robisz tak, żeby tylko Wam było dobrze, a obywateli macie po prostu w du**e. Gówno z Ciebie a nie premier, dobrze o tym wiesz. Polakom niedługo puszczą nerwy, bo to co Ty już odwalasz to przechodzi ludzie pojęcie, a wszystko ma swoje granice. Ale jak widać Twoja głupota niestety chyba nie...

  #185 20.01.2012 21:12

No i co dalej będzie jak podpiszą Tusk (czy kto tam) i będzie internet ocenzurowany no co ,pytam się was :)

  #186 20.01.2012 21:16

Ja pi**dole co za muły jedziemy do ameryki tam się niezgodzili

  #187 20.01.2012 21:16

Poje*any kraj to i poje*ane ustawy

  #188 20.01.2012 21:17

Tylko w Polsce takie rzeczy . Podziękujmy "władzy"...

  #189 20.01.2012 21:28

Noooo brawo!!Oczywiście jeszcze troche a kompletnie "zamkną" internet...Już zniszczyli największy serwis filmów online, ciekawe co będzie dalej...Przez tyle lat to działało, nie przeszkadzało a nawet niektórym pomagało a teraz nagle jakieś gówna wprowadzają...ŻAŁOŚNI JESTEŚCIE PO PROSTU!!

  #190 20.01.2012 21:31

Mam dosyć naszych polityków od siedmiu boleści, którzy większość rzeczy robią dla kasy...

  #191 20.01.2012 21:39

Nie ma najmniejszego sensu dalej żyć w tym państwie, i tu nie chodzi głównie o nas tylko nasze dzieci, bo One będą musiały żyć w tym, że tak powiem gównie.

  #192 20.01.2012 21:41

Możemy podziękować tym co głosowali na Tuska i Komorowskiego. Teraz doskonale widać co się w Polsce dzieje i kto na tym wszystkim najbardziej ucierpi.

york111   1 #193 20.01.2012 21:53

czy rząd już nie ma nic innego do roboty tylko takie głupoty podpisywać ?? w zupełności się zgadzam z komentarzami:
1. "niema nic bardziej cynicznego jak jedni złodzieje mówią że będą łapać innych złodziei"
2. "Żałosne. To jest właśnie Polska."

liczę na anonimowych że zrobią coś - cokolwiek co zmieni decyzję Tuska

  #194 20.01.2012 21:56

Przeraża mnie to kogo wybraliśmy w demokratycznym głosowaniu. Przyznajmy, że PiS wypadał przy PO niczym zaślinione, wrzeszczące niemowlę, jednak to już byłoby lepsze niż ci dwulicowi zdrajcy z wyrachowaniem na twarzy. Trzeba im przyznać, że pięknie potrafią mydlić oczy, ale nie da się tego ciągnąć w nieskończoność. Wszystko w ACTA wygląda podejrzanie. Każdy fragment. Słyszałam coś o petycji przeciwko ACTA, jednak ilekroć staram się tam wejść to strona nie chce mi się załadować. Przypadek?

  #195 20.01.2012 21:57

na "acta" zyskają tylko politycy i oczywiście unia europejska.Jednak wg mnie nie zyska bo,ludzie zrezygnują z internetu wiele osób nie będzie się mogło reklamować.Duża część ludzi używa internet do pobierania a jak zrezygnują z internetu to wiele firm może nawet zbankrutować.Stan budżetu będzie mniejszy bo gospodarka dostaje pieniądze z podatku.Także nikomu to się nie opłaca więc pytanie nasuwa się jedno.Po co tą ustawę podpiszą.Odpowiedz brzmi bo unia tak chce.

  #196 20.01.2012 22:01

Ci co mają kasę i ci trochę sprytniejsi nie mają się czego obawiać, lecz reszta..., aż strach pomyśleć...

  #197 20.01.2012 22:20

jak głosowaliście na Donalda Tuska to teraz nie płaczcie że macie wyższy podatek cenzurę internetu itd ...
Ci co nie poszli do głosowania to mam nadzieję ze zmądrzeją i pójdą po rozum do głowy i zagłosują na Pis xD

  #198 20.01.2012 22:30

Jesteśmy baranami !I nie życzymy sobie by kebab robiony był ze świniny!!!Bo to narusza nasze prawa autorskie!!!(bla ha ha).
Jeśli to podpiszą to pokażą jakimi faktycznie są (B)aranami!!!

  #199 20.01.2012 22:30

Niedługo nam nawet dostęp do powietrza ograniczą...

  #200 20.01.2012 22:30

A co z prawami człowieka o wolność słowa? Poza tym gdybymuzyka azjatycka była w Polsce dostępna no i wszystko tak cholernie drogie, piractwo by się nie opłacało. A nie kurwa podwyższą podatki, zarabiamy równie mało co zarabialiśmy i na dokładkę będą od nas wymagać legalnych oprogramowań, płyt i wszystkiego!

O TAKIEGO IM! NIE DLA ACTA!

  #201 20.01.2012 22:33

Polska nie jest członkiem unii tylko jej niewolnikiem a wszystko przez globalizację władzy
Ale ACTA nie ma szans przejść, odpowiedzcie sobie na pytanie ilu jest internautów w Polsce. A teraz wyobraźcie sobie choćby połowę z nich idącą przez warszawę i protestującą przeciwko tej namiastce ustawy, mnie osobiście nie obchodzi jakie konsekwencje poniesie nasz rząd za odejście od ACTA ale będzie do tego zmuszony prędzej czy później

  #202 20.01.2012 22:37

Nasz rząd podpisuje kontrowersyjne międzynarodowe porozumienie acta, a przy tym próbuje zagłuszyć powyższą sprawę w świadomości Polaków oraz w mediach polskich. Tworzy jakby zasłonę dymną do problemu acta za pomocą pana Palikota i jego ruchu, gdzie teraz w tym czasie mówi się o legalnym paleniu trawy w taki sposób, żeby nasza uwaga nie była za bardzo zwrócona w stronę spawy acta. Mówmy politykom Nie w przyszłych wyborach parlamentarnych.

  #203 20.01.2012 22:48

Dno dna i 3 metry mułu. Tyle o tych co nami "rządzą".

  #204 20.01.2012 22:50

Te osły polskie mają nas obywateli gdzieś, podpiszą A.C.T.A po to żeby mieć z tego spore zyski i się podlizać USA. Jednym słowem odbierają nam to czym żyjemy, muzyka.

  #205 20.01.2012 22:52

Powiem krótko 'Sk**wiele nas wolności po trochę pozbawiają'

  #206 20.01.2012 23:06

Heh, teraz czekać tylko, aż hakerzy bedą niszczyć wszystkie strony rządowe, jedną po drugiej. Oczywiście o ile będzie tak źle jak piszecie. Zauważcie też, że tekst umieszczony na tej stronie jest skopiowany już dziesiatki razy z innych stron (Chyba, że tutaj pierwsze został napisany ten artykuł, nie wnikam.), są tylko małe zmiany składniowe itp., ale ogólnie wszędzie jest to samo, bo ludzie kopiują informacje. Więc jeśli osoba która jako pierwsza umieściła o tym informacje wprowadziła nas w błąd to po prostu sami sie napędzamy. Prawdopodobnie wcale zmian nie odczujemy. ; )

  #207 20.01.2012 23:08

Nagrywają już rozmowy telefoniczne teraz będą mi wchodzić do kompa !

  #208 20.01.2012 23:22

Jednak w tym roku będzie koniec świata...

  #209 20.01.2012 23:32

Jeszcze trochę i internet będzie pod ICH kontrolą... Narodzie obudź się i zacznij MYŚLEĆ.

  #210 20.01.2012 23:49

jesteśmy jeszcze w Polsce, a po 26 stycznia gdzie
51 stanem ameryki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  #211 20.01.2012 23:53

Protestujmy! Ogłaszajmy niechęć do tego kretynizmu, gdzie tylko się da! Nie w internecie zawrze!

  #212 20.01.2012 23:53

no to będzie wojna ludzkości z politykami !!!

  #213 20.01.2012 23:59

Jaki jest dobry krok do wybuchu 4 wojny swiatowej??
Ocenzurowanie internetu:P
Może i myslicie, że przesadzam, ale takie ocenzurowanie internetu prowadzi do wojny

Więc internauci walczie na każdym kroku o wolnośc słowa w internecie to nie jest zart

  #214 21.01.2012 00:05

Sopa i Pipa leżą a jak wiemy PL lubi zgapiać od USA więc lada dzień ACTA też przepadnie P&L

  #215 21.01.2012 00:06

Komuna do nas wraca wielkimi krokami. Cenzura, brak wolności słowa, to o co Polacy walczyli w 1989r, pójdzie w ... ( dopowiedzcie sobie :) )

  #216 21.01.2012 00:27

A WIĘC CZAS ŚCIĄGNĄĆ JESZCZE JAKIEŚ FILMY, PIOSENKI, OBRAZKI I INNE, PÓKI TEGO NIE ZABRONILI! Ale najgorszy będzie brak Wikipedii, kto mi odrobi te wszystkie prace domowe?!

