Latająca kamerka najlepszym urządzeniem ubieralnym według Intela

Latająca kamerka najlepszym urządzeniem ubieralnym według Intela

Latająca kamerka najlepszym urządzeniem ubieralnym według Intela
04.11.2014 18:47

Podczas tegorocznych targów CES firma Intel zapowiedziała globalny konkurs Make It Wearable, którego celem było pchnięcie rozwoju techniki w nowych kierunkach i wykorzystanie rozwiązań Intela, a w szczególności platformy Intel Edison – komputera z dwurdzeniowym procesorem Atom, koprocesorem Quark, szeregiem interfejsów i własną pamięcią. Te wszystkie elementy mieszczą się na malutkiej płytce.

Obraz

Konkurs przyciągnął pomysły z całego świata, wymyślone przez studentów i zawodowych projektantów, a dziś poznaliśmy zwycięzcę – latającą kamerkę Nixie, którą można nosić na nadgarstku, kiedy nie jest używana w powietrzu.

Make It Wearable Finalists - Meet Team Nixie | Intel

Nixie zyskała uznanie podczas konkursu, gdyż projekt połączył wizję z wartością biznesową. Podczas oceny uznano, że naprawdę może podnieść jakość życia osób, które by ją kupiły. Doceniony został sposób, w jaki użytkownicy mogą robić zdjęcia i kręcić filmy, przede wszystkim podczas uprawiania sportu. Przez media została okrzyknięta „dronem, którym można robić samolubki z nadgarstka”.

Drugie miejsce w konkursie zajęła firma Open Bionics, która trudni się projektowaniem i produkcją bionicznych protez dłoni. Dzięki możliwościom, jakie daje im drukowanie 3D i nowoczesne materiały, będą mogli produkować protezy naprawdę tanie. Proteza tego typu kosztuje obecnie kilkanaście tysięcy dolarów, ale może kosztować poniżej 100. To niepowtarzalna szansa na normalne życie kalekich osób, które nie są zamożne lub mieszkających w krajach rozwijających się. Za przetwarzanie sygnałów odpowiedzialny jest wspomniany wcześniej Edison.

Trzecie miejsce zajął projekt ProGlove, dzięki któremu pracownicy fabryk mogą wykonywać swoje zadania szybciej i bardziej ergonomicznie. Przy wielu taśmach produkcyjnych i w wielu warsztatach jeszcze nie stoją roboty i jeszcze długo nie staną. Dzięki ProGlove – połączeniu wielu przyrządów i mnóstwa czujników w jednej rękawicy można ich pracę ułatwić i zoptymalizować, zapewnić precyzję nieosiągalną dla ludzkiego organizmu, przy okazji sprawiając, że będzie bezpieczniejsza i zdrowsza dla dłoni. Jest to jeden z niewielu produktów, które przeznaczone są dla sektora przemysłowego, a nie do spełniania wymyślnych potrzeb konsumentów.

W pierwszej dziesiątce znalazł się także między innymi inteligentny kask rowerowy, osobisty aktywny system kontroli temperatury Wristify, First V1sion – koszulka z kamerką dla sportowców, oraz polski Snowcookie – urządzenie dedykowane osobom uprawiającym sporty zimowe i mogące ochronić ich przed wieloma urazami.

Urządzenie zbiera dane z wielu czujników, które mierzą wysokość, przeciążenia, kierunek ruchu i prędkość poruszania się różnych części ciała narciarzy i snowboardzistów. Raport, który można po szusowaniu przejrzeć na smartfonie, ma pomóc w doskonaleniu techniki, co przekłada się na większe bezpieczeństwo jazdy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)