r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft zaoferuje wybór przeglądarki w Windows 7?

Strona główna Aktualności

Od dawna wiadomo już, że europejskie wydanie Windows 7 pozbawione będzie przeglądarki Internet Explorer. Okazuje się jednak, że mimo ukończenia systemu i przekazania obrazów ISO z wersją RTM integratorom OEM, być może w ostatniej chwili czekają nas jeszcze zmiany - możliwe, że Microsoft nie usunie IE z systemu, a zarazem wprowadzi możliwość wyboru ulubionej przeglądarki WWW z listy.

Jak przeczytać można w komunikacie prasowym, Microsoft przedłożył Komisji Europejskiej kolejną propozycję kompromisu - w ramach naszej nowej propozycji, europejscy konsumenci, którzy zakupią komputer z przeglądarką Internet Explorer ustawioną jako domyślną, zobaczą ekran wyboru umożliwiający łatwe pobranie konkurencyjnej przeglądarki z Internetu i jej instalację. Niestety nie wiadomo jak taki wybór miałby wyglądać i jak technicznie byłby on zrealizowany - finalna wersja Windows 7 została już przecież skompilowana i nie ma już prostej możliwości zmiany jej kodu. Nie udostępniono też żadnych informacji na temat przeglądarek, których instalację dano by do dyspozycji użytkownikom. Jeśli jednak ta propozycja wejdzie w życie, Microsoft zaoferowałby europejskim użytkownikom wersję Windows 7 niemal identyczną, jak na całym świecie.

Komisja Europejska uznała ten pomysł za przyszłościowy, co można wywnioskować po wpisie na jej stronach. Według niej, konsumenci powinni mieć wolny i łatwy wybór przeglądarki. Tę koncepcję realizowałoby rozwiązanie Microsoftu. Komisja zajmie się zbadaniem jego skuteczności.

Póki co, Windows 7 E nadal pozostaje "w grze", lecz jego los wydaje się być nie do końca pewny - przynajmniej do czasu wydana ostatecznego, oficjalnego oświadczenia w sprawie możliwości wyboru przeglądarki w Windows 7.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
  #1 25.07.2009 12:20

O.o Poszli po rozum do głowy ?

  #2 25.07.2009 12:21

Jestem za ale co na to komisja europejska ? zobaczymy...

  #3 25.07.2009 12:23

no tak,ale może być tak,że pojawi się lista z przeglądarkami i na niej 1 przeglądarka to IE,a następne Opera,Google Chrome,Mozilla i przy przeglądarce IE będzie dopisane rekomendowana

  #4 25.07.2009 12:26

Żegnaj IE.

  #5 25.07.2009 12:27

Jak tak dalej pójdzie Microsoft będzie mógł zostawić w swoim systemie tylko jądro, bo cała reszta to praktyki monopolistyczne. Komisja Europejska przesadza, przecież to produkt Microsoftu i mogą umieszczać w nim programy spod własnej marki. Nikt nie może im nakazać produkować systemu w inny sposób, przecież każdy świadomy użytkownik i tak zmieni przeglądarkę na taką jaka mu pasuje. Jak szanowna komisja jest taka odważna, to niech zakaże Apple umieszczania Safari i iTunes w Mac OS i niech każda dystrybucja Linuksa daje nam możliwość wyboru przeglądarki przy instalacji. Przecież to obłęd. Komisja Europejska w ten sposób bardziej szkodzi, niż robi coś pożytecznego.

  #6 25.07.2009 12:27

Powinni zostawić to tak, jak jest – bez żadnej przeglądarki. A jak sobie ludzie nie będą w takiej sytuacji radzić, to odsyłać ich do Komisji Europejskiej, która ponoć walczyła o prawa szeregowych konsumentów. To niech ich teraz zaopatrzy w jakąś przeglądarkę.