  #217 21.01.2012 00:34

PROTESTUJĘ! NIE CHCĘ ŻYĆ W TAKIM KRAJU!

  #218 21.01.2012 00:39

NIE dla ACTA - NIE dla blokowania Internetu
Nie dajmy korporacjom i osobom nie mającym pojęcia o społeczności internetowej zabraniać wolności słowa! Każda osoba zgłaszająca sprzeciw ma znaczenie! Można pomóc również w ten sposób: Wchodzimy na strone: http://www.sejm.gov.pl wchodzimy w -> "Posłowie" ->"LISTA WG OKRĘGÓW WYBORCZYCH" -> wybieramy swoje województwo -> Do KAZDEGO posla z naszego okregu wysylamy emaila o nastepujacej tresci: http://www.wklej.org/id/673364/ Dodajcie cos od siebie, nasi glupi poslowie nawet pewnie nie beda wiedizlei o co chodzi... WALCZCIE O SWOJA WOLNOSC!

  #219 21.01.2012 00:50

moim zdaniem im w tym rządzie to w du...pach się poprzewracało zamiast robić żeby było w państwie jak najlepiej to robią jak najgorzej a potem się dziwią czemu ci ludzie nas nie lubią robią protesty i rzucają w nas cegłówkami , nie po to ludzie umierali na 2 wojnie światowej o wolność żeby teraz ty niby politycy a rujnowali to i ubezwładniali nas !

  #220 21.01.2012 02:15

SOPA prawdopodobnie nie wejdzie w życie w USA. Przynajmniej na chwilę obecną. Sponsorzy przestraszyli się działań Anonimowych i wycofali się, przez co przeniesiono głosowanie w przyszłość nieokreśloną.

  #221 21.01.2012 02:42

ale to nie tylko polska podpisała. Ganić można całą górę, która powiązana jest splotem mamony od ich mecenasów. Rządy/państwa nie mają żadnych korzyści z ograniczania ludziom dostępu do downlołdingu. Jaki wpływ na budżet ma przemysł sieciowy. Niewielki, nie na tyle żeby zainteresowanie tym stwarzało taką ingerencję w wolny przesył informacji.
Ciekawe że wszystko zmierza do korporacyjnej władzy na świecie. Trudno uwierzyć że to co widzieliśmy na "małym ekranie" ziszcza się pod naszym nosem.

  #222 21.01.2012 04:50

a może zorganizujemy protest przed sejmem 26 stycznia, co wy na to? :) jestem gotowa jechać do warszawy :) spotkajmy się o godzinie 10 pod sejmem z transparentami :)

  #223 21.01.2012 04:54

tak, tak nasz Orwell, wizjoner już dawno wszystko przewidział... przeczytajcie "Brak tchu" oraz "Rok 1984", ja wciąż nie mogę się nadziwić, że to, co opisywał tak dawno, teraz się sprawdza...

to, co myślicie o zorganizowaniu protestu przed sejmem od godziny 10.00, 26 stycznia? Przyjdźmy z transparentami, zaprośmy telewizję, dziennikarzy, nagłośnijmy sprawę.. :)

  #224 21.01.2012 06:14

Większość krajów na świecie jest demokratycznymi. Co nie? To dlaczego parunastu głąbów których są 0.01 liczebnością całego narodu. Głosuje na tak za przyjęciem tego, jak cały naród jest na nie. To ma być demokracja? Niech taka demokracje sobie w pośladki wsadzą! Jak chcą by była demokracja to niech zrobią referendum jak przed wstąpieniem do UE czy chcemy do niej wstąpić teraz też by się przydała. Ale coś mi się wydaje że ACTA długo nie przetrfa tak czy siak przynajmniej tak mi się wydaje

  #225 21.01.2012 06:23

Mam nadzieje, że anonymous wpadnie na jakiś
"pomysł" i dowiemy się czegoś więcej

  #226 21.01.2012 06:33

jeśli to wejdzie mimo wszystko to zapanuje międzynarodowy chaos,
pomyślmy, kto w dzisiejszych czasach potrafi żyć czy pracować bez internetu
w pełnej jego okazałości

  #227 21.01.2012 07:59

pewnie każdy zasiadających na stołkach w UE dostał pokaźną sumkę na swoje konto, dlatego tak cichutko siedzą i nie komentują ACTA

  #228 21.01.2012 09:43

Myślę, że z lekami chodzi o to że ACTA przewiduje zakazywanie fałszywek, czyli leków które np. dostępne są gdzieś tam, a w Polsce możemy używać ich fałszywek. Czyli innymi słowy ACTA jest bardzo złym posunięciem.

  #229 21.01.2012 10:05

Wszyscy jesteśmy zindoktrynowani , zmanipulowani przez srodki masowego przekazu i szkoły. A to że jesteśmy jak zwierzęta bo praktycznie nie różnimy się zbytnio no troche inteligencji , chciwosci i głupoty nie daje nam wygrać. Dlaczego ?? proste taką mamy naturę , dajemy się prowadzić potrzebujemy bezpieczenstwa pozornego , przymusowej swobody ( pozornej :) ) wyboru i wciąż jesteśmy obiektami eksperymentalnej psychologi i puki się ludzie nie ockną dalej tak będzie a Polska jest świetnym poligonem innych krajów .

  #230 21.01.2012 10:29

Ludzie. Komuna powraca ;)

  #231 21.01.2012 10:46

Co to ma być ?
Do jasnej ciasnej!?
Niech usówają tą Actę straktę ,bo ....
Człowkieku -,-
Myślisz?
Dzieici nie będą miały na czym grać-,-
Ja nie chce byc kujonem by grać w tabliczkę mnożeniax-o

  #232 21.01.2012 10:50

Nasze prawo schodzi na psy. Po wprowadzeniu ACTA będzie prawie jak za komuny.. Jednego nie rozumiem mówią że chcą dobra dla obywateli, a wynika na to że chcą im zaszkodzić i zmniejszyć prywatność obywateli w internecie. Krótko mówiąc internet stanie się nie potrzebny obywatelą bo każdy ich ruch będzie śledzony...

  #233 21.01.2012 11:21

WSZYSCY DO WARSZAWY ! ! ! . NIE DAJMY SIE OMAMIC ! ! !. SPALMY TEN RZĄD ! ! !. ONI SA GROSI NIŻ RUSKIE BO SWÓJ NARÓD OMAMIAJA .

  #234 21.01.2012 11:30

ja sie o tym dopiero dowiaduje w internecie. co bedzie, jak tego zabraknie? bedziemy jak te bydlo? bedzie szli na rzez i nawet o tym nie bedziemy wiedziec? to jest kur*a kpina. trzeba uratowac europe, a nawet swiat, jak pare wiekow temu przez turkami osmanskimi. POLSKA KUR!!!

  #235 21.01.2012 11:35

Wszyscy tu piszecie o Polakach bezmózgach a gdzie wy macie te mózgi jeżeli was media straszą Kaczyńskim i Pisem a wy durnie oddajecie 38% poparcia na PO i albo nie głosujecie to jest około 50% społeczeństwa Polskiego to co Wy oczekujecie.Przecież ten rząd jest rządem marionetkowym bo co powie Unia to tak ma być

  #236 21.01.2012 11:36

jesteście bezczelni w tym co zrobicie . to przechodzi ludzkie pojęcie . jak można tak zniszczyć polske . ; ( zniszczyć nas ! ! ! nie zdajecie sobie z tego sprawy ale to zaboli całą polske to jest nie do zrozumienia co wy w tym momencie zrobicie . i to sie nazywa wolna polska ? ;/ to nawet nie jest w takim razie prawdziwe państwo . róbcie co uważacie za stosowne ale bardzo w sercu zabolało że do tego stopnia sie posuneliściee !!! nie do pojęcia . ok jak skończe 18 lat to na pewno tu nie zostane . ; /

  #237 21.01.2012 11:55

W 2010 roku prezydent podpisal ustawe, ktora ma na celu nie ujawnianie opinii publlicznej podpisywanie roznego rodzaje umow,
porozumien. Glowne zalozenie owczesnych demokracji:

dostępności sfery polityki dla wszystkich bez ograniczeń ze względów
klasowych, rasowych, majątkowych, religijnych;
możności wybierania kandydatów na stanowiska publiczne i swobodzie
dostępu do tych stanowisk, czy jakichkolwiek innych (poza wyrokiem
sądowym pozbawiającym praw publicznych);
suwerenności narodu (ludu) oznaczającej, że władza zwierzchnia,
niezbywalna i niepodzielna, należy do zbiorowości społecznej żyjącej w
granicach państwa;
zasadzie reprezentacji – utożsamionej z delegowaniem uprawnień
władczych na przedstawicieli obieralnych przez naród w wyborach
powszechnych i działających pod jego kontrolą;
uznaniu wyborów za główne źródło prawomocności władzy i konieczności
cyklicznego potwierdzania legitymacji władzy w wyborach powszechnych;
możności zrzeszania się w partie polityczne i wyboru między
alternatywnymi ofertami piastunów władzy państwowej;
odpowiedzialności rządzących przed rządzonymi – tworzeniu
wyspecjalizowanych instytucji kontroli władzy mających w założeniu
zapobiegać jej nadużyciom;
podziale władz – wyrażającym ideę ograniczania rządu poprzez
wzajemne kontrolowanie się ośrodków władzy oraz przez działalność
zorganizowanej opozycji politycznej;
wolności przekonań i wypowiedzi;
### instytucjonalnej ochronie praw obywatelskich – wyrażającej się w
stwarzaniu formalnych zabezpieczeń obywateli przed nadmierną i
nieuzasadnioną ingerencją władzy w ich sprawy. ###
W języku nowogreckim, słowo "dimokratia", jednoznacznie wskazuje
także na republikę, jako ustrój państwa.

