r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Jak zalegalizować piracki Windows?

Strona główna Aktualności

Chcesz zalegalizować system operacyjny w swojej firmie lub w domu? Nie wiesz jak się za to zabrać? Są różne metody. Pierwszą, najbardziej oczywistą jest zakup wersji pudełkowej w sklepie, jest to jednak najkosztowniejsze z rozwiązań. Dotychczas najpopularniejszym sposobem był zakup tzw. wersji OEM. Jest jednak jeszcze jeden, szczególnie wygodny sposób - zestawy legalizacyjne Windows XP, tzw. Genuine Kit. Warto przekonać się jakie są wady i zalety legalizacji poprzez wersje OEM oraz zestawy legalizacyjne.

Wersje OEM


Najbardziej powszechnym (choć jak się okazuje nie najbardziej korzystnym) w chwili obecnej sposobem na zalegalizowanie posiadanego pirackiego systemu Windows jest zakup takiego systemu w wersji OEM.

Wersje OEM systemów Windows były początkowo przeznaczone do sprzedaży wyłącznie z nowymi komputerami, później Microsoft dopuszczał możliwość ich zakupu także z niektórymi podzespołami (tzw. nieperyferyjnym składnikiem sprzętu komputerowego, w praktyce oznaczało to nawet myszkę). We wrześniu 2005 r. korporacja zmieniła zasady licencjonowania OEM. Początkowo z treści nowej licencji jednoznacznie wynikało, że od tego momentu systemy w wersjach OEM będzie można znów zakupić wyłącznie z nowymi komputerami. Jednocześnie pojawiły się informacje, że w "wyjątkowych sytuacjach" klient będzie mógł nabyć samo oprogramowanie w wersji OEM. Dopiero po późniejszych interpretacjach Microsoftu okazało się, że te "wyjątkowe" przypadki są w naszych warunkach całkiem powszechne i dotyczą sytuacji w których samodzielnie montujemy swój komputer (a w praktyce nawet gdy kupujemy oprogramowanie OEM do komputera już zmontowanego).

Reasumując, w chwili obecnej możliwe jest już nabycie systemów Windows (a także oprogramowania Office) w wersjach OEM całkowicie niezależnie od sprzętu. Produkty w wersjach OEM są dużo tańsze od ich pudełkowych odpowiedników. W chwili powstawania tego artykułu cena Windows XP Home Edition OEM oscyluje w granicach ok. 280 zł netto (ok. 342 zł brutto), Windows XP Media Center Edition OEM ok. 340 zł netto (ok. 419 zł brutto), a Windows XP Professional OEM ok. 445 zł netto (ok. 543 zł brutto).

Niższy koszt oznacza jednak ograniczenia. Pomijając takie drobiazgi jak brak kolorowego pudełka i szczegółowej instrukcji, system w wersji OEM jest na stałe przywiązywany do komputera na którym został zainstalowany za pomocą procesu tzw. aktywacji. W takim komputerze możemy dowolnie wymieniać podzespoły za wyjątkiem płyty głównej, którą Microsoft uważa za najważniejszy element komputera, a jej wymianę za tak naprawdę... wymianę komputera (licencja OEM nie pozwala na przenoszenie oprogramowania na inne komputery). Tyle mówi teoria - z dotychczasowej praktyki wynika jednak, że ponowna aktywacja systemu w wersji OEM po wymianie płyty głównej jest w wielu przypadkach możliwa - m.in. jeżeli płyta była wymieniana w ramach gwarancji.

Należy jednocześnie zaznaczyć, że w świetle interpretacji Microsoft, kupując oprogramowanie OEM bez sprzętu stajemy się producentem komputera i nie przysługuje nam jakiekolwiek wsparcie techniczne ze strony sprzedawcy ani też Microsoft (poza naturalnie poprawkami do systemu, Service Pack'ami itp.). Jest to więc kolejne ograniczenie.

Warto dodać, że sprzedawane obecnie systemy Windows XP w wersjach OEM, objęte są programem Express Upgrade w ramach, którego za darmo lub za niewielką dopłatą (plus koszty wysyłki) można otrzymać system Windows Vista po jego premierze.

Wersje OEM oprogramowania Microsoft można zakupić w olbrzymiej większości sklepów komputerowych, m.in. we współpracującej z vortalem sieci Vobis

Zestaw legalizacyjny


Z chwilą pisania tego artykułu Microsoft wprowadza do sprzedaży w Polsce całkiem nowy produkt - zestawy legalizacyjne (tzw. Genuine Kit) Windows XP. Jeżeli można legalizować systemy kupując wersje OEM to w takim razie po co Microsoft wprowadza dodatkowo zestawy legalizacyjne?

