Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Oficjalna aplikacja Play24 dla Windows Phone już dostępna w Windows Store

Prawie rok temu fioletowy operator zapowiedział oficjalną aplikację Play24 dla systemu Windows Phone. Dwa tygodnie temu została ona udostępniona dla grupy wybranych testerów, a od dziś każdy zainteresowany może ją pobrać z Windows Store: klik

Aplikacja (w wersji 1.0) działa na systemie Windows Phone w wersji 7.5, 8 a także 8.1

Ekran logowania

Po uruchomieniu aplikacji ujrzymy okno logowania:
Zalogować możemy się tylko po podaniu numeru telefonu, brakuje opcji logowania się adresem email. Minusem jest również brak możliwości utworzenia konta Play24, to utworzymy tylko korzystając z dedykowanej do tych celów strony internetowej.

Ekran startowy

Po zalogowaniu wita nas ekran powitalny, z czterema dynamicznymi kafelkami, raz wyświetlają one ikony poszczegółnym funkcji, raz ich opis – każdy przenosi nas do odpowiednich funkcji aplikacji:
Ikony na kaflach są identyczne z tymi, które widzimy po zalogowaniu się na stronie Play24, dzięki czemu osoby korzystające z internetowego serwisu nie powinny mieć problemów z odnalezieniem się w programie.

Stan konta

Z poziomu aplikacji nie mamy możliwości sprawdzenia daty ważności pakietu internetowego, nie sprawdzimy ważności pakietu złotówek. To kolejny minus tej aplikacji.

Usługi

Doładowanie konta

Jak widać na poniższych zdjęciu aplikacja umożliwia nam doładowanie naszego numeru telefonu:
Jest tylko jeden haczyk, co prawda możemy wybrać numer telefonu, kwotę doładowania oraz sposób płatności, jednak w następnym kroku przenoszeni jesteśmy na stronę internetową. Czyli kolejna rzecz na minus.

Historia połączeń

Aplikacja umożliwia nam także, sprawdzenie naszych połączeń, ilości wysłanych smsów, mmsów, czy też ilość wykorzystanego pakietu danych:

Ilość opcji w programie nie zawsze będzie taka sama, jak na zdjęciach przedstawionych powyżej. Inne opcje w programie będą miały osoby posiadające telefon na abonament, inne osoby posiadające telefon na kartę. Dlatego też przedstawione zdjęcią mają wyłącznie charakter poglądowy.

Opróćz wspomnianych wcześniej minusów, największą niedogodnością, udostępnionej dziś aplikacji jest brak dynamicznego kafelka. Po przypięciu aplikacji do ekranu startowego mamy zwykły kafel, nie udostępniających jakichkolwiek informacji.

Podsumowanie

Podsumowując, z jednej strony cieszy fakt, że wreszcie mamy oficjalną aplikację Play24 dla systemu Windows Phone, z drugiej strony, jak na rok czasu pracy nad aplikacją, można było oczekiwać, że będzie ona bardziej dopracowana. Cóż pozostaje czekać na aktualizacje, które miejmy nadzieję, że przyniosą brakujące opcje w programie.
W oczekiwaniu na nie, wracam do sprawdzonych sposobów sprawdzania niezbędnych mi informacji, czyli kodów USSD.

I jeszcze słowo na koniec, zdaję sobię sprawę, że w powyższym tekście mogą pojawić się błędy, literówki etc. za ich wskazanie z góry dziękuję. 

oprogramowanie porady urządzenia mobilne

Komentarze

0 nowych
Pangrys WSPÓŁPRACOWNIK  18 #1 05.04.2014 21:58

Witamy po tej stronie :)

Dzięki za info o aplikacji bo jako wieloletni abonent Play bardzo się ucieszyłem że wreszcie ktoś tam ruszył głową.

Boli tylko że apka jest taka ... niedopracowana.

Mk13   15 #2 05.04.2014 22:05

Oczywiście tylko na Windows Phone 8. Getin Bank potrafił, a wielki Play nie potrafi.

rgabrysiak   11 #3 05.04.2014 23:02

@Pangrys
Dziękuję za przywitanie, sam nie wiem jak to wyszło, że ten wpis poszedł do publikacji.

Wracając do aplikacji od Play, może z powyższego wpisu się tego nie odczuwa, ale mówiąc całkiem poważnie i szczerze, to pod dokładnym zapoznaniu się z jej możliwościami jestem rozczarowany.
Liczę, choć nie wiem, czy nie nazbyt naiwnie, że przyszłe aktualizacje wprowadzą funkcje, które w tym programie powinny być od początku.

@Mk13
"Oczywiście tylko na Windows Phone 8"
W Windows Store widnieje informacja, że aplikacja działa nie tylko na systemie Windows Phone 8, choć z braku urządzenia z wcześniejszym systemem, nie mogę tego w żaden sposób zweryfikować.

Mk13   15 #4 05.04.2014 23:53

"Wymagany Windows Phone 7.5". Mam Lumię 710 i aplikacja nie jest dla niej dostępna.

Vanshei   14 #5 06.04.2014 17:48

@Mk13 a dlaczego nie zainstalujesz aktualizacji do 7.8?
(Aplikacja się zainstalowała i uruchomiła bez problemu na moim HTC z WP7)

Mk13   15 #6 06.04.2014 19:15

Mam Windows Phone 7.8, mimo to market pokazuje ze aplikacja jest niekompatybilna z moim telefonem.

Vanshei   14 #7 06.04.2014 19:24

hmm to nie wiem co jet grane, może to wina softu od innego operatora?