r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Sophos Home 1.1.3

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Programy antywirusowe
Pobierz program wersja stabilna (32/64-bit)

Sophos Home to narzędzie dla użytkowników komputerów osobistych, które chroni je przed złośliwym oprogramowaniem, nieodpowiednimi treściami oraz szeroko pojętymi wirusami.

Galeria programu

Korzystanie z Sophos Home jest możliwe po utworzeniu darmowego konta i zalogowaniu się na oficjalnej stronie producenta (https://home.sophos.com/reg) za pomocą przeglądarki internetowej (Microsoft Edge, Microsoft Internet Explorer 10 lub nowszy, Apple Safari, Google Chrome i Mozilla Firefox) z poziomu której można dowolnie zarządzać ustawieniami aplikacji. Co istotne, narzędzie nie wspiera Opery.

Sophos Home robi użytek z zaawansowanej technologii, która jest wykorzystywana przez specjalistów branży IT do ochrony swoich systemów biznesowych. Wystarczy kilka kliknięć, by zablokować dostęp do witryn sieciowych mogących zawierać nie tylko złośliwe oprogramowanie, ale także nieodpowiednie treści czy też wirusy.

Uwaga!

  • Sophos Home jest darmową wersją programu do użytku prywatnego i niekomercyjnego ograniczoną do możliwości korzystania na 10 stanowiskach przy użyciu jednego konta użytkownika. Wersja komercyjna dla firm nazywa się Sophos Cloud i można ją testować bezpłatnie przez 30 dni.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Prosty w obsłudze. Ma potencjał
Ciężki! Skrajnie różne wyniki skuteczności. Język angielski
ocena użytkownika

Świetne wyniki przeplata bardzo przeciętnymi. Z pewnością mocną stroną programu jest antyphishing i blokowanie złośliwych adresów URL. Niestety nad malware muszą jeszcze sporo popracować. Wydajne zdalne monitorowanie i zarządzanie. Do zalet z pewnością można zaliczyć szybkość oraz częste aktualizacje baz danych. Bywa ociężały, momentami zdarza mu się przyciąć komputer.

Na obecną chwilę nie polecam, lecz ma potencjał i przy odpowiedniej polityce firmy może stać się jednym z lepszych antywirusów na rynku.

17.07.2016 12:46 | Recenzja do wersji 1.0.5
Skuteczny! Prosty w obsłudze! Darmowy! Ładne menu! Bezbolesne aktualizacje! Darmowe konto na stronie producenta i wszelkie opcje na nim.
Lekki aczkolwiek ciężki, menu w jeżyku angielskim (opcjonalny minus dla leniwych).
ocena użytkownika

Program pochodzenia rodem z Wysp Brytyjskich. Charakteryzuje się świetną skutecznością w walce z przeróżnymi zagrożeniami starymi, nowymi itd. Blokuje zainfekowany strony i nie dopuszcza do pobrania przykładowego, randomowego syfu z internetu. Działa szybko i sprawnie. Menu jest proste jak budowa cepa, przejrzyste. Mamy opcję skanuj i to co w programie jest włączone, możemy podejrzeć numer wersji programu oraz stan naszej bazy sygnatur wirusów. Poprzez ikonkę w zasobniku systemowym możemy przeprowadzić aktualizację programu jednak nie jest to wymagane gdyż aplikacja sama sprawdza co godzinę aktualność wersji programu i pobiera w razie potrzeby sygnatury wirusów. Wygląda fajnie, nie ma designu starego ani nowego co jest świetne, bo chyba kolejnego modern GUI byśmy nie ścierpieli.

O co chodzi z bezbolesną aktualizacją? A no już mówię. Program podczas pobierania sygnatur nie robi z tego powodu zamieszania jak miało to miejsce w BitDefender czy programach używających ten silnik. Tu jest cicho i przyjemnie, nie ma sytuacji, że RAM i CPU aż się czerwieni a system muli jak diabli bo pobieramy najnowsze sygnatury, oj nie. Tu jest szybko i lekko. Nie zauważymy tego.
Nie wyświetlają się żadne reklamy ani zachęty do zakupu wersji płatnej co cieszy. Program nie raczy nas takimi niespodziankami.

