Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Wojciech Cybulski
20.01.2013 22:21, aktualizacja: 20.01.2013 22:37

Niskie temperatury, jak wszystko na tym świecie, mają swoje plusy i minusy. Skoro pogoda nie zachęca do długich spacerów, więcej osób siedzi w domu i... pisze blogi ;-) A co ciekawego napisali nasi blogerzy w mijającym tygodniu? Skupili się w większości na tematach typowo sprzętowych.

Nasz przegląd blogów rozpoczynamy od relacji z modyfikowania biosu karty graficznej RADEON HD 4870 - wykorzystując zawarte tam porady możemy zmodyfikować także własne GPU. Jeżeli zaś skończył się nam właśnie toner w drukarce laserowej, z pomocą przyjdzie nam najnowszy artykuł użytkownika bravo zawierający szereg praktycznych porad związanych z pustym tonerem. Warta uwagi jest także druga część artykułu WiFi w Samsung HMX-QF20, w którym deepone omawia kolejne zalety obecności modułu Wi-Fi w kamerze cyfrowej. Komputerowi majsterkowicze powinni zainteresować się także kolejnym już wpisem o Raspberry Pi - miniaturowym komputerku za 35 dolarów. Oczywistym jest, że urządzenie to warto podłączyć do Internetu. Jeżeli nie chce nam się ciągnąć kabla sieciowego przez cały pokój, możemy skorzystać z domowej sieci elektrycznej, którą wykorzystujemy do dystrybucji Internetu - służą do tego opisane przez bachusa urządzenia powerline. Z pozostałych wpisów o tematyce ściśle sprzętowej polecamy tekst o kompaktach z wymienną optyką oraz ostrzeżenie przed podróbkami nowych słuchawek Apple, czyli EarPods. A sporo już o Apple mowa - macminik postanowił przypomnieć naszym czytelnikom o jednym z najbardziej niezwykłych komputerów z logo nadgryzionego jabłka - 20th Anniversary Macintosh.

Był sprzęt, musi być więc i oprogramowanie. Na początek w tym temacie polecamy przemyślenia Docenta na temat intuicyjności i ergonomii interfejsu Modern obecnego w Windows 8. Nie tylko nowe „Okienka” są często krytykowane. Także konkurencyjne Ubuntu nie ma lekkiego życia. Nie każdy wie przykładowo, jak pod Ubuntu wypełnić deklarację PIT. Wróćmy jednak do Windowsa - system ten praktycznie nie może działać bez antywirusa. McAlexander postanowił sprawdzić, jak na dłuższą metę z wyłapywaniem szkodników poradzi sobie AVG Internet Security. Użytkownicy systemu Windows chcący uruchomić gry i aplikacje pisane z myślą o innych systemach lub wręcz innych urządzeniach, muszą korzystać z emulatorów - praktyczne zestawienie tego typu aplikacji przygotował 13Van13. A jeżeli komuś przyjdzie ochota, by sterować systemem Microsoftu za pomocą głosu? Proszę bardzo, może skorzystać choćby z Spikit. Nie wszyscy wiedzą, że w systemie Windows możemy także wirtualizować aplikacje - służy do tego oprogramowanie pokroju opisywanego przez januszka Evalaze. Dla systemu Windows powstało także wiele darmowych gier sieciowych - jednym z ciekawszych tytułów jest opisywany na naszym blogu Arctic Combat.

Z pozostałych wpisów proponujemy bardzo ciekawy tekst o e-WUŚ, czyli nowej metodzie weryfikacji, czy pacjent szpitala lub przychodni jest ubezpieczony. Początkującym administratorom może przydać się zaś wpis o zarządzaniu usługami IIS z wiersza poleceń w Windows Server. Użytkownikom smartfonów polecamy recenzję kolejnej mobilnej przeglądarki internetowej - Boat Browser. Usatysfakcjonowane będą także osoby lubiące czytać felietony, gdyż tych w tym tygodniu było całe mnóstwo - o udostępnianiu prywatnych danych, Androidzie, specjalistach ds. IT i starzeniu się.

Na koniec polecamy wpis zawierający informacje o przygotowywanej przez nas nowej wersji portalu dobreprogramy, podsumowanie blogów w całym 2012 roku oraz wywiad z... moją skromną osobą ;-) Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)