Przetestuj swój pakiet ochronny polskim, darmowym narzędziem SpyShelter

Przetestuj swój pakiet ochronny polskim, darmowym narzędziem SpyShelter

Przetestuj swój pakiet ochronny polskim, darmowym narzędziem SpyShelter
Redakcja
02.10.2015 13:14

Większość użytkowników polega na najróżniejszych pakietach zabezpieczających. To świetny dodatek do świadomego podejścia, który jest nas w stanie ochronić przed popularnymi i niespodziewanymi zagrożeniami. Czasami warto natomiast przetestować używany pakiet, aby przekonać się, co takiego oferuje. Tutaj z pomocą przychodzi nam polskie narzędzie SpyShelter Security Test Tool, które zostało właśnie zaktualizowane.

Firma Datpol, która od kilku lat rozwija swoje programy z linii SpyShelter, postanowiła zaprezentować nową wersję niewielkiego narzędzia diagnostycznego. Nie było ono aktualizowane od dłuższego czasu, producent uznał, że czas najwyższy zmienić tę sytuację. W efekcie pojawił się wersja oznaczona numerem 1.2, która wprowadza ulepszoną kompatybilność z najnowszym Windows 10, dwa dodatkowe testy dotyczące zabezpieczenia składników systemowych, a także lekkie odświeżenie interfejsu. Ta ostatnia zmiana ma na celu uproszczenie obsługi.

Test działania keyloggera: ochrona nie zdała egzaminu
Test działania keyloggera: ochrona nie zdała egzaminu

Program jest bardzo prosty w obsłudze, wystarczy go pobrać, a następnie rozpakować (hasło do archiwum to „spyshelter”). Całość składa się z kilku testów. Podstawowym z nich jest uzyskanie dostępu do uchwytu odpowiedzialnego za rejestrowanie wpisywanych klawiszy. Jeżeli uruchomimy test i atak się powiedzie, będzie zapisywał to, co wpisujemy – narzędzie imituje więc zachowanie keyloggera i powinno wywołać alarm bezpieczeństwa w pakiecie ochronnym. Oprócz tego w aplikacji znajdziemy moduł odpowiedzialny za sprawdzanie dostępu do kamery internetowej, kilka sposobów wykonywania zrzutu ekranu, przechwytywania danych ze schowka systemowego, rejestrowania dźwięku i modyfikacji wrażliwych składników rejestru.

Aplikacja może być przez niektóre pakiety uznawana za podejrzaną: to w pełni prawidłowe działanie, zachowuje się ona bowiem w nietypowy sposób. Producent do działania wykorzystuje techniki, które niekoniecznie muszą być oficjalnie dozwolone, programy zabezpieczające tym bardziej powinny na tego typu zachowanie reagować. Jeżeli posiadany przez nas pakiet zabezpieczający jest wyposażony w moduł izolujący jak np. piaskownica, powinniśmy uruchamiać SpySheltara właśnie w jej ramach, aby sprawdzić, czy ochrona jest szczelna. Narzędzie jest udostępniane bezpłatnie, znajdziecie je w bazie aplikacji naszego serwisu.

Zaznaczmy, że nie każdy program będzie reagował na akcje podejmowane przez SpyShelter Security Test Tool: część z nich nie monitoruje niektórych uchwytów, inne natomiast traktuję aplikację jako zaufaną i tym samym dają jej prawa do pełnego działania. Wyniki te należy więc traktować z dużą dawką ostrożności, w przeciwnym wypadku moglibyśmy uznać, że wiele z cenionych pakietów nie oferuje nam żadnej ochrony – to nieprawidłowe podejście, tym bardziej że test nie uwzględnia przecież wszystkich możliwych do przeprowadzenia form ataków.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (61)