JDD Road Show - rozgrzewka przed Java Developers' Day

10.07.2009 14:45, Autor: Wojciech Kowasz (Docent), Kategoria: News
NewsImage

Pod koniec lipca w dwóch miastach Polski odbędzie się bezpłatne semiarium JDD Road Show stanowiące wstęp do październikowej konferencji Java Developers' Day 2009.

23 lipca w Krakowie, a 24 lipca w Warszawie zaproszeni goście opowiadać będą o zagadnieniach, które powinny zainteresować programistów Java. Prezentacja Adriana Cole'a dotyczyć będzie możliwości połączenia z poziomu programów do cloud storage. Manik Surtani zaprezentuje z kolei Ininispan, platformę typu data grid cechującą się wysoką skalowalnością i dostępnością.

Udział w semiariach jest bezpłatny, wstęp otwarty jest dla wszystkich zainteresowanych. Konkretne miejsce spotkania zostanie wkrótce ogłoszone na stronie głównej konferencji Java Developers' Day 2009. Organizatorzy nie wykluczają organizacji seminarium JDD Road Show w kolejnych miastach.

r   e   k   l   a   m   a

Komentarze (8)  

Avatar
kwidzius (niezalogowany) | 10.07.2009 15:49#1

Mam prośbę do redakcji ‘dobre programy’. Od jakiegoś czasu często na lamach waszej strony pojawiają się artykuły na temat Javy. Czy zapomnieliście o C++. Ja od jakiegoś czasu programuje w tym języku i z chęcią poczytałbym ciekawy rzeczy na temat C++

Avatar
ANDUS (niezalogowany) | 10.07.2009 16:23#2

Popieram kolegę w sprawie C++. Jakby jakaś zapora nastąpiła :)

Avatar
kwidzius (niezalogowany) | 10.07.2009 16:58#3

wiele ludzi narzeka na Microsoft a na forach niema tematow poza .NET, VB, itp. a ja chce informacji o c++ i Bjarne Stroustrup

Avatar
GL1zdA (niezalogowany) | 11.07.2009 10:47#4

Bo nic się ciekawego w świecie C++ nie dzieje... (Poza grami). 99% poważnych zastosowań to .net i Java.

Avatar
kwidzius (niezalogowany) | 11.07.2009 15:55#5

'GL1zdA'
Bez jaj :)))))))))))))))).
wiekszosc oprogramowania na rynku miedzynarodowym jest pisana w c++ lub c. reszta to tylko dodatki. nawet MS OS jest pisany w tym jezyku.

Avatar
ZX (niezalogowany) | 12.07.2009 11:29#6

@GL1zdA
@kwidzius

Według mnie nie wynika to z tego że w c++ nic się nie dzieje. Moim zdaniem wynika to z tego że Java jest otwarta, więc do rozwoju tej platformy potrzebna jest społeczność która jej będzie używać i rozwijać.

Druga sprawa że wiele firm dzięki niej osiągnęło sukces. I może też dlatego tak zależy im na rozwoju Javy.

Avatar
Grendel (niezalogowany) | 13.07.2009 9:57#7

@kwidzius
"wiekszosc oprogramowania na rynku miedzynarodowym jest pisana w c++ lub c"

Bzdura. Większość jest napisana w Javie, a dopiero potem w C i następnie C++ ;). http://www.tiobe.com/index.php/content/paperinfo/tpci/index.html

Avatar
kwidzius (niezalogowany) | 14.07.2009 15:22#8

java byla wprowadzona w swiat IT z mysla o programach ktore moga pracowac w calkowicie odmiennych systemach. natomiast jako jezyk calkowicie wywodzi sie z c i c++. te ostatnie nie maja oparcia w ogromnych firmach ktore moglyby finansowac ich rozwoj. pomimo jednak ze od wielu lat niewiele sie zmienil, jego popularnosc swiadczy o jakosci i szybkosci.

Dodaj komentarz

Zasady publikowania komentarzy
Autor
Treść
 
Polecamy
Recenzja nowego iPada

Rewolucja czy stagnacja?
Huawei E583C

Test przenośnego routera 3G
Top programy
  •  
Top programy ostatnie 7 dni
  •  
Top programy ostatnie 30 dni
  •  
Skanery antywirusowe
skaner av