Projektujesz własne kartki świąteczne? Wypróbuj AKVIS Neon

Projektujesz własne kartki świąteczne? Wypróbuj AKVIS Neon

Projektujesz własne kartki świąteczne? Wypróbuj AKVIS Neon
11.12.2014 12:30

Jak dodać do zdjęć niesamowite świetlne efekty nie spędzając kilku godzin z Photoshopem? Trzeba sięgnąć po Neon – kolejny produkt firmy AKVIS, znanej z ciekawych wtyczek do Photoshopa. Neon, podobnie jak jego rodzeństwo, dostępny jest jako wtyczka i samodzielny program dla Windowsa i Maków.

Dzięki Neonowi dodamy do zdjęć niebanalne efekty świetlne. Dzięki niemu można sprawić, że sierść zwierząt będzie świecić, włosy modelki zmienią się w płomienie, a nocne zdjęcia będą wyglądać jak baśniowe krajobrazy. Jeśli zdecydujemy się na inne ustawienia, kontury nabiorą mroczno-komiksowego charakteru.

AKVIS Neon - Glowing Lines Effects

Podstawową zaletą programu jest możliwość bardzo szybkiej modyfikacji zdjęć. Nie wymaga on ręcznego rysowania ścieżek ani szkicowania – jedyne, co musi zrobić fotograf, to wybór efektu i dostosowanie ustawień: widoczności detali, intensywności światła, rozmazania i przyciemnienia. Można także skorzystać z możliwości odwrócenia barw. Program ma także możliwość nałożenia na obraz tekstu i własnego obrazka, co jednak nie wychodzi mu najlepiej. Można także nałożyć różne tekstury, jak płótno czy papier do szkicowania, oraz zabarwić obraz wybranym kolorem. Własne ustawienia można zapisać w kolekcji gotowych efektów.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Praca z programem może odbywać się w dwóch trybach – ekspresowym i zaawansowanym. Różnią się one dostępnością niektórych zaawansowanych ustawień. Ponieważ generowanie podglądu jest dość czasochłonne, program pozwala podglądać efekt na fragmencie obrazu. Rozmiar okienka z podglądem można określić w ustawieniach.

AKVIS Neon można testować przez 10 dni. Ten czas powinien spokojnie wystarczyć do zapoznania się z efektami i przygotowania własnych kartek świątecznych, w czym świetnie się sprawdzi. Cena pełnej wersji waha się między 29 i 55 euro, zależnie od typu licencji (domowa, komercyjna) i zestawu możliwości – porównanie można znaleźć na stronie producenta.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)