Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Drugi rok w społeczności blogowej portalu dobreprogramy

Jak ten czas szybko leci: jeszcze nie tak dawno opublikowany został pierwszy wpis na tym blogu. Nosił on nazwę Windows 8 czyli nie taki diabeł sztraszny jak go malują, a opublikowany został 13 listopada 2012 roku. Rok poleciał jak z bicza strzelił i dnia - również 13.11, ale roku 2013 pojawiło się pierwsze podsumowanie roku działalności na blogu. Kolejny rok przeleciał i oto jesteśmy w tym wyjątkowym dniu - 13 listopad 2014 rok, czyli drugie rocznica rozpoczęcia mojej aktywności na portalu. Warto zatem krótko podsumować ten okres i podziękować Wam za to tak aktywnie braliście udział w życiu tego bloga na przykład za pomocą systemu komentarzy!

A oto lista wpisów opublikowanych na przełomie 2013/2014 roku!

I to by było na tyle. Niestety ale z powodów osobistych liczba wszystkich wpisów spadła - w zeszłym roku wynosiła ona 32, natomiast w tym jest to tylko 12. Jednak w następnym okresie blogowym postaram się nadrobić te zaległości i publikować wpisy częściej.

Czas teraz na kilka danych statystycznych.

Ilość komentarzy

Na pierwszy ogień sprawdzimy ilość komentarzy pod poszczególnymi publikacjami.

Wpisy na stronie głównej

Jak widać jest on mocno zróżnicowany, i w większości przypadków widać "tajemnicze" powiązanie z obecnością wpisu na stronie głównej a ilością komentarzy :)
A skoro mowa o stronie głównej - dokładnie 50% (czyli 6) publikacji trafiło na stronę główną. Widać tutaj znaczną poprawę w porównaniu z okresem 2012/2013, gdzie parametr ten wynosił tylko 18.75% (można zatem wywnioskować że w tym roku postawiłem na jakość, a nie na ilość), natomiast w kolejnym okresie zamierzam osiągnąć wynik powyżej 60%.

Tematyka wpisów

Do kategorii inne został zaliczony wpis Historyjka... nie do końca informatyczna.

Do zobaczenia... lecz nie za rok a w następnym wpisie! :)

 

inne

Komentarze

0 nowych
kaisuj   11 #1 13.11.2014 18:21

Przede wszystkim gratuluję tak długiej kariery blogowicza! Liczy się nie tylko ilość wpisów, ale przede wszystkim ich jakość oraz sama wytrwałość i samozaparcie by kontynuować dzieło. Ja po każdym wpisie zastanawiam się czy to przypadkiem nie był ostatni. Zwłaszcza, gdy w komentarzach wszyscy wytykają, że to nie tak napisane, że to zostało pominięte i tego brakowało. Wtedy przychodzą takie chwile, że człowiek sobie mówi "po co pisać, skoro ludziom się nie podoba". A później przychodzi do głowy pomysł na nowy wpis i wbrew wszystkiemu piszemy dalej. Dlatego gratuluję tej wytrwałości i życzę kolejnych dwóch lat i stałego miejsca na stronie głównej:)
P.S. Do 3 wpisu brakuje linka.

Autor edytował komentarz.
Kleryk_LDZ   8 #2 13.11.2014 18:53

@kaisuj: "Zwłaszcza, gdy w komentarzach wszyscy wytykają, że to nie tak..."
"P.S. Do 3 wpisu brakuje linka."
Wybacz, padłem, powstałem :)

@alan207: Gratuluje działalności na blogu, wytrwania i samozaparcia. Życzę również wytrwałości w pisaniu i aby dobra wena nie minęła.

bravo   17 #3 13.11.2014 19:07

@kaisuj: Ludzie zawsze będą krytykować i pisać że coś jest nie tak. Zazwyczaj więcej ludzi pisze co im nie pasuje, niż to że im się podobało - tak to jest. Ale jak już ktoś pochwali, choćby jedna osoba, to już warto było włożyć swoją pracę w tekst.

@alan207: Gratulacje dorobku blogowego i czekamy na więcej dobrego blogowania!

Szeryfuniu   11 #4 13.11.2014 22:56

Też bym chciał, tak kiedyś napisać... :-)
Podsumowanie fajne, pisz wiecej, miło się czyta.

Pangrys WSPÓŁPRACOWNIK  19 #5 14.11.2014 07:28

@kaisuj: Jeśli krytykują słusznie to udowodnij w kolejnym wpisie, że nie maja się już do czego przyczepić :)
Piszesz dobrze i ciekawie.

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #6 14.11.2014 08:17

Moja teoria jest następująca. Ludzie czytają, ale nie komentują. Wiele osób podnieca wytykanie wyłącznie błędów — co samo w sobie (pomijając intencje), nie jest złe, zakładając, że robi się to w sposób uprzejmy. Niektórzy czują się jak zdobywcy najwyższego szczytu na świecie, jeżeli tylko mogą się do czegoś przywalić. Najbardziej irytuje mnie, że ktoś to robi w sposób nieuprzejmy, jak również odnosi się wyłącznie do błędów, nie odnosząc się do wpisu.

Poniżej tego gdzie tworzę ten komentarz jest taka regułka:
"Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk."

— jasne, nikt się do tego nie stosuje i nikt tego nie egzekwuje. Dlatego do hejtu trzeba przywyknąć i pisać dla tych osób, które to doceniają. Inaczej się nie da.

IT-Fun   6 #7 15.11.2014 21:08

Dziękuje wszystkim za docenienie mojej pracy!

@kaisuj Fakt, niektóre opinie mogą demotywować, jednak zależy to głównie od człowieka, bo mnie negatywne opinie (o ile nie są jakoś dobrze uargumentowane, są napisane z nienawiści itp...) po prostu nie interesują. Psy szczekają, karawana jedzie dalej ;)

bravo, Szeryfuniu, Kleryk_LDZ Oczywiście będę starał się sukcesywnie publikować nowe artykuły i mam nadzieję że spotkamy się za rok, w kolejnym podsumowaniu bloga!

DjLeo Hejterów na pewno nie damy rady "zgasić" taką regułką. A problem jak najbardziej istnieje, gdyż przez internetowych trolli/hejterów/innego syfu tracimy blogerów, tak jak stwierdził to kaisuj. Być może naprawdę ostra moderacja komentarzy?

kaisuj   11 #8 16.11.2014 10:04

@alan207: Mnie najbardziej irytują osoby, które piszą, że popełniłem jakiś błąd merytoryczny, którego ja nie widzę albo nie rozumiem, a jak proszę te osoby o rozwinięcie myśli, uzasadnienie lub wytłumaczenie mi co jest nie tak, to nie uzyskuje żadnej odpowiedzi, albo stwierdzenie typu: "nic nie wiesz, musisz się douczyć". Skoro ktoś nie ma zamiaru niczego napisać w danym temacie, to niech nie zaczyna pisać w ogóle. Moim zdaniem wartościowy wpis jest świetnym punktem wyjścia do dyskusji, a w ramach dyskusji do wyjaśnienia pewnych spornych kwestii. Sam chętnie uzupełnię swoje braki w wiedzy, o ile osoba krytykująca napisze coś konkretnego a nie zwykłe złe, ble i do niczego.

command-dos   18 #9 17.11.2014 17:34

aż z ciekawości popatrzyłem wstecz na swoją działalność blogerską tutaj - nigdy nad tym się nie zastanawiałem, ile lat to już strzeliło ;) jest coś według mnie ciekawego, możliwie przydatnego dla innych, to opisuję...