r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Panda Cloud Antivirus 2.0 — szybszy i działa na Windows 8

Strona główna Aktualności

Światło dzienne ujrzała właśnie wersja 2.0 programu zabezpieczającego Panda Cloud Antivirus. Cechą charakterystyczną tego programu jest oczywiście silnik wykorzystujący moc chmury obliczeniowej, dzięki czemu odciąża komputer użytkownika końcowego i zawsze ma dostęp do najświeższych sygnatur wirusów.

Na pierwszy rzut oka widać nowy interfejs programu, ale „pod maską” również znajdziemy sporo zmian. Część z nich widać w panelu ustawień, gdzie znajdziemy nowe opcje dla zaawansowanych użytkowników. Zaktualizowany został między innymi silnik odpowiedzialny za usuwanie infekcji oraz silnik analizy behawioralnej zagrożeń. Poprawiona została wydajność skanowania (według producenta proces ten odbywa się o 50% szybciej) oraz ochrona offline. Monitor procesów ma teraz możliwość pokazywania wykonywanych przez konkretne procesy połączeń.

Edycja Pro programu posiada również wbudowany firewall, który korzysta z informacji zgromadzonych przez użytkowników oraz tryb automatycznego „szczepienia” dysków USB. Wprowadzony został system zarządzania wieloma licencjami. Ta wersja programu jest pierwszą kompatybilną z Windowsem 8.

r   e   k   l   a   m   a

Najnowszą wersję Panda Cloud Antivirus dla systemu Windows można pobrać z naszego portalu w dziale Programy -> Bezpieczeństwo -> Programy antywirusowe. Z poziomu darmowego programu możliwe jest przejście do płatnej, bogatszej wersji Pro.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
djkarateka   5 #1 17.07.2012 12:17

@ an.szop :)

racja :)

będzie okazja do przeprowadzenia recenzji tej wersji programu i podzielenia się z czytelnikami wszelkimi informacjami na temat działania i funkcjonowania programu w wersji 2.0 czy na Windows 7 czy na Windows 8 :) po pracy zabieram się do zbierania informacji i pisania recenzji :)

Autor edytował komentarz.
  #2 17.07.2012 13:35

Testuje win8 bez Zbednych zabezpieczen wchodze na wszystkie mozliwe strony i narazie nic zero wirusow pozdrawiam

cephei   11 #3 17.07.2012 13:46

Czy ten program można instalować obok innego antywirusa?

cephei   11 #4 17.07.2012 13:55

@an.szop
Wiem. Pytałem, bo podobny antywirus o nazwie Immunet można i to bez żadnych problemów instalować i uzywać obok innego.

  #5 17.07.2012 14:41

Czy ten AV, wpływa na szybkość internetu?
Pytam, ponieważ posiadam internet z limitem i nie wiem czy w związku z tym opłaca się go instalować?

lubicz   4 #6 17.07.2012 14:44

@djkarateka
No to czekamy. Liczę na dobry test!

  #7 17.07.2012 14:46

nie jestem ekspertem od antywirów, ale miałem ich kilka i z każdym miałem jakieś mniejsze lub większe problemy. jakieś 1,5 roku temu zainstalowałem darmową "chmurke" i od tej pory nie miałem żadnych, ale to absolutnie żadnych problemów ani z samym antywirem ani z wirusami. z niczym się nie gryzie, waży tyle co nic, żadnych aktualizacji, żadne świństwa mi nie wpadają. rewelacja. i to totalnie za free. nie chce tutaj niczego promować ale naprawde najlepszy antywir dla domowego kompa.