Odpowiedź na to jest prosta. W odróżnieniu od wersji OEM zestaw legalizacyjny Windows XP nie wymaga reinstalacji systemu. Inaczej mówiąc jeżeli posiadamy piracki system to możemy praktycznie kilkoma kliknięciami myszy zalegalizować posiadaną kopię. Jest to szczególnie istotne w przypadku firm gdzie reinstalacja systemu - i co za tym idzie innego zainstalowanego oprogramowania - na większej liczbie komputerów byłaby bardzo pracochłonna. Z tego właśnie względu oferta ta kierowana jest przede wszystkim do firm.

W skład zestawu legalizacyjnego wchodzi (podobnie jak w przypadku "normalnego" oprogramowania) pudełko z nośnikiem, certyfikat autentyczności (tzw. COA), a także licencja użytkownika. Dzięki temu możemy nie tylko zalegalizować piracki system ale także w razie potrzeby zainstalować go całkowicie od nowa. Do legalizacji pirackiej kopii systemu będzie niezbędne uruchomienie Narzędzia aktualizacji klucza produktu w systemie Windows. Narzędzie to przeprowadzi w kilku prostych krokach konwersję i przekształci piracką kopię systemu Windows XP w oryginalną (wymagane będzie podanie nowego klucza z certyfikatu COA).

Oprócz braku wymogu reinstalacji systemu, zestaw legalizacyjny Windows XP różni się ponadto od Windows XP w wersji OEM wsparciem technicznym. W odróżnieniu od wersji OEM, Microsoft oferuje tu ze swojej strony wsparcie techniczne takie samo jak przy pudełkowych edycjach systemu (możliwość skorzystania z pomocy przy instalacji systemu oraz jego podstawowej konfiguracji po uruchomieniu). Tak jak już pisaliśmy wcześniej, przy wersjach OEM wsparcie to świadczone jest przez producenta komputera z którym system w wersji OEM został kupiony albo też wsparcia praktycznie nie ma jeżeli kupiliśmy samo oprogramowanie w wersji OEM bez sprzętu.

Z drugiej jednak strony zestaw legalizacyjny jest przywiązywany do komputera na którym wcześniej zainstalowany był piracki Windows - dokładnie tak samo jak w przypadku wersji OEM.

Interesująco przedstawiają się ceny zestawów legalizacyjnych. W przypadku Windows XP Home Edition jest to równowartość około 357 zł brutto, zaś w przypadku Windows XP Professional około 537 zł brutto. Podane ceny dotyczą zamówień online realizowanych bezpośrednio z pirackiego systemu - należy kliknąć w "dymek" z informacją Ta kopia systemu Windows nie oryginalna. Warto zaznaczyć, że transakcje te realizowane są przez irlandzki, a nie lokalny oddział Microsoft, co powoduje kilka ograniczeń. Dopuszczalne są jedynie płatności kartą kredytową lub przelewem (w tym drugim przypadku całkowity koszt zwiększy się jeszcze nawet o kilkadziesiąt złotych za przelew zagraniczny). Ponadto firmy, które będą chciały otrzymać fakturę VAT, podobnie jak w przypadku innych transakcji wewnątrzunijnych będą musiały podać europejski numer identyfikacji podatkowej. Po opłaceniu zamówienia, przesyłka z zestawem legalizacyjnym dotrze do nas w przeciągu 2-4 tygodni.

Z myślą o klientach, którzy chciałby zakupić zestawy legalizacyjne szybciej i wygodniej, a także dla tych, którzy nie chcieliby podawać swoich danych bezpośrednio w Microsoft ;-), przygotowano możliwość nabycia tych produktów poprzez tradycyjne sklepy komputerowe. W tym przypadku dostępne są jednak wyłącznie zestawy legalizacyjne dla Windows XP Professional. Ta opcja jest co prawda wygodniejsza (szczególnie przy zakupie wielu zestawów na raz) ale z kolei trochę droższa - sugerowana cena takiego zestawu to 532 zł netto (649 zł brutto). Z myślą o firmach, w sprzedaży dostępne będą także zestawy legalizacyjne w postaci "dziesięciopaków" - zawierających jeden nośnik i dziesięć certyfikatów autentyczności.

