#GlassHackaton — maraton dla twórców aplikacji dla Google Glass 6 lipca w Warszawie

#GlassHackaton — maraton dla twórców aplikacji dla Google Glass 6 lipca w Warszawie

02.07.2013 13:53

6 lipca w Warszawie odbędzie się pierwszy tego rodzaju maraton dla programistów zainteresowanych okularami Google'a w Polsce — #GlassHackaton. Celem spotkania jest grupowe projektowanie, tworzenie i prezentacja aplikacji dla okularów rozszerzających rzeczywistość. Uczestnicy, podzieleni na zespoły, przez 12 godzin będą realizować swój projekt.

#GlassHackaton rozpocznie się 6 lipca o 10:30 w Fantastic Studio przy ul. Tadeusza Borowskiego 2 w Warszawie. Wydarzenie otworzy prezentacja Wojtka Kalicińskiego, który opowie o programowaniu dla Google Glass i wykorzystaniu Mirror API na konkretnym przykładzie. Tworzenie aplikacji odbywać się będzie z wykorzystaniem emulatora Mirror API, ale będzie także możliwość sprawdzenia, jak działa na prawdziwych okularach Google Glass. 4-osobowe grupy będą walczyły o miano najlepszej aplikacji dla swojego dzieła. Zespoły można stworzyć przed wydarzeniem, ale będzie też okazja przyłączenia się do grup już na miejscu. Liczyć się będzie oczywiście pomysł, ale nie obejdzie się bez szybkiego wykonania i dobrej jakości kodu. Organizatorzy zaplanowali zakończenie hackatonu i prezentację wyników na 23:00.

Obraz

Organizatorami wydarzenia są Google Developer Group Warsaw, agencja interaktywna Kalicińscy.com oraz We Like Caps!. Partnerem technologicznym hackatonu jest firma iTraff Technology, która opracowała i rozwija technologię rozpoznawania obrazu. Uczestnicy maratonu dostaną więc konta deweloperskie i będą mieli okazję skorzystać z API Recognize.im w swoich aplikacjach. Na autorów najlepszej aplikacji korzystającej z tej technologii czeka dodatkowa nagroda.

Aby wziąć udział w spotkaniu, wystarczy zarejestrować się wypełniając ten formularz. Portal dobreprogramy.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)