djkarateka   5 #8 17.07.2012 14:58

@cephei

a jaki posiadasz program antywirusowy jako 1 bo domyślam się że Panda miałaby służyć jako uzupełnienie :) można wyłączyć w 1 monitor rezydentny i wyłączyć firewall aby nie gryzł się z tym który jest wbudowany w tą wersję 2.0 Pandy, tak idzie zrobić z Avirą i nie tylko podczas instalacji, praktycznie w każdym antywirusie można wyłączyć ochronę rezydentną aby nie kłóciła się z pierwszym, powiem Ci że starsza wersja Pandy Cloud działała bardzo dobrze z Pakietem Online Armor, który ma wbudowany program antywirusowy Emsisoft, nawet w opisie aktualizacyjnym jest opisane jakie nowości były wprowadzane jedną z nich było właśnie kompatybilność Pandy z Online Armor, jeśli dotyczy Comodo i Aviry czy G Daty to działa wszystko spoko, bez problemów, ale warunek musisz mieć wszelkie aktualizacje systemu wgrane na kompa, dotyczy to aktualnego systemu.

Autor edytował komentarz.
cephei   11 #9 17.07.2012 15:07

@djkarateka
Domyślnie mam MSE. Dzięki za info. Nie będę instalował jednak dodatkowego. Zostaje przy dotychczasowym...tylko. Jeśli działa wszystko ok, to nie ma co zmieniać.

  #10 17.07.2012 15:44

no to teraz wykryje pewnie z 79% procent. Hurra.

djkarateka   5 #11 18.07.2012 19:35

Jeśli chodzi o Pandę Cloud wersję 2.0 to jest znaczna poprawa w stosunku do nowszych wersji, bogatsze menu, więcej możliwości konfiguracji oraz szybsze skanowanie, lepsza wykrywalność w chmurze, opracowuję recenzję jak ją skończę to tutaj ją zamieszczę, jeśli chodzi o sam program to nie gryzie się z wbudowanymi w system programami chodzi o Windows Defender, gorzej jest z programem Microsoft Security Essential, komputer wtedy działa gorzej, wolniej a spowodowane to jest tym że obydwa programy mają włączony monitor rezydentny, w przypadku programu Panda Cloud można w rejestrze lub w samym programie wyłączyć ochronę rzeczywistą ( rezydentną ) i zostawić możliwość tylko skanowania w chmurze, dotyczy to też programu Microsoft można też tak zrobić aby wyłączyć ochronę rzeczywistą, jeśli chodzi o testy programów antywirusowych można skorzystać z opracowanego przez DobreProgramy.pl testu bezpłatnych programów antywirusowych lub samemu przeprowadzić test na ściągniętej przykładowej paczce wirusów wpisując odpowiednie komendy w http://www.google.pl, jeśli chodzi o nowości to na pewno w Pandzie jest to że ma sygnaturę wirusów już na dysku HDD, nie tylko sama chmura, proces instalacji przypomina instalację programu antywirusowego Pandy w wersji 2012, dużym plusem jest to że są nowoczesne funkcje a także ochrona behawioralna, szczepionka napędów USB, w wersji bezpłatnej jest brak firewalla, po testowaniu programu itp napiszę Wam recenzję :) Pozdrowienia dla wszystkich :)

  #12 22.07.2012 19:30

Pamiętajcie, że program pobiera więcej danych od standardowych Anty-Wirusów, więc stanowczo odradza się używanie go na komputerze z Internetem, który ma mały limit danych.

  #13 25.07.2012 22:49

"Pamiętajcie, że program pobiera więcej danych od standardowych Anty-Wirusów, więc stanowczo odradza się używanie go na komputerze z Internetem, który ma mały limit danych."

ale ty człowieku bzdury wypisujesz, standardowy program AV pobiera dziennie po kilka jak nie kilkanaście mega sygnatur, a w przypadku pandy cloud dzienne zużycie łącza to 0,2MB.Jak nie wierzysz to zapytaj na ich forum lub napisz do supportu.Ja pytałem.

  #14 26.07.2012 17:35

To prosze jeszcze zapytaj lub chyba, że wiesz jak wyłączyć ten nowy trzeci proces jaki dodali tylko mianowicie po co tyle upychają tzn.PSUAService.exe.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.