  #7 25.07.2009 12:33

Niestety ale szkoły i tak dalej będą używać tego zabawnego IE. W nie których salach lekcyjnych widziałem jeszcze IE6 chociaż IE8 był już od dawna dostępny.

Czemu szkoły nie mogą stosować Linuxa? Na lekcjach robi się tylko takie rzeczy: pisanie w Wordzie, Excel, Powerpoint, Acces i przeglądanie netu i nic więcej.

A później płacz że szkoła nie ma pieniędzy na nic jak kupa forsy idzie na komputery aby udźwignęły Viste czy 7, następna kupa forsy idzie na zakup Windowsa w wersji business, następne pieniądze idą na Office a kolejna kupa forsy idzie na antywirusy Kasperskie.

  #8 25.07.2009 12:33

"Według niej, konsumenci powinni mieć wolny i łatwy wybór przeglądarki." - ale on taki jest także i teraz.

  #9 25.07.2009 12:40

Czy to jest taki wielki problem dołaczyc płytke CD z przegladarkami ?? Nie ludzie mają swobodny wybór jesli IE jest tak dobry to sie sam obroni :)

  #10 25.07.2009 12:43

Hmm... skąd użytkownik (np; mój Tata) będzie wiedział która przeglądarka jest najlepsza? Nie umie zainstalować aplikacji w systemie - a co dopiero dokonać wyboru przeglądarki. Zawsze może sobie przetestować każdą (o ile zainstaluje), ale zwykłemu użytkownikowi IE8, Opera czy FF lub nawet Chrome nie sprawi większej różnicy. Tak więc każdy najzwyczajniejszy użytkownik (czyt. mój Tata) zostanie przy IE8. No chyba, że przy każdej pozycji na ekranie wyboru, będzie szeroki opis każdej przeglądarki "jaka ona jest super" - to wtedy może użytkownik dzięki takim pokaźnym informacją dokona wyboru - ale wątpię czy na takie rozwiązanie na "ekranie wyboru" pozwoli MS (bo raczej nie zrobi żadnej darmowej reklamy dla konkurencji). Myślę, że będzie jedynie - Ikona programu - Nazwa programu - i przycisk Pobierz. Na koniec tego wszystkiego osobiście twierdzę, że MS (dzięki KE) wyręczy część osób w wpisywaniu w Google (bądź w pasku nawigacji) haseł typu: FireFox, Opera itd. Pozdrawiam.

  #11 25.07.2009 12:44

Microsoft przy KE wydaje się być nawet fajny :)

  #12 25.07.2009 12:56

Ja rozumiem jakby MS blokował możliwość instalacji innych przeglądarek... ale TO JEST ICH produkt i nie rozumiem dlaczego nie mogą go umieścić w systemie :| Następnym krokiem będzie usunięcie kalkulatora, painta, notatnika, wordpada i innego oprogramowania dostarczanego na starcie ;/

Dlaczego UE nie przyczepi się np. do koncernów samochodowych, które montują fabrycznie nawigację GPS, a może ja chcę kupić sobie nawigację innej firmy?

Może MS ma swoje wady, ale to jest IMO przesada. Używam różnych systemów od XP przez 7, po SuSE czy Debiana i zawsze myślałem o problemach związanych z bezpieczeństwem, a nie z faktem niemożności pobrania (przy obecnych łączach) w 3 minuty innej przeglądarki i zainstalowania jej ;/

  #13 25.07.2009 12:57

Kolejny atak/bujda Microsoftu odnośnie KE. Przecież jest to rozwiązanie, które zaproponowała Opera wraz z KE przed tym, jak Microsoft zaczął odstawiać cyrki z usunięciem IE z systemu. Teraz jednak ludzie kochający tą firmę nie pamiętają o tym, a triumf za znalezienie rozwiązania przypadnie MS, co spowoduje ponownie wywieszenie psów na KE.

  #14 25.07.2009 12:58

Microsoft naprawdę zmienia się na lepsze. Co będzie na rękę zarówno M$ jak i Nam...