  #238 21.01.2012 12:12

nie wierze jacy debile rzadza polska po ciul to podpisuja pewnie kasiore z tego maja nie ladna wg mnie to jest zalosne my sie mamy niby upodabniac do USA zal mi was

  #239 21.01.2012 12:31

Witamy państwa w komunie. I ustawiamy się już w kolejkach z kartkami na ilość ściągniętych pików z internetu.
Dziękuje za inteligencje szanownego poleskiego rządu.
Niech to bydło abdykuje z tej Wiejskiej.!!!!

  #240 21.01.2012 12:35
  #241 21.01.2012 12:37

Skoro USA nie podpisze SOPA to cały świat za tym pujdzie :)
http://pclab.pl/news48423.html

  #242 21.01.2012 12:39

a czy odpalimy kompa na nielegalnym windowsie?

  #243 21.01.2012 12:44

Okazuje się ze UE nie ma własnego zdania i działa tak jak jej każą amerykańce. Sprzeciwienie się wobec tego juz super mocarstwa i posiadanie własnego innego zdania zakrawa o samobójstwo.

  #244 21.01.2012 13:26

III WOJNA ŚWIATOWA ODBĘDZIE SIE NA KOMUTERY ;];d

  #245 21.01.2012 13:46

Jak można takie rzeczy ludziom robić .... Trzeba się sprzeciwić.Albo pożegnamy się z prywatnością bo te ACTA to jakby drugi rodzic który ciebie kontroluje ...

  #246 21.01.2012 13:55

Takie poczynania naszego(wstyd określać ich takim słowem, gdyż na to zupełnie nie zasługują) Rządu, spowodują że prędzej czy później ludzie wyjdą na ulice, a wtedy każdy kto będzie kojarzony z władzą będzie musiał się mieć na baczności. Nie wiedzą nawet co czynią. Odsyłam wszystkich do filmu "Equilibrium" idealnie pokazuje do czego zmierza nasz świat, takim właśnie "rządzeniem". Pokazuje on sytuacje analogiczną.

  #247 21.01.2012 14:03

Podróby...podróby... , a jak podrabiają inne rzeczy to nic nie robią?! Co!? Tak samo jestem przeciw piractwom i podróbom , ale zamknąć ,,Wikipedia"? Zniewolić internet? To jakaś kpina! Polska schodzi na psy! ( nie psy są leprze niż ta Polska! ) I ciekawe co jeszcze wymyślą. Cały internet niedługo zniknie i co! Powinni przynajmniej spytać się co ludzie o tym myślą , a nie robić co się im żywnie podoba! Mi się już już nie chcę mówić. Niech robią co chcą tylko niech potem nie żałują!

  #248 21.01.2012 14:17

I co my obywatele zyskamy na tym dobrego? Ograniczenie piractwa? Chyba ograniczenie naszej wolności. Zero korzyści, jeśli to jest takie dobre to niech ten polski rząd nas uświadomi co? Podpisanie tego to czyta głupota.

  #249 21.01.2012 14:23

Tak jak nie chcę słyszeć o Justinie Bieberze to tak samo nie chcę słyszeć o ACTA!

  #250 21.01.2012 14:29

ku*** głosowaliście na PO debile to teraz macie ;PP żałujcie i opłakujcie swą głupote !

  #251 21.01.2012 14:31

oni nie odpiszą wszystko to trafia do spamu i tyle po waszej walecznosc

  #252 21.01.2012 14:35

Chyba ich poje**ło do reszty. !
nikt się na to nie zgodzi.
Niech się leczyć idą ludzie. xd

  #253 21.01.2012 14:46

Czyli się cofamy w rozwoju. Myślałem że mamy już za sobą czasy pełnej cenzury... Ale widzę że co niektórym, tęskni się za takimi czasami.

  #254 21.01.2012 14:52

JA bym się tym za bardzo nie przejmował. I tak wiemy wszyscy, że internauci wyjdą na "swoje". :)

  #255 21.01.2012 15:26

dlatego nigdy nie chodzę głosować, gdzie byś nie zagłosował i tak postarają oni nam zjeb** życie.

  #256 21.01.2012 15:42

Koniec wolności w sieci :( Wolność słowa to tylko puste słowa dla mas...

  #257 21.01.2012 15:46

Sięgają dna . ;|

  #258 21.01.2012 15:48

Po co to? po prostu żałosne nie dajmy się!

  #259 21.01.2012 15:51

Sięgają dna . ;|

  #260 21.01.2012 16:13

nieeeeeeeeee ;'( co za debile to wymyślili ? :( prawdopodobnie gra Howrse również zostanie usunięta,nie wiem w jakich kryteriach muszą mieścić się strony do usunięcia ale obawiam się najgorszego :(

  #261 21.01.2012 16:21

Ciekawe ile procent społeczeństwa Polski zauważyło że nie ma w tym kraju demokracji i dąży się do komunizmu narzucając takie właśnie rzeczy i podpisując niekorzystne umowy z innymi państwami.

Mam pomysł: Zróbmy rewolucje =]

  #262 21.01.2012 17:01

To pierwszy krok w strone korporacjonalizmu. Ploretariusze...!

  #263 21.01.2012 17:09

"ja mam dla wszystkich rady:
1.Można spalić komputer i się tym gówno przejmować
2.można strajkować, podpisywać petycje i inne takie rzeczy.
3.Można spier...ekhm... uciekać na bezludną wyspę i se tam żyć bez polityków i innych badziewstw"

Zajmuje wyspę wielkanocną

  #264 21.01.2012 17:28

omało zwarioałem głupie acta internet chcą zabrać

  #265 21.01.2012 17:44

a to wszystko przez to ,że kontrolę nad Internetem na głównie armia U.S.A, gdyby np. powstał nowy Internet (tylko pod inną nazwą), i gdyby to my byś my mieli nad nim kontrolę ... to czy ktoś z was dopuścił by do takiego stanu jaki jest teraz???

  #266 21.01.2012 18:32

polscy politycy... od dzisiaj mam ich za ZERO, sa oni dla mnie nikim, ba robia dla Polski jak najgorzej, a mialo byc jak najlepiej

  #267 21.01.2012 18:55

Recepta jest prosta, ruszyć armią na sejm, siłą przejąć władzę a tych komunistów z parlamentu albo wywieźć do afryki aby tam pracowali jako niewolnicy albo po prostu "kaput" i do piachu. Gwarantuję wam, że gdyby taka sytuacja miała miejsce nie było by mocnego z żadnej korporacji aby chciał zaprowadzić swój porządek. Ot tacy już oni są, zabiedzenie chorzy umysłowo ludzie, którym się ubzdurał w głowach globalizm i nowy porządek wieków.

  #268 21.01.2012 19:02

Żal ...

  #269 21.01.2012 19:17

Aby można było łatwo rządzić należy wpier ograniczyć totalnie społeczeństwo i dać minimalne przywileje, tylko tyle aby można z przeciętnego ludzika doić ile sie tylko da i jeszcze żeby za bardzo z tego powodu się nie rzucał. To... właśnie się dzieje.

  #270 21.01.2012 19:21

Nie Dla ACTA !!!!!!

BUUUUUUUUUUUUUU

  #271 21.01.2012 19:24

On po 6 zeta? skandal!

  #272 21.01.2012 19:25

hej, zupełnie nie łapie dokładnie na czym maja polegać te postanowienia ACTA. ale już mnie to dotknęło, podczas chęci oglądania filmu on-line. czy tak samo będzie z transmisjami np. meczy przez internet? amerykanie chyba juz kiedys zamkneli strone http://www.rojadirecta.com, która ożyła pod nowym adresem. wie ktos cos na ten temat?

