Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Wojciech Cybulski
05.08.2012 20:22, aktualizacja: 05.08.2012 20:58

Systemy operacyjne, testy sprzętu i oprogramowania, gry i usługi internetowe - to tylko niektóre z tematów poruszanych przez naszych blogerów. Zapraszamy do przeglądu bloga dobrychprogramów.

Świat zawsze dzielił się na konstruktorów i użytkowników. Także wśród naszych blogerów znajdziemy sporą grupę osób, która stara się stworzyć coś samemu. Warto powołać się choćby na wpis użytkownika revcorey, w którym opisuje on swoje przygody z procesorem ARM. Dużo frajdy może także dać modyfikowanie telefonów, do których producenci nie wydają już aktualizacji systemu. Wystarczy zajrzeć na forum XDA i pobrać nowego Androida dla swojego smartfona - tak jak w przypadku użytkownika Maxim128, który wgrał na LG GT540 Swift Androida 4.0. Jeżeli chcemy jeszcze lepiej dostosować swój telefon do potrzeb, możemy spróbować samodzielnie napisać skrypty, które zautomatyzują różne czynności - przyda nam się do tego aplikacja on(x). Wart uwagi jest także wpis użytkownika Axles pokazujący, jak przy pomocy smartfona włączyć się w geocaching, czyli zabawę polegającą na namierzaniu ukrytych skrzynek przy pomocy GPS. Modyfikacji można poddać także różnego rodzaju elementy oprogramowania - djfoxer zaprezentował, jak w Visual Studio zmienić język na polski i wgrać własny splash screen.

Spora część użytkowników komputerów od czasu do czasu lubi sobie w coś pograć. W większości produkcje dużych firm wykorzystują biblioteki DirectX lub OpenGL - haker146 postanowił wyjaśnić, jakie są między nimi różnice. Popularność systemu Windows sprawia, że przeważająca większość gier jest projektowana z myślą o DirectX - tak jest między innymi w przypadku Dead Island, którego recenzję opublikował na swoim blogu The_Game. Oczywiście świat gier na PC-ty cały czas podlega intensywnym przemianom. W siłę rośnie platforma cyfrowej dystrybucji Steam. Głównie dlatego, że jest piekielnie wygodna - wybierasz grę, płacisz i po chwili ściągasz daną pozycję na swój komputer. Steam stale się rozwija - organizuje wyprzedaże i pracuje nad nową wersją na Linuksa - co ważne, nie tylko na Ubuntu.

Tymczasem w tle trwa walka między Google i Microsoftem. Gigant z Redmond postanowił, że tym razem spróbuje zawalczyć o użytkowników Gmaila. Zaoferował im nową usługę pocztową, tym razem pod szyldem Outlooka - co z tego wyszło w praktyce sprawdzał GuiiHz oraz deepone. Skoro już jesteśmy przy usługach internetowych, polecamy świetną analizę serwisów zakupów grupowych autorstwa Wolfgar. Ciekawie prezentuje się także jeden z wielu klonów Dropboxa - 4Sync - oferujący 15 GB na nasze dane w Sieci. Warto także wspomnieć o nowej akcji RIAA - organizacji udało się wywrzeć na Google presję, by zablokować możliwość zgrywania filmów z YouTube. Jeżeli zaś interesują nas usługi serwerowe VPS, polecamy zapoznać się z najnowszym wpisem użytkownika kokupl.

Wiecie, że jest na świecie grupa zapaleńców, która od blisko 15 lat pracuje nad własną, darmową wersją systemu Windows? Projekt nazywa się ReactOS i docelowo ma pozwolić na uruchamianie wszystkich aplikacji tworzonych z myślą o systemie Microsoftu. ReactOS jest w odróżnieniu od Windowsa bardzo lekki - użytkownik guildos postanowił sprawdzić, czy analogiczne wyłączenie efektów specjalnych Aero w Windows pomoże przyspieszyć działanie wybranych programów. Fanom Linuksa polecamy zaś ostatni wpis z cyklu Bridge Linux: Instalacja, dzięki któremu ostatecznie skonfigurujemy ten system do działania.

Czas na tematy wszelakie :) na początek coś o szpiegowaniu użytkowników w wykonaniu Microsoftu. Nad owym tematem pochyliło się dwóch naszych użytkowników - gruby1974 i an.szop. Kolejne interesujące zagadnienie to maile informujące nas, że w jakimś konkursie wygraliśmy miliony dolarów. Użytkownik Shaki81 nie dał się nabrać i szczegółowo omówił cały proceder. Trzeba pamiętać, że tego typu korespondencja może być potencjalnie niebezpieczna, warto więc wyposażyć się w odpowiednie oprogramowanie antywirusowe takie jak Panda Cloud Antivirus lub ArcaVir Antivirus 2012. Godne polecenia są także felietony - autorstwa Triniti888 poświęcony poszukiwaniu usterki technicznej oraz X.A.N. dotyczący przemyśleń na temat przyszłości. Początkujący programiści mogą zaś zapoznać się z drugą częścią poradnika o programowaniu w Pythonie.

Na koniec polecamy przydatne porównanie tabletów do 500 zł oraz krótki test projektora Optoma. Godne uwagi jest też podsumowanie blogów autorstwa Banana i garść zdjęć z HotZlotu wykonanych przez command-dos. A na poprawę humoru wpis o Kuratas, komercyjnym mechu, który każdy może kupić ;-) Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)