Na co komu Vita czy 3DS jak w przyszłym roku zadebiutuje konsolka PC Smach Zero?

Na co komu Vita czy 3DS jak w przyszłym roku zadebiutuje konsolka PC Smach Zero?

Na co komu Vita czy 3DS jak w przyszłym roku zadebiutuje konsolka PC Smach Zero?
11.08.2015 11:25, aktualizacja: 11.08.2015 12:42

Jeżeli fanem komputerów będąc zastanawialiście się jednak od jakiegoś czasu nad przenośną konsolą, ale Playstation Vita wydawała się już martwa, 3DS Nintendo ograniczony technicznie, a taka NVIDIA Shield Portable po prostu zbyt masywna, w przyszłym roku dostaniecie coś dla siebie. Wtedy właśnie pojawi się podręczna Steam Machine w postaci Smach Zero, który to sprzęt jest na pierwszy rzut oka padem zaprojektowanym przez Valve z upchniętym na środku ekranem o rozdzielczości 720p.

Od samego początku piewcy parowej rewolucji w postaci salonowych komputerków, z bazowanym na Linuksie systemem SteamOS oraz pod kontrolą specjalnych padów, zaznaczali, że urządzenia takie pojawią się w różnej formie, nawet niekoniecznie tej stacjonarnej. Jedna z firm wymyśliła sobie projekt SteamBoy (nawiązując oczywiście do GameBoy'a), który od wielu miesięcy prezentowano na różnorakich imprezach branżowych. Jest on już teraz na tyle rozwinięty, że nie tylko doczekał się zmiany nazwy na Smach Boy'a, lecz też orientacyjnej daty premiery i ceny. Za 299 dolarów dla wcześniejszych zamówień będzie pewnie popularnym prezentem na Gwiazdkę 2016.

Co w środku? Technologia AMD (G-Series SoC „Steppe Eagle” z CPU z linii Jaguar i Radeonem z GCN), karta Wifi, Bluetooth, 4 GB pamięci RAM plus 32 GB wbudowanego miejsca na dane, ale jest także slot na karty SD. Port USB obsługuje normalnie OTG, gdyby ktoś chciał sobie podpiąć klawiaturę, myszkę lub powiedzmy dysk zewnętrzny, a dzięki wyjściu HDMI podłączymy się też pod telewizor. Ekran o rozdzielczości 1280 na 720 pikseli ma 5 cali, obok niego zobaczymy dwie specyficzne dla Steam Controllerów konfigurowalne membrany. Droższa wersja PRO urządzenia dołoży do tego moduł 4G.

Producenci celują w złoty środek między możliwościami sprzętu, przenośnością i ceną oczywiście. Wszystkie podstawowe popularne gry z linuksowego Steama powinny działać na powyższej konfiguracji całkiem sprawnie, a przy tym nie należy zapominać o opcji strumieniowania domowego. Jeśli o przyciski chodzi, przypiszemy sobie funkcje pod 7 z tyłu i 6 na przodzie, więc możliwości konfiguracyjne są spore. Na razie za wielu konkurentów SteamBoy'a o dziwo nie ma, pomijając Razera, który stale zaskakuje nowymi hybrydami. Czy PC w takiej formie, przeznaczone w sumie czysto do grania, mają szansę się upowszechnić czy jednak dedykowane kieszonsolki jeszcze pożyją?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)