  #15 25.07.2009 13:00

Ja się nie zgadzam żebym płacił 500 zł za system w którym znajdowały by się alternatywne przeglądarki internetowe (to już wolę żeby żadnej nie było) dostęp (pobieranie) do przeglądarek alternatywnych to już mój problem.
System 7, cały kod ma być czysty, żadnych dodatków. A UE śmier... .

  #16 25.07.2009 13:01

"A jaką metodą wybierzemy metodę głosowania?"
Nie pojawiłyby się czasem jakieś przewałki z zawaratością listy proponowanych przeglądarek?

  #17 25.07.2009 13:12

wielki mi problem, zmienić stronę startową w IE

  #18 25.07.2009 13:34

Moim zdaniem w ogóle nie powinno do tego dojść. KE uczepiła się tylko MS. Czemu np. nie doczepi się, że w Mac OS domyślnie jest Safari, a np. w Ubuntu Firefox. Owszem te przeglądarki da się łatwo odinstalować z systemu, ale w Windows 7 też już tak można. Poza tym, czy w Mac OS, albo w Linuksie pojawia się okienko "Jakiej przeglądarki chcesz używać"? Nie. Więc skoro takie traktowanie to dla wszystkich, a nie tylko uczepili się MS i tylko szukają okazji by wlepić mu karę - łatwy miliardowy zysk.

  #19 25.07.2009 13:41

Dla mnie to jest chore, UE *** sie wszedzie.
Jak instaluje windowsa to nam powiedzmy ie i co z tego nie podoba mi sie, instaluje firefoxa, oprere czy jakies innnego gow* i uzywam wybór mam. Niedlugo kaza sie nam niemieckiego, francuskiego, czy jakiegos innego jezyka zamiast polskiego bo tak bedzie dobrze wedlug nich....

  #20 25.07.2009 14:03

Ale byłoby to bardziej niesprawiedliwe niż dołączanie samego IE! Przecież Microsoft wszystkich istniejących przeglądarek tam nie umieści, tylko np. IE, Firefoksa i Operę. Ewentualnie Google Chrome i Safari.

Dlaczego twórcy pozostałych przeglądarek mieliby mieć gorzej od tych najpopularniejszych, które Microsoft dołączy?

  #21 25.07.2009 14:24

Każdemu to i tak obojętne czy jest IE czy nie ma. Czasami się przydaje. A MS stara sie robić kolejne wersje coraz lepsze.
Ale z tym wyborem to też nie jest zły pomysł. Tylko zobaczymy jakie przeglądarki dorzucą ;)

  #22 25.07.2009 15:01

Czyli, jak się okazuje, można... i po co była ta cała "przepychanka"? Przecież od początku KE tego właśnie oczekiwała od M$...

  #23 25.07.2009 15:22

"...którzy zakupią komputer z przeglądarką Internet Explorer ustawioną jako domyślną, zobaczą ekran wyboru umożliwiający łatwe pobranie konkurencyjnej przeglądarki z Internetu i jej instalację."

- gdzie w tym przypadku jest kompromis?, o to będzie musiał się martwić producent komputera a ten będzie to miał w głębokim poważaniu. Po co ma sobie podnosić koszty?
- po instalacji innej przeglądarki, pozostaje ciągle IE w systemie i jak zwykle nie do usunięcia przez zwykłego użytkownika.

Jaki ten MS wspaniałomyślny jest, że daje taki wybór.

  #24 25.07.2009 15:22

Zamiast zamieszczać przeglądarki w aktualnych dzisiaj wersjach (za 2 lata będą dziurawymi zabytkami), polecam zrobić taki manewr, że w przypadku gdy mamy połączenie z Internetem w trakcie instalacji (w większości przypadków standard), instalator łączy się ze serwerem MS gdzie jest lista przeglądarek i linki do nich (hardkodowanie było by głupim błędem :P)... Wtedy mógłbym nawet za dwa lata wybrać FF i już w trakcie instalacji miałbym aktualną wersję (4.5?)

