r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Exposure X2 1.0.0.88

Strona główna Windows Grafika Katalogowanie i obróbka zdjęć
Pobierz program Asystent pobierania włączony zabezpiecz pobieranie

Exposure to jeden z najlepszych programów do stylizacji zdjęć z wykorzystaniem efektów symulujących prawdziwe klisze i niedoskonałości dobrze znanych obiektywów. Ponadto program świetnie sprawdza się przy przetwarzaniu RAW-ów z aparatów cyfrowych, poprawianiu barw zdjęć i podstawowym retuszu. Można też wykorzystać go jako przeglądarkę plików graficznych, z możliwością oznaczania zdjęć, oceniania, filtrowania i przeszukiwania.

Galeria programu

W tym programie można nadać zdjęciom niepowtarzalny charakter i zagrać na emocjach korzystając z efektów imitujących kultowe klisze Kodaka, Ilforda czy Polaroida. W kolekcji znajdziemy ich kilkaset, od bardzo starych czarno-białych, przez taśmy filmowe po dość nowe, zarówno czarno-białe, jak i kolorowe. Nie zabrakło klisz czułych na podczerwień.

Po wybraniu ulubionej kliszy można dostosować różne parametry zdjęcia, jak ekspozycja, oświetlenie, nasycenie barw, kadr czy ostrość. Można także sięgnąć po krzywe, a na koniec wygenerować ziarno, winietę i efekt bokeh. Program uzupełniają tekstury i ramki, które można nałożyć na zdjęcie. Mogą one imitować stary papier, zadrapania lub przeciekające przez nieszczelną kasetę światło. Efekty prezentowane są na żywo, a ustawienia można zapisać do ponownego wykorzystania.

Exposure jest w stanie otworzyć pliki RAW z wielu aparatów fotograficznych, ale nie obsłuży tak szerokiej kolekcji, jak programy przeznaczone do wywoływania RAW-ów.

Program można testować przez 30 dni bez ograniczeń. Efekty zapisywane są w formacie TIFF, który można poddać dalszej obróbce. Wraz z Exposure X2 można testować sprzedawany osobno program Snap Art.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Dementor   30 #1 20.01.2016 14:45

Całkiem fajny program do katalogowania i obróbki zdjęć. Wszechstronność jest jego atutem.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.