Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Wojciech Cybulski
06.05.2012 23:58, aktualizacja: 07.05.2012 01:55

Linux, nawigacje GPS, przeglądarki internetowe i smartfony - to tylko niektóre z tematów poruszanych przez naszych blogerów. Zapraszamy do przeglądu bloga dobrychprogramów.

W tym tygodniu nasi użytkownicy sporo uwagi poświęcili zagadnieniom związanym z Linuksem. Użytkownik Dragas napisał trzy teksty dotyczące instalacji i konfiguracji Debiana (pierwszy, drugi, trzeci) zaś Lucas popełnił dwa wpisy poświęcone Plasma Active (pierwszy, drugi). Warto przeczytać także trzecią odsłonę cyklu o grach na Ubuntu autorstwa użytkownika skandyn oraz kolejny wpis o instalacji Bridge Linux. Fani Gnome powinni zainteresować się zaś wpisem o XFCE autorstwa mentorious. A co w sytuacji, gdy znudzi nam się Linux i będziemy chcieli go usunąć? Tutaj przychodzi nam na pomoc roobal ze swoim najnowszym tekstem Jak usunąć Linuksa.

Windows oznacza dyski (partycje) literami - o tym, że można je zmieniać wie prawdopodobnie każdy. Jednak okazuje się, że system Microsoftu pozwala na o wiele większą ingerencję w oznaczenia i sposób montowania dysków, o czym szczegółowo pisze we wpisie Windows i litery dysków użytkownik sgj. Nie każdy ma także świadomość, że Microsoft oferuje użytkownikom szereg bezpłatnych produktów opartych o chmurę obliczeniową - próby ich opisania podjął się użytkownik duszek.mestre. Ten sam autor opisał także szczegółowo jedną z tych usług - SkyDrive. Jaka przeglądarka internetowa może pochwalić się świetną obsługą HTML5 - oczywiście Chrome. Ale czy jest coś lepszego? Użytkownik SURViR we dwóch wpisach (pierwszy, drugi) udowadnia, że tak i prezentuje Maxthon - przeglądarkę internetową o bardzo rozbudowanych możliwościach - tak dla komputerów jak i urządzeń mobilnych. Co jest lepsze - książki papierowe czy czytnik e-booków? Zdaniem MaXDemage bezdyskusyjnie lepszy jest czytnik. Szczególnie ciekawe wydaje się porównanie migracji z książek na Kindle do przesiadki z koni do samochodów. Ze stanowiskiem MaXDemage absolutnie nie zgadza się luqass - jak argumentuje w swoim wpisie, papierowe książki wręcz miażdżą swoimi zaletami wszelkie czytniki. Ciekawa polemika.

Ile kosztuje nowa, sprawna nawigacja GPS z 4-calowym ekranem i wgranym fabrycznie pakietem map? 400 zł? 300 zł? Okazuje się, że w pełni działający sprzęt można mieć już za niespełna 150 zł. Recenzję takiej taniej nawigacji samochodowej - modelu Lark FreeBird 43.2 - zamieścił na swoim blogu użytkownik Ave5. Tymczasem januszek w swoim wpisie AutoMapa i piraci. Wojujmy z problemem a nie z ludźmi radzi, jak wyeliminować problem piractwa wśród użytkowników najpopularniejszej aplikacji GPS w Polsce. Język polski trudny być - zdaje sobie z tego doskonale sprawę użytkownik infoR_96 i dokonuje krótkiej analizy poprawności językowej polskich internautów. Polecamy również tekst o webowym komunikatorze Tokonda oraz wpis poświęcony Box Shot 3D, aplikacji do wizualizacji opakowań.

W naszym podsumowaniu nie mogło zabraknąć programowania - użytkownik dominikc napisał krótki poradnik wyjaśniający, jak napisać prostą stronę w Ruby. Jak w phpBB policzyć nieprzeczytane posty? Jeżeli ktoś nie wie, a taka informacja wydaje się być przydatna, powinien zapoznać się z ostatnią publikacją lukasamd. Nie wiesz, dlaczego masz tak mało wolnego miejsca na dysku? Z pomocą przyjdzie ci aplikacja SpaceSniffer, którą szczegółowo opisał użytkownik stream.

Z tematów dotyczących telefonii komórkowej proponujemy świetny tekst o pomysłach na ratowanie BlackBerry oraz wpis djfoxer wyjaśniający jak pod Windows Phone zmienić dźwięk dzwonka SMS. Jest także smutna wiadomość dla fanów WM - firma LG opuszcza obóz promujący mobilny system Microsoftu i nie wypuści już na rynek nowych urządzeń z Windows Phone. Warto także przeczytać kolejny wpis RaveStar, tym razem poświęcony językowi programowania Clojure - autor wyjaśnia w nim, dlaczego Clojure jest jednym z ciekawszych projektów programistycznych, którego nauka nie nastręcza niemal żadnych trudności.

Na koniec polecamy tekst o tracącym już na popularności IRC-u, test małej ładowarki awaryjnej, artykuł o Jagged Alliance 2 oraz wpis Banana poświęcony aktywności naszych blogerów w kwietniu. Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)