r   e   k   l   a   m   a

Imagine Cup 2007: inPUT jedzie do Seulu

Strona główna Aktualności

Drużyna inPUT z Politechniki Poznańskiej będzie reprezentować nasz kraj w najważniejszej kategorii konkursu programistyczno-technologicznego Imagine Cup 2007, podczas ogólnoświatowego finału, który odbędzie się w Seulu, w Korei.

W dniu dzisiejszym, w siedzibie polskiego oddziału Microsoft, rozstrzygnięty został krajowy finał konkursu Imagine Cup w kategorii Projektowanie Oprogramowania. Zadaniem finalistów było zaprojektowanie i przygotowanie oprogramowania związanego z szeroko pojętą edukacją. Do ostatecznej rywalizacji zakwalifikowało się pięć zespołów, reprezentujących czołowe polskie uczelnie wyższe. Zwycięzcą rywalizacji została drużyna inPUT z Politechniki Poznańskiej w składzie: Michał Tartanus, Marek Wronowski, Szymon Wybrański i Michał Zygmunt. Zaprezentowali oni rozwiązanie o nazwie onespace, służące do współdzielenia aplikacji i plików, umożliwiając przez to sprawną współpracę zespołową.

Studenci z Politechniki Poznańskiej pokonali niemal 50 zespołów, które zgłosiły się do tegorocznej rywalizacji w kategorii Projektowanie Oprogramowania. Drużyna będzie reprezentować Polskę podczas międzynarodowego finału Imagine Cup 2007, który w tym roku odbędzie się w Seulu, w Korei. Bardzo cieszymy się z dzisiejszego zwycięstwa i z tego, że będziemy mogli zaprezentować Polskę podczas finałów w Korei. Dzisiejszy sukces jest dla nas tym większy, że był to nasz drugi występ w krajowym finale Imagine Cup w kategorii Projektowanie Oprogramowania - w ubiegłym roku zajęliśmy drugie miejsce. Decyzję o ponownym starcie podjęliśmy niemal od razu po krajowych finałach edycji 2006 - powiedział Szymon Wybrański, kapitan zwycięskiego zespołu.

Drugie miejsce wywalczył zespół SP@PUT również z Politechniki Poznańskiej w składzie: Łukasz Kirchner, Piotr Sikora, Dariusz Walczak, Marcin Wrzos, przedstawiając aplikację SmartEducation ułatwiającą naukę oraz efektywne testowanie przyswojonej wiedzy. Trzecie miejsce na podium zajęła drużyna Blurred Vision z Wyższej Szkoły Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu w składzie: Michał Banaś, Franciszek Motyka, Bartosz Pędziwiatr, Paweł Wasilewski z aplikacją .NET Fantasy pozwalającą użytkownikowi zdobyć umiejętności w zakresie programowania, przy jednoczesnej zabawie.

Organizowany przez firmę Microsoft, Imagine Cup jest największym międzynarodowym konkursem technologicznym dla studentów. W tym roku jest organizowany już po raz piąty. W zeszłorocznej edycji konkursu wzięło udział około 100 tysięcy uczestników z ponad 170 państw, w tym 1084 studentów z Polski. Uczestnicy rywalizują ze sobą w 6 kategoriach: Projektowanie Oprogramowania, Algorytm, Film krótkometrażowy, Technologie informatyczne, "Projekt Hoshimi" oraz Projekt interfejsu. Uczestnicy każdej z tych kategorii wykorzystują technologię do rozwiązania stawianego przez organizatorów problemu. W tym roku motywem przewodnim konkursu jest technologia, która ułatwia edukację każdemu z nas. Łączna suma nagród w konkursie to prawie 170 tys. USD. Na finalistów (także krajowych edycji) czekają oprócz tego sława i oferty pracy w największych firmach z branży.

Warto przypomnieć, że polscy studenci odnoszą w Imagine Cup niemałe sukcesy. W ubiegłorocznej edycji konkursu dwóch studentów Uniwersytetu Warszawskiego oraz student Politechniki Poznańskiej zdeklasowali rywali w kategorii Algorytm, zajmując kolejno wszystkie trzy miejsca na podium. Drużyna, w której skład weszli studenci z Politechniki Poznańskiej i Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego zajęli natomiast drugie miejsce w kategorii Film Krótkometrażowy. Z kolei dwa lata temu Polacy zajęli pierwsze i trzecie w kategorii Visual Gaming (aktualnie pod nazwą "Projekt Hoshimi").