Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Wojciech Cybulski
13.01.2013 20:04, aktualizacja: 13.01.2013 21:38

Komputery Apple w rozbieranej sesji zdjęciowej, przegląd polskich producentów gier, poradniki dla użytkowników Linuksa i modyfikacje smartfona HTC HD2 - to tylko niektóre z tematów poruszanych przez naszych blogerów. Zapraszamy do przeglądu bloga dobrychprogramów.

Kolejny tydzień za nami, czas podsumować dokonania naszych portalowych blogerów. Na dobry początek polecamy zawierający dużą ilość zdjęć tekst opisujący budowę i specyfikację komputera Apple Macintosh LC, który trafił do sprzedaży ponad 20 lat temu. A jak porównywalny sprzęt prezentuje się dziś? Dowiecie się tego z wpisu użytkownika Samurai, który chcąc wykonać kopię zawartości dysku 24-calowego Apple iMaca, zdecydował się rozebrać go na części pierwsze. Nowoczesny sprzęt różni się od tego sprzed lat, oferując szereg przydatnych, choć często niedocenianych funkcji - takich jak choćby moduł WiFi w kamerze cyfrowej Samsung HMX-QF20, dzięki któremu bezprzewodowo przegramy film z karty pamięci na dysk komputera. Plusem dzisiejszych urządzeń jest także to, że niemal wszystko włączając to pralki czy kuchenki ma własne firmware lub system operacyjny, którego podmiana może zapewnić tym sprzętom drugą młodość. Tak jak w przypadku opisywanego przez Chemical Attack smartfona HTC HD2, w którym zmieniono system z Windows Mobile na Androida. A skoro jesteśmy przy telefonach, polecamy kilka wpisów z nimi związanych - panoramix88 opisał na swoim blogu kolejną mobilną przeglądarkę internetową: UC Browser. Ciekawie prezentuje się także publikacja dotycząca mobilnej bankowości elektronicznej - kiedyś korzystanie z banku przez Internet było domeną komputerów, dziś coraz więcej w tym temacie mają do powiedzenia aplikacje dla smartfonów.

Sporo ciekawych rzeczy dzieje się także na rynku systemów dla desktopów - w siłę rośnie Windows 8, na popularności zyskuje także Ubuntu. Jeżeli jesteście ciekawi, jak w tym systemie posłuchać radia FM za pomocą prostego tunera za kilkadziesiąt zł, odsyłamy Was do kolejnego już wpisu Chemical Attack. Jeżeli zaś często gracie na Linuksie w gry i przeszkadza Wam brak możliwości przełączania się między trybem okienkowym i pełnoekranowym, zajrzyjcie koniecznie do poradnika autorstwa 13Van13. Warto zaznaczyć, że biblioteka gier dostępnych na „Pingwiny” dynamicznie rośnie - Tux35 opisał dwa dość standardowe dla tego systemu tytuły. Linux ma tę dodatkową zaletę, że jest całkowicie darmowy, więc składając komputer nie musimy dodatkowo płacić tych kilkuset zł za licencję Windows 8. Likwiduje to także problem piractwa jeżeli chodzi o systemy operacyjne.

Nie wszyscy wiedzą, że Polska jest już liczącym się graczem na światowym rynku gier - firmy takie jak CDP czy Techland skutecznie rywalizują o pieniądze graczy z firmami z Zachodniej Europy i USA. Warto wiedzieć, jakie osiągnięcia mają na swoim koncie rodzime studia - polecamy więc drugą odsłonę cyklu Polscy producenci gier tworzonego przez użytkownika luqass. Jest także ciekawostka z rodzimego rynku prasy - w dobie zaniku czytelnictwa gazet i magazynów swoich sił próbuje nowy tytuł poświęcony tematyce growej. Lag - bo o nim mowa - nie stara się rywalizować z CD-Action i pokrewnymi tytułami, jest to bardziej zbiór felietonów i szerszych tekstów. Na plus nowego tytułu przemawia także kompletny brak reklam.

Na koniec polecamy interesujący wpis o nowym systemie plików ReFS, który znalazł się w Windows Server 2012, wpis poświęcony jakości komercyjnie dostępnych e-booków oraz recenzję kultowych słuchawek Koss Porta PRO. A na deser wywiad z jednym z bardziej aktywnych blogerów na naszym portalu - Pangrysem. Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)