r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Gboard – Klawiatura Google

Strona główna Android Personalizacja Klawiatury
Pobierz program w oficjalnym sklepie Google Play
lub zeskanuj:

Gboard (dawniej Klawiatura Google) to aplikacja stworzona przez firmę będąca autorem systemu Android z myślą o urządzeniach serii Nexus. Po pewnym czasie została ona udostępniona również innym użytkownikom i obecnie korzystać z niej może niemal każdy. Cechuje się ona niewielkimi wymaganiami, szybkim działaniem, a także rozbudowanymi opcjami konfiguracyjnymi, choć z pozorów wydaje się aplikacją bardzo prostą. Niewątpliwą zaletą jest funkcja pisania gestami tzw. swype.

Galeria programu

Aplikacja udostępnia ekranową klawiaturę QWERTY do wprowadzania treści na tablecie lub smartfonie. Oprócz domyślnego ekranu z literami, zawiera także dodatkowy z cyframi i podstawowymi symbolami, oraz trzeci z jeszcze większa ich liczbą. Obsługuje ona ciągłe pisanie wielkimi literami (po użyciu odpowiedniego przycisku), a także pisanie gestami za pomocą tzw. swype. Klawiatura jest zintegrowana z systemem głosowego wprowadzania tekstu Google, po naciśnięciu odpowiedniego przycisku rejestruje i przetwarza na tekst głos ludzki. W swojej aplikacji producent umieścił także słowniki i system podpowiedzi podczas pisania, który umożliwia szybkie wprowadzenie korekty w błędzie zapisanym słowie, lub szybsze pisanie dzięki przewidywaniu zanim użytkownik skończy wprowadzać całe słowo. W aplikacji znajduje się także wydzielony panel z emotikonami emoji, grafikami i typowymi tekstowymi uśmieszkami.

Wraz ze zmianą nazewnictwa programu na Gboard, producent umieścił w nim istotne nowości, w tym integrację z wyszukiwarką Google. Od teraz wystarczy nacisnąć przycisk z literą "G", aby bezpośrednio z poziomu klawiatury skorzystać z wyszukiwarki internetowej. Dostępne jest także wyszukiwanie w ten sposób konkretnych grafik emoji oraz animacji GIF. Aplikacja obsługuje teraz także uczenie maszynowe, by jeszcze dokładniej przewidywać tekst, w tym także rozpoznawać język i odpowiednio poprawiać słowa, bez konieczności ręcznego przełączania się pomiędzy językami.

Ustawienia klawiatury dostępne są z poziomu głównych ustawień systemowych i oferują szereg opcji: automatyczne zaczynanie zdań wielką literą, wibrowanie i używanie dźwięku przy naciśnięciu, a także wyświetlanie powiększenia używanej litery. Aplikacja może automatycznie blokować i odrzucać wulgaryzmy, pozwala także na dodawanie własnych słów do słowników, a także personalizację na bazie danych zgromadzonych na urządzeniu. Zaawansowane ustawienia pozwalają na dokładne określania opóźnień reakcji, a także włączenie automatycznego proponowania osób z listy kontaktów. Aplikacja jest udostępniana przez firmę Google za darmo.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Gboard dla Androida – nowa klawiatura Google'a już dostępna w Sklepie Play

58
OPROGRAMOWANIE 17.12.2016 | Oskar Ziomek (o.zio)

Prowadząc rozmowę za pomocą SMS-ów lub z wykorzystaniem komunikatorów internetowych, coraz częściej stosujemy emoji oraz animacje GIF. Nierzadko przełączamy się również do wyszukiwarki, na przykład by sprawdzić godziny otwarcia sklepu, o którym właśnie rozmawiamy ze znajomym. Google zauważyło ten trend i kilka miesięcy temu stworzyło klawiaturę Gboard dla systemu iOS, w którą wbudowano zarówno wyszukiwarkę, jak i łatwiejszy dostęp do animacji GIF i emoji. Później część tych pomysłów zdecydowano się wykorzystać przy okazji najnowszej aktualizacji Androida, integrując opcję wyszukiwania…

Gboard 6 to naprawdę wielojęzyczna klawiatura od Google'a

29
OPROGRAMOWANIE 12.12.2016 | Anna Rymsza (Xyrcon)

Kilka miesięcy temu na iPhonea wydana została aplikacja Googlea Gboard, pozwalająca korzystać z bardzo dobrej wirtualnej klawiatury. Użytkownicy Androida w końcu także doczekali się swojej wersji Gboard – aplikacja Klawiatura Google z wydaniem wersji 6 zmieniła nazwę i zyskała sporo ciekawych nowości. Na nowej klawiaturze znalazł się między innymi przycisk ze skrótem do wyszukiwarki. Warto też dodać, że klawiatura Gboard obsługuje wiele języków w sposób niespotykany u konkurencji. W chwili pisania tego artykułu jeszcze nie były dostępne oficjalne informacje na temat nowości, ale aplikacja…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #4 05.05.2016 09:54

@Krzywarp:na pewno opisał taką która nie jest dostępna jeszcze w play ale jak "stoi" w artykule: "Nowa klawiatura działa z Androidami w wersji 5.x i 6.x, już jest w naszej bazie oprogramowania". Tylko gdzie ?! :)

Krzywarp   6 #3 04.05.2016 09:32

@discovery: Może autor w artykule opisał jakąś wersję beta albo RC. W sklepie mam wciąż 4.1.23163.2622203

discovery   2 #2 04.05.2016 01:13

... ale że gdzie jest "już w naszej bazie" bo linki prowadzą do sklepu google a tam jest stara.?

  #1 14.02.2015 12:46

Jak dla mnie jest lepsza od swype, i swiftkey.Prosta, bardzo wygodna, i szybka. Ostatnio próbowałem kilka klawiatur w tym dwie wymienione powyżej, i tylko ta została na stałe.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.