Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Wojciech Cybulski
27.05.2012 16:32, aktualizacja: 27.05.2012 16:46

Linux, mobilne systemy operacyjne, szkolenia technologiczne i programowanie - to tylko niektóre z tematów poruszanych przez naszych blogerów. Zapraszamy do przeglądu bloga dobrychprogramów.

Polska jako jedyny kraj na świecie została wybrana przez Microsoft do przeprowadzenia pilotażowego programu Szkoła Nowych Technologii w ramach którego uczniowie i nauczyciele mogli wziąć udział w szkoleniach technologicznych. Jeden z naszych użytkowników - NRN - brał udział w akcji jako trener i opisał na swoim blogu jak realizacja programu wyglądała „od środka”. Przykładów współpracy naszej edukacji z liderami technologii jest więcej - molexor napisał co nieco o BlackBerry Academy, który jest realizowany na Uniwersytecie Śląskim. Jeżeli ktoś interesuje się nowoczesnymi technologiami i lubi od czasu do czasu napisać jakiś program, może sięgnąć po Visual Studio 11 Express - o ograniczeniach nałożonych na tą darmową wersję pakietu przeczytacie w najnowszym wpisie użytkownika zielu84. Oczywiście nie da się zostać technologicznym guru bez szkoleń - użytkownik parasite85 opisał kolejny dzień kursu, który pozwoli mu uzyskać certyfikat Microsoftu.

Czekacie na telefony z Windows Phone 8 i jesteście ciekawi, jakie nowości będzie zawierał względem WP7? Gowain opublikował na swoim blogu szkice, które ilustrują zmiany jakie Microsoft ma zamiar wprowadzić do swojego mobilnego systemu. Windows Phone 8 będzie musiał konkurować z nowym iPhone, którego Apple pokaże prawdopodobnie w czerwcu. Januszek spróbował porównać politykę wypuszczenia przez producentów coraz to nowszych modeli telefonów - kto robi to najlepiej? Warto wspomnieć także o ciekawym narzędziu, które pozwala stworzyć aplikację dla Androida bez pisania linijki kodu - inicjatywa nazywa się andromo i jest dostępna także w bezpłatnej, obarczonej reklamami wersji. Okazuje się, że pomysłowość ludzka nie zna granic - dzięki aplikacji AirDroid możemy zarządzać smartfonem z Androidem w oknie przeglądarki.

Czy Ubuntu 12.04 to dystrybucja idealna? Okazuje się, że sporo można w niej jeszcze poprawić. O tym jak to zrobić, dowiecie się z najnowszego tekstu skandyna. Przypominamy także o kolejnej części przewodnika po instalacji Bridge Linux - w tej części dowiemy się między innymi jak ustawić hasło roota i wstępnie skonfigurować system. Moda na długie cykle w pełni, więc oto przed wami 3 część wpisu o dystrybucji elementaryOS Luna Daily. A jeżeli czekacie na Vivaldi - tablet z Plasma Active - zajrzyjcie do wpisu Lucasa w którym opisuje najważniejsze zagadnienia, jakie towarzyszą temu ciekawemu projektowi.

To nie koniec interesujących wpisów, DjLeo postanowił dokonać ekonomicznej analizy Facebooka - czy firma ta naprawdę jest warta ponad 100 miliardów dolarów? Warto także przeczytać o zapętlonych aktualizacjach w Windows XP - problem pojawił się niedawno, ale są już gotowe rozwiązania na tę przypadłość. Nie każdy wie, że w systemie Windows niezależnie od wersji możemy skorzystać z pliku stronicowania, który zastępuje pamięć RAM, gdy jest jej za mało. Użytkownik guildos sprawdził, czy korzystanie z pliku stronicowania jest opłacalne, gdy RAM-u mamy pod dostatkiem. Kolejny interesujący wpis powiązany z systemami Microsoftu dotyczy serwisu PortableApps.com, który jest swoistą bazą oprogramowania, które możemy łatwo zapisać na pendrive i używać bez instalacji. Jeżeli często korzystacie z serwisu aukcyjnego Allegro, zapoznajcie się z tekstem Banana o aukcyjnych oszustach - ku przestrodze. Kolejną godną napiętnowania praktyką jest oferta systemu płatności Sofort Banking, który wymaga od użytkownika ujawnienie swojego loginu, hasła i kodu jednorazowego - jest to pogwałcenie wszystkich zasad zdrowego rozsądku, gdyż oddajemy komuś dane niezbędne do wyczyszczenia nam konta do zera.

Jeżeli jesteście zmęczeni kolejnymi wpisami o technologii, czas odprężyć się przy grach. W tym temacie polecamy solidny opis strategii Warzone 2100 oraz długą i szczegółową recenzję L.A. Noire. Fanom starszych gier polecamy także opis Jagged Alliance 2 Unfinished Business oraz relację z rozgrywki w Rage.

Na koniec polecamy wywiad z naszym redakcyjnym kolegą Liskiem i ciekawe podanie o pracę autorstwa MaXDemage. A na odprężenie dwa felietony - jeden poświęcony rynkowi komputerów i tabletów, drugi traktujący o komunikacji wśród osób obeznanych z technologią. Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)