  #25 25.07.2009 15:25

MS nie może odpowiadać za nieświadomość użytkowników względem wyboru przeglądarki i procesu jej instalacji. Istota ludzka, która nie jest w stanie pobrać z sieci dowolnej przeglądarki, powinna poważnie zastanowić się nad tym,czy jest w stanie obsługiwać tak skomplikowane urządzenie jakim jest komputer.

  #26 25.07.2009 15:48

@Pingwin
"...usunięcie kalkulatora, painta, notatnika, wordpada i innego..." - popieram, pomysł super.

-możesz wybrać wersję z nawigacją lub bez.

  #27 25.07.2009 15:52

"MS nie może odpowiadać za nieświadomość użytkowników względem wyboru przeglądarki i procesu jej instalacji. "

Unia chce zapewne zasugerować, że to MS jest winien analfabetyzmowi informatycznemu na świecie. Coś w tym jest, ale bardziej winni są moim zdaniem sami ludzie i szkolnictwo/kursy.

  #28 25.07.2009 16:40

Moim zdaniem MS powinien na razie wstrzymać sprzedaż Windows 7 w Europie przynajmniej do końca tego roku w jakiej kolwiek formie. Jeśli to nie przyniesie skutku wtedy powinien wycofać się w ogóle ze sprzedaży tego OSa aż do następcy - Windows 8. Windows 7 powinien być oferowany tylko przez sklepy on-line w USA dla Europy.

Takie rozwiązanie na pewno zagwarantuje wzrost rozsądku KE.

Takie moje zdanie, ponieważ system bez przeglądarki w XXI to kpiny a dany produkt powinien zdobywać rynek swoją jakością a nie regulacjami prawnymi bo to jest leczenie syfa pudrem a mówiąc bardziej zrozumiale leczenie jednej choroby inną wiele groźniejszą...

  #29 25.07.2009 16:54

Ja już bym wolał brak przeglądarki, niż narzucanie innych przeglądarek! Szkoda, że Microsoft chce się ugiąć. :/

  #30 25.07.2009 17:02

Dla mnie ten ie nie przeszkadza czasem z niego korzystam jak jakaś strona nie działa na fireoxie lub chcę sprawdzić coś co zrobiłem w sharepoincie...,więć u mnie może być tak jak teraz fireox i ie8
najlepiej by było gdyby zrobili coś takiego jak z pakietem windows live:) że tam wybiera się co chce się instalować a co nie:)

  #31 25.07.2009 17:04

Nie rozumiem w czym problem, tak trudno doinstalować sobie inna przegladarke ? KE robi wielki problem z niczego, w końcu to system MS i to Oni decydują co się w nim znajdzie.
Ponoć na celeowniku KE będzie też program Paint :]

  #32 25.07.2009 18:16

Ale ja nie chce wybierać, chce aby tak jak kiedyś wszystko działało. A nie jak teraz do każdej strony inna przegladarka aby w pełni działała. Opensource na siłę uszczęśliwia ludzi tak jak komuniści.

  #33 25.07.2009 18:38

@max
"- po instalacji innej przeglądarki, pozostaje ciągle IE w systemie i jak zwykle nie do usunięcia przez zwykłego użytkownika."
W Windows 7 da się łatwo odinstalować IE. To nie XP, czy Vista.

  #34 25.07.2009 18:42

Pogłupieli- znaczy Komisja Europejska.

Niech to samo zrobi Linux i Mac to pogadamy.

  #35 25.07.2009 18:48

No i wreszcie sensowne rozwiązanie. Jednak doszli do wniosku, że system nie może być zupełnie pozbawiony przeglądarki, bo jak inaczej ściągnąć wybranego przez siebie browsera.

  #36 25.07.2009 18:59

I to jest proste zagranie typu: jak zrobić sobie reklamę i się nie narobić.