Warto na koniec zaznaczyć, że w przeciwieństwie do wersji OEM, zestawy legalizacyjne nie są objęte programem Express Upgrade w ramach, którego jedynie za koszty wysyłki otrzymać można system Windows Vista.

Ostateczna ocena atrakcyjności tego rozwiązania będzie jednak zależna od konkretnego przypadku. W firmach gdzie jest dużo stanowisk z pirackimi Windowsami, a cenny jest czas i nie jest planowana migracja na Windows Vista czy inny system - może to być bardzo interesujące rozwiązanie.

Więcej informacji na temat zestawów legalizacyjnych można uzyskać na stronach Microsoft

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
  #1 01.12.2006 20:01

Czyli mówiąc najkrócej: Zapłacić.

  #2 02.12.2006 10:33

zgadzam się

  #3 04.12.2006 09:49

Mówiąc szczerze sądząc po opisie tych zestawów "legalizacyjnych" MS chyba nie zależy na zmniejszeniu piractwa. Czemu ten cały "zestaw" jest droższy od normalnej licencji OEM?? Argument o braku konieczności przeinstalowania systemu jest moim zdaniem chybiony. Widziałem gdzieś w sieci jakiś programik do XP-ka, który wywoływał standardową procedurę rejestracyjno/aktywacyjną windowsa czyli m.in. także opcję zmiany numeru seryjnego systemu. Po co więc kupować jakiś tam "pakiet" i płacić więcej skoro można kupić normalną licencję OEM, przepisać z niej serial i aktywować?


A tak nawiasem mówiąc, co daje support MS w przypadku windowsa?? Czy spece MS przyjeżdżają do klienta czy pomoc ogranicza się do tej telefonicznej? Jeśli mamy ten drugi przypadek, to support jest diabła wart. Naprawianie systemu operacyjnego przez telefon to jak wróżenie z fusów....

  #4 04.12.2006 15:35

Zestaw legalizacyjny w cenie orginalu ale z "inną płytką" LOL Jaja se tam robią i tyle.
Co do kupowaqnia i pytania czy box czy oem odpowiadam prosto OEM!! Box nam daje teoretycznie mozliwosc instalowania na innych plytach gł. i pomoc techniczną ale prawda jest taka że oem`a też bez klopotu zainstalujemy na innej płycie (najwyżej sie jakąś bajke sklei do microsoft) a pomoc techniczna to kpina (3 DARMOWE podpowiedzi jak mi powiedzial niedawno koles z pomocy tech Micro)

  #5 04.12.2006 21:49

Jak widać mamy do czynienia z licencyjną dżunglą i zasadami kłócącymi się z poczuciem sprawiedliwości i ze zdrowym rozsądkiem, których chyba nikt nie przestrzega w 100%.

Moim zdaniem, udzielanie licencji na program powinno być oparte na następującej zasadzie, zresztą już chyba stosowanej przez wielu (ale oczywiście nie przez Microsoft - przypadek beznadziejny):

jedna instalacja dla jednego użytkownika na jednej maszynie (komputerze, palmtopie, komórce, itd.).

  #6 05.12.2006 11:48

Wolę pozostać przy moim linux nie będę płacił za system który ma już prawie 7lat i który według mnie powinien max kosztować 100zł za xp prof.

  #7 09.12.2006 00:55

...mają k....ów a nie speców od sprzedaży, nie potrafią zrozumieć.żedobry handlowiec zarabia na ilości sprzedanego towaru.a nie od zaporowej ceny jednostkowej. Lepiej sprzedać 1000 egzemparzy po 100zł niż 100szt po 345zł.
Ale dla M-SOFT to matematyka kosmiczna.Wola utrzymywać policję licencyjną.Jako emeryta z
nauczycielską emeryturą stać mnie tylko na pirata.

  #8 21.12.2006 04:46

Witam a pytanie czy jak siema windows vista beta to można kożystać z niej legalnie??

  #9 21.12.2006 15:38

tak można korzystać legalnie

  #10 28.12.2006 00:50

Najprosciej i najtaniej zalegalizować Windows instalujac na swoim kompie Linuksa. Wg mojej oceny koszt wersji OEM, to 0.

