r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nowy antyspam dla Thunderbirda

Strona główna Aktualności

Firma Cloudmark ogłosiła rozpoczęcie testów beta swojego rozwiązania antyspamowego Cloudmark Desktop w wersji 1.0, dedykowanej dla programu pocztowego Thunderbird. Do tej pory Cloudmark Desktop dostępny był tylko dla aplikacji Outlook i Outlook Express.

Twórcy zapewniają, że ich rozwiązanie posiada niespotykaną skuteczność działania, dzięki zastosowaniu autorskiej technologii wielowymiarowych map genetycznych. Polega ona na opisywaniu każdej wiadomości za pomocą genotypu, czyli zestawu charakterystycznych dla niej cech, tzw. genów - takich jak nadawca, temat, ilość i wielkość liter, ilość wykrzykników, ilość kolorów i wiele innych.

Tak opisane e-maile program przenosi na wielowymiarową mapę cech wiadomości spamowych i wiadomości pożądanych. Na podstawie umiejscowienia na wspomnianej mapie Cloudmark Desktop rozpoznaje czy dana wiadomość jest spamem czy też nie. Danych do mapy dostarczają w czasie rzeczywistym sami użytkownicy rozwiązania, tworząc Społeczność Cloudmark liczącą ponad milion członków.

Wersję beta Cloudmark Desktop 1.0 można pobrać ze strony producenta

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
  #1 15.10.2007 17:01

Pierwszy jestem bardzo mnie to cieszy ze bedzie coslepszego do thundera bo te wbudowane mechanizmy nie są za skuteczne

  #2 15.10.2007 17:08

Obecny moduł antyspamowy wbudowany w Thunderbirda już jest bardzo dobry, niemalże idealnie spełnia swoją funkcję.
Fajnie, że powstaje jakaś alternatywa, szkoda tylko że dopiero teraz - po tylu latach.. kiedy zapowiedziano, że rozwój Thunderbirda może być wolniejszy.
Z drugiej strony zastanawia mnie czemu w produktach takich jak Kaspersky Internet Security czy innych tym podobnych nie wprowadzono jeszcze wtyczki antyspamowej dla Thunderbird'a...

  #3 15.10.2007 17:08

mam nadziejęże w końcu ktoś przejmie prace na thunderbirdem i nie zdechnie

  #4 15.10.2007 17:32

podobno open office ma wchlonac thunderbirda

  #5 15.10.2007 18:09

@uki24
bzdury piszesz.
Przecież dzisiaj był o tym news na dobreprogramy.pl -> http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=7577
Czytaj uważnie.. i ze zrozumieniem.

Nikt nikogo nie ma wchłonąć, po prostu w Open Office chcą wprowadzić aplikację, która mogłaby konkurować z Outlookiem z pakietu MS Office. Jako, że nie chcą pisać jej od nowa, to padł pomysł aby wykorzystać do tego celu klienta poczty Mozilli - czyli Thunderbirda. Tak więc OpenOffice chce wykorzystać Thunderbirda dla potrzeb własnego pakietu, a nie przejmować pracę nad Thunderbirdem.

  #6 15.10.2007 18:10

@narv:

Nie wydaje mi sie. Mam kilka sportow serwisow, dobrze wypozycjonowanych, maile sa tam udostepnione do kontaktu z uzytkownikami - niestety boty tez wylapuja sobie te adresy. Setki spamu dziennie. Wbudowany antyspam nie dawal rady.

  #7 15.10.2007 18:31

Wbudowany mechanizm antyspamowy Thunderbirda jest bardzo dobry wystarczy stworzyć własne filtry i zdefiniować w nich odpowiednio reguły wtedy Thunderbird bezbłędnie rozpoznaje spam.
A że inne firmy tworzą dodatkowe rozwiązanie antyspamowe dla Thunderbirda to też bardzo dobrze.

  #8 15.10.2007 19:06

Ciekawe ile będzie kosztować. Jak 40$ to trochę przydużo.

  #9 15.10.2007 21:56

@Redaktor Naczelny:
To bardzo możliwe gdyż mówisz tu o bardzo hardcorowych warunkach.. Dobrze wypozycjonowane strony, na których są podane maile w celu kontaktu z użytkownikami = się bardzo łatwy dostęp do adresów kont mailowych (nie tylko dla botów). Sam filtr antyspamowy nigdy nie rozwiąże problemu, pierwsza a zarazem najważniejszą rzeczą jest podawanie maila tylko w konieczności, a tym samym dbanie o konto mailowe, nie rejestrowanie się na stronach jak popadnie. Każdy admin powinien zadbać o to aby adresy mailowe do korespondencji były widoczne tylko dla niego, a nie dla wszystkich.
Przy takich warunkach, które opisałeś nawet najlepsze filtry antyspamowe nie dadzą sobie rady. O konto mailowe trzeba dbać, to tak jak z antywirusem sam program nawet najlepszy i najdroższy jest nic nie wart jeśli nie dbamy o to gdzie wchodzimy i co ściągamy.
Do użytku domowego default'owy filtr antyspamowy Thunderbirda w zupełności wystarcza - przynajmniej wg mnie.

W ramach ciekawostki wspomnę, że kiedyś zrobiono testy filtru antyspamowego Mozilli i na 3000 niechcianych wiadomości przepuścił 1 czy 2. Wtedy jednak spamerzy używali innych metod, które teraz są już przestarzałe. Test ten nie obejmował spamu obrazkowego. Co nie zmienia faktu, że filtr ten kiedyś działał idealnie nawet w hardcorowych warunkach. Jednak z czasem widać co się stało - nie jest on już tak dobry w walce z nowymi formami spamu. U mnie działa niemal idealnie, przepuszcza tylko spam obrazkowy :(, no ale do użytku domowego jest w zupełności wystarczający.

  #10 16.10.2007 03:49

moj filtr juz tyle wazy ze dramat XD ale malo przepuszcza i nie robi juz bledow :)

  #11 16.10.2007 11:18

@narv:

Miałem na myśli wyłącznie mój adres e-mail, który jest umieszczony w dziale kontakt. Nie jest to żadne forum czy cokolwiek innego, lecz merytoryczny, finansowy portal. Drobna literówka mi wpadła w poście wyżej (nie dotyczy to serwisów sportowych - chciałem napisać najpierw kilka, a później sporo i wyszło "kilka sportow" ;) )

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.