Poisoned to program służący do bezpośredniej wymiany plików w wielu sieciach jednocześnie. Łączy w sobie klienta sieci FastTrack (Kazaa, Grokster, iMesh), Gnutella (Limewire, Acquisition) oraz OpenFT. W nadchodzących wersjach planowane jest dodanie sieci OpenNapster oraz eDonkey.
Program po połączeniu się z sieciami pozwala przeszukiwać zasoby ze wszystkich sieci w zakładkach i pobierać jednocześnie wiele plików z wielu źródeł. Po pobraniu program może automatycznie dodawać media do biblioteki iTunes do wybranej playlisty. Jego zaletą jest prosty interfejs oraz oszczędność w zajmowaniu zasobów.
Poisoned łączy się z wieloma sieciami za pomocą specyficznego backendu o nazwie giFT, stworzonego przez ten sam zespół, który stworzył protokół OpenFT.