Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Wojciech Cybulski
01.04.2012 23:11, aktualizacja: 01.04.2012 23:28

Linux, telefony komórkowe, gry komputerowe i testy sprzętu - to tylko niektóre z tematów poruszanych przez naszych blogerów. Zapraszamy do przeglądu bloga dobrychprogramów.

Zacznijmy od sprzętu mobilnego. Użytkownik djfoxer przedstawił jeszcze jeden sposób na rootowanie systemu Windows Phone 7.5. Przydatne, gdy chcemy na przykład uruchomić aplikację, której nie ma w oficjalnym sklepie dla WP. Są też kolejne wpisy poświęcone Motoroli RAZR - tym razem skupiające się na jakości zainstalowanej kamery, zestawie Work And Play Kit i Webtop, testach wydajności i bezpośrednim porównaniu do niezwykle popularnego Galaxy S2. Polecamy także krótką refleksję dotyczącą Telekomunikacji Polskiej. Co jeszcze ciekawego pojawiło się na naszych blogach? W ciągu ostatniego tygodnia mogliśmy przeczytać między innymi ciekawy test kilku pamięci pendrive, recenzję myszki Nexus SM-8000B oraz artykuł pokazujący, czy można uruchomić Ubuntu na 8-bitowym procesorze, który jest absolutnie niezgodny z wymagającym 32-bitów jądrem Linuksa.

Polecamy także tekst opisujący zmagania Koła Naukowego Ruch Projektantów Gier z instalacją stanowiska na konwencie Pyrkon 2012 oraz refleksje pewnego serwisanta na temat typowych przyczyn awarii sprzętu komputerowego. Warto także zapoznać się z tekstem przypominającym kilka starych, klasycznych gier, które w pod względem fabuły często przewyższają współczesne produkcje. Kolejnym wartym przypomnienia klasykiem jest strategia turowa Panzer General. Osoby szukające darmowych, lecz bardziej współczesnych gier powinny zapoznać się natomiast z tekstem TOP 20 darmowych gier. Tymczasem Draqun zwrócił uwagę na fakt, że czasem gry mogą być niebezpieczne i potrafią skutecznie uzależniać. Nie ma w tym nic dziwnego, ostatecznie można uzależnić się nawet od czekolady ;-)

Ile dystrybucji Linuksa potraficie wymienić z pamięci? Mi przychodzi na myśl co najmniej kilkanaście. Jak zauważył GregKoval, mnogość różnych wydań systemu Linux jest zarazem jego atutem i wadą. Jeżeli chcecie jednak, by komputer z Linuksem zmienił się w prostą maszynę do testowania stron internetowych, konieczne staje się zainstalowanie narzędzi do obsługi PHP5 i baz danych. Użytkownik djgrzenio pokazał, jak to zrobić w środowisku Debiana. Początkujący webmasterzy mogą się także zapoznać z kilkoma praktycznymi narzędziami opisanymi przez slepciu. Zamykając część poświęconą systemowi Linux proponujemy tekst lucasa poświęcony Kubuntu, dystrybucji, która z definicji miała być przyjazna użytkownikowi, a wyszło - jak to często bywa - na opak.

Na koniec polecamy drugą część wpisu o Sharepoincie, tekst o formatach e-booków, kolejną odsłonę prowadzonego przez Banana podsumowania blogów oraz ciekawy artykuł o samodzielnym podnoszeniu kwalifikacji. Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)