Smartlustra Dirror dostępne: Windows zamiast Androida i astronomiczna cena

Smartlustra Dirror dostępne: Windows zamiast Androida i astronomiczna cena

Smartlustra Dirror dostępne: Windows zamiast Androida i astronomiczna cena
31.01.2017 16:48, aktualizacja: 01.02.2017 23:50

Nieczęsto mamy okazję obserwować narodziny nowej klasy sprzętu Tym ciekawiej wypadają opisywane przez nas w zeszłym roku lustra-wyświetlacze, które roboczo nazwać możemy smartlustrami. Już wtedy zapowiadaliśmy, że prędzej czy później ktoś rozpocznie produkcję tych urządzeń na większą skalę. To właśnie stało się faktem.

Obraz

Smartlustra na rynek wypuściła właśnie niemiecka firma Dirror, proponując trzy rozmiary urządzenia: wyświetlacz pełniący jednocześnie rolę lustra występuje w rozmiarze 10,1 cala ( i rodzielczości 800p), 23 cale (1080p) lub 27 cali (1080p lub 4K). W odróżnieniu od opisywanych przez nas prototypów, producent zdecydował się jednak na instalację Windowsa 10, nie zaś Androida.

Dirrory róznią się od siebie także specyfikacją techniczną, jednak ze względu na dość ograniczone zastosowanie smartluster, stanowi to raczej kwestię drugorzędną. Ważniejsze jest oprogramowanie. Windows 10 dostępny jest w tutaj w trybie mobilnym. Kafelki być może oferują większa wygodę przy obsłudze palcem, niemniej korzystanie z aplikacji Universal Windows Platform w wersji mobilnej na blisko 30-calowym wyświetlaczu wydaje się mało rozsądne.

Obraz

Niemiecka firma oferuje różne drewniane wykończenia smartluster – nie ma wątpliwości, że zależy jej na utrzymaniu statusu premium. Oczywiście ma to swoje konsekwencje cenowe. Za największy, i robiący największe wrażenie, 27-calowy wariant Dirror trzeba zapłacić ponad 2 tys. euro. Mniejsze smartlustra kosztują kolejno ok. 1800 i 1000 euro. Cena zatem nie zachęca, szczególnie biorąc pod uwagę, że podobne (a biorąc pod uwagę mobilnego Windowsa 10, lepsze) efekty można osiągnąć znacznie mniejszym nakładem środków.

Obraz

Całą procedurę opisał precyzyjnie Max Braun. Do budowy własnego smartlustra użył on lustra weneckiego, wyświetlacza LCD, przystawki Amazon Fire TV z Androidem , która z powodzeniem mógłby zostać zastąpiony przez Raspberry Pi z dowolną dystrybucją Linuksa, której środowisko graficzne można świetnie dostosować do tych nietypowych zastosowań.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)