  #273 21.01.2012 19:27

nie wolno do tego dopuscic!!

stream   7 #274 21.01.2012 19:32

http://www.sejm.gov.pl podobno hacked by Anonymous :)

  #275 21.01.2012 19:52

To jakieś głupstwo.!
Nawet muzyki nie można.! Bo od razu policja.! ŻAL.!

  #276 21.01.2012 20:06

Anonymous już się tym zajmują. Sądzę, że to tylko kwestia czasu, aż te pakty (S.O.P.A. i A.C.T.A.) upadną.

  #277 21.01.2012 20:10

Byle by opie****ić pałe UE albo USA. Tak trzymać!!

  #278 21.01.2012 20:19

a mi sie zdaje, że ustawa polegnie w momencie, gdy znajdzie sie bogaty klient chcący rozmnożyć swoje pieniądze, czyt. w łatwy sposób przy pewnym nakładzie można samemu stworzyć sieć na wzór sieci Internet, więc co za tym idzie, niezależnej sieci cenzura by nie dotyczyła... fakt, że podpięcie do takiej sieci było by na początek kosztowne bo wiązało by sie to z dzierżawą łącza albo podciągnięciem nowego, ale dało by to możliwość korzystania z takiej sieci jak do 26 stycznia bedziemy mogli jeszcze korzystać;]

  #279 21.01.2012 20:23

polowe osob to pewnie zrezygnuje z internetu przez takie g*wno

  #280 21.01.2012 20:25

Połowe osób pewnie zrezygnuje z korzystania internetu bo to jest zalosne jeszcze moze niech kazdemu w domu powstawiaja kamery zeby widzieli co kazdy czlowiek robi załosne!!

  #281 21.01.2012 20:30

zalosne!!!! przeciesz teraz internet nie bedzie mial sensu wezcie tego nie podpisujcie!!!!

  #282 21.01.2012 20:40

w tym nie chodzi o piractwo.......chodzi o calkowita kontrole internetu....cwaniaki benda tez wiedzieli gdzie dokladnie jestes co piszesz na jakims forum itd....acha a w szczegolnosci benda polowac na tych co na forach nawoluja do jakichkolwiek buntow....pamietacie zamieszki w krajach arabskich przez co sie tam komunikowali wszyscy???"oburzeni"tak samo zwolywali sie przez internet tego sie boja....jak ta acta wejdzie to komputery joz nie benda osobiste:(

  #283 21.01.2012 20:47

my się nie damy i choćby mury srały a góry pękały.. obywatele do tego nie dopuszczą!

  #284 21.01.2012 20:52

protest przyłącz się http://niedlaacta.pl/

  #285 21.01.2012 20:53

Ci nasi politycy sie z. Ch*jem na glowy pozamieniali tylko probuja sie podlizac czarnuchowi ze stanow a tak ogolnie rzeczbiorac to te cale porozumienie ma nas niby uszczesliwiac bo nie bedzie piractwa a tak naprawde to szczesliwe beda tylko dziane gwiazdy najczesciej ze stanow te bibery i inne dziadostwo ktore traca na mp3 w internecie bo nikt nie pojdzie do sklepu i nie kupi plyty ale przeciez w necie tez skads to sie wzielo wiec ktos kupil i to nie sa 2- osoby tylko miliony. Wiec kase z tego tez maja calkiem niezla wedlug mnie to jeden wieliki shit i trzeba spalic na stosie czarnucha a jak nasi to podpisza to tez taki los ich czeka pewnie jak sie nasi internauci zdenerwoja

  #286 21.01.2012 20:54

No jasne, w końcu chcą dla Polaków jak najlepiej! Więc trzeba podwyższyć podatki, wiek emerytalny, pieniądze wyrzucać w bloto a na koniec podpisac ACTA! Brawo Tusk!

  #287 21.01.2012 20:57

Nie wiem do czego dąży to państwo świat zchodzi na psy a te całe ,,ACTA,,tylko pogorszą sytuację

  #288 21.01.2012 20:58

Oto i k*rwa Polska ..

  #289 21.01.2012 21:05

mi się zdaje, że idziemy jak barany do rzeźni. Jak się nie ma o czymś pojęcia, to najlepiej potakiwać. Żenada ...

  #290 21.01.2012 21:11

Jest jasne że w tym umoczeni są Illuminaci.

  #291 21.01.2012 21:22

To jest zupełnie takie jak na lekcjach historii w 6 klasie się uczy, cenzurują prawie wszystko co Polskie, teraz cenzurują prawie wszystko. Po jakie gó*no dano nam internet i nadzieje na lepszą przyszłość skoro teraz go cenzurują i zamykają?! Nie rozumiem.

  #292 21.01.2012 21:24

Komunizm przy tym to pikuś. Szykuje się najczarniejsza dyktatura. Należy Solidarność za zbrodnie na narodzie polskim uznać za organizację zbrodniczą. A papieża za wspomaganie S strącić z piedestału.

  #293 21.01.2012 21:30

Nie mogą tego zrobić!!!

  #294 21.01.2012 21:31

nasi politycy niestety nie od dziś są znani z tego, że podpisują wszystko co im podsuwają panowie z USA i UE a na domiar złego niewiele rozumieją z treści podpisywanych dokumentów

  #295 21.01.2012 21:34

***** ludzie. Weźmy sie za ten kraj bo te ****** co nim rządzą go zniszczą. Nie dość ze zaczeli go "wyprzedawać" to jeszcze ogranizać. Weźmy sie zjednoczmy i niech coś ********* bo dłużej tak być nie bedze!
Wali mnie to CHCE KARY ŚMIERCI DLA POLITYKÓW KTÓRZY NIE WYWIĄŻUJĄ SIĘ Z OBIETNIC !!!!!

  #296 21.01.2012 21:39

--------++------++++++----+++++++++++++-
-------++++++---++++++--++++++++++++++--
-------+++++++---+++++++++++++++++++++--
-------------------++++++---------++++--
-------------------+++++--------+++++++-
----------++-------+++++++++++++++++++--
-------++++--------+++++++++++++++++++--
-------------------+++++++++++++++++++--
-------------------+++++++++++++++++++--
-------------------+++++++++++++++++++--
-------------------+++++++++++++++++++--
------------------++++++++++++++++++++--
-------------------++++++++++++--+-++---
-----------------------+++++++--+++++---
-------------------+----+++----++++++---
------------------+++--+-----+++++++----
-------------------------+++++++++++----
----------------+++++++++++++++++++-----
------------------++++++++++++++++------
----------------------+++++++++++-------
-----------------+---+++++++++++--------
----------------------+++++++++---------
--------------------
---------------------
--------------------
------------------
------------------

--------------------
---------------------
---------------------
---------------------
---------------------

  #297 21.01.2012 21:45

Tak, to właśnie Polska...kraj który nie ma własnego myślenia i własnego pomysłu na przyszłość, zapatrzony w Amerykę i Zachód który ma nas głęboko w dupie! Od zawsze tak było, historia? Rok '39, Francja i Anglia nas olały, Amerykanie w powstanie warszawskie mieli dostarczać nam zaopatrzenie, figę z makiem dostaliśmy, pod zaborami też nikt się nami nie interesował. Nawet nie pamięta nikt o roku '20, kiedy uratowaliśmy Europę przed ZSRR. Traktują nas jako zakładnika przeciwko wschodowi. Piszę to póki mogę, bo po 26 do dostanę za to z 5 lat więzienia.

  #298 21.01.2012 21:48

**********? spalic ACTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  #299 21.01.2012 21:52

Internet w Polsce nie jest tani stosunku do innych państw.Dlaczego mam teraz jeszcze za niego płacić żeby mogli mnie inwigilować,kontrolować co mowie na Skype,GG czy jakie strony internetowe odwiedzam,nie będą ingerować w moje życie prywatne prędzej zerwę umowę z moim dostawca internetu.

  #300 21.01.2012 21:53

jak słyszę o ACTA to jestem za wprowadzeniem kary śmierci. taa jeszcze tylko kamer i podsłuchów brakuje w domach (chociaż może już są)

  #301 21.01.2012 21:54

Ciekawe kto i ile ma za to wziąć :)

  #302 21.01.2012 21:56

guest (niezalogowany) | 19.01.2012 17:45#52
Było mądrze głosować.

W tej sytuacji akurat wierzę, że każdy ma jakąś cenę :) Bez względu na opcję polityczną i to szczególnie polityk.

  #303 21.01.2012 21:57

internet z założenia miał być wolny i ogólnodostępny po kiego ***** takie ustawy

  #304 21.01.2012 21:58

A niech ***** to podpiszą przy kamerach na oczach milionów widzów przed ekranami telewizora. I niech ***** sobie ochronę wynajmą najlepiej bo życia to oni już nie będą mieli.

UWOLNIĆ INTERNET

  #305 21.01.2012 21:59

Moje zdanie jest takie żeby ********** ten cały rząd i po sprawie;)

  #306 21.01.2012 22:00

Jeśli to przejdzie to hakerzy ich zniszczą jeszcze zobaczycie, z FBI Sony Network itp. sobie poradzili to z nimi sobie nie poradzą.

