Spotkanie Steva Ballmera z polskimi społecznościami IT

Spotkanie Steva Ballmera z polskimi społecznościami IT

Redakcja
01.01.1999 03:32

23 kwietnia 2009 roku Polskęodwiedził dyrektor wykonawczy (Chief Executive Officer) firmyMicrosoft, Steve Ballmer. Była to już piąta wizyta szefa Microsoftuw Polsce. Jednym z jej głównych punktów było spotkanie znajaktywniejszymi przedstawicielami polskich społeczności IT wwarszawskim hotelu Sheraton. Ballmer przyszedł na nie w polskimszaliku kibica. Również i my byliśmy obecni i mieliśmy okazję zadaćswoje pytania. Poniżej prezentujemy krótką relację uzupełnioną okilka zdjęć udostępnionych przez polski oddział Microsoftu.

W pierwszej części spotkania Ballmerwygłosił krótkie przemówienie na temat obecnej sytuacji na rynkuIT. Zaczął od panującego kryzysu, pomimo którego rozwójtechnologiczny musi iść do przodu. Stwierdził, że jest to dobryczas na wprowadzanie innowacji. Jako przykład podał, że Microsoftna badania i rozwój wydał 9 miliardów dolarów. Ballmer uważa, żenadal jest wiele do zrobienia, np. w dziedzinie rozpoznawania mowy,narzędzi do organizacji czasu czy też aplikacji naukowych. Widzitakże szerokie perspektywy rozwoju multimediów oraz aplikacjimobilnych. Przypomniał, że jesienią ma wyjść Windows Mobile6.5.

Kolejną częścią spotkania była sesjapytań i odpowiedzi. Na pytanie czy Open Source zyskuje napopularności w czasie kryzysu Ballmer odpowiedział, że nie. Uważabowiem, że produkty Microsoftu są lepsze i warte swojej ceny.Według niego z powodu kryzysu może najwyżej wzrosnąć poziompiractwa. Zapytano też Ballmera o najważniejsze zalety Windows 7.Wymienił wysoką kompatybilność z Vistą, zmiany w interfejsiegraficznym, wydajność, niezawodność, obsługę multimediów,zarządzanie plikami, interfejs dotykowy oraz rozpoznawanie pisma.Padło także ciekawe pytanie o to, jak Ballmer określiłby Microsoftjednym słowem. CEO Microsoftu jednak nie znalazł takiego słowa,aczkolwiek spodobało mu się żartobliwie rzucone z sali słowo"awesome" (wspaniały, doskonały, ekstra) ;) Ballmer powiedział, żejeśli miałby użyć dwóch słów to użyłby sformułowania "popularinnovation" ze względu na tworzenie przez Microsoft rozwiązań dlamasowego użytkownika.

W jednym z pytań nawiązano dobadania, z którego wynikało, że przeważająca większość firm nieplanuje w ciągu najbliższego roku migrować do Windows 7. Ballmerodpowiedział, że jest to normalne, gdyż firmy migrują z opóźnieniemi nie wpływa to w żaden sposób na datę wydania nowego systemu. Wodpowiedzi na pytanie o opinię o patentach na oprogramowanieBallmer odpowiedział, że są one bardzo ważne, ale obecny system niesprawdza się i wymaga reformy. Powtórzył też, że Linux i inneprojekty Open Source powinny płacić za wykorzystywane patentyMicrosoftu.

Jednym z ciekawszych było pytanie oto, czy Microsoft przestanie rozwijać Internet Explorera i kupi np.Operę. Steve Ballmer stanowczo temu zaprzeczył i zapowiedział, żeMicrosoft będzie ciężko pracować nad IE. Stwierdził też, żekupienie Opery byłoby i tak niemożliwe gdyż uniemożliwiliby toeuropejscy regulatorzy rynku. Ballmera zapytano także o to,dlaczego nie ma polskiej wersji Xbox Live. Dyrektor Microsoftu niebył w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Zanotował je izapowiedział, że się zajmie tą sprawą.

Ballmer zaskoczył uczestników przychodząc w szaliku z naszyminarodowymi barwami :-)

Sala była wypełniona po brzegi najaktywniejszymiprzedstawicielami społeczności IT

Steve Ballmer w swoim żywiole - podczas otwierającegoprzemówienia

Ballmer wygłosił krótką prezentację na temat kierunku rozwojuMicrosoftu na najbliższe lata

Oto i szef Microsoftu w całej okazałości :-)

Trzeba przyznać - gdy ten człowiek mówi, wszyscy słuchają

Przemawianie z całą pewnością ma we krwi...

Szef Microsoftu chętnie wypatrywał pytań z sali :-)

...a jeśli nie znał odpowiedzi - notował, by móc odpowiedziećpóźniej

"Awesome" - to określenie Microsoftu chyba najbardziej podobałosię Ballmerowi :-)

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)