Internet Rzeczy? Acer stawia na człowieka i chce Internetu Istnień #Computex

Internet Rzeczy? Acer stawia na człowieka i chce Internetu Istnień #Computex

Internet Rzeczy? Acer stawia na człowieka i chce Internetu Istnień #Computex
30.05.2016 15:27, aktualizacja: 30.05.2016 22:49

Oprócz sprzętowych nowości, takich jak smartfony i laptopy, na trwającej imprezie Computex Acer zaprezentował także swoje osiągnięcia w kwestii Internetu Rzeczy. A raczej jego zrewidowanej wersji, która istotnie odbiega od pierwotnych założeń IoT. Mowa o Internet of Beings, który można przetłumaczyć jako Internet Istnień.

Wciąż daleko nam do powszechnych, na przykład domowych, implementacji Internetu Rzeczy, a czołowi producenci już spoglądają dalej. Według opracowanej przez Acera strategii, najważniejsze w przyszłości ma być przeniesienie uwagi ze skomunikowanych niezależnie od użytkownika urządzeń na usytuowanie człowieka w centrum układu.

Według Acera ewolucja Internetu Rzeczy w Internet Istnień jest naturalna i nieunikniona w miarę rozwoju tego pierwszego. W praktyce oznacza to, że poziom skuteczności infrastruktury i zaspokajanie potrzeb dotyczących urządzeń ma w końcu pozwolić na skupienie się na potrzebach użytkowników. Choć może to brzmieć sensownie, to jednak trudno nie oprzeć się wrażeniu, że Internet Istnień ma dla Acera przede wszystkim wartość marketingową.

Omówione podczas wystąpienia przykłady nie zarysowują bowiem szczególnie jaskrawych różnic pomiędzy IoT i IoB. Zaprezentowano na przykład moduł komunikacyjny, który podłączyć będzie można do kompatybilnych komputerów pokładowych. w samochodach Ma to przynieś korzyści między innymi w spedycji i zapewnić, dzięki zainstalowaniu w module karcie SIM, możliwość przesyłania do samochodów we flocie danych Over-The-Air.

abMax01, bo taką nazwę będzie nosił moduł, ma nie tylko umożliwiać komunikację urządzeń, czego beneficjentami będą sami kierowcy, ale także pozwalać na śledzenie samych przejazdów, co z kolei może przydać się logistykom. Wszystko to oczywiście z wykorzystaniem współdzielenia danych dostępnych w chmurze. Jak dotąd zatem Internet Istnień to głównie hasło, czy zapowiedź, jednak może stanowić otuchę dla osób, których perspektywa tysięcy skomunikowanych niezależnie od człowieka czujników sprawia, że martwią się o przyszłość swojego gatunku ;-)

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)