  #307 21.01.2012 22:00

UE : ,,Nie wypowiemy się na ten temat by wam nie uświadomić jak to jest szkodliwe``

  #308 21.01.2012 22:02

Nie dajmy sobie narzucić ********* amerykańskiego prawa! ***** USA!!!

  #309 21.01.2012 22:10

do ravestar ********** ze swoimi mądrosciami,abstrahując,ktoś znów na jakimś uchwalonym prawem,nachapie się za wszystkie czasy,wrócą czasy rynkowego handlu tłoczonym towarem,wszystko ma swoje złe i dobre strony,w tym wypadku nie będzie tych drugich

  #310 21.01.2012 22:11

Szkoda gadać, jak tak dalej pójdzie to będą działać tylko portale społecznościowe....

  #311 21.01.2012 22:11

jasne, a 26 stycznia którego roku, nie ma nic o tym mowy więc sorry ale obywatele jednak mają swoje prawa(odkrycie) więc po co Polska podpisze ACTA? I kiedy?

  #312 21.01.2012 22:12

No no.ostro.

Tsaa. Demokatyczny kraj. No i llol mi iPo co mi wgle internet bedzie ??!

  #313 21.01.2012 22:13

To jest porostu próba zniewolenia ludzi w internecie!
Chcą zniszczyć wolny internet.LUDZIE Oni naruszają nasze prawa nietykalności osobistej!Z każdym kliknięciem będą wiedzieć gdzie byłeś.Trzeba z tym walczyć, ludzie nie pozwólcie się zniewolić otumanić.Roznieście to po całym internecie!Niech każdy wie ,że z dniem 26.01.12 wolny internet przestaje istnieć.Z tym trzeba walczyć!Czy dacie sobą manipulować? POLACY nie dajmy do tego dopuścić!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  #314 21.01.2012 22:14

Strajk zrobić

  #315 21.01.2012 22:16

co za tumany z naszego rządu, daja sie wrabiac

  #316 21.01.2012 22:19

Pytam się teraz gdzie są ludzie popierający w ostatnich wyborach PO? Rozumiem że głupotą jest głosowanie na PiS, więc jak nazwać głosowanie na PO? Mamy to na co zasłużyliśmy sobie przez ostatnie wybory.

  #317 21.01.2012 22:20

Takie cyrki to tylko w Polsce, nic tylko pakować manatki i wyjechać za granicę bo to o pomstę woła.

  #318 21.01.2012 22:23

Naród powinien się zebrać i ruszyć na Wiejską i wywieźć ten rząd na taczkach. Puki co siedzimy cicho i pozwalamy aby nami pomiatano inne narody wychodzą na ulice a my nie robimy nic tylko narzekamy. Gdzie Wy mieliście mózgi gdy radośnie głosowaliście na PO? Media wykreowały obraz pana Kaczyńskiego dlatego każdy z uśmiechem na twarzy postawił krzyżyk przy kandydatach PO. Chcieliśta to mata. Miejcie do siebie pretensje, że nie widzieliście co przez poprzednie 4 lata robił nasz kochany premier a teraz gdy się budzicie z ręką w nocniku to szukacie winnych.

  #319 21.01.2012 22:25

Hahaha. Człowiek pisze szczery komentarz to go nie opublikują. Ta ACTA już chyba działa

  #320 21.01.2012 22:26

Ja nie byłam w tym roku na wyborach, a co do Acta także jestem przeciwna!!!

  #321 21.01.2012 22:27

no coz...
w takim przypadku jestem zwolennikiem anarchi .rzady nawet nie maja pojecia z jaka sila sie zderza .juz nie moge sie doczekac atakow hakerow na najwazniejsze instytucje 99% uzytkownikow internetu wybrali wolnosc a teraz chca im sie to zabrac.
usa dawno ostrzy pazury na wladze nad netem ale dzieki chinom i rosji to sie nie udaje .chyba ze wylacza caly net
w tajnych porozumieniach twardoglowych miedzy usa i ue chca zabrac nam wszyskim podstawy komunikacji i demokracji ludzkiej

  #322 21.01.2012 22:27

Po co te ACTA NIKT TEGO NIE CHCE to wywoł1a jeszcze większy Chaos i złość wśród ludzi beznadziejny pomysł

  #323 21.01.2012 22:28

Ciekawie czy jest zgodna z polską konstytucja. Znając życie pewnie tak.Ogólnie ta ustawa może doprowadzić do stagnacji internetu. A kto się nie posuwa ten się cofa.

  #324 21.01.2012 22:29

wojna bedzie

  #325 21.01.2012 22:30

Cenzura jak za PRL-u.Ludzie i firmy bardziej na tym stracą.
P.S:Nie mówcie żę polska to żałosny kraj bo to tylko ******** rząd zawinił a nie kraj

  #326 21.01.2012 22:32

boje sie co przyniesie przyszłość skoro powstaje cos takiego jak SOPA ACTA i PIPA. moze w tym roku rzeczywiscie bedzie ten koniec swiata...

lazlow87   3 #327 21.01.2012 22:34

Tydzień przed podpisaniem oni dopiero to rozgłaszają? Dlaczego nie podali tego co będzie w ACTA? To jest bardzo śmierdzące i podejrzane.

  #328 21.01.2012 22:34

W tej sytuacji chodzi o 1, o kase.. Mysle ze oni to podpisuja w celu wydostania sie z kryzysu.. Chca zeby ludzie, którzy pobierali nielegalnie np. filmy wyszli do kin i za to zaplacili, to mialoby napedzic gospodarke.. Chca zeby prywatne firmy i przedsiębiorstwa, ale jak rowniez panstwowe rozpedzily karuzele pieniedzy w gospodarce UE jak rowniez w Polsce..

  #329 21.01.2012 22:37

Rezygnuje z internetu, nikt mnie nie będzie ingerował w moje życie prywatne.

  #330 21.01.2012 22:42

Rezygnuje z internetu,nikt nie będzie ingerował w moje życie prywatne i po jakich stronach serfuje.

  #331 21.01.2012 22:43

TO OZNACZA WOJNE!
Powinni to napisać rok wcześniej > <

  #332 21.01.2012 22:52

Facepalm x100

  #333 21.01.2012 22:52

NWO nieuchronnie się zbliża...
Chcą za wszelką cenę ocenzurować Internet, jedyne na dzień dzisiejszy wiarygodne(nieocenzurowane) źródło informacji.
ACTA to dobry pretekst do tego...

  #334 21.01.2012 22:56

jakie bedzie miałprawo dostawca internetu zgłosic na policje jakies naruszenie i pszyjada ci zabrac kompa???nie rozumiem!!!druga komuna rozmowy kontrolowane?????chore ludzie pszestana korzystac z netu

  #335 21.01.2012 23:01

Możliwe że tu chodzi również o pieniądze ...

  #336 21.01.2012 23:01

ucierpi na tym tp orange netia i inni i firmy komputerowe.dopiero sie zacznie

  #337 21.01.2012 23:04

To tylko POLSKA;/ Mam nadzieje że jeszcze się opamiętaja i nie podpiszą tego ACTA

  #338 21.01.2012 23:06

juz komentarze czekaja na zatwierdzenie moderatora.inwigilacja!!!!!!!!!!!!!!

  #339 21.01.2012 23:06

To jest makabryczne. Ciekawi mnie to, czy youtube też zlikwidują bo także znajdują się tam materiały objęte prawami autorskimi.. Internet stanie się poprostu biedny.

  #340 21.01.2012 23:08

JE*** ACTA

  #341 21.01.2012 23:08

ku... banda frajerów w tym polskim rządzie niedługo to nie bd można nic oglądać i nic robić na komputerze

  #342 21.01.2012 23:08

Typowe działania rządu mające na celu kontrolowanie ludzi
Ale zasady są po to żeby je łamać i wierze że na to znajdzie się sposób

Mario C   3 #343 21.01.2012 23:15

Już Anonymous zadziałał tylko że spere z sejmu wciskają ciemnotę że strona nie działa z przyczyn technicznych

Mario C   3 #344 21.01.2012 23:15

Już Anonymous zadziałał tylko że spece z sejmu wciskają ciemnotę że strona nie działa z przyczyn technicznych

  #345 21.01.2012 23:16

koniec świata coraz bliżej...
jeśli to przejdzie, to spokojnie tego nie przepuszczę, zresztą pewnie jak tysiące, a może nawet miliony Polaków. Nie pozwólmy na to do licha!

  #346 21.01.2012 23:18

Acta *********** !!! "polityków" ***** też !!!! Nie bedzie pomocy w nauce przez neta !! I ***** leki zdrożeją albo wcale nie będzie !! I jak my mamy żyć ?!?!! PRECZ ACTA !!! WON!!!

  #347 21.01.2012 23:19

Masakra...