  #11 02.01.2007 17:20

Nie jest do końca prawdą, że Linux to 0 PLN. Żeby nie było nieporozumień, posługuję się Linuksem od paru lat i nie wróce do Windowsa nigdy. Ucząc się Linuksa wydałem sporo pieniędzy na książki. Nie miałem wtedy stałego internetu i pierwsze wersje kupowałem z czasopismami (25-30 PLN za sztukę), a przeszedłem ich chyba z dziesięć :) Teraz, po latach, to go mogę pociągnąć z sieci za darmo, ale nie wyobrażam sobie zupełnie zielonego w Linuksie jak zasysa obraz iso, wypala go, bezproblemowo instaluje, siada przed kompem i... zaczyna odpalać sterowniki do nvidii, próbuje uruchomić neostradę...
Linuksa cenię nie za niską cenę, ale za to, że daje mi wolność. Za to, że tak wiele się nauczyłem, że należę do społeczności ludzi niezależnych. Z tego samego powodu nigdy w życiu nic nie jadłem w MakDonaldzie, wolę kotleta usmażyć sobie sam. Przynajmniej wiem co jem. Tak samo jak w Linuksie :)

  #12 02.01.2007 23:10

grzegorz/ ma racje ja podzielam Jego poglad potrzebuje kilku informacji i przechodze na Linuxa tyko ktorego dziekuje

  #13 03.01.2007 22:48

Niestety na linusiu nie chodzi mój legalny Pinnacle.I chętnie kupiłbym sobie oryginalny,legalny system,ale niestety jego cena przekracza wartośc komputera na którym piszę.Jak chłopcy się zdecydują na cenę taką jaka jest np.na Filipinach,to chętnie porozmawiam.Proponuję taki procent moich dochodów jaki płaci za Windowsa Amerykanin zatrudniony na takiej posadzie jak moja,ze swoich dochodów.

  #14 04.01.2007 00:55

Mam pytanko: Jesli kupie na allegro Windowsa dedykowanego a nie uzywanego (nie rejestrowanego)do komputerow FUJITSU-SIEMENS lub DELL i zainstaluje go na poskladanym przez siebie kompie, czy jest to legalne i nikt sie do tego nie doczepi??

  #15 05.01.2007 13:19

jak bym miał kase to bym zapłacił

  #16 06.01.2007 17:54

Chętnie zalegalizowałbym system do celów domowych, ale ZA TAKĄ KASĘ, *******. Nigdy. Gdyby zalegalizowanie kosztowało poniżej 100 zł, tyle jestem gotów w kazdej chwili.

  #17 06.01.2007 23:02

Przepraszam, a co ma zrobić człowiek którego nie stać na komp. na którym można zainstalować W.XP i posiada piracki W98 ????
Zgłosić się na policję czy też wyrzucić sprzęt do rowu ? Bo jakoś panowie z mICROSOFT nie kwapią się do legalizacji pirackich W98 ????

  #18 09.01.2007 15:33

Kupiłem legalnego Windowsa wersja oem.Pierwsza aktywacja przeszła bez bólu ale druga [ po wymuszonym formacie ] już nie, bo
" ukochana " firemka stwierdziła, że mam pirata.
Teraz po każdym formacie muszę dzwonić -czytaj wydawać pieniądze ,i przechodzić cały proces aktywacji aby mój LEGALNY system był legalny.Co robić?

  #19 15.01.2007 15:35

a co maam zrobić chciałbym zalegalizowac oczywiście pirackiego windowsa, nie chcę płacić poniewac ceny sa wygórowane. mozna to jakos zrobić?

  #20 17.01.2007 14:09

wyjasni mi ktoś o co dokładnie biega z "OEM"??

  #21 21.01.2007 08:27

to jest wszystko do bani nie wiem o co chodzi oni sa poprostu debilnie gupi jezeli sadza ze postrasza troche ludzi a oni odrazu poleca kupic legala piraty,były,są,i bedą.

  #22 21.01.2007 22:33

ja tam kupuje na allegro teraz xp oryginał professional za 300 drogo no ale wole miec na legalu

  #23 22.01.2007 10:18

Ja kupiłem miesiąc temu laptopa firmy Asus. Za legalną wersję Win XP Home PL SP2 dopłaciłem jedyne 180 zł brutto. W dodatku system był już zainstalowany fabrycznie wraz ze wszystkimi sterownikami. Nie mam problemu, za to mam święty spokój i tani legalny system. Polecam wszystkim kupowaniu sprzętu wraz z systemem, czy to Win czy Linux... moż być MacOS... :)

  #24 22.01.2007 20:43

wątpię czy jak się kupuje złożonego kompa to jest legalne aby posiadał on MacOS/OSX ale kto tam by to sprawdzał... :P

  #25 26.01.2007 12:29

microsoft mysli ze 1 na 5 to podroba ja w to nie wieze bo to jest nie mozliwe chyba 5 na 1 to podroba

  #26 28.01.2007 19:15

http://www.e-upr.org/?action=show&object=article&id=14830

to już chyba nikt nie powinien mieć obiekcji skoro bill nie ma

  #27 06.02.2007 22:24

to wszystko o legalizacji xp to jedna wielka bujda !

