QSAlpha zbiera na Quasar IV, smartfona projektowanego z myślą o anonimowości

QSAlpha zbiera na Quasar IV, smartfona projektowanego z myślą o anonimowości

QSAlpha zbiera na Quasar IV, smartfona projektowanego z myślą o anonimowości
Marcin Wilk
18.09.2013 13:50, aktualizacja: 19.09.2013 08:23

W czasach absurdów, jakie serwują nam rządy różnych państw, przybywa paranoików przesadnie obawiających się o swoją prywatność i bezpieczeństwo. Specjalnie dla nich rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na projekt pozwalający anonimowo korzystać z usług mobilnych. Ma to być smartfon nafaszerowany militarnymi algorytmami szyfrowania, który w cyfrowym świecie pozostanie niezauważony. Projekt przyjął nazwę Quasar IV i będzie realizowany przez grupę QSAlpha.

[vimeo=http://vimeo.com/73386611]Przedsięwzięcie potrzebuje środków, aby mogło zostać zrealizowane. Do pełni szczęścia pomysłodawcom wystarczy 3,2 miliona dol. — kwota dość skromna jak na stworzenie nowego smartfona , ponieważ znamy już podobne inicjatywy z nieco wyżej ustawionym progiem finansowym. Mowa oczywiście o smartfonie Ubuntu Edge, na którego Canonical potrzebował 32 miliony dolarów. Co więcej, projekt ten udowodnił jak wielki potencjał drzemie w społeczności, która w określonym terminie zgromadziła blisko 13 mln dol., co jest kwotą czterokrotnie większą niż oczekiwania QSAlpha.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Projektem Quasar IV warto zainteresować się nie tylko z powodu zabezpieczeń. Jego specyfikacji nie powstydziłby się żaden topowy smartfon. Urządzenie ma otrzymać 5-calowy ekran w technologii IGZO, wyświetlający obraz w rozdzielczości 1080p. Obiecano także bardzo wydajny, czterordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 800 taktowany częstotliwością 2,3 GHz i 3 GB pamięci operacyjnej. Dość istotnym i wyróżniającym się elementem ma być wbudowana, szyfrowana pamięć wewnętrzna o pojemności 64 lub 128 GB, a także dodatkowa przestrzeń na zabezpieczonych dyskach w chmurze. Oprócz tego projekt uwzględnia dwie kamerki, 13-megapikselową z tyłu i 8-megapikselową z przodu. Obie pewnie poradzą sobie z nagraniami w wysokiej rozdzielczości. Mówi się również o certyfikacie IP57 i o baterii 3300 mAh. Warto też wspomnieć o systemie QuaOS, który ma być połączeniem Androida, Linuxa i Quatrixa.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Projekt pojawił się już w serwisie Indiegogo. Pierwsze 950 darczyńców, wykładających 495 dolarów, ma otrzymać wersję 64-gigabajtową już w kwietniu 2014 r. Reszta za kwotę 785 dolarów poczeka do czerwca.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)