Co do minusów to jest tak:
Mamy po angielsku ale czy to problem? Myślę, że każdy ogarnia angielski w stopniu przynajmniej podstawowym, sam program jest banalny w obsłudze i nie sprawia problemów. A jak czegoś nie wiemy to ,,wujek google" pomoże.
Co do ciężkości to program swoje ,,zjada" jednak nie wpływa to na pracę z systemem, net nie muli, gry chodzą, progray również, system nie ma zwiech itd. Sam skan pełny bo tylko taki tu jest trwa niedługo. Jest jeszcze skan z tzw ,,prawokliku" Na moim lapku z dyskiem 500 GB całym zawalony skan trwał nieco ponad półtorej godziny.
Mam procek i3 2.20 GHZ, 6 GB RAM, na dzisiejsze standardy to raczej słabo ale na moim rzęchu mogę sobie włączyć np. grę, mieć odpaloną przeglądarkę i coś tam jeszcze innego a komp chodzi świetnie i nie muli.

Przetestowałem w warunkach domowych i wszystko co było możliwe zostało zablokowane i usunięte przez Sophos Home.

Fajne w programie jest to, że najpierw musimy utworzyć konto na stronie producenta, ma się rozumieć jest darmowe. Z poziomu konta dodajemy w prosty sposób nasz komputer do konta i pobieramy instalkę programu. Coś koło 200 MB chyba, nie pamiętam dokładnie. Następnie instalujemy. Pobiera się zawsze najnowsza wersja programu oraz podczas aktualizacji sygnatury wirusów. Z poziomu konta mamy dostęp do różnych ustawień. Mamy kategorie tematyczne takie jak reklamy, porno i inne tam i możemy zdecydować czy program ma blokować, przepuszczać czy pytać użytkownika o zgodę na wyświetlenie. Bardzo fajna rzecz, taka pseudo ochrona rodzicielska. Sami możemy poustawiać wszystko dowolnie
Kolejna świetna rzecz to takie centrum zarządzania, możemy spreparować poprzez konto specjalny link który wysyłamy na inny komputer/komputery i możemy mieć z poziomu jednego konta dostęp do Sophos Home zainstalowanych na innych maszynach. Świetna sprawa. Coś takiego jak ma Avast for busines.

Na stronie producenta możemy poczytać o programie i jego funkcjach, możemy podejrzeć o zagrożeniach jakie w danym dniu są przeważające itd. Wszystko przejrzyście. Niektóre przeglądarki mają opcję tłumaczenia strony więc można skorzystać z tego bajeru. Zawsze oszczędzi to czas na szukaniu poszczególnych słówek.

Sama aplikacja nie raczy nas wszędobylskimi monitami. Mamy spokój, program nie ma natury Comodo które o wszystko pyta po sto razy. Nie zdarzyły mi się też nigdy żadne fałszywe alarmy.

Co więcej? Mogę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony z aplikacji, nie spodziewałem się, że będzie aż tak dobry. Jest u nas wyjątkowo mało popularna a szkoda bo trzeba przyznać, że spisuje się świetnie, lepiej niż niektóre programy które popularne są u nas.

Od siebie mogę z czystym sumieniem polecić Sophos Home., jest doskonałą alternatywą dla innych darmowych AV a wiele z nich przebija skutecznością i prostotą.


Na stronie producenta możemy też pobrać narzędzie do skanowania systemu gdy wedrze nam się wirus. Jest ono również na DobrychProgramach dostępne pt. Sophos Virus Removal Tool: https://www.sophos.com/en-us/products/free-tools/virus-removal-tool.aspx
Darmowy Firewall: Sophos XG Firewall Home Edition https://www.sophos.com/en-us/products/free-tools/sophos-xg-firewall-home-edition.aspx
Program Antimalware:
HitmanPro Malware Removal Tool: https://secure2.sophos.com/en-us/products/free-tools/sophos-malware-removal-tool/download.aspx I wiele wiele innych programów:
https://www.sophos.com/en-us/products/free-tools.aspx


O firewalu nie wiedziałem, że mają darmowy ale dzięki panu @dobrydzień mamy informację o tym.


Tak więc po tym przydługawym zakończeniu chciałbym jeszcze raz gorąco polecić oprogramowanie firmy Sophos. Bardzo dobra rzecz i to tego za free.

Moja osobista ocena antywirusa to zdecydowane 5/5 i nie chce być inaczej.

05.06.2016 00:39 | Recenzja do wersji 1.0.2
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
  #163 02.10.2016 09:19

Sophos Home plus HitmanPro to udana para wzajemnie się uzupełniająca i przez to dość skuteczna . Co jeden przepuści - drugi to zlikwiduje . W dodatku oba działają wstępnie w czasie rzeczywistym i już po włączeniu komputera poszukują szkodnika .