  #28 10.03.2007 10:00

tak czytam i muszę stwierdzić że kazdy ma racje i jestem pewien ze xp jak by kosztowal 50zl zarobili na tym wiecej niz dotychczas i kazdy moglby spac spokojnie te ceny sa kosmiczne i mnie tez nie stac na orginał

  #29 10.03.2007 21:20

Czy cena 400zł za tak rozbudowane narzędzie jakim jest Windows XP jest wygórowana ? Moim zdaniem nie. za jakąś głupią grę płacicie po 100zł, i gracie w nią nie dłużej niż pół roku, Windowsa używanie po kilka (albo nawet kilkanaście godzin) dziennie przez kilka lat, 400zł to naprawdę nie jest dużo.

Przyjmując że Windowsa używacie od 5 lat, to dziennie płacicie za niego poniżej 20gr.

  #30 11.03.2007 16:01

@konrad Ok dobra ale czy nie windows zawiesza się nam kilka razy dziennie. Obsługa techniczna nie istnieje. I tyle. My płacimy za tak zwaną zdolnośc do uruchamiania 99% programów na winde. Zróbcie emulator na co tam chcecie.
P.S. linux to ***** bo to jest 98 troszke ładniejszy
OSX jest najlepszy

  #31 11.03.2007 21:23

Linux jest bardzo ładny jeśli chodzi o grafikę i pod tym względem przewyższa Windowsa. Jeśli programiście zaczną pisać programy także na Linuxa (te które teraz są dostępne tylko na Winde) to jego popularność na pewno wzrośnie.

Co do wieszania się Windowsa, to raczej błąd w sprzętu, i/lub zawirusowany system. Mi komputer nie zawiesił się ani razu od kilku miesięcy :)

  #32 13.03.2007 23:04

niech opuszczą cenę na 100 - 150 to napewno użytkownikó przybędzie i to samo zarobią. Tyle kasy za goł system, a w Linuxie jest cały pakiet biurowy, komunikator i wiele innych

  #33 31.10.2007 21:51

zawsze jeszcze mozna sciagnac sobie craca ktory wyszukuje a nowy serial a zaraz potem go rejestruje w microsofcie jako legalny, jedyny mankament to znalezc wlasciwego craca niestety wiekszosc z nich to beda wirusy

  #34 26.03.2008 23:45

Witam, zgadzam się z "konrad" że 400 zł za tak rozbudowane narzędzie jakim jest Windows XP to nie jest aż tak dużo. Sam zastanawiam się nad kupnem oryginału ale po przeczytaniu o tych problemach przy reinstalacji... hmm nie wiem... A wracając do zawieszania się Windowsa Xp to tak jak napisał "konrad" jeśli nie jest zawirusowany, wszystko jest ok ze sprzętem i użytkownik nic nie namieszał to się nie zawiesza :) Po prostu trzeba o niego dbać - tak jak o samochód... ;)

  #35 30.03.2008 11:50

Hm, trzeba dbać o windowsa..przez 2 lata używałem pirackiej wersji Windowsa XP Prof. SP2 i zawiesił mi się jakieś 3 razy. Postanowiłem jednak być legalny, zakupiłem Win XP SP2 oryginalny, w piątek 28 marca zainstalowałem system, dzisiaj jest 30 marca a winda zawiesiła mi sie około 20 razy....czyżby pirat lepszy? Przedtem miałem setki programów, teraz mam kilka, w dodatku każdy legalny. Uważam, że zakup windowsa to był po prostu błąd i strata pieniędzy na coś, co myślałem,że da mi stabilną pracę....system ten powinien kosztować najwyżej 20 zł (400 zł za windowsa nie jest dużo? Jak człowiek zarabiający w Polsce 800 zł może sobie na niego pozwolić?).

