r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Najnowsza wersja beta ESET Mobile Security

Strona główna Aktualności

Dzisiaj wprowadzono darmową wersję beta ESET Mobile Security, czyli pakietu bezpieczeństwa przeznaczonego dla telefonów komórkowych. Pakiet dostępny jest dla urządzeń z systemem Windows Mobile lub Symbian.

Ze stron firmy ESET można pobrać już wersję beta programu Mobile Security. Umożliwia ona zabezpieczenie i ochronę telefonów komórkowych. W skład pakietu wchodzą takie narzędzia jak skaner antywirusowy, zapora czy filtr antyspamowy, który sprawdza wiadomości SMS i MMS. Dostępne są również funkcjonalności Anti-Theft i Security Audit. Pierwsza ma za zadanie chronić użytkownika przed ewentualną kradzieżą. Możemy np. określić listę zaufanych kart SIM - jeśli ktoś spróbuje w naszym telefonie zainstalować inną, zostaniemy o tym poinformowani. Anti-Theft pozwala również na usuwanie danych z komórki (kontaktów, SMS-ów itp) w przypadku kradzieży aparatu. Odbywa się to za pośrednictwem wiadomości SMS ze specjalnym kodem. W ten sposób uniemożliwimy złodziejowi skorzystanie z naszych prywatnych informacji. Natomiast Security Audit to funkcjonalność pozwalająca na sprawdzanie bezpieczeństwa sprzętu.

ESET Mobile Security wymaga systemu Symbian S60, (3 edycja z Feature Pack 1 lub 2 i 5 edycja) albo Windows Mobile (wersje 5.0, 6.0, 6.1 i 6.5). Do instalacji pakietu potrzeba 1 MB wolnej pamięci w telefonie. Firma ESET ostrzega przed ewentualnymi problemami, które mogą wystąpić podczas instalacji wersji beta. Najlepiej przed uruchomieniem pakietu wykonać kopię bezpieczeństwa danych w telefonie.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

0 nowych
filipmoto2010   4 #1 26.04.2010 16:38

Super spawa dla phona

przemopk   9 #2 26.04.2010 16:53

jest takie powiedzenie: otwieram lodówkę a w niej Google.
Teraz możemy mieć swoje: otwieram komentarze a tu @filipmoto2010

Pablo55   6 #3 26.04.2010 17:32

Zbędne zamulanie urządzenia. Bardzo ciężko złapać wirusa na PDA.

  #4 26.04.2010 17:35

Jak spada sprzedaż Nod32 na pc bo lepszy jest Norton Security 2010, to pakują się w smartfony i tam szukają z czasem zysków, przecież jak sami rozsieją kilka wirósów-trojanów mobile to głupie ludziska kupią mobileNod32. :D

  #5 28.01.2011 00:26

głupi to jesteś ty luka bo nie masz pojęcia o antywirusach twierdząc że nood jest zły a norton lepszy są to porównywalne produkty pozostaje kwestia gustu co kto woli

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.