  #348 21.01.2012 23:20

A podobno wladza ma sluzyc ludziom.. moze w ogole darujmy sobie ta demokracje to tylko udawanie ze ludzie maja wplyw na swoje panstwo.

  #349 21.01.2012 23:23

Cwaniaki jak by o tym napisali przed wyborami to niewiem czy PO miałoby 10% poparcia.

  #350 21.01.2012 23:25

ile jeszcze bedziemy zyc w tej nedznej polsce ?? GMO teraz ACTA co to ma byc do holery , czy my nie mamy swoje zdania?? dlaczego wszystku musi sie odbywac za zamknietymi drzwiami , wszystko to jeden wielki biznes

  #351 21.01.2012 23:27

no wlasnie, a dlaczego jest tylko jeden internet? dlaczego do tej pory jakis bilioner nie sworzyl sobie drugiego internetu.

  #352 21.01.2012 23:31

glosowaliscie na PO a sie teraz dziwicie..........hahaha zalosne...

  #353 21.01.2012 23:31

To się premier pozbył elektoratu... Tu się żyć nie daje. Wszystkiego zabronią, tylko do 67 roku życia harować musisz.... Jeszcze tylko prohibicję wprowadzić i zakaz oglądania filmów po 20.00. Bo już nie wiem co więcej...

  #354 21.01.2012 23:32

To jest naprawdę narzucanie się!! Gdzie się podziała demokracja??!! Ja osobiście uważam, że w Polsce (nie tylko w tej sprawie) powinno się wprowadzić ostre reformy!! (mam 13 lat!!)

  #355 21.01.2012 23:36

Demokracja... na nic zwykły obywatel nie ma wpływu. Żałosny system i całe to państwo. Sejm i Senat... bękarty

  #356 21.01.2012 23:36

Może po prost załóżmy organizacje i uzbierajmy datki dla terrorystów, aby zmietli z powierzchni ziemi cały sejm . 90% Polaków złożyło by się na taki cel i nie musielibyśmy długo czekać na zmianę rządu

  #357 21.01.2012 23:39

Politycy schoczą na psy. Nie wiem czy się zabić czy doczekać.

  #358 21.01.2012 23:42

Komentarz zablokowany przez ACTA

  #359 21.01.2012 23:52

Jeśli tak dalej pójdzie to ludzie wyjdą na ulice i dopiero będzie dym.
Zobaczymy co wtedy zrobią.

  #360 21.01.2012 23:52

POWIEM TAK... efekt bedzie inny niz sie spodziewaja:P

  #361 22.01.2012 00:01

Czy tu chodzi o ściganie osób łamiących prawa autorskie czy wyłącznie o blokowanie stron ?

  #362 22.01.2012 00:09
  #363 22.01.2012 00:10

Gratuluje naszemu rządowi inteligencji. najpierw zmiana ustawy hazardowej i zakaz gier hazardowych w sieci, zamiast opodatkowania tego i czerpania zysków jak zrobiło wiele krajów. A najlepsze jest to, że oszczędności szukają tam gdzie nie powinni, np. przez zwiększanie wieku emerytalnego a pieniądze leżą im pod nogami. Teraz podpisanie ACTA. Na moje oko to ten rząd to jedna wielka pomyłka... Co działo się po zamknięciu napstera... Powstało peer-to-peer. Tak samo i tutaj znajdą się sposoby żeby omijać regulacje to po pierwsze. Po drugie jak już ktoś wspomniał sami dostawcy sieci stracą bo po co zwiększać szybkość łącza jak i tak nic się nie będzie ściągać...

  #364 22.01.2012 00:10

Uważam, że tą sprawą powinien zająć się Trybunał Praw Człowieka.

  #365 22.01.2012 00:10

Zastanawia mnie nagły wzrost komentarzy pod tym newsem choć nie jest już nowy...

  #366 22.01.2012 00:12

A myślałem, że Polska to suwerenny, niezależny, niepodległy kraj.

  #367 22.01.2012 00:12

http://www.youtube.com/watch?v=h1fJYlQ9iJY
Tu jest to co stanie się po wprowadzeniu tej porażki
Nawet przez rozmowę przez gg będzie można dostać grzywnę
Wolny kraj czy Wolne żarty

  #368 22.01.2012 00:18

Powiem tak - ACTA chce bronić autorów wszelakich dzieł. OK rozumiem, ale myślę, że to co ta organizacja robi bardziej im szkodzi niż pomaga. weźmy np. branżę muzyczną a może konkretniej jakąś przykładową gwiazdę ja np. Lil Wayne. Czy raper ten byłby teraz tak znany (no dobra może nie wszyscy go kojarzą ;) gdyby nie ludzie POBIERAJĄCY i UDOSTĘPNIAJĄCY jego muzykę na Youtubie czy Facebooku. Przecież tego typu działania są dla danego artysty darmową REKLAMĄ. Gdyby nie taka reklama Wayne nie sprzedał by tylu płyt bo zwyczajnie nikt by go nie znał (przynajmniej nie w Polsce) i nie był by teraz multimilionerem!!!

  #369 22.01.2012 00:22

@komentarz usunięty...

  #370 22.01.2012 00:25

Czy ci "panowie", o ile mozna ich tak nazwac sa normalni, dzialaja jak marionetki co powiedza w Unii to oni tak samo robia. Nie dosc ze paliwo przez nich idzie w gore to!! No nie trzeba dazyc zeby jak najkrociej rzadzili.

razgor   1 #371 22.01.2012 00:26

Rozumiem złość na naszego prezydenta, premiera, a także ministra spraw zagraniczych za ich niekompetencje i nieudolność. Jednak oni są tylko pionkami w tej całej piramidzie i nie mają wyboru. Ameryka z wolnością ma tyle wspólnego co Chiny czy Rosja. Nie można też obwiniać samych amerykan, Ci ludzie też są już zmęczeni swoim tyranicznym rządem dążącym do hegemonii i całkowitej kontroli, który pod przykrywką obrony sprawiedliwości prowadzi wojny o ropę, wprowadza swoją rację siłą i wciska się we wszystkie sprawy gdzie nikt ich nie chce.

Unia Europejska jest za słaba by przeciwstawić się imperium zła, nie jest ani nigdy nie będzie dla nich realnym zagrożeniem ani militarnym ani gospodarcznym, bo jest zależna od jego gospodarki. Jak widać sami też mają związane ręce i godzą się na wszystko. UE ponadto osłabia pogrążenie we własnym bagnie, dodatkowo parlament zamiast zajmować się ekonomią wydaje masę pieniędzy na opracowywanie kształtu czy wielkości jabłek i inne podobne bzdety. Jakby kogoś to obchodziło, bądź miało poprawić byt przeciętnego europejczyka. Niedługo Unia opracuje jak mamy chodzić, mówić i oddychać. Nikt nie interesuje się łamaną w Polsce konstytucją, dokładniej np. opieką zdrowotną. Wystarczy, że państwo umożliwi obywatelowi czekanie na śmierć w długiej kolejce żeby być zwolnionym z odpowiedzialności. Dlaczego mamy więc przestrzegać wszyscy takich samych praw, jak w UE są równi i równiejsi.

Warto nadmienić, że ACTA ma bronić jedynie własności intelektualnej amerykańskiej, nie europejskiej. Nasuwa to domysły, że znaleźli dobry sposób na łatanie swojego budżetu i rosnącego bajońskiego długu kosztem innych państw. Nie obroni to artystów, których oszukują producenci i wytwórnie. Ponadto ile razy kupiliście zbugowaną grę, kiepski film a trailer zapowiadał co innego, bądź program, który nie spełnia oczekiwań, tudzież muzykę jakiegoś beztalencia jednego sezonu. a nie mieliście możliwości sprawdzić co kupujecie. Czemu Ci ludzie nie odpowiadają za taki bubel, kiedy od wszystkich innych można rządać odszkodowania, bądź zwrotu pieniędzy za źle wykonaną usługę. Czy to nie jest także kradzieżą? Złodzieje zdeklarowali się ścigać złodziei, cóż za paradoks.