Niestety tak czy siak jestem zmuszony być legalnym ze względu na działalność gospodarczą, a z linuxa nie będę korzystać ze względu na monopol windy (po dodaniu bibliotek dll robi się tak samo niestabilny jak windows).

  #36 02.06.2008 16:14

Już Microsoft zaczyna tracić zwolenników Offica bo OpenOffice z nową wersją prawie się nie różni i co ważne czyta i zapisuje formaty offica. Podejrzewam że gdyby Linux w pełni obsługiwał wszystkie gry bez problemu to Microsoft już na pewno ze swoją vistą i xp mógłby pakować manatki. Chciabym żeby to szybko nastąpiło !!!!!

  #37 08.06.2008 13:56

Jak to zalegalizowac piracki?!
Jak piracki to chyba nie legalny i już!
Takich rzeczy nie powinno sie robić. legalizacja złodziejstwa.

  #38 23.06.2008 23:09

To jest właśnie Micro$oft i jego mongolskie teorie... :/

  #39 26.11.2008 10:39

moze i 400zl za system to nie az tak duzo jeżeli sie przyzwoicie zarabia, ale dla kogos kto zarabia 1000zł/mies. ma żonę i dwujkę dzieci... cena nie do przeskoczenia, jest dużo ważniejszych wydatków.

  #40 07.12.2008 02:37

wymyślcie coś lepiej na tych którzy w sklepach komputerowych wgrywają nie orginalne oprogramowanie

  #41 30.09.2009 20:59

własnie sie dowiedziałem ze mam pirata. co teraz zrobic? czy grozi mi jakas grzywna?

Antixus   3 #42 20.10.2009 03:30

@Chris

To albo nie masz ręki albo masz pecha, ja używam XP od początku kupna 1 komputera (0 błedów) i na drugim miałem Vistę (od początku) potem zamieniłem na XP, i działa na bez błednie po dziś dzień :)

Najczęstrzym błędem jaki zauważyłem (gdy u kogoś instaluję albo pomagam przy reistalacji, instalacji ponownej itd...) iż duża część ludzi źle instaluje sterowniki.... I to jest najczęstrzym błędem, co powoduje błędy. Wyłaczanie komputera poprzez listwę (przecież nic się nie stanie) gdy tłumacze co może się stać, to zaprzestają tego procederu. Ale to już wina społeczeństwa mamy dostęp do Internetu a i tak ponad grubo połowa Polaków nie zna podstaw, zresztą się nie dziwie, na informatyce też albo zabawa w paincie, officu albo robienie stron za pomocą html. html książka do programowania a offic samouczek lub poradnik z internetu - i to co uczono mnie przez 3 lata ktoś inny umie w 1 dzień (oczywiście jak chce mu się to przeczytać)

  #43 26.10.2009 11:21

a mnie firmemla M$ wnerwila. kupilem sobie oryginalny win xp sp 3. bawilem sie troche kompem i zlapalem cos (przyczyna do konca nie odkryta) co zwalnialo mi neta (wireles na niezabezpieczonej sieci), net za darmo mi sie podoba, ale akurat cos kiepska chodzil. menedzer pokazywal mi czerwona linie co znaczylo, ze pobierane sa informacje z mego kompa. myslalem ze mam szpiega. ani nod32, ani kaspersky, ani counterspy, nic nie pomagalo. zrobilem niski format. i nagle okazalo sie, ze M$ nie moze rozpoznac mojego produktu i chca bym zakupil jakis pakiet za cene drozsza jak sam windows. czy jesli sie kupuje chleb w sklepie, to sie placi za niego 2 razy? nie. wiec M$ albo z siebie robi idiote, albo z nas. znalazlem sposob na ominiecie tych poprawek KB892130 i KB905474 majac wszystkie inne aktualizacje, jednak moj win nie chodzil tak perfekcyjnie jak bym chcial. ale nie bede placil M$, lepiej samemu kombinowac niz dorabiac bogacza i to jeszcze na tak niskim poziomie etycznym. drugiego windowsa juz nigdy nie kupie, (chyba tylko jak bede mial firme)hehe chyba, ze M$ zatrudni ekonomistow (a nie oszolomow) co rozsadnie poprowadza sprzedarz. bo jak narazie to bajanie M$ o pakietach itp to jak akwizycja wciskanie kitu. zaczne sie uczyc linuxa (ciemniak jestem niestety w linuxie) bo widze z wypowiedzi wielu doswiadczonych ludzi, ze to firma na poziomie. Co do M$ to wielkie rozczarowanie krotkowzrocznoscia firmy. i wyludzanie kasy niemal sila poprzez manipulacje aktywacyjna. jezeli ktos moze cos mi doradzic z checia poslucham, ale placic nie bede 2 razy za to samo.