FreeWare_RK   18 #162 27.09.2016 00:11

@Toscior: To sporo. Ale za dobrą ochronę trzeba ,,zapłacić" w pamięci.

Toscior   11 #161 18.09.2016 07:46

@FreeWare_RK: Jakieś 200-250MB

FreeWare_RK   18 #160 17.09.2016 13:40

@Toscior: Ale jaja. Ciekawe :P . Aktualizacja WIDMO! A spojrzyj tam do menadżera zadań. Ile w spoczynku waży Sophos (jego proces/procesy)?

Toscior   11 #159 17.09.2016 10:57

@FreeWare_RK: Z tą aktualizacją do wersji 1.1.3 to tak jak z Yeti. Wszyscy słyszeli. Nikt nie widział. U mnie dalej 1.05. :)

FreeWare_RK   18 #158 15.09.2016 13:12

@Toscior: Dziwne to bardzo. Wszędzie jest wersja 1.1.3 . Instalki, DP. Nie zmyślili tej wersji, pierwsze na instalkach były informacje o nowej wersji i to już dawno to podesłałem tu i tu też pojawiło się to. Więc nie wiem, nie rozumiem tego heh.

Toscior   11 #157 14.09.2016 14:52

@FreeWare_RK: Przeinstalowałem .... i dalej 1.05

FreeWare_RK   18 #156 14.09.2016 14:19

@Toscior: Przeinstaluj. Mnie na i3 2.20 GHZ i 6 GB RAM też chodził przyzwoicie.

Toscior   11 #155 14.09.2016 13:52

@FreeWare_RK: działa przyzwoicie, jakoś strasznie nie muli mi laptopa (i5 - 16GB), jestem zadowolony. no tylko ta aktualizacja ...

FreeWare_RK   18 #154 14.09.2016 12:07

@Toscior: A to ciekawe, hmmm dziwne. Może by ,,trza było" przeinstalować. Bo już jakiś czas ten nowy update funkcjonuje. Zobacz datę w instalkach kiedy to dodali, jakiś czas temu. http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/antywirusy/Sophos_Home.html - 04.08.2016 r.

Ciekawe czemu się nie aktualizuje, Sophos schrzanił update'y? A od dawna masz Sophos? Jak się sprawuje? Nie grzeje Ci się komp? Szybko działa? Nie muli?

Toscior   11 #153 14.09.2016 09:04

a ja mam dalej 1.05 ... coś się nie aktualizuje

FreeWare_RK   18 #152 13.09.2016 21:56

@Zero Ghost: Patrz, wczoraj napisałem info. do Redakcji, że nowa wersja Sophosa jest a dziś patrzę i zaktualizowali :) . Porządne chłopaki i dziewczyny :) . Zaimponowali mi szybkością :) . Oby tak dalej :) .

FreeWare_RK   18 #151 12.09.2016 23:01

Sophos obecnie dostępny w wersji 1.1.3 .

Changelog:
A “Lightbox” to announce new features (this is the Lightbox!)
Improvements to installation reliability
You can change the names of computers, and correct your own name
A full disk scan will now respect exclusions on Macs
Color palette improvements for people with impaired vision
Updated help system
Improvements to the user interface and registration experience

FreeWare_RK   18 #150 28.08.2016 20:48

@Zero Ghost: Najlepsze jest to, że masz rację :) . Bitdefender tak robi bo mam go i jak instalowałem to nie pozwolił SA+ na bycie w systemie. Tak samo Ad-Aware, tylko on w ogóle jest pokręcony bo jak masz jakikolwiek skaner czy coś to jego realtime lubi się wyłączyć albo coś.
Wkurza mnie to ale cóż, mam sentyment do Bitdefendera. Jednak jest to dla mnie chamskie. Bo producenci są przekonani o swojej świetności, co prawdą nie jest bo nawet taki Bitdefender ani żaden AV nie daje 100 procent gwarancji, tak samo jak prezerwatywa, że tak nieładnie porównam. Tylko własna wiedza i inteligencja Ci pomoże, jak będziesz pchał się w zakamarki różne to nawet cały zastęp Bitdefenderów i Kapserskych nie da nic :P .

