r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Dokumenty Google

Strona główna Android Biuro i firma Pakiety biurowe
Pobierz program w oficjalnym sklepie Google Play
lub zeskanuj:

Dokumenty Google to oficjalna aplikacja stworzona przez firmę Google do tworzenia i edycji różnego rodzaju dokumentów na urządzeniach pracujących pod kontrolą systemu Android. Integruje się ona z kontem i dyskiem Google, w efekcie pozwala na szybki dostęp do ostatnio otwieranych plików. Nie posiada zbyt wielu opcji edycyjnych, jest za to prosta w obsłudze i bardzo szybka.

Galeria programu

Po zainstalowaniu aplikacja integruje się z kontem Google użytkownika – jeżeli ten z takowego nie korzysta, musi je wcześniej skonfigurować w urządzeniu. Główny ekran przedstawia listę ostatnio edytowanych dokumentów. Możliwe jest ich przesyłanie, przenoszenie, a także udostępnianie poprzez wysłanie linku. Użytkownik może je sortować według kilku kryteriów, a także zmienić widok na siatkę. Przyciski funkcyjne umożliwiają szybkie wyszukiwanie dokumentów, otworzenie dysku Google w celu otwarcia już istniejących plików, a także utworzenie nowego pliku. Dostępne opcje edycyjne to wybór czcionki: styl np. akapit czy nagłówki różnego poziomu; krój, a także rozmiar. Ponadto możliwe jest pogrubianie, pochylanie, podkreślanie i przekreślanie tekstu. Użytkownik może również zmieniać kolor tak tekstu jak i tła pod nim, zmieniać wyrównanie (do lewej, prawej, centrowanie i justowanie), dodawać przy pomocy kreatora tabele, listy numerowane i nienumerowane, a także wcięcia.

Dokumenty mogą zawierać komentarze, możliwe jest wymuszenie przechowywania ich na urządzeniu, a także oznaczanie gwiazdką jako ważne. Użytkownik z poziomu aplikacji może sterować kto ma dostęp do danego pliku, udostępniać go innym do edycji, wyświetlania, bądź komentowania. W ramach ustawień aplikacji znajdziemy rozmiar pamięci podręcznej, szyfrowanie, oraz wymuszenie przesyłania tylko za pośrednictwem sieci Wi-Fi. Aplikacja jest udostępniana za darmo, posiada interfejs w języku polskim.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Dokumenty i Arkusze Google na Androidzie w końcu obsługują dodatki

5
OPROGRAMOWANIE 28.07.2016 | Anna Rymsza (Xyrcon)

Od 2014 roku z z Dokumentami i Arkuszami Google w przeglądarce można używać różnych dodatków, rozszerzających możliwość przeglądarkowego pakietu biurowego. Musieliśmy jednak sporo poczekać na pojawienie się dodatków w aplikacjach mobilnych. W nowych wersjach Dokumentów i Arkuszy dla Androida można już korzystać między innymi z DocuSign i Scanbota. Dodatki do aplikacji rozszerzają możliwości narzędzi biurowych, dzięki czemu nie trzeba przenosić dokumentów i arkuszy do innych programów, by wykonać niektóre zadania. W ciągu prawie trzech lat powstał spory zestaw dodatków, z którymi warto się…

Dokumenty Google z funkcją eksportu plików do EPUB

5
OPROGRAMOWANIE 08.03.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

Dokumenty Google właśnie zostały wzbogacone o nową funkcję, którą z całą pewnością entuzjastycznie powitają wszyscy miłośnicy e-booków. Na razie dostępna jest ona tylko w przeglądarkowej wersji pakietu, co powinno ucieszyć użytkowników Chrome OS-a, niewykluczone jednak, że wkrótce nowości zawitają także na urządzenia mobilne. Ostatnio do Dokumentów Google trafiły między innymi nowe szablony, a także całkiem sprawnie działająca funkcja dyktowania treści. Dziś jednak w przeglądarkowej wersji edytora tekstu dostępna jest także możliwość eksportowania edytowanych plików do formatu EPUB,…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.