Console OS — Android na komputerze stacjonarnym

Console OS — Android na komputerze stacjonarnym

Console OS — Android na komputerze stacjonarnym
Tomek Kondrat
12.06.2014 23:10, aktualizacja: 13.06.2014 09:28

Android i Windows łączy bardzo niewiele. Te dwa systemy zajmowały dwie zupełnie różne nisze. Android króluje na urządzeniach mobilnych, gdy Windows jest najpopularniejszym wyborem na komputerach osobistych. Nowy projekt, który ukazał się na Kickstarterze, ma połączyć dwa systemy i umożliwić korzystanie z ogromnej bazy gier i aplikacji Androida na komputerach stacjonarnych, tabletach oraz urządzeniach 2 w 1.

Dotychczasowe próby połączenia Androida i Windowsa były podejmowane rzadko i z umiarkowanym sukcesem. Console OS, który trafił właśnie do serwisu Kickstarter, ma pozwolić na uruchomienie Androida na większości urządzeń oraz na rozkoszowanie się grami z tej platformy z wykorzystaniem mocy nowoczesnych kart graficznych. Console OS został zaprojektowany, aby działać obok Windows lub być głównym systemem operacyjnym.

Obraz

System ma działać zarówno na komputerach osobistych, hybrydach laptopa oraz tabletu oraz na tabletach z procesorami Intela. Jest to fork Androida 4.4, który ma w pełni obsługiwać klawiatury i myszki. Projekt jest rozwijany od 18 miesięcy. System jest uruchamiany bezpośrednio z małego dysku zewnętrznego, podłączanego przez USB. Proces kompletnej instalacji ma zająć mniej niż 5 minut.

Użytkownik będzie mógł z łatwością przełączać systemy operacyjne na tablecie wyposażonym w architekturę x86. Pozwoli to na wygodną pracę z systemem Office oraz granie w najnowsze produkcje na Androida. Console OS będzie natywnie obsługiwał architekturę x86, przez co jego wydajność znacząco wzrośnie w porównaniu do rozwiązań bazujących na emulacji. Co ważne, twórcy systemu uzyskali wszelkie potrzebne licencje od producentów sprzętu i wsparcie Intela, więc możemy spodziewać się, że Console OS będzie dobrze dopracowanym systemem.

Projekt oficjalnie wspiera już 25 urządzeń. Są to:

  • ASUS: Transformer Book T100
  • Dell: XPS 11, XPS 12, XPS 13, XPS 15, Venue 8 Pro, Venue 11 Pro
  • Intel: wszystkie modele Next Unit of Computing oprócz 847DYE
  • Lenovo: Miix 2 8, Miix 2 10, IdeaPad U430p, ThinkPad X1 Carbon, Yoga 2, Yoga Pro 2
  • Sager: NP2740
  • Sony: VAIO Pro 11 i 13
  • System76: Galago UltraPro
  • Toshiba: Portege R30 i Z30, Tecra A50, Z50 i Z40

oraz oczywiście urządzenia marki iConsole, na przykład iConsole Unit 00. Produkt powinien być dostępny w grudniu, o ile tylko uda się zebrać zaplanowane 50 tysięcy dolarów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)