r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Praat 6.0.25

Strona główna Windows Multimedia Inne programy multimedialne
Pobierz program Asystent pobierania włączony zabezpiecz pobieranie

Praat to bezpłatny program dla doświadczonych użytkowników, który służy do analizy mowy wybranych nagrań dźwiękowych oraz umożliwia poprawę fonetyki.

Galeria programu

Przystępując do pracy z Praatem możemy wczytać dowolny plik dźwiękowy (stereo lub mono) zapisany na dysku twardym komputera lub też wcześniej nagrać go przy wykorzystaniu mikrofonu i wbudowanych narzędzi. Istotne jest jednak to, by rozmiar pliku nie przekraczał 2 gigabajtów i trwał nie więcej niż 3 godziny.

Praat pozwala nie tylko na analizę mowy w dowolnym pliku dźwiękowym (np. sprawdzanie tonacji, intensywności, odchyleń sygnału, załamań, drgań i pauz), ale również umożliwia przeprowadzanie syntezy mowy na podstawie tonacji, formantów i intensywności, a także oferuje wiele innych możliwości.. Za pomocą opisywanego programu można edytować pliki audio, przycinać wybrane fragmenty, przenosić je czy kopiować, a nawet łączyć ze sobą kilka nagrań.

Warto zaznaczyć, że wśród formatów plików dźwiękowych obsługiwanych przez Praat znajdziemy przede wszystkim: WAV, MP3, AIFF, AIFC, FLAC, NeXT/Sun .au oraz NIST. Progam wspiera także rozmaite pliki tekstowe i graficzne.

Narzędzie projektowane było z myślą o celach naukowych i wymaga sporej wiedzy po stronie użytkownika. Twórcy zachęcają jednak początkujących użytkowników do zapoznania się z rozmaitymi poradami dostępnymi na oficjalnej stronie Praata. Dla wielu utrudnieniem może okazać się również niekoniecznie intuicyjny i przyjazny w obsłudze interfejs użytkownika.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.