Extraordinarykid   6 #44 01.12.2009 01:54

Jak czytam te wszystkie odpowiedzi, w których napisane jest "Niech obniżą cenę", "Za dużo chcą", to chce mi się wymiotować !
To tak, jak ja bym napisał - Weźcie się nie czepiajcie, jak wam zaczną płacić 1,22zł za godzinę waszej pracy ! ! !
No bo co ? Za dużo chcecie zarabiać, złodzieje !
To, że wy macie żal, że na stanowisku nauczyciela zarabiacie mało, to jest w porządku, tak ?
Ale to, że jacyś ludzie się kształcili lepiej od was i tworzą coś wielkiego, czym bez wątpienia są systemy Windows, to już jest źle tak ?
Żal patrzeć, jak banda niedouczonych "profesjonalistów" propaguje piractwo, żal.. Kupicie auto, a co ? Na benzynę już nie macie ? To po hu*** auto ?
Nie stać na oryginalny system? To na Linuksa, albo na kalkulator, a nie ..
Pisanie, że Microsoft chce za dużo, to tak, jakby napisać, że za dużo chcecie od życia, tylko dlatego, że nie potraficie tworzyć systemów. A nikt tak nie mówi.
Auto zajebiste mieć - O.K.
Odtwarzacz BlueRay - O.K.
Ale zapłacić za pracę, to już BLEEE.
To ja dziękuję wszystkim nauczycielom, którzy się tutaj wypowiedzieli .. Mniej się nauczyłem od was, niż tego, co za pomocą systemu z Rodziny Windows.

  #45 08.12.2009 16:05

Można iść jeszcze na studia i dostać za darmo :):)

  #46 29.12.2009 13:21

Do Extraordinarykid
Zapewne stać by cię było na każdy system - nawet za 3 koła,a jakoś nie rozumiesz podstawowych spraw: nawet tak "wspaniałe" wynalazki jak XP itp. się starzeją i relatywnie do tego cena winna opadać itd... Twój język dowodzi, ze lubisz mieć rację: proponuję forum na onecie - tam ulżysz sobie do woli, a jeśli chcesz się tu udzielać naucz się trochę ogłady (tej nie kupisz) - przydaje się w życiu:)

  #47 23.01.2010 16:27

a da się to ściągnąć za darmo

  #48 15.02.2010 20:47

Podczas uruchamiania komputera, jak i na pulpicie po uruchomieniu wyskakuje mi błąd "użytkownik mógł paść ofiarą fałszowania oprogramowania".
I mam pytanie czy można jakoś to "skasować". Tak aby już ten problem się nie pojawiał. I czy można aktualizować taki system?
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.......

  #49 26.03.2010 23:58

ze wszystkich przeczytanych komentarzy wynika że tak, tyle że i tak wychodzi drogo, mimo wszystko że i tak taniej - na pierwszy rzut oka. Ja się nie znam i szukam różnej wiedzy na różnych stronach. Pozdrawiam, najlepiej mieć pieniądze

  #50 30.03.2010 18:10

KONIEC IMPREZY ! dziękuje dobranoc.

  #51 01.08.2010 20:44

jak ktos ma hajs na legal to niech sobie rakiete kupi i wsadzi sobie ja w d. ceny zamiast spadac za xp to rosna za ten przestarzaly program.droszy xp od windows 7 to idiotyzm.czytalem tu o 300 400 zl ja widzialem za 700-800zl.na szczescie mam orginala pol wyplaty wydalem.100 czy nawet 150 to rosadna cena ale jestesmy w polsce a nie na zachodzie kraju trzeciego swiata.

  #52 30.08.2010 12:53

A ja mam vistę i bardzo mnie denerwuje, kupilem na aukcji allegro windowsa xp za 100zl, zalegalizowal sie dobrze nie bylo problemow w uzytkawaniu ale to byl pirat,("do uzytku wylacznie z komputerami ...itd., jakos tak :)ostrzegam wszystkich przed nieuczciwymi sprzedawcami.

  #53 23.09.2010 20:37

Prawda jest taka że powinni znaleźć kompromis między ceną a jakością produktu. Cena mogłaby wynosić do 200zł brutto. wtedy systemy znacznie bardziej zostałyby spopularyzowane. Zamiast jednego sprzedanego za 600, sprzedanych pięć za 200. Jak można sprzedawać to g*** tak drogo?

  #54 26.09.2010 13:59

A ja tam wolę kupić legala w wersji box ale nie windosia tylko macosx Leopard i zainstalowac na pececie - proszę zwrócić na cenę. Owszem nie na wszystich pecetach to się udana - u mnie tak: http://www.ispot.com.pl/Apple_Mac_OS_X_Snow_Leopard_v1063_Retail_PL_p32038.html
i coś co powala każdego m$usera: - sam system -
http://www.ispot.com.pl/Apple_Mac_OS_X_Snow_Leopard__Mac_Box_Set_Mac_OS_X_106_iL...
system plus pakiet biurowy i multimedialny w cenie oema windowsa seven.

  #55 25.01.2011 19:12

Parę lat temu kupiłem XP sp2 OEM jako dodatek do dysku twardego. Nie wiem czy był legalny, ale chodził w sieci bez problemów. Po modernizacji kompa i ponownej instalacji (na nowym dysku) i próbie wgrania nowego wmp zaczęły się cyrki. Nie potrafię już znaleźć faktury - parę lat minęło - więc nie potrafię nic udowodnić a tym samym mam pirata.
Mam pytanko: dlaczego producenci kompów nie wprowadzą takiego mechanizmu by po zainstalowaniu nowego oprogramowania M$ koputer przestał działać do momentu aż kupi się nowy sprzęt albo stary zalegalizuje :)

  #56 24.03.2011 17:53

Bo na szczęście nie są aż tacy głupi.

  #57 04.04.2011 13:29

Po pierwsze nie płacisz za oprogramowanie ludziom którzy To (windowsa) wymyślili lecz wielkim korporacją które zbijają na tym majątek i dla tego nie ma się co łudzić że oprogramowanie będzie tańsze.

  #58 29.04.2011 01:03

Mam system pirata, jestem ograniczony na maxa, we wielu operacjach!

  #59 29.04.2011 01:03

Mam system pirata, jestem ograniczony na maxa, we wielu operacjach!

  #60 07.07.2011 23:01

15.02.2010r., b@abel napisał o ukazującym się komunikacie na ekranie. Ja mam podobny problem, za każdym razem gdy uruchamiam kompa ukazuje się ramka a w niej m.in.:' Program powiadomienia o orginalności systemu Windows jest jednym ze środków zwalczania piractwa komputerowego...e.t.c.'. Na końcu dwie możliwości - "Dalej", albo "Anuluj". Przy pirackim Windowsie broń Boże kliknąć 'Dalej' bo cały system do przeinstalowania, cały czas klikam 'Auluj' i wszystko gra, ale konia z rzędem dla kogoś, kto podpowie mi sposób na pozbycie się tego komunikatu. Tylko proszę, nie piszcie, że jedynym sposobem jest instalacja orginalki, bo poprostu mnie na to nie stać!!!

  #61 06.08.2011 18:24

Bill Gates jest najbogatszym czlowiekiem swiata. System Windows powinien kosztowac max 50 zlotych, po 1) Kazdy moglby sobie pozwolic na taki wydatek, 2) Zarobiliby na tym kosmiczne pieniadze, 3) Zniwelowaliby problem z pirackimi wersjami systemu a co za tym idzie odpowiedzialnosci karne w niektorych przypadkach.
Ogolem czekam na rozbudowe systemu operacyjnego Google Android, mysle ze zrobi duza konkurencje na swiatowym rynku ;)

  #62 15.11.2011 12:55

Zgadzam się z przedmówcą. Ceny Windowsa są jak na moją kieszeń kosmiczne. I jeszcze jedno. Jeśli już kupiłem to dlaczego nie mogę go wykorzystać na innym komputerze. Spaliła mi się płyta,procek, zasilacz i dysk. Kupiłem drugi, używany. I co nie mogę legalnie kupionego systemu zainstalować na tym kompie ? To jest chore jak i to państwo.

  #63 01.07.2012 16:08

Po co wydawać tyle kasy na jakieś genuiny jak są w necie dostępne za darmo?? :P

  #64 05.05.2014 10:32

@Tod1944 (niezalogowany):

  #65 05.05.2014 10:33

@Tod1944 (niezalogowany):

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.