r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Paragon Hard Disk Manager 11 w wersji polskiej

Strona główna Aktualności

Do gamy polskich produktów firmy Paragon dołączył kolejny produkt — Hard Disk Manager 11 Professional. Z tej okazji program znalazł się w naszej bazie.

Hard Disk Manager 11 Professional to, jak nazwa wskazuje, program do zarządzania dyskami przeznaczony dla systemów Windows XP, Vista i 7. Program umożliwia dowolnej złożoności partycjonowanie dysków fizycznych (ATA, SATA, eSATA, SCSI, USB 1.x/2.0/3.0, FireWire, tablice RAID) i wirtualnych (z wykorzystaniem technologii Connect VD) oraz tworzenie praktycznie wszystkich typów kopii zapasowych, od kopii na poziomie sektorów, do przyrostowych i dyferencyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem mechanizmów deduplikacji zawartości. Kopie zapasowe można zapisywać na lokalnych partycjach, zewnętrznych magazynach, nośnikach optycznych, udziałach sieciowych lub ukrytej, zabezpieczonej partycji (Backup Capsule). Przywracanie danych może odbywać się selektywnie. Całość uzupełniają moduły Total Defrag — narzędzie defragmentujące partycje NTFS, FAT i MFT, oraz Disk Wiper — moduł trwale wymazujący z dysku pozostałości po usuniętych plikach. Warto zwrócić uwagę na możliwość pracy z najnowszymi urządzeniami — dyskami SSD, USB 3.0, dyskami o rozmiarze powyżej 2,2 TB, oraz dyskami o innym niż 512 MB rozmiarze sektora.

Program jest przeznaczony dla systemu Windows, ale obsługuje również systemy plików znane z innych platform: Ext2FS, Ext3FS, Ext4FS i HFS+. Partycje można zapisywać w schematach MBR (Master Boot Record), GPT (GUID Partition Table), APM (Apple Partition Map), oraz jako dyski dynamiczne firmy Microsoft (zwykłe, łączone, rozłożone, dublowane, RAID-5). Hard Disk Manager ma również możliwość przeprowadzenia migracji systemu dowolnego typu (kopiowanie P2V, Przywracanie P2V, V2P, V2V, P2P, migracja Windows 7 zainstalowanego na .vhd, migracja systemu operacyjnego Windows na dysk SSD), a dla Apple Boot Camp wprowadzony został mechanizm odzyskiwania w przypadku awarii.

r   e   k   l   a   m   a

Wersję demonstracyjną programu w języku angielskim można pobrać z naszego portalu w dziale PROGRAMY -> Narzędzia -> Narzędzia dyskowe i plikowe. W sklepach jest już dostępna wersja polska programu. Cena programu wynosi 289 złotych, ale na stronie producenta z okazji premiery można go kupić w promocyjnej cenie — 219 zł.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
  #1 06.12.2011 14:34

Mi wystarcza Parted Megic i też jest wybór języka polskiego menu-interfejsu.
Nie instaluję co chwila systemów więc w zupełności wystarcza ten program lub G'Parted.

supernovaGIZMO   5 #2 06.12.2011 15:13

Super, polecam

Aragorn77   8 #3 06.12.2011 15:14

Pani Anno -> nie że się czepiam, ale: "Hard Disk Manager 11 Professional to, jak nazwa wskazuje, program do zarządzania dyskami przeznaczony dla systemów Windows XP, Vista i 7"

Jak dla mnie w nazwie Programu nie ma nic co wskazywało by na Windows`a. Bo określenie Professional odnosi się raczej do przedmiotu zastosowań, a nie do wersji systemu :-)

hINDUss   10 #4 06.12.2011 16:07

a gdzie dopisek że to reklama?
parę dni temu jeden paragon, dziś następny...
i to, że program otrzymał spolszczenie kwalifikuje go do bazy programów? (ekstrapolując, brak polskiej wersji go dyskwalifikuje?) jakość i użyteczność programu jest tu wartością poślednią?

  #5 06.12.2011 16:59

@"hINDUss"
@"Aragorn77"
Po co znów krytykować autora... to tylko dziewczyna , a dziewczyna jak dziewczyna :)
Przecież nikt nie namawia do kupowania jak nie używa zawodowo... to logiczne że program jest dla MSwin. bo 93% komputerów jest pod tym systemem jako podstawowy i przyjazny a Linux raczej nie należy do lidera więc nikt nie instaluje tego OS.
Jak ktoś się chce bawić w oddzielanie partycji dla dodatkowych plików lub systemu to w zupełności wystarcza G'Parted na cdlive :)

direct39   5 #6 06.12.2011 18:55

Ja z angielskim nie mam problemu, a jednak preferuję programy po polsku :). Wielu ma podobnie, więc coś w tym musi być.

dmag   7 #7 06.12.2011 19:06

@Aragorn77
Racja, zdanie trochę źle skonstruowane, bo powinno się kończyć na fragmencie "program do zarządzania dyskami", gdyż do tego wskazuje nazwa programu Hard Disk Manager. Professional i Windows w tym przypadku nie mają żadnego związku ze sobą. Domyślam się, że to rozumiesz, ale chciałem wtrącić parę zdań komentarza. :)

  #8 06.12.2011 20:22

Redakcja Dobrych programów napisała, że program jest w wersji Polskiej ale w dziale Narzędzia dyskowe i plikowe nie została dodana Ikonka Polskiej flagi sygnalizującej, że program jest w wersji Polskiej. Z tym, że jak ktoś już to zauważył Program jest w wersji PL a demo tylko w EN

  #9 07.12.2011 01:00

"Wersję demonstracyjną programu w języku angielskim można pobrać z naszego portalu" ..... chyba ktoś ma kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem .

  #10 07.12.2011 08:43

Bardzo dobry program, ma wszystkie potrzebne funkcje. Osobiście nie potrzebuje wersji PL, ale dużo osób woli, więc dobrze że takie się pojawiają. Co do dema to na stronie produktu gdzies tam pisze ze mozna dostać demo, jak sie do nich napisze czy jakos tak, ale pewnie i tak za duzo funkcji tam nie bedzie, bo tak zazwyczaj jest.

  #11 07.12.2011 11:17

Znacznie tańsza jest wersja Suite - nie obsługuje dysków dynamicznych (używa to ktoś?), pracuję z tym programem kilka lat i nigdy mnie nie zawiódł.

  #12 08.12.2011 16:11

Czyzby poznikaly komentarze zachecajace uzywania darmowej alternatywy? Wydawalo mi sie, ze bylo tego dosyc sporo! Chyba ze pomylilem tematy, co jest raczej malo prawdopodobne.

  #13 21.12.2011 11:16

@maciejk199
Wersja Suite z tego co wiem też jest już w wersji polskiej. Na innym portalu (nie pamiętam już którym) był post na ten temat.
@inż. Mamoń
Nie poznikały komentarze, pomyliłeś temat z "Paragon Partition Manager 11 Personal po polsku". Program tej samej firmy, może stąd ta pomyłka.

  #14 03.03.2013 17:19

Chwalenie się, że zna się ENU to snobizm.
Do ich.... ile programów spolszczyliście i udostępniliście w sieci dla tych co nie kumają po angielsku.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.