Zero Ghost   10 #149 28.08.2016 15:36

@FreeWare_RK: Jaja jak berety:) ,masz racje nie można tak robić i nic dziwnego jeśli softy się gryzą ,są też takie które skanują system jeszcze przed instalacją w poszukiwaniu konkurencji i proponują de-instalacje , z tego co pamiętam coś takiego robił Bitdefender i Eset .
Jako dodatkowe wsparcie można zainstalować soft który od początku jest projektowany właśnie w tym celu, jak Zemana AntiMalware ,Malwarebytes AntiMalware, czy Emsisoft Emergency Kit jako skaner na życzenie , jest tego zresztą sporo jednak z czystym sumieniem to tylko te trzy mogę polecić.

FreeWare_RK   18 #148 27.08.2016 23:34

@Zero Ghost: Co do produktów chińskich mógłbym zastrzeżenia mieć odnośnie tego, czy coś nie wpuszczają nam do systemu a nie wiemy o tym, ale Panda na pewno nie. To ceniona marka. Myślę, że gafy nie popełnili. A, że inne softy wykrywają Pandę i jej komponenty jako wirusa to się zdarza :) . Jedne AV wykluczają drugie. Ale tylko jeden, jedyny ,,król" AV (bez korony) w postaci A.... , sam siebie jako wirusa potrafi wykryć i pamiętam jak u mnie pokazywał masę bomb dekompresyjnych :P .

PS.
AV wykrywają się na wzajem, to właśnie powód dla którego nie powinno się ich łączyć ze sobą, kiedyś łączyłem ale od dłuższego czasu tego nie robię bo i to niekorzystnie na kompa wpływa.

Pamiętam jak kiedyś AVG chciałem połączyć z Avastem :P . Jaja nie? :P

Zero Ghost   10 #147 26.08.2016 14:39

@FreeWare_RK: Kurcze nie pamiętam teraz , na bank wykrywał Panda Security URL Filtering ,to właśnie ten Toolbar ,ale jest tam kilka składników ,niestety nie wiem czy dotyczy to najnowszych wersji ale znalazłem coś takiego:

Files installed by Panda Security URL Filtering
Program executable: Panda_URL_Filtering.exe
Name: Anti-phishing Domain Advisor
Visicom Media Anti-phishing Domain Advisor (Powered by Panda Security)
Signed by: Visicom Media Inc.
Path: C:\ProgramData\Panda Security URL Filtering\Panda_URL_Filtering.exe
MD5: d87d4d4eab4693712104e3e64f03d807
Visicom Media Anti-phishing Domain Advisor (Powered by Panda Security)
Additional files:
Panda_URL_Filtering.dll - Anti-phishing Domain Advisor (Visicom Media Anti-phishing Domain Advisor (Powered by Panda Security))
Panda_URL_Filtering.exe
Panda_URL_Filteringb.exe - Panda Security URL Filtering
Panda_URL_Filteringc.dll
uninstall.exe - Panda Security URL Filtering Uninstaller

FreeWare_RK   18 #146 26.08.2016 03:53

@Zero Ghost: Co ta Zemana w Pandzie znaleźć może? Chyba tylko jego toolbar jako adware.

FreeWare_RK   18 #145 25.07.2016 23:30

@Zero Ghost: To co zostało złapane to na pewno toolbar od Pandy, nie instaluję nigdy tego. W samym sofcie nie powinno być nic wykrywane. (Avast jest jednym wyjątkiem gdzie sam siebie jako wirusa wykrywa). A może to co zostało wykryte to znajdowało się w kwarantannie Pandy, jak Panda jakieś wirusy skosiła i zostały dodane do kwarantanny to potem Zemana w tej kwarantannie mógł je wynaleźć.

Autor edytował komentarz w dniu: 25.07.2016 23:32
Zero Ghost   10 #144 25.07.2016 19:28

@Anonim (niezalogowany): Jeśli znajdzie coś w Pandzie a pobierałeś ze strony producenta to nie usuwaj ,nie pamiętam dokładnie co ale jakiś składnik tego softu Zemana podobnie jak MBAM traktują jako potencjalne zagrożenie , nic bardziej mylnego ,musisz dać Pande do wykluczonych ,żeby jej nie skanował .
Jeśli chodzi o przekierowanie na cnet ,to akurat normalne i często praktykowane przez producentów oprogramowania więc nie musisz się o nic martwić.
Jeśli usunąłeś z Pandy to co zasugerował Zemana ,odinstaluj Pande uruchom CCleaner wyczyść śmieci i rejestr ,restart kompa i zainstaluj jeszcze raz ,jak później puścisz skan Zemana dodaj pliki Pandy do wykluczonych .

Autor edytował komentarz w dniu: 25.07.2016 19:45
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.