Wersja OEM jest już u producentów, więc zmian żadnych nie będzie, ale Microsoft okazał "dobrą wolę", tylko dlaczego nikt nie zastanawia się czemu zrobił to już po wydaniu RTM, mimo że propozycje udostępnienia dodatkowych przeglądarek podczas instalacji były sugerowane już przy RC1?

  #37 25.07.2009 19:18

Hehe jeszcze trochę i Komisja Europejska każe dołączać alternatywne systemy do płytki z windows ...a niech ją szlag :D ...Dobrze, że przepis dot. dopuszczalnej krzywizny ogórków już znieśli to daje nadzieje, że i ten absurd zniosą :P

  #38 25.07.2009 19:27

Wszyscy się podniecają faktem braku przeglądarki internetowej (IE) w systemie Windows 7. To jest dla mnie akurat dość dziwaczne rozwiązanie (KE), ale ważniejsze jest coś innego! Otóż w końcu Microsoft oddzielił biblioteki systemowe od tych dla przeglądarki internetowej - co ma kolosalne znaczenie dla bezpieczeństwa systemu i jego stabilności. Nie ważne, jaką przeglądarką się posługuje użytkownik, ważne że system operacyjny jest niezależny od tej przeglądarki! I to jest - według mnie - jedyny plus walki KE w tej sprawie.

  #39 25.07.2009 19:55

@naros & Pablo55: I zawsze pojawiają się głosy myndroli nieodróżniających rozwiązania zintegrowanego od narzuconego.

@Ogryzol: "Powinni zostawić to tak, jak jest – bez żadnej przeglądarki." No problem, gdybyś umiał obsługiwać swój Win, to byś wiedział, że przeglądarkę pobiera się wbudowanym w system Eksplorerem (nie IE a Explorerem). Może MS wyrzucić i Eksplorera i zdolność obsługiwania sieci ale ki juzer kupi taki system?

@anonim: "Hmm... skąd użytkownik (np; mój Tata) będzie wiedział która przeglądarka jest najlepsza?" Czytaj stystyki, już wie.

@???: Problemem jest przeglądarka, która jest kpiną.

@Mordzio i in: Nie chodzi o DOinstalowanie a Odinstalowanie, doinstalowując przeglądarkę strony trzeciej, do tej pory nadal miałeś URUCHOMIONE w systemie Win biblioteki IE stanowiące zagrożenie z powodu, że ODinstalować IE z systemu nie szło.

  #40 25.07.2009 20:01

@anonim: "Niech to samo zrobi Linux i Mac to pogadamy." To samo co? Niech Linux usunie IE i da wbór przeglądarki? W Maku jest b. skomplikowane ale Safari jest składnikiem zitegrowanego systemu ale i tu można pogrzebać w Firefoksie, w user agencie i gra. Choć to na granicy haczenia i możnaby się (do Apple) przyczepić.

  #41 25.07.2009 20:30

Microsoft da trzy przeglądarki do wyboru: IE6, IE7 i IE8.

A tak na serio, to ciekawe co dadzą - proponowanie Firefoksa to będzie jakieś przyznanie się do porażki w wojnie przeciwko FLOSS; być może będzie to Chrome z dopiskiem, że Google patrzy; być może będzie to Safari, bo Apple to też korporacja, a więc w pewnym sensie swojaki; Opera, hmm... dawniej nie do pomyślenia, teraz... były jakieś plotki o ich konszachtach, być może pójdą tutaj razem; wreszcie może być też jakaś przeglądarka oparta na Tridencie, ciekawe, jak na to KE zareaguje :)

  #42 25.07.2009 20:38

Połowa komentarzy jest nie na temat... Pamiętajmy, że MS sam takie rozwiązanie zaproponował.

  #43 25.07.2009 20:47

@Pablo55
Tak...XP i Vista nie pozwalają na odinstalowanie IE dodatkowo podczas instalacji systemu nie ma możliwośći rezygnacji z przeglądarki jak też innych składników - czy Siudemka jest w tym przypadku inna?

