Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Modemy a UPC, czyli co w sieci operatora piszczy...

Tym razem chciałbym przybliżyć tematykę modemów z firmy UPC.

Zacznijmy od modemu, który był jednym z początkowych a mianowicie od produktu firmy Ariis.
Modem ten cechuje się niezawodnością, obsługuje prędkości od 512kb/s do 25Mb/s. Większość właścicieli nie skarży się na jego pracę. Sam posiadałem go od 5 lat i nigdy mi się nie zepsuł. Następny modem bez wbudowanego Wi-Fi to EMTA 2.0 firmy Scientific Atlanta (tak na marginesie to Scientific Atlanta została przejęta przez Cisco ale nie jest to tak istotne).
Jakościowo podobnie jak Arris, ale już częściej zdarzają się problemy w postaci awarii zasilacza jak i wylogowywania bez żadnej przyczyny. Zdarza się czasami, że nie potrafi złapać kanału zwrotnego "UPstream" ale co do całokształtu modem jest mało awaryjny.
Kolejny z zawodników to Thomson 850. Opinia na jego temat jest podzielona na tych, którym się nic nie zepsuło i na tych, co ciągle maja z nim problemy. Najczęstszą przyczyną problemów jest brak zasilania AC w zasilaczu, ew. brak reakcji na cokolwiek (ciemność).
Przedostatnim modemem jest modem Thomson 870. Wady to przede wszystkim Wi-Fi, które najczęściej jest ale często ma bardzo mały zasięg (niekiedy na parę metrów) co wiąże się często z zrywaniem połączenie. Poza tym rzadziej zdarza się brak AC w zasilaczu. Nie ma problemów ze z znikaniem Internetu jak w przypadku następcy Cisco :)
Przyszła kolej na ostatni modem z rodzinki UPC, a mianowicie opisywany 2 miesiące temu Cisco, gdzie głównie były problemy występujące w sytuacji, gdy ten był połączony z TP-LINK-iem ale wątek, razem z rozwiązaniem tego problemu możecie znaleźć Tutaj

Na zakończenie - Modem Cisco w pakiecie "dla firm" dostępny jest tylko z wbudowanym Wi-Fi.(dla abonentów domowych bez Wi-Fi). Do zalet należy zaliczyć obsługę różnych prędkości internetu (od 30Mb/s do 150Mb/s). Zakładany jest na życzenie abonenta, który nie chce Wi-Fi a z Wi-Fi, klient otrzyma modem wcześniej opisywany, (Thomson 870) który jest "średni".PozdrawiamOver... 

sprzęt porady inne

Komentarze (11)

avatar | 02.11.2012 16:21 #1
Posiadam wyżej wymieniony EMTA 2.0. Warto zauważyć że jego zasilacz może służyć równie dobrze jako broń obuchowa. Całość leży za szafą od prawie półtorej roku 24/7 i nigdy nie miałem z nim problemu. Mam nadzieję że tak pozostanie.
avatar | 03.11.2012 1:51 #2
Co do EMTA 2.0 Zadko siadały zasilacze :)
Ale fajnie że nic się nie zepsuło tobie :)
avatar | 03.11.2012 23:32 #3
UPC polskich klientów nie traktuje serio :/ Na zachodzie dla swoich klientów oferuje piękne gateway'e Horizon :) http://www.upc.nl/horizon/
avatar | 04.11.2012 0:39 #4
Polska to kraj 3 świata w porównaiu do np czech w których byłem tam wszystko jest lepsze ładniejsze i drogi nawet na "zadupiu" są lepsze niż A4...
avatar | 04.11.2012 1:15 #5
@Overclocker to nie wiem gdzie byłeś, bo ja co chwilę jestem w Czechach (mam 15min autem) i drogi raczej mają średniawe... :)
avatar | 04.11.2012 12:19 #6
@Gowain
Ty mieszkasz bliżej, jesteś cześciej :)
Ja mieszkam dalej jestem żadko, i może jak na tobie nie robi to wrażenia to na mnie robi :)
Natomiast co do wpisu to widze ze nie masz zastrzeżeń :)
W następnym miesiącu bedzie troszke bardziej kontrowersyjnie ;)
avatar | 04.11.2012 12:40 #7
@Overclocker, zastrzeżenia jedynie do małych błędów by się znalazły, ale jest zdecydowanie lepiej :) Sam mam jeden z modemów (Scientific Atlanta) i jak na razie jest z nim spokój.
avatar | 05.11.2012 15:54 #8
z praktyki -> Thomson 850. -> mega dziadostwo, a najczesciej przewijany problem to problem wspolpracy po wifi z niektorymi kartami bezprzewodowymi.
w pracy mam jednak cisco i naprawde te urzadzenie sobie zachwalam.
osobiscie czekam kiedy upc wprowadzi mozliwosci kart CI
avatar | 05.11.2012 21:55 #9
@djgrzenio
Thomsony 850 i 870 maja problemy z kartami głównie z lapkami od Samsunga.
Problem przeważnie rozwiązuje zmienienie szyfrowania z WPA na WEP.
Ale to też nie jest regułą.
avatar
killpoli (niezalogowany)
| 02.09.2013 11:11 #10
polska to nie kraj 3 swiata -jak napisał OVER ,Polska to kraj za 3 światem z 30 lat ,śmietnik europy -wszystko gorsze,droższe i nic się (podobno) nie opłaca ,nie wiem co za reguła ,ale nawet śmieci mamy wiecej i droższe hahaha
avatar
Pawel-wa (niezalogowany)
| 03.04.2014 10:09 #11
Generalnie w UPC lepiej mieć modem niż "routero-modem" miałem przez wiele wiele lat Arrisa (najpierw model 250 bywały z nim problemy ale generalnie ok - technik jak przyjechał po latach wymienić sprzęt w związku z podpisaniem umowy na net 30Mbps to powiedział "oo to jeszcze takie modele działają?!", po wymianie był przez wiele lat Arris 450, potem przy kolejnej zmianie prędkości na 60 jakiś modemo-router - porażka na całej linii po tygodniu awantur wymieni na modem Cisco (z bramką VoIP), działa bez zarzutu. :) tak więc, jak macie możliwość i chęć to upewniajcie się, że będziecie mieć modem.
Dodaj komentarz