Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

SDI - przydatny program do instalacji sterowników

Kiedyś nadchodzi ten czas, że postanawiamy zainstalować system na nowo, zainstalować jakiś nowszy ale po instalacji nie mamy sterowników lub producent nie udostępnia ich do nowszych systemów. Wtedy z pomocą przychodzi nam Snappy Driver Installer

Na początek pobieramy programik ze strony a następnie rozpakowujemy

Przy pierwszym uruchomieniu akceptujemy umowę a następnie możemy wybrać język oraz skórkę po czym zamykamy program.

Przy kolejnym uruchomieniu wyskakuje nam informacja o możliwości pobrania pakietów ze sterownikami, klikamy na niej.

Na razie interesuje nas tylko pakiet o nazwie "Indeksy"

W tej chwili przedstawię dwa scenariusze, które będą najczęściej występowały:

 • Używanie programu na komputerze, który ma połączeni z internetem
 • Przygotowanie programu do użycia na komputerze bez internetu
 • Używanie programu na komputerze, który ma połączeni z internetem

  Tutaj mamy bardzo komfortową sytuację. Ściągnięty jest pakiet Indeksy, który sam podpowie nam czego brakuje, jakie sterowniki są dostępne w internecie. Zaznaczamy który sterownik chcemy zainstalować a program go pobierze po czym zainstaluje.

  Przygotowanie programu do użycia na komputerze bez internetu

  W tej sytuacji musimy wykonać pierwszą część na komputerze, który ma dostęp do internetu.
  Z listy dostępnych pakietów wybieramy to co jest nam niezbędne czyli sterowniki do kart LAN oraz WiFi a następnie akceptujemy po czym uruchomi się ściąganie w/w pakietów
  Następnie wyłączamy program, przenosimy na pendrive/dysk, uruchamiany na docelowym komputerze i postępujemy analogicznie jak w poprzednim schemacie.

  Obsługa Full Service

  Jeśli chcielibyśmy zainstalować wszystkie dostępne sterowniki a nie wiemy które będą wymagane to klikamy w menu z dostępnymi pakietami "Sprawdź tylko dostępne dla tego komputera". Program ściągnie wszystkie pakiety które mogą być wykorzystane do aktualizacji/instalacji sterowników w naszym komputerze.

  Instalacja alternatywnych wersji sterowników

  Czasami zdarza się tak, że aktualne sterowniki nie działają lub powodują problemy i chcemy spróbować na innej wersji.
  Uruchamiamy SDI, zaznaczamy "Tryb eksperta" oraz "Obecne" sterowniki.
  Pojawi nam się lista wszystkich sterowników w systemie, wybieramy urządzenie nas interesujące i klikamy na "\\//" po prawej stronie. Rozwinie się lista z dostępnymi wersjami, zaznaczamy wersję która nam się spodoba i klikamy "Zainstaluj"

  Słowo na niedzielę.... :)

  Przedstawiłem tutaj poradnik oparty na instalacji karty LAN ale program ma bazę ze sterownikami do większości urządzeń dostępnych na rynku.

  Używam programu od kilku miesięcy i jestem z niego zadowolony. Potrafi wyszukiwać nowsze pakiety ze sterownikami o ile są tylko dostępne, potrafi też wypakować interesujące nas sterowniki do wskazanego katalogu, które możemy wypalić na płytkę, zgrać na pendrive.

  Przez te kilka miesięcy zauważyłem następujące problemy
  1. Zestaw kart graficznych Intel+AMD w notebookach. Czasami po instalacji sterowników AMD jest czarny ekran. Należy wtedy uruchomić komputer w trybie awaryjnym a następnie odinstalować sterowniki AMD i ściągnąć sterowniki ze strony producenta laptopa.
  2. USB3. Czasami po instalacji tych sterowników system nie rozpoznaje urządzeń usb3 podłączonych do portu usb3. Urządzenia usb2 działają bez problemów w portach usb3.
  Pozostaje jedynie instalacja sterowników dostarczonych przez producenta laptopa/notebooka.
  3. Bluetooth. Tutaj do prawidłowej pracy urządzeń podłączanych poprzez BT najlepiej użyć pełnego pakietu dostarczonego przez producenta laptopa.

  Mam nadzieję że programik będzie pomocny :) 

  windows sprzęt porady

  Komentarze

  0 nowych
  Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!