  #44 25.07.2009 21:02

@ffatman nie rozumiesz o co mi chodzi. Komisja Europejska nie powinna ingerować w proces tworzenia systemu operacyjnego firmy Microsoft (Szczególnie pod naciskiem konkurencji - Opera), bo jest to produkt Microsoftu i kropka. Jeżeli im system nie pasuje, to niech go zbojkotują i przesiądą się na otwartego Linuksa, wtedy będą mogli ingerować ile dusza zapragnie.
Więc nie obrażaj, jeżeli nie rozumiesz sensu wypowiedzi.

  #45 25.07.2009 21:09

@ffatman
Rozumiem różnice pomiędzy odinstalowaniem a doinstalowaniem, poprostu nie podoba mi się to że KE narzuca co ma być składnikiem Windowsa a co nie.
Ciekawe czy w systemie operacyjny Google będzię opcja odinstalowania Google Chrome:)

  #46 25.07.2009 21:16

@ktoś-tam
"Pamiętajmy, że MS sam takie rozwiązanie zaproponował."
To nazywasz rozwiązaniem? - "użytkowniku Win7 możesz sobie zainstalować alternatywną przeglądarkę pod warunkiem, że nasza będzie PIERWSZA i domyślna!

  #47 25.07.2009 22:14

o nie bronie się prze ogniem firefoxa

  #48 25.07.2009 22:21

Cały ten cyrk rozpoczęty przez norwegów wydaje się idiotyczny.
Niech twórcy Opery udowonią nam że platforma Windows tuż po zainstalowaniu blokuje instalację innych przegladarek niż IE. Otóż nie blokuje każdy może zainstalować i korzystać z tylu przeglądarek ile jest w tej chwili dostępnych na rynku i absolutnie MS tego nie blokuje ani nie zabrania.
Moim zdaniem tą skargą Opera Software się tylko osmieszyła i jakoś z tego tytułu nie skoczyły im raptownie słupki popularności. Panowie z firmy Opera Software wersja 10 waszej przeglądarki zapowiada się ciekawie jeżeli ją dopracujecie i doszlifujecie to myślę że nie będą potzebne żadne skargi do KE na MS że jest winien niskiej popularnosci waszej przeglądarki. Dobry produkt obroni się sam bez pomocy KE i sami użytkownicy to docenią.

  #49 25.07.2009 22:22

@max
„Tak...XP i Vista nie pozwalają na odinstalowanie IE dodatkowo podczas instalacji systemu nie ma możliwośći rezygnacji z przeglądarki jak też innych składników - czy Siudemka jest w tym przypadku inna?„
Owszem podczas instalacji nie mozesz zrezygnowac z instalacji IE, ale potem istnieje mozliwosc deinstalacji IE z systemu. Zostaja jedynie potrzebne biblioteki. W7 jest pierwszym windowsem, ktory na to pozwala.

  #50 25.07.2009 23:52

Eurobałwany to zawsze narozrabiają jak pijany zając w kapuście. A cierpią jak zwykle konsumenci...

Dla mnie osobiście nie ma żadnego znaczenia jakiego używam systemu ani jakiego programu. I mam gdzieś te wszystkie licencje.

WAŻNE JEST TYLKO TO ABY WSZYSTKO DOBRZE DZIAŁAŁO I NIE BYŁO WIRUSÓW! Czyli Windows jednak odpada...

  #51 26.07.2009 09:35

Uważam, że cały ten Windows 7 E to jedna wielka pomyłka. Jak można wypuszczać na rynek system bez żadnej przeglądarki? To w takim razie jak mam sobie ściągnąć tego Firefoxa, czy co innego? IE powinien zostać w Windowsie dla świętego spokoju. Przecież nie będę specjalnie do sąsiada, czy do kafejki z pendrivem leciał, żeby sobie FF zassać.

