Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Wojciech Cybulski
24.02.2013 23:54, aktualizacja: 25.02.2013 00:17

Ogrom ciekawych wpisów - tym krótkim stwierdzeniem można podsumować mijający tydzień na naszych blogach. Spróbujmy to jakoś usystematyzować i wybrać teksty godne szczególnej uwagi. Jest bowiem z czego wybierać ;-)

Na dobry początek naszego cotygodniowego podsumowania polecamy subiektywną recenzję pakietu biurowego Office 2013 - najnowsze „biuro” Microsoftu zawiera kilka ciekawych nowości, jednak nie jest pozbawione wad. Idealne pod każdym względem nie jest także oprogramowanie antywirusowe McAfee Total Protection, które opisał na swoim blogu McAlexander. Kto z Was zna TrueCrypt - bardzo dobrą (i co ważne - darmową) aplikację do bezpiecznego szyfrowania danych? Użytkownik GMB opublikował właśnie już drugi wpis poświęcony temu wartościowemu programowi - dowiecie się z niego, jak stworzyć zaszyfrowany kontener, w którym można wygodnie przechowywać ściśle tajne pliki. Osobom korzystającym z Windows 8 proponujemy zaś lekturę ciekawego poradnika poświęconego nowym „Okienkom”. Warto także dowiedzieć się, jak w tym systemie rozwiązano kwestie kontroli rodzicielskiej oraz pokrewnych. Osoby, które dopiero myślą nad migracją do Windows 8 być może przekonają testy pokazujące różnice między wydajnością tego systemu i Windows XP. Jednym czynnikiem odstraszającym od nowego dziecka Microsoftu może być więc tylko cena.

Wpisy o tematyce sprzętowej rozpoczynamy od przestrogi - aktualizowanie oprogramowania w urządzeniach wszelakich (dziś nawet w telewizorach można wgrać update softu...) nie zawsze kończą się tak, jak byśmy tego chcieli. Przekonał się o tym boleśnie użytkownik alan207 - właściciel tunera DVB-T Manty. Skoro o dekoderach i telewizorach mowa - wiecie że TV firmy Samsung można sterować za pomocą smartofna? Djfoxer postanowił sprawdzić, jak ta kwestia wygląda w praktyce na telefonach z Androidem i Windows Phone. A może zamiast telewizora zdecydować się na projektor? Ardziej miał okazję obcować z nowym Epson EB-1776W i okazał się przyzwoitym kawałkiem urządzenia. A co powiecie na wideo-recenzję tableta Samsunga SmartPC S-XE500T1C-2 - jest to miła odmiana od popularnych tekstowych opisów, którym trzeba jednak poświęcić sporo uwagi. Skoro przy tabletach jesteśmy - w ofercie sieci Orange pojawił się właśnie JokeTAB 7.0 - warto poczytać, co potrafi to cudo. Jeżeli zaś właśnie składacie komputer na podstawce LGA 1155, koniecznie zajrzyjcie do wpisu użytkownika cabis, w którym zostały opisane procesory Xeon dla tego gniazda procesorów.

Fanom Linuksa polecamy zaś opis działania Spotify pod Linux Mint oraz subiektywną recenzję ciekawej dystrybucji ElementaryOS. Fani Ubuntu mają zaś powód do radości - ich ukochany system rozwija się w szalonym tempie. Canonical ściągnął już do Ubuntu platformę cyfrowej dystrybucji gier Steam i przymierza się właśnie do wydania swojego systemu w wersji dla telefonów i tabletów. Inicjatywa wydaje się słuszna i jest szeroko komentowana - swoje zdanie o projekcie wyraził m.in. Lucas. Wspomnieliśmy o grach na Linuksa - część z nich jest dostępna w postaci natywnej, pozwalającej na zabawę bez potrzeby korzystania z emulatorów. Jednym z takich tytułów jest opisany przez guildos Team Fortress 2.

Z tematów wszelakich proponujemy opis nietypowego edytora tekstowego, jakim bez wątpienia jest Vim. Jeżeli zaś jesteście posiadaczami nowych smartfonów Nokii z WP8, ucieszy Was na pewno wiadomość o dostępności dużej aktualizacji dla tych telefonów. Mamy także coś dla właścicieli niezwykle popularnego Samsung Galaxy S II - wpis pokazujący, jak wgrać na ten telefon aktualizację Androida 4.1.2. oraz co owa aktualizacja wnosi. A może szukacie nowego telefonu z Androidem? W tym tygodniu na naszych blogach opisany został smartfon Sony Xperia S oraz HTC Desire C. Warto także dowiedzieć się, jak uzyskać dofinansowanie na otwarcie własnej firmy - by móc przykładowo takie telefony sprzedawać ;-)

Zaawansowani użytkownicy na pewno docenią zaś poradnik pisania aplikacji pod WinPCAP, czyli Windows Packet Capture (autor napisał już część 2 owego poradnika) oraz instrukcję tworzenia wirtualnego adaptera Wi-Fi w systemie Windows w celu udostępnienia połączenia sieciowego innym urządzeniom z Wi-Fi. Osoby uczące się programować w C#.NET powinny zaś rzucić okiem na drugą część kursu poświęconego temu językowi, który prowadzi na swoim blogu pat.wasiewicz. Wśród wielu wpisów pojawiło się także coś dla piszących aplikacje w Pascalu. Jeżeli zaś jesteście ciekawi, jak wygląda bezpieczne przechowywanie haseł na serwerze, zapoznajcie się z kolejnym już wpisem Ardzieja. Ten sam autor opisał także jak od środka wygląda proces bezpiecznego logowania. A może coś dla fanów LaTeX? Jaahquubel opublikował na blogu własny poradnik dotyczący przycinania PDF-ów.

Na koniec naszego podsumowania polecamy relację z Playstation Meeting oraz komentarze dotyczące „premiery bez premiery” konsoli PS4. Fanom gier polecamy także zapowiedź nowego Tomb Ridera, który zadebiutuje już 5 marca. Tradycyjnie szczególnie gorąco zachęcamy do przejrzenia kolejnego już wpisu o komputerach Apple - tym razem tekst dotyczy Maca Mini G4. A na poprawę humoru wpis o fenomenie Harlem Shake ;-) Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)