Google dzieli się wynikami testów SSL False Start w Chrome

Google dzieli się wynikami testów SSL False Start w Chrome

Redakcja
23.05.2011 13:58

Google podzielił się wynikami testów projektu SSL False Start. Ma on przyśpieszyć wczytywanie stron z wykorzystaniem protokołu SSL w Chrome - nawet o 30%.

SSL umożliwia bezpieczne połączenia z wybranymi stronami internetowymi. Narzut związany z szyfrowaniem przekłada się jednak na nieco wolniejsze ich wczytywanie. Google chce to zmienić, czego dowodem ma być rozpoczęty pół roku temu projekt SSL False Start w ramach przeglądarki Chrome. Teraz twórcy projektu poinformowali o wynikach jego testów - SSL False Start pojawił się bowiem w Chrome już w wersji 9. Okazuje się, że udało się uzyskać świetne rezultaty. Wczytywanie stron WWW z wykorzystaniem protokołu SSL zostało przyśpieszone nawet o 30%.

Największym problemem podczas wdrażania SSL False Start była jak dotąd wsteczna kompatybilność. Twórcy projektu nie byli do końca pewni, czy ich rozwiązanie będzie dostępne dla wszystkich witryn internetowych korzystających z protokołu SSL. Aby mieć pewność, zbadano wszystkie zgromadzone w indeksie Google witryny posiadające prefiks "https" w adresie. Jak czytamy w wynikach, False Start pomyślnie obsługuje 94,6% spośród tych witryn. 5% stron po prostu nie istniało już w chwili przeprowadzania testu lub nie odpowiadały one nawet przy użyciu tradycyjnej metody połączenia. Jedynie 0,4% testowanych witryn miało problemy z obsługą technologii False Start, głównie ze względu na niezgodność certyfikatów pochodzących od nielicznej grupy wystawców. Google skontaktował się z nimi i trwają prace nad rozwiązaniem problemu, a w międzyczasie dla nieobsługiwanych witryn skonfigurowano białą listę tak, by SSL False Start nie był tam używany.

Pozostaje mieć nadzieję, że producenci innych przeglądarek również zainteresują się technologią SSL False Start. Firefox na przykład ma już stworzony podobny mechanizm, ale jest on domyślnie wyłączony właśnie z uwagi na niepewność wokół kompatybilności witryn. Być może zadowalające wyniki Google i opublikowana przez nich lista niedziałających stron będzie zachętą, by ten stan rzeczy szybko zmienić.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)