  #52 26.07.2009 10:19

@max
"To nazywasz rozwiązaniem? - "użytkowniku Win7 możesz sobie zainstalować alternatywną przeglądarkę pod warunkiem, że nasza będzie PIERWSZA i domyślna!"
Parafrazując. "Użytkowniku Mac OS możesz sobie zainstalować alternatywną przeglądarkę pod warunkiem, że nasza będzie PIERWSZA i domyślna!".

  #53 26.07.2009 10:45

tak wam przeszkadza to IE? bez niego nie pobierzecie nawet innej przelgadarki, tylko stara babacia bedzie leciec z pendrivem po instalke opery? to niemozliwe!

  #54 26.07.2009 12:39

Bardzo dobrze, będzie wreszcie prawdziwy wybór: IE6, IE7 lub IE8 :) .

  #55 26.07.2009 16:51

Biorę się za pisanie własnej przeglądarki!

  #56 27.07.2009 07:11

"Póki co, Windows 7 E nadal pozostaje "w grze", lecz jego los wydaje się być nie do końca pewny - przynajmniej do czasu wydana ostatecznego, oficjalnego oświadczenia w sprawie możliwości wyboru przeglądarki w Windows 7."

Jak wiadomo, Vobis prowadzi przedsprzedaż Windows7 (xxx) E, jeżeli KE przystanie na propozycję Microsoft. To ten nie dostarczy wersji E. Co w takim przypadku zrobi Vobis?

  #57 27.07.2009 18:23

KE-fan do wydania 7 pozostało jeszcze sporo czasu, więc gdy KE przystanie na decyzji Microsoftu poprostu to poprawią..

  #58 27.07.2009 22:16

"Według niej, konsumenci powinni mieć wolny i łatwy wybór przeglądarki"

No tak... Bo wpisanie http://www.firefox.com lub http://www.opera.com jest niesamowicie trudne i wymaga 7 doktoratów i habilitacji....

  #59 28.07.2009 14:26

Nadal będzie wersja e tylko że w niej będzie można wybrać przeglądarkę pewnie nie po to ją robili:D
a pozatem po co było ją usuwać:)
ja i tak zainstaluje bo się przydaje....:D

  #60 28.07.2009 17:52

Hmm ciekawe jak pozbędziemy się przeglądarnki z windowsa jak tu skorzystać z internetu aby ściągnąć przeglądarkę :D

  #61 28.07.2009 22:45

Ciekawe kiedy Unia Europejska zabroni nam używania Windowsa, w imię źle pojętej ochrony konsumenta. Osobście nie lubię IE, ale wcale mi nie przeszkadza, że mam go w systemie. W końcu mam tak wiele róznych programów w systemie których nie używam, że jeden mniej, jeden więcej nie robi mi różnicy. Jestem za IE w Windows. Cała ta awantura jest dla mnie niezrozumiała.

  #62 28.07.2009 22:51

Dodam jeszcze, że Unia Europejska powinna zwracać uwagę raczej na zgodności IE ze standardami a nie na to aby użytkownik miał wybór 5ciu czy 10ciu przegladarek.

  #63 29.07.2009 23:54

Jak robić to z przeglądarkami to iść na całość!!

  #64 02.08.2009 13:50

Jak tak dalej będzie komisja europejska *********,to do czasu wydania wersji finalnej,zostanie tylko okno wyboru,ale całego systemy,bo tak zażyczy sobie KE,i MS nie będzie miało zbytnio do gadania,i mało tego, pójdzie to na cały świat,a w dobie kryzysu wszystko się może zdażyc.

  #65 02.08.2009 20:47

Jeśli każdy ma prawo wyboru przeglądarki, to tak samo każdy ma prawo wyboru systemu operacyjnego. Jak nie chce IE, to niech nie kupuje Windowsa :|

  #66 19.08.2009 13:25

Precz z explolerem !!!

  #67 07.10.2009 15:09

jak ściągnąć painta dla dzieci tagiego z pingwinem

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.