Internet Rzeczy się rozpędza: ARM przejęte przez japoński SoftBank

Internet Rzeczy się rozpędza: ARM przejęte przez japoński SoftBank

Internet Rzeczy się rozpędza: ARM przejęte przez japoński SoftBank
18.07.2016 12:25, aktualizacja: 19.07.2016 12:17

ARM Ltd. to firma, która bez wątpienia zmieniła oblicze branżę IT, a dowodem na świetlaną przyszłość architektury ARM może być ogłoszona pod koniec kwietnia rezygnacja Intela z produkcji opartych na x86 układów z rodziny Broxton i SoFIA. Dziś rozwój ARM Ltd. wchodzi w kolejny etap: firma została zakupiona przez japoński SoftBank za 32 mld dolarów.

Nie można mieć większych wątpliwości, że na dziś, nie tylko w przypadku różnej klasy urządzeń mobilnych, ale także na układach wbudowanych, procesory ARM w zasadzie nie mają konkurencji, i nie zapowiada się, aby w tej kwestii coś się w najbliższym czasie zmieniło. Warto tutaj zaznaczyć, że ARM Ltd. przyjęło nieoczywistą formę spieniężania swojego dorobku – sprzedaje bowiem jedynie licencje na produkcję procesorów firmom trzecim, które produkują układy we własny zakresie.

Co zatem oznacza dla ARM Ltd. przejęcie przez japoński SoftBank? Korporacja ta plasuje się na 69. miejscu w rankingu Forbes Global 2000, na której znajduje się 2000 największych spółek publicznych sklasyfikowanych pod względem sprzedaży, przychodów, zasobów i wartości rynkowej. Wyjaśnień dostarczają słowa Masayoshi Sona, szefa SoftBanku:

ARM doskonale wpasowuje się w strategię grupy SoftBank, która ma na celu inwestycje pozwalające wykorzystać bardzo szerokie możliwości oferowane przez Internet Rzeczy.

Lwia część działalności SoftBanku skupia się przede wszystkim telekomunikacji, ale także centrach danych, co rzeczywiście stanowi podstawę do realizowania przedsięwzięć z zakresu Internetu Rzeczy. Zakładając, że SoftBank dysponuje już zatem odpowiednio dużymi centrami danych i ustandaryzowanymi protokołami komunikacyjnymi, ostatnim brakującym elementem układanki wydają się zatem urządzenia IoT. Przejęcie ARM Ltd. jest zapewne jednym z najlepszych możliwych kroków, jakie można było podjąć, w celu rozpoczęcia ich produkcji na dużą skalę.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)