  #372 22.01.2012 00:30

To wszystko dla władzy,okradania i kontrolowania nas
Dzięki temu zostaniemy niewolnikami którzy tyrają 12 godz. dziennie przez całe życie i nic z tego nie mają

  #373 22.01.2012 00:32

To dzięki tej ustawie prawnicy i bankierzy z Ameryki będą na nas zarabiać. Niedawno spowodowali olbrzymi kryzys, teraz wpadli na następny pomysł. Czy twórcy zarobią mniej czy więcej, czy uda się ukarać internautów czy nie - nieważne - prawnicy amerykańscy znaleźli sobie nowe zajęcie, pozwy w sieci. Naszym kosztem. Ta ustawa spowolni i zlikwiduje cały biznes w necie. Będziesz chciał kupić muzę jak nie możesz jej wysłuchać? - Nie, a filmy? też nie. Jak cię zachęcić do kupna towarów a b c d itp bez reklamy w sieci? Nic z tego. Wszystko zacznie padać, to co przez lata rozwoju netu się rozwinęło, powoli i mozolnie przepadnie. Wymiana koncepcji, myśli, pomysłów w otwartym internecie nakręcała rozwój, teraz nakręci portfele prawników i bankierów z USA. Tylko ich koncepcje są słuszne, ma siłę chcą zmakdonaldyzować europę. Szykujcie się, o nas będą decydować za oceanem. Wprowadźmy wizy dla amerykańskich prawników - po 2008 powinno się ich powsadzać do więzień, skończyłby się kryzys. Kto da radę kontrolować takie ilości danych? Dostawcy nie mają tyle pieniędzy i ludzi do kontroli. Nikogo nie stać na to, żeby zapewniać kasę dla...kogo? Twórców? A marża dla prawników? Szmaciarze...

  #374 22.01.2012 00:43

Mam nadzieję, że dojdzie do zorganizowania poważnego protestu, w którym weźmie udział mnóstwo ludzi i nic nie zostanie podpisane. Mam tez nadzieje, że Tusk zrobi jeszcze kilka głupot i go w końcu wywalą

  #375 22.01.2012 00:51

ja oddaje internet rozwiazuje umowe z tpsa na rzecz protestu internet to wolnosc slowa i wypowiedzi to zamach na internet po co mi takie internet ktory jest inwigilowany przez jakiegos modrale rzadu niech sie zarobote wezma a nie bawia sie za nasze podatki na rzecz protestu niech kazdy rozwierze umowe z tpsa albo z innym opertorem sieci w zaleznoaci w jakim jest zobczymy wtedy co powie tlekomunikacja i jakie straty poniesie

  #376 22.01.2012 00:56

To jest śmieszne .. niech dadzą nam zarobić a kupimy wszystko piszą o średnich zarobkach (ok4000zł) a tu problem żeby dostać najniższą krajową .. Najprościej by było wyrzucić co nie potrzebne i mydlić ludziom w głowach a z resztą szkoda słów WSZYSTKIE
STRONY KTÓRE WYMIENIACIE GDZIE MOŻNA ZŁOŻYĆ JAKIŚ PROTEST SĄ ZABLOKOWANE ...

  #377 22.01.2012 01:00

żal z tym. . kompletna porażka. Jeszcze będą żałować . . Co sie robi z ta Polska O.o

  #378 22.01.2012 01:04

nie.... to jest unia masońska europejska!!!!!!

  #379 22.01.2012 01:05

i następny przyklad mądrości naszych polityków... Oby tak dalej

  #380 22.01.2012 01:06

Ceny paliw rosną, żywność drożeje, podatki, VAT, akcyza w górę, a o pracę ciężko w dzisiejszych czasach a jak już się po miesiącach szukania przez urząd pracy, przez tych cholernych biurokratów którzy uwarz aja się za bóg wie kogo. Zaczynasz prace za marne pieniądze gdzie nie starcza od 10 do 1. TO JESZCZE chcą ocenzurować internet jakimś tam ACTA!!! Panie premierze dziękujemy za tą wspaniałą Polskę...

  #381 22.01.2012 01:22

Co to ma być. Wszyscy na tym stracą dostawcy internetu, ci co ściągali pliki z internetu . To jest idiotyczne myślenie Amerykanów !!! Za 24 piosenki kobieta w Ameryce została ukarana 1mln dolarów. Co to ma być!!

  #382 22.01.2012 01:39

I tak nic a nic sie nie zmieni;P to tylko pogłoska a reszta to wasza dalsza wyobraźnia.

  #383 22.01.2012 01:40

Tusk brak mi na ciebie przymiotnikow **** jeden

  #384 22.01.2012 01:53

Było cicho na ten temat;teraz szperałem koło megavideo i wylazła ACTA;a to nie jest polski wynalazek tylko międzynarodowego zamordyzmu (jakaś furtka do szantażowania kogokolwiek?) chcę ufać, że procedury sejmowe i europarlamentarne umożliwią odrzucenie groźnych dla zwykłych ludzi paktów; już większość linków zablokowana.

  #385 22.01.2012 02:07

Bardzo inteligentne posunięcie nie ma co , szczególnie że my Polacy nie będziemy mięli z tego korzyści tylko większy nadzór tego co robimy,wysyłamy,ściągamy. Masakra.

  #386 22.01.2012 02:09

Jak to jest z bogatymi? Wiecznie im mało kasiorki więc inwestują w drabinki finansowe, na giełdzie się nie znają więc też tam pieniążki ładują i ciach... kryzys. No więc teraz muszą to sobie odbić.

Czytałem jakieś fragmenty z tego ACTA i mniej więcej chodzi o to by wypłacić odszkodowanie osobie poszkodowanej.

Np. Nagrałem sobie filmik na yt z jakąś muzyczką. Mordka jest moja, ale do muzyczki już praw autorskich nie mam więc będzie trzeba zabulić tyle ile było wyświetleń razy koszt tej jednej pioseneczki. Mam nadzieje że mi grać na gitarze nie zabronią.

Tak samo będzie z torentami, radia internetowe też padną i co lepsze... jak będziemy chcieli pogadać na skype z włączoną muzyką to też teoretycznie nie możemy (więc w planach pewnie będzie założony jakiś podsłuch) - jestem tylko ciekaw komu by się chciało tego słuchać:D Chociaż może dzięki temu bezrobocie się zmniejszy:D

I na koniec. Ma być zakaz tworzenia programów umożliwiających łamanie praw autorskich. Utorenty i azerusy wyginą jak mamuty. Craki czy jakieś programiki tworzące klucze pewnie też. Możliwe że demontoolsa zabraknie bo przecież można dzięki niemu sklep z grami zrobić.

W skrócie... komuś bardzo brakuje kasiorki bo nagle megavideo... dwa dni później ujawnienie ACTA.

  #387 22.01.2012 02:23

Przynajmniej nastepnych wyborow nie wygra PO

  #388 22.01.2012 02:34

Komentarz zablokowany przez ACTA

  #389 22.01.2012 03:05

Moim zdaniem ta ustawa nie przejdzie. Nawet jakby przeszła to by było za mało ludzi, żeby ogarnęli cały Internet.

  #390 22.01.2012 05:07

"18 grudnia 2011 Rada Unii Europejskiej opublikowała krótką wzmiankę o przyjęciu ACTA na stronie 43 komunikatu prasowego na temat rolnictwa i rybołówstwa" ROLNICTWA I RYBOŁÓWSTWA ewidentne omijanie sprawy

  #391 22.01.2012 05:13

"i znów wiedziałem, że tak będzie" macie swoje mniejsze zło - tuska, żeby było mało polecam poczytać na hotmoney artykuł o opodatkowaniu polaków przez kościół - nie wracam do kraju. pozdrawiam

  #392 22.01.2012 05:34

NIENIENIENIENIENIE!!!!!!!!!

  #393 22.01.2012 06:18

powiem tak jak bedziemy w takim tempie produkowac humanistow czytaj prawnikow itd to niedlugo bedzie jeszcze gorzej

  #394 22.01.2012 06:19

@GronX
Demokracja to pozór,jeśli idzie o kasę,rządy chcą się układać z koncernami,bo te mają stworzyć narzędzia do kontroli,a że w ostatnich czasach wszystko przenosi się do internetu to odpowiedzcie sobie sami

  #395 22.01.2012 06:49

jesli Acta wejdzie w zycie to na pewno zaczne sciagac wszystko jak leci, aby mnie zamkneli! Moze to bedzie dobry sposob, jak polowa PL bedzie siedziala za :x bo sciagalem z neta:D ciekawe co wtedy zrobia

  #396 22.01.2012 07:33

Czyżby ostatnie gry cyberpunkowe okazały się prorocze? Taki Deus Ex na przykład ;]

  #397 22.01.2012 07:54

Internet stworzyli ludzie na całym świecie i to jest ich własność w sensie globalnym, a nie pana Kowalskiego! Jeśli ktoś ma stronę autorską to zadba o swoją prywatność. Więc jakim prawem inni uzurpują SOBIE prawo do niego! Co włożyli w jego rozwój, żeby teraz decydować o jego treści. No cóż, jedni lubią czopki a inni lubią nimi być. Wchodzimy w d* zachodowi bo tak wypada!

  #398 22.01.2012 08:06

rząd za zamkniętymi drzwiami sprzedał wolność Polski w internecie, tyle w temacie

  #399 22.01.2012 08:19

może o darmową wycieczkę prezydenta do tokio chodzi ?

  #400 22.01.2012 08:35

niech i no to podpiszą . nawet nie wiedzą w co się pakują =,='

alan.madej   1 #401 22.01.2012 08:56

Fakty dotyczące ACTA zebrane w jedno miejsce, bez zbędnego bełkotu - tylko konkrety wraz ze źródłami, można znaleźć tutaj: http://blog.alanmadej.pl/?p=588

  #402 22.01.2012 09:27

Tusk przepadłeś na całej linii najpierw leki a teraz to jakie jeszcze świnstwa masz w kieszeni.po straciło wielu wyborców

  #403 22.01.2012 09:46

alan.madej poczytałem. Dobra robota. Podpisać się pod tym to duża odpowiedzialność. Odwrotu nie będzie. Dziwi spiskowy charakter. To powrót do dyktatury ośmielę się stwierdzić "Stalinowskiej"

  #404 22.01.2012 10:10

Co oni robią? Nie mają co robić ? To głupota niech sobie uprzytomnią że internet ma być wolny bez ograniczeń.
Każdy kto się zgadza niech wejdzie na tą stronę http://www.facebook.com/komentarzusunietyprzezacta?sk=wall

TUSK POWINIEN POMYŚLEĆ TO JUŻ JEGO KONIEC NIKT NIE BĘDZIE ZA NIM JEŚLI PODPISZĄ USTAWĘ.

  #405 22.01.2012 10:18

Ciekawe czy ten dokument jest zgodny z Polską konstytucjom bo jak nie to i tak jest nie ważny

  #406 22.01.2012 10:20

Panowie jeśli to podpiszą zróbmy taką rozpierduchę ze się nie pozbierają ... Banda złodziei ! Podobno w Polsce jest wolność słowa czyż nie ?

  #407 22.01.2012 10:30

Chcieliscie PO t omacie PO

  #408 22.01.2012 10:32

Polska to nie Usa u nas ceny nie te i niech mi nie wmawiają, u nich jest taniej kupić nawet głupią płytę czy iść do kina wiem bo byłam. U nas zarobki mniejsze a ceny są z kosmosu, USa się wali i szuka pieniędzy. Piractwo jest bo ludzie są biedni, zresztą w Polsce nie dostaniesz tego co jest w Usa, czy Japoni. Niech pierw rozwiną technologię w polsce, ale tak jak zwykle to bywa zagraniczne i rodzime firmy nachapią się na wprowadzeniu nowo-starych technologi, (które w innych krajach sa przeżytkiem) na POLSKI ZACOFANY RYNEK . Zobaczymy ile ten traktat przyniesie korzyści . Fbi, police to teraz mi się wydaje że się przebranżowiły jeśli ścigają obywateli, Demokracji nigdzie nie ma ale to że próbują wszędzie zajrzeć w prywatne rozmowy to już przesada. Usa szuka sobie wrogów w internecie, terorystów. Tylko że PROBLEM Z TERROREM dotyczy USA i KRAJÓW PODPORZĄDKOWANYM GOSPODARCZO USA nikt nikogo nie atakuje bez potrzeby to nie wojna religi to wojna o Pieniądz. Ciekawe co na to Chiny główny potentat podróbek.

djDziadek   16 #409 22.01.2012 10:34

Czytając komentarze powyżej - powiem jedno - nie odniosę się do samego artykułu, ponieważ poczekam na rozwój sytuacji, ale mam wrażenie, że odwagi to komentującym (niezalogowanym) brakuje tak samo, jak osłom z "anonymous".

  #410 22.01.2012 11:06

Panowie.... Jesteśmy świadkami początku cyber wojny. Jestem przeciw ACTA.

  #411 22.01.2012 11:12

jeśli to podpiszą to będzie tragedia

  #412 22.01.2012 11:13

http://www.avaaz.org/en/save_the_internet_action_center_b/?slideshow Wbijac ! Podawac imie i e-mail możliwie że zapobiegniemy ACTA P.I.P.E I SOPA

  #413 22.01.2012 11:14

Jeśli Polska to podpisze to z dobreprogramy też możemy się pożegnać :(

  #414 22.01.2012 11:37

Taaa... Do dup sie amerykanom polacy pchaja i sciagaja kazdy ich ruch. Jak USA napadnie na Polske to polacy sami siebie napadna?
Bo tak bedzie KORZYSTNIEJ?
Nasi rzadowcy po prostu sciagaja z innych krajow by miec sie czym chwalic. Trzeba zatrudnic jakiegos Assasyna, by ich odciagnal od "zlego"

  #415 22.01.2012 11:38

Na podstawie tego porozumienia widać jak są skorumpowani politycy w UE, gdyby to było coś dobrego do ludzi to nie wprowadzali by tego cichaczem w prawie o rybołówstwie.

Praw autorskie mają być chronione, ale samo prawo musi się zmienić, w dzisiejszych czasach prawo autorskie i patentowe prowadzi do absurdów a "artyści" są pasożytami na społeczeństwie. W sytuacji gdzie cały świat jest globalną wioską to założę się o 1 mln dolarów że jak wezmę jakikolwiek tekst piosenki lub muzykę i przeanalizuję wszystkie napisane teksty to znajdę na świeci kogoś kto wcześniej ich użył.( 5 słów = plagiat).

  #416 22.01.2012 11:38

djDziadku, może uzasadnisz. Jest po wyborach, więc arogancja władzy może wypłynąć kolejny raz a scheda zostanie dla potomnych, którzy obudzą się z ręką w nocniku. Polityczne własne gierki typu "odwetowego" panie Tusk to nie kosztem wszystkich. łatwiej teraz nie podpisać jak potem się wycofywać. Zgadzam się z Ptp4g. Nie możemy patrzeć przez pryzmat $, bo to nie nasza działka.

  #417 22.01.2012 11:45

Nikt z powyżej nie powiedział żę acta są fajne i mogliby przynajmniej głosowanie w polsce zrobić czy ACTA tak czy ACTA nie debile nienormalne ja będe rezygnował z internetu jak oni to podpiszą -_-

  #418 22.01.2012 11:55

Przez ACTA nigdy juz nie bede mogl sciagnac nawet z GOOGLE GRAFIKA! Tak za jeden obrazek na telefon trzeba bedzie zaplacic 3,69zl i to w 128x160!!
Dla bardziej zamoznych beda obrazki w rodzielczosci 176x220 za 4,92zl, a dla milionerow beda w 240x320!!. Jeden taki bedzie kosztowal az 10,98 zl! Drogo, i to 1 obrazek z teletubisiem.
Za wszystkie teletubisie trzeba bedzie zaplacic fortune xDDD !

  #419 22.01.2012 12:23

99% z Was tu piszących przyczyniło się do tego oddając swój głos w wyborach, więc teraz pretensje tylko do siebie...

  #420 22.01.2012 12:27

Hakerzy z całej polski łączcie się!

  #421 22.01.2012 12:43

Jeśli Tusk podpisze ACTA to może sie odrazu podać do dymisji, to co zaczyna sie robic w polsce jest straszne, Polskie duze przedsiebiorstwa są wykupywane przez inwestorów za granicy głównie z niemiec i izraela, i nasz rąd stara sie z nas zrobic niewolników dla europy jestśmy wspólczesnymi niewlonikami

  #422 22.01.2012 13:05

Nie dla ACTA- to oczywiste. Ale co mozemy zrobic, by sie temu sprzeciwic? Najlepiej uswiadamiajac kazdego jakie sa zagrozenia zwiazane z podpisaniem tego dokumentu, skoro nasi politycy nie chca tego zrobic. Po za rozsylaniem obrazkow, informacji, petycji, linkow w Internecie, zrobmy tez cos po za. Proponuje rozwieszanie, rozklejanie informacji na slupach, tablicach, przystankach przeciwko ACTA. Razem mozemy wiecej!

  #423 22.01.2012 13:15

komuna coraz bliżej
Co to do cholery się dzieje w tym państwie Polskim. Jeszce trochę to będzie godzina policyjna że po 22 nie można będzie z domów wychodzic, bo wolnośc słowa już też zostaje powoli obalona.

  #424 22.01.2012 13:22

Jak dla mnie to przez to całe ACTA jakaś wojna się rozkreci w końcu...

  #425 22.01.2012 13:27

tego tuska nie pożna poprostu wywalić ze stołka...?

  #428 22.01.2012 13:54

petycja piszcie

  #429 22.01.2012 14:02

Komentarz usunięty przez ACTA.

  #431 22.01.2012 14:06

WY nie komentjcie tylko wyjdzcie na ulice i rozgłaszajcie o tym

  #432 22.01.2012 14:06

W Polsce politycy nie mają żadnego pojęcia o internecie, wirusach,antywirusach,firewall i.t.p. prawda jest taka ze nie wiedza jak to ogarnąć i jeszcze chcą z tym walczyć, pomyślcie ze w administracji publicznej 15 lat temu pracowało około 250tys osób a obecnie pracuje niecałe 500 tys tyle że 15 lat temu była niewielka liczba komputerów ( pozabierać im wszystkie kompy i wtedy zobaczymy)

  #433 22.01.2012 14:16

ACTA jest syfem niczym więcej