r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

GoNaomi Słownik Imion 1.457

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program Asystent pobierania włączony zabezpiecz pobieranie

GoNaomi Słownik Imion to darmowy słownik imion zawierający aktualnie ponad 850 imion. Dzięki łatwemu wyszukiwaniu można wybrać imię dla swojego dziecka lub znaleźć dla siebie unikalny nick/pseudo.

Galeria programu

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Ryan   15 #6 25.07.2011 09:43

"Trudno sobie wyobrazić rdzennego Niemca, Francuza, Anglika, Hiszpana itp., który nadałby własnemu dziecku polskie-słowiańskie imię."
Być może, ale nie nadają wyłącznie imion niemieckich, francuskich czy angielskich. Piotr, Krzysztof, Jan (w różnych lokalnych wariacjach) są popularne wszędzie, nie tylko w Grecji i Państwie Rzymskim. Twoja hiperpoprawność jest co najmniej niepokojąca.

  #5 24.07.2011 21:02

ELWIRA jest wschodnioarabskim imieniem El-'or, przemieszczającym się wraz z napo-rem arabskiej cywilizacji na wschód ku Maroku i dalej na Półwysep Iberyjski. Arabskie znaczenie tego imienia to: El - 'bóg' i 'or - 'światło', co daje wzniosłe znaczenie 'bóg mi światłem'. W takiej formie dotarło ono na Półw. Iberyjski, gdzie zasiliło dialekt mauretańsko-hiszpański, w którym ewoluowało ku formom: El-mira i Al-mira, co ozna-czało 'dostojną panią, dumną, a nawet księżną'. To imię, bardzo tam rozpowszechnio-ne ze względu na wzniosłą treść, przeniosło się do Hiszpanii wraz ziemiami zdobytymi przez chrześcijan w czasach sławnego Rolanda. Tu je wymawiano trochę inaczej, bardziej z hiszpańska - ,,Elvar, Elvir", choć nadal oznaczało niewiastę wyniosłą i dostoj-ną. Imię o tak bardzo egzotycznym brzmieniu rozświetliło wyobraźnię romantycznych pisarzy zachodniej Europy, podobnie, jak u nas np. - również arabska - Szecherezada. Stąd dotarło do niemieckich osadników w polskich miastach w pruskim zaborze, a z czasem i do zniemczonych Polaków ze stanu mieszczańskiego, którzy to czytywali niemieckojęzyczne romantyczne powieści.

  #4 24.07.2011 18:09

Moje imię to Krzysztof, więc przez polikulturowość rodziców zmuszono mnie bym udawał Greka (Christoph-oros), choć jestem Słowianinem i Polakiem. Nie za bardzo mi się to podoba, choć imienia się w Rzeczypospolitej nie zmienia. Co innego jest w Hiszpanii, gdzie wszyscy goście na chrzcinach dodają maluszkowi swoje imię lub przez siebie lubiane, co pozwala dorastającemu dziecku wybrać sobie jedno z tych imion, ba, również i spośród nazwisk obojga rodziców. Nie byłbym za taką dowolnością, ale w Polsce trzeba nadawać tylko polskie-słowiańskie imiona, bo kto je będzie nadawał, jeśli nie Polacy. Trudno sobie wyobrazić rdzennego Niemca, Francuza, Anglika, Hiszpana itp., który nadałby własnemu dziecku polskie-słowiańskie imię. I to jest prawidłowe. Dlaczego 30 lat wcześniej 80% uczniów w klasach nosiło przepiękne słowiańskie imiona, a dzisiaj jak w klasie znajdzie się jedno, jedniutkie dziecko z pięknym polskim imieniem, to jest bardzo dużo. Wstydźmy się - ponoć jeszcze jesteśmy Polakami, tylko nie widać tego !! Na dodatek, uparcie uczymy się tego dziwacznego i niezmiernie trudnego angielskiego języka, zamiast wziąć się za bardzo łatwe i komunikatywne esperanto, które wymyślił nasz rodak dr Ludwik Zamenhof z Białegostoku, a którym to językiem z powodzeniem rozmawia pół świata.

  #3 10.05.2010 09:47

Bardzo mnie zaciekawilo, dlatego sciagnelam. Mialam juz GoNaomi w swojej kompucie, ale musialam sie przeinstalowac i znilky kochane programy. Dzis piszemy Urszula, Jan Kochanowski - Czarnoleski pisal w trenach Orszulo. Dlaczego? Francuzi w slowie oznaczajacym niedzwiedzia pisza obie litery, a wymawiaja U. Warszawski Wars to tez pierwotnie Vrs - Urs. [Niedzwiady, Ursus, Ursynow]. Widocznie nadano chlopcu imie Niedzwiedzia, acy misie nie byly mu straszne.

  #2 07.11.2008 13:23

Ja mam dziwne imie i niewiem czy nie zmienic Elwira na Ewelina

  #1 28.09.2008 19:47

"Dzięki łatwemu wyszukiwaniu można wybrać imię dla swojego dziecka"
Dobre:)
Później dziecko pyta mamy skąd ma takie imie...a mama odpowiada iż "z dobrych programów":D

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.