r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Faktury Express 6

Strona główna Aktualności

Firma Polpress wydała 6 wersję popularnego programu do fakturowania - Faktury Express.

Faktury Express to prosty w obsłudze ale rozbudowany program do fakturowania. Umożliwia wystawianie wszystkich niezbędnych dokumentów tj. faktur VAT, VAT MP, VAT RR, eksportowych, pro-forma, duplikatów, korekt z możliwością definiowania ich wyglądu. Oprócz polskiej waluty obsługiwane jest także EUR i USD. Program umożliwia prowadzenie rejestru sprzedaży, wystawionych faktur, kontrahentów, towarów a nawet sprzedawców (jedna licencja programu pozwala na wystawianie dokumentów przez kilka firm). W programie zawarto też kilka pomocnych funkcji: moduł kasowy (z opcją wydawania reszty), moduł wydruku przelewów (automatycznie do faktury ale również do ZUS i US), a także obsługę kodów kreskowych towarów. Niedogodnością może być brak obsługi urządzeń fiskalnych.

Od wersji 6 program został oparty na nowej bazie danych - Firebird. Inne nowości to m.in. grupy kontrahentów, towarów, paragony, automatyczne wyliczanie ilości towaru, faktury zaliczkowe, faktury VAT marża, kursy walut z NBP, a także drukowanie kopert.

Wersję testową programu można pobrać w dziale PROGRAMY -> Firma -> Programy do fakturowania

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

0 nowych
  #1 27.06.2007 16:04

"...Od wersji 6 program został oparty na nowej bazie danych - Firebird..." - i bardzo dobrze, bo serwer bazy danych można postawić nie tylko na windows :]

  #2 27.06.2007 17:01

Może ktoś by napisał taki program na Linuxa, nie żadna emulacja Wine czy Qemu ale natywnie napisany na Linux/Unix/BSD. Baza danych może już chodzić na Open Source, to duży krok w dobrą stronę ale klient już niestety musi mieć jakiegoś Windowsa....

  #3 28.06.2007 08:07

@Mortimer_Kadaver
Nikt nie napisze takiego programu pod linuksa bo to nieopłacalne.

  #4 28.06.2007 12:04

Dziadek

Pod Linuksa pisze się 1000000*x rzeczy nieopłacalnych, które de facto opłacają się. To szaleństwo nazywa sie Oprogramowanie Otwarte (Open Source) i robione jest na licencji GPL. Poczekamy a zobaczymy czy nie bedzie tego po Pingwinem. ;)

  #5 28.06.2007 14:23

@no właśnie

Masz absolutną rację. Dodam, że zamiast przerabiać dystrybucję, czy dublować niektóre pakiety, osoby potrafiące biegle pisać w C++ pod Linuxa z interfejsem graficznym, mogłbyby skoncentrować siły na napisanie programu księgowo/kadrowo/płacowo/fakturującego i mającego jeszcze parę różnych zastosowań w firmie. Przede wszystkim z braku takiego oprogramowania prawie wszystkie firmy pracują na Microsofcie. "Janosik" już jest ale nie ma zamienników dla Symfonii, Ferrodo, KF, czy pakietow firmy Insert.

  #6 21.07.2013 12:29

witam, mam problem... prosze o pilna pomoc..
jak znalezc mam w programie wystawioną